van|f sprekend Richard Bindels, RichArt Kappers l Jan Bartels, camping 't Veerhuys, restaurant Tante Jet in Blitterswijck Goed cultureel klimaat trekt mensen PEEL EN MAAS Donderdag 6 maart 2008 - Pagina 13 Venrav luistert! Richard Bindels is in 1995 met zijn salon Rich Art in Wanssum gestart. De kans is groot dat u als inwoner van deze regio al eens in zijn spiegel keek. En met u vele anderen. Inmiddels werken er zo'n twaalf ervaren topstylisten aan de Geijsterseweg. Deze zorgen er niet alleen voor dat u met een prachtige coupe de deur uitgaat. Ook voor een complete personal styling bent u er aan het juiste adres. Naast de salon houdt Richard Bindels zich tevens bezig met een nieuw product dat hij in Nederland in de markt zet. Het gaat hierbij om biologische haarherbiologische producten. Onder de naam "Tecna Professional Hair Care" voert hij een uitgebreide lijn verantwoorde haarverzorgingsproducten. Aan ondernemersschap dus geen gebrek! Zijn vak brengt hem bovendien in contact met de meest uiteenlopende mensen. "Ach, ik heb zowat iedereen al eens in de stoel gehad", zegt Richard Bindels." Dan hoor je nog wel eens wat, natuurlijk. Ik ben ook nauw betrokken geweest bij de ondernemersvereniging in Wanssum. Dan kijk je ook verder dan alleen je eigen handel en wandel. Je zetje in voor een gezond ondernemersklimaat in de regio." Gemeente die meedenkt Vanuit de betrokkenheid bij de lokale bedrijvigheid heeft Richard veel te maken gehad met andere ondernemers in Wanssum en Venray. Maar ook met de gemeente. Over de samenwerking tussen deze partijen is hij heel stellig. "Mijn ervaring is eigenlijk heel positief. Zowel zakelijk als privé heb ik altijd op een prettige wijze zaken kunnen regelen met de gemeente. Ik hoor dat ook terug van collega-ondernemers. In mijn geval ging het meestal over uitbreidingen die ik in de loop der jaren heb gedaan. De salon werd groter, er was sprake van vergunningen, je kent het wel. Maar in plaats van een hoop vertraging en bureaucratie waar je regelmatig over hoort, kan ik niet anders zeggen dan dat er met me is meegedacht." Bekroonde ondernemer Dat de mening van Richard Bindels wordt gerespecteerd en zijn manier van ondernemen respect oogst, blijkt wel uit het feit dat hij in 2006 ondernemer van het jaar is geworden. In datzelfde jaar werd de salon ook nog eens uitgeroepen tot beste leerbedrijf. "Wat de toekomst ook brengt, voor mij is het belangrijk dat de samenwerking met de lokale overheid van hetzelfde niveau blijft zoals die momenteel is", gaat Richard verder. "Dat er goed wordt geluisterd en wordt gekeken hoe een en ander nu werkt. En ook goed functioneert. Niet de boel omgooien of anders willen regelen als het niet nodig is. En naar mijn mening is dat ook niet nodig. Natuurlijk, als er iets is wat voor verbetering vatbaar is, vooral doen. Maar ook dan geldt: zorg dat je als gemeente goed hebt geluisterd naar wat de wensen en eisen zijn en onderneem op basis daarvan actie." Gelijkwaardigheid en draagvlak Richard Bindels heeft een uitgesproken mening als het gaat de herindeling. "Een fusie van gemeenten moet meerwaarde opleveren voor beide betrokken gemeenten. Een stabiele organisatie is een voorwaarde, net als samengaan op basis van gelijkwaardigheid. Wanssum mag er bijvoorbeeld niet een beetje bij hangen. Een herindeling met een andere gemeente zoals Venray is op termijn voor mij een logische vervolgstap; er zijn nu al zoveel samenwerkingsverbanden. Zo heeft het bedrijfsleven van Wanssum zich al voor een deel gekoppeld aan dat van Venray. Verder vind ik het als ondernemer, maar zeker ook als inwoner van Meerlo-Wanssum belangrijk dat de dorpen na de fusie hun gemeenschapshuizen en scholen kunnen behouden. Allerbelangrijkste is echter wel dat de fusie voldoende draagvlak van alle inwoners moet hebben." Toerisme goed voor iedereen "Onze regio heeft zo veel te bieden", vervolgt Jan. "Ik noem de Peel, de Maasduinen met de rozenteelt, boomkwekerijen, wandel- en fietsroutes in een prachtig landschap, de Maas... In een heel klein gebied zie je grote afwisseling van riviergebied, akkerland, bossen en mooie dorpskernen. Als je hier woont, heb je daar niet altijd oog voor. Het is belangrijk dit alles in stand te houden en nog verder te ontwikkelen. Behoud van onze mooie regio Jan: "Je zou aan dit gebied een naam kunnen geven. Iets wat de pracht van de omgeving -los van gemeentegrenzen- zou uitdrukken. En als we dan met alle belanghebbenden de handen ineenslaan, kunnen we er samen meer van maken. Ik hoop dat de gemeente dit optimaal zal ondersteunen. Een bloeiend toerisme is niet alleen goed voor de werkgelegenheid maar ook voor de leefbaarheid van de regio". Economische motor "Ik ben lid van het 'Promotieplatform Maasduinen', een vereniging van ondernemers in de toeristische sector in het Maasduinengebied", gaat Jan verder. "Ik heb dit bewust opgezocht om die overbrugging te maken met de andere kant van de Maas. Het toerisme houdt immers niet op bij de Maas. Waarom zou je dan niet verder kijken? Subsidies voor projecten stoppen wel ineens aan het water. Geef liever ruimte en stimuleer initiatieven. In Meerlo- Wanssum is er wel degelijk een oor voor deze problematiek. Ik hoop dat de toekomstige gemeente hier ook voor open staat en er ook iets mee doet. Het belang is voor iedereen. Toeristen zijn een economische motor. Heel simpel, zij brengen geld binnen. Denk maar aan supermarkten, tankstations en het dagtoerisme. Dat wordt vaak onderschat. Mensen die op vakantie zijn hebben gewoonweg een groot bestedingspatroon. En hoe beter we het hier voor elkaar hebben, hoe meer zij in onze dorpen zullen besteden." Als mensen kunnen kiezen uit twee of meer gemeenten, heeft de gemeente met een goed cultureel klimaat een streepje voor. Logisch. Het is fijn als je in je eigen gemeente kunt uitgaan. Het is gemakkelijk als je dichtbij naar de schouwburg kunt. Ook voor bedrijven die een vestigingsplaats zoeken, is het culturele klimaat een belangrijk punt. Want nieuwe werknemers komen makkelijker naar een plaats met goede culturele voorzieningen dan naar een plaats waar weinig te doen is. We hebben dat niet zelf bedacht in Venray: u kunt het nalezen in de 'Atlas 2007 voor gemeenten', geschreven door Marlet en Woerkens. Omdat we het belangrijk vinden dat mensen zich prettig voelen in onze gemeente, besteden we ruime aandacht aan het culturele klimaat. Het doel van de gemeente is, om de bestaande voorzieningen in Venray en in de kerkdorpen te handhaven en te versterken. Venray telt ruim 100 verenigingen waarin vele honderden mensen actief zijn. De meeste ervan richten zich op de eigen inwoners en die van de buurgemeenten. De Schouwburg, het Freulekeshuus, Museum de Peelstreek en het Odapark trekken mensen uit een veel grotere regio. De Floriade van 2012 zal internationaal aandacht krijgen. Al die activiteiten en initiatieven zijn samen een culturele schat om trots op te zijn. Daarnaast willen we aantrekkelijke nieuwe initiatieven zorgvuldig inpassen. Onze inspan ningen zijn er op gericht zoveel mogelijk mensen actief of passief te laten genieten van een goed aanbod kunst en cultuur. Daarbij hebben we bijzondere aandacht voor jeugd en jongeren tot 18 jaar. Hen willen we enerzijds kennis laten maken met de 'gevestigde cultuur'. Anderzijds willen we hen ruimte bieden om hun individuele talenten te ontplooien. Ook daarmee houden we het culturele klimaat van onze gemeenschap levendig. aar de 1 werking gemeente positief" "Iedereen is hier van harte welkom!"

Peel en Maas | 2008 | | pagina 13