Noud Janssen, Janssen Pluimvee Meerlo Gevarieerd bouwen voor huur en koop Mevrouw Rutten, Geijsteren Gemeente Venray PEEL EN MAAS Donderdag 6 maart 2008 - Pagina 14 Venray, dorp en stad Even buiten Meerlo ligt Janssen Pluimvee. Een gezond bedrijf dat al meer dan 30 jaar tekent voor eersteklas eieren. Daarnaast is ook Ovivo Streekproducten er gehuisvest. Dit zusterbedrijf van Janssen Pluimvee verwerkt eieren tot over heerlijke streekproducten. Onder andere de eigen verse-ei pasta's zijn er in de winkel te koop. Directeur Noud Janssen van Janssen Pluimvee is geen onbekende in de gemeente Meerlo-Wanssum. "Vroeger was ik bestuurder van de Rabobank. Destijds was er een plaatselijke Rabobank in Meerlo. Deze fuseerde met Wanssum en vervolgens met Venray. De dorpen Swolgen en Tienray fuseerden op bankgebied de andere kant op. Zo'n splitsing is naar mijn mening niet goed voor de bedrijvigheid in het algemeen en de agrarische sector in het bijzonder." Gemeente met karakter "Ik hoop dan ook dat er in de toekomst geen sprake is van een splitsing van gemeente. Die wens ligt er ook niet. Ik noem een voorbeeld uit de praktijk: het verenigingsleven. Ik ben zelf actief in de fanfare. Niet alleen als sponsor maar ook als bestuurder. Elk jaar organiseren wij een concours voor de vijf bestaande fanfares van Meerlo-Wanssum. Een soort onderlinge competitie waar op muzikale wijze wordt uitgemaakt wie zich de beste fanfare van de gemeente mag noemen. Een van de vele activiteiten die het karakter van onze gemeente onderstreept. Ik -en de mensen om mij heen- hopen dat dit ook in de toekomst behouden blijft. Sterker nog, er zou op een veel intensievere wijze ruimte gegeven moeten worden aan het verenigingsleven." Gezonde groei Gevraagd naar zijn toekomst als ondernemer, toont Noud Janssen zich positief. "Ons pluimveebedrijf zit in de lift. Om de ontwikkeling handen en voeten te geven is een ander huisvestingsysteem noodzakelijk. Dit systeem vraagt tweemaal zoveel oppervlakte om dezelfde bedrijfsomvang te kunnen behouden. De gemeente Meerlo-Wanssum heeft zich hierbij uiterst flexibel opgesteld. Per slot van rekening gaat het om een aantal zaken waar je als ondernemer de medewerking van de lokale overheid nodig hebt. Bijvoorbeeld op het gebied van milieu-aspecten. Nu zijn die goed geregeld, maar dat wil niet zomaar zeggen datje dan je plannen ook daadwerkelijk kunt uitvoeren. Ik kan niet anders zeggen dan dat ik van de gemeente de ruimte heb gekregen die nodig is. Letterlijk en figuurlijk." Ook in Venray stellen mensen steeds hogere eisen aan hun woning en hun woonomgeving. Er wordt in hoge mate aan die eisen voldaan. Gemiddeld geven onze inwoners het cijfer 7,8 voor hun woning en het cijfer 7,5 voor hun woonomgeving. Een sterk punt van de woonomgeving is het aanwezige groen. In de directe omgeving van Venray kunnen mensen om te wandelen en fietsen kiezen uit alleen al 2000 hectaren bos! Waar we nieuwe woningen bouwen, willen we dat deze ook aan de hoge eisen voldoen. Daarom hebben we grondig onderzocht wat de woonwensen zijn, en wat er moet gebeuren om deze in te willigen. We proberen in te steken op flexibele woonconcepten. We houden rekening met jong en oud. Met mogelijkheden om te huren en om te kopen. Met mensen die liever in een stedelijke omgeving wonen en met mensen die aan buitenwonen de voorkeur geven. Met mensen die voor een hogere of juist voor een lagere prijsklasse kiezen. Het is onmogelijk om recht te doen aan alle individuele woonwensen. Maar we kunnen er wel naar streven. Daarbij hebben we bijzondere aandacht voor kwetsbare wijken. Waar nodig of wenselijk werken we aan de versterking van wijken en dorpen op economisch en sociaal terrein. Geijsteren is niet het grootste dorp in de gemeente Meerlo-Wanssum. Maar volgens mevrouw Rutten wel een van de mooiste. Deze geboren en getogen Geijsterse houdt van haar dorp. Van het huis waar ze in woont, van de prachtige omgeving en het heerlijk rustige karakter van haar Geijsteren. In Geijsteren leven zo'n 450 mensen. Mevrouw Rutten woont er samen met haar man in een van de circa 180 huizen. "Met heel veel plezier", verzekert zij. "We wonen hier prachtig in een oude watermolen. Zo lang het ons gegund is willen we dan ook blijven genieten van ons dorp." Mevrouw Rutten heeft altijd voor de vier kinderen gezorgd. Meneer Rutten is in zijn actieve loopbaan altijd aan het onderwijs verbonden geweest, onder andere als leraar/conrector in Venlo. Nu de kinderen uit huis zijn, hebben ze alle tijd voor hun hobby's. Alle ruimte voor ontspannen "We vinden het heerlijk om te wandelen. En daar is hier in Geijsteren en omgeving letterlijk alle ruimte voor. Je hoeft bij wijze van spreken maar de deur uit te lopen en je bent in het groen. Ook bridgen wij graag. Daarvoor zitten we in enkele clubjes die regelmatig bij elkaar komen om een avond of middag te kaarten. Erg gezellig is dat! Enige jaren geleden bezochten we nog wel eens de schouwburg. Bijvoorbeeld om een operavoorstelling bij te wonen. Ook gingen we nog wel eens naar de film. Niet in Geijsteren, natuurlijk, maar in Venray. Daar kun je immers voor zulke uitstapjes terecht. Overigens komen we er nog wel hoor. Als we naar de huisarts gaan of voor een ziekenhuisbezoek. En voor het winkelen natuurlijk. Want dat kun je er volop. We combineren dat dan mooi. En omdat mijn man graag leest, hij is van oorsprong Neerlandicus, komt hij ook regelmatig in de bibliotheek. Verder gaan wij graag met de caravan naar het buitenland." Genieten van het dorpse karakter Mevrouw Rutten woont haar hele leven al in Geijsteren. Zij heeft haar dorp door de jaren wel zien veranderen. "Vroeger kende iedereen elkaar. Dat is nu wel anders. Ook omdat we natuurlijk geen kinderen meer op school hebben, waardoor je gewoonweg minder contact met dorpsgenoten hebt. Toch heeft Geijsteren gelukkig het dorpse en landelijke karakter voor het grootste deel behouden." Fijnste buren Als het aan mevrouw Rutten ligt mag alles in Geijsteren blijven zoals het is. Zeker nu een van haar kinderen weer terug is op het nest. "Mijn zoon is uit Amsterdam terug naar Geijsteren gekomen. We zijn nu buren! Hij heeft het huis naast ons kunnen kopen en woont er nu samen met zijn vrouw en kind. In de grote schuur op zijn grond houdt hij zich bezig met zijn kunst. 'Beter een goede buur' zeggen ze wel eens. In mijn geval is dat dubbel waar! En het is natuurlijk een heel prettig gevoel, je familie zo dicht bij je." "I toekoi w muz in "Het is hier goed leven"

Peel en Maas | 2008 | | pagina 14