f Boksclub Venray bestaat 25 jaar Vrouwvrolijk in 't Koningskerkje Koester uw Monument Vier generaties Wie wordt voorleeskampioen? STUDIO MAGAZIJNOPRUIMING P6ot*attd ?4nt HUIS AANKOPEN??? HULP NODIG!!! ALBUMS, POSTERS, LIJSTEN Honderdnegenentwintigste jaargang - week 9 - donderdag 28 februari 2008 Oud-wereldkampioen Raymond Joval geeft clinic Boksclub Venray viert dit jaar het 25-jarig bestaan. Speci aal voor die gelegenheid komt oud-wereldkampioen boksen, Raymond Joval, naar Venray. Joval verzorgt voor de leden van de boksclub en andere genodigden op zaterdag 1 maart een clinic. "En daar zijn we heel trots op. Joval is toch de gentleman onder de Neder landse profboksers", zegt Fons Merken, 25 jaar geleden initiatiefnemer van Boksclub Venray. Fons Merken (50) woonde in Beverwijk toen hij zich op veer tienjarige leeftijd aansloot bij Boksclub IJmuiden.Toen hij enke le jaren later met zijn ouders naar Venray verhuisde zocht hij tever geefs naar een boksclub om zich aan te melden. "Er was in die tijd hier helemaal niets op boksgebied. Ik ben toen een tijdje op en neer gegaan naar Heerlen waar de neef van mijn vrouw bokste. Die vroeg toen of ik geen belangstelling had om in Venray een dependance van de Heerlense boksschool te begin nen." In 1983 kreeg Venray daadwer kelijk zijn eigen boksclub. Fons Merken startte op de bovenver dieping van Pentagon en het gymzaaltje van St. Anna. Midden jaren 80 kwam hij via een kennis aan een mooie boksruimte aan de Gasstraat. Met tussen de 15 en 20 leden was Boksclub Venray in die beginjaren meteen springlevend. "We hadden heel veel talentvolle boksers met Zuid-Nederlandse kampioenen zoals Eric van Lipzig en Hans Rozen. Die laatste werd zelfs benaderd door Arnold Van- derleijde om in de Duitse com petitie te boksen." Trots vertelt Merken over het internationaal boksgala dat in 1986 plaatsvond in sporthal De Wetteling. Op de deelnamelijst stond, naast veertien leden van de eigen vereniging, ook de Duitse meervoudig Europees kampioen Peter Hussing. "Aan het einde van de jaren 80 stonden we op een aardig niveau te boksen in Venray. Er werd minimaal vier keer per week getraind en de boksers gingen ook nog eens de bossen in om hun conditie op peil te hou den. Dat waren glorietijden voor de boksclub." Begin jaren 90 kwam er de klad in. Fons Merken moest een ernsti ge operatie aan zijn knieën onder gaan. Hij was maanden uit de run ning en de boksclub leed onder de afwezigheid van haar stimulator. "Omdat er in Venray wel degelijk behoefte bleef aan een boksclub hebben we de vereniging in 92- 93 nieuw leven ingeblazen." Het uitgangspunt werd echter geheel anders. Waar de wedstrijdsport in het eerste decennium voorop stond, werd nu gekozen voor bok sen als recreatiesport.Alleen leden boven de 18 jaar werden voortaan toegelaten. "We werden ook heel selectief in het aannemen van nieuwe leden. In al die jaren was het voor ons heel belangrijk om de naam van de bokssport hoog te houden. We zijn ook nooit nega tief in het nieuws geweest", aldus Merken. "Naast boksen werd het sociale contact tussen de leden steeds belangrijker. We gaan week endjes met elkaar weg, gaan bow len of waterskiën, of zo maar een borreltje pakken. Boksclub Venray werd meer dan alleen boksen." RAYMOND JOVAL Venraynaar Maurice Jansen (39) is al meer dan twintig jaar lid van Boksclub Venray. Als thaibokser ging hij in 1987 bij de boksclub trainen om zich completer te ontwikkelen. Toen hij bij de mari niers ging, moest hij de bokssport op een lager pitje zetten. Bij zijn terugkeer enkele jaren later had Boksclub Venray de nieuwe koers inmiddels ingezet. Boksen als recreatiesport. Voor Jansen geen beletsel om de draad meteen weer op te pakken. Nu is Jansen samen met Merken de drijvende kracht achter de boksclub. Samen trekken ze de kar. "We hebben nu bijna twintig leden.Alleen mannen tussen de 18 en 45 jaar. We willen bewust niet verder groeien. Een keer per week wordt er anderhalf uur getraind. Ja, fanatiek. Conditie, bokstechnieken, zaktraining, spar ren, alle facetten van de bokssport komen aan bod. Het is heel pit tig." "Waarbij we vooral aandacht schenken aan de techniek", vult Merken aan. Mooi technisch bok sen staat voorop, met respect voor elkaar. De veiligheid staat bij ons op de eerste plaats." Een terugkeer naar de wedstrijd sport is niet aan de orde. Maurice Jansen: "We kunnen zo op het dubbele van het huidige ledenaan tal zitten, maar daar is bij ons geen behoefte aan. Dat zou betekenen dat we op verschillende avonden per week training moeten gaan geven. Dat gaat weer ten koste van ons eigen plezier. We doen zelf nog veel te graag mee om aan de kant te staan toekijken. Er is niets leuker dan je zelf uit te leven. Nee, groter dan nu zullen we niet meer worden." Om het 25-jarig jubileum glans te geven, trok Maurice Jansen de stoute schoenen aan en stuurde oud-wereldkampioen Raymond Joval een mailtje met het verzoek om in Venray een clinic te komen De boksers Fons Merken (l) en Maurice Jansen. geven. Tot zijn eigen verbazing kreeg hij meteen een mailtje terug met de bevestiging dat de drievou dig wereldkampioen bij diverse bonden naar Venray komt. "Joval is dan ook een bokser die zijn sport een warm hart toedraagt. Een gentleman binnen en buiten de ring, een heel sociale jongen. Hij is inmiddels 39 jaar, maar staat nog volop in de wedstrijdsport. Over ruim een week gaat hij naar een bokskamp naar Amerika. Hij wil nog een keer vlammen en de wereldtitel heroveren. Hopelijk krijgen we zaterdag een klein voorproefje van zijn kunnen. Het is voor ons een hele speciale dag en zijn er dan ook ontzettend blij mee dat zo'n grote bokser naar Venray komt." Over de continuïteit van Boks club Venray maken beiden zich geen zorgen. Fons Merken: "We hebben een hele stabiele groep. Een harde kern van trouwe leden die al heel lang lid zijn. En we zul len selectief blijven in de aanna me van nieuwe leden. Mensen die passen binnen de groep. Niet die meteen twee weken later liggen te matten op straat. Het belang van de bokssport en de vereniging staat voorop." Kunst op Zich(t) laat in het weekeinde van 8 en 9 maart schil derijen zien van Jip de Wilde met als titel Vrouwvrolijk. Met de ten toonstelling in het Vierlingsbeek- se Koningskerkje hoopt De Wilde extra geld bijeen te brengen voor een weeshuis in Benin. De Wilde (St. Anthonis) schildert al lang. Een kennismaking met kunste nares Helma Kotoun zorgt voor nieuwe impulsen en inspireert haar om met veel enthousiasme aan nieuwe doeken te beginnen. Het afgelopen jaar heeft De Wilde een serie kleurige, grote schilde rijen gemaakt met de titel Vrouw vrolijk. Ze werkt met acrylverf en zet graag frisse, vrolijke kleuren op het linnen. De voorstellingen zijn herkenbaar gebaseerd op vrouwfiguren en laten beweging zien. Ook sporten als wielrennen en golfen vindt men terug in haar schilderijen. De Wilde schildert met plezier en voor haar plezier, thuis in haar atelier. Ze vertelt dat ze af en toe een schilderdag heeft bij Kotoun: fluitend gaat ze op weg heen en na afloop komt ze nog méér fluitend weer thuis. Met eenzelfde plezier en enthousias me is ze begonnen aan haar actie voor het weeshuis van Karen Ole- sen. Olesen (Boxmeer) zet zich in voor een weeshuis van Peuple du Monde in Benin. 120 Wezen worden daar opgevangen, krijgen onderdak, eten en onderwijs. Ook wordt er aandacht besteed aan hun gezondheid. Veel kinderen zijn wees, doordat hun ouders stierven aan aids en de slechte voorzieningen in hun land. Vier jaar geleden was Oleson op reis in Benin en werd ze geraakt door de omstandigheden van deze weeskinderen. Sindsdien gaat ze tweemaal per jaar op eigen kos ten een maand naar het huidige weeshuis, werkt daar mee en doet de inkopen, voor een half jaar vooruit. Medewerkers vanuit de plaatselijke bevolking houden het weeshuis draaiende tegen kost en inwoning. Om dit in stand te kun nen houden zijn financiële midde len welkom. Olesen is dan ook erg blij met de actie van Jip de Wilde, die de opbrengst van haar schilde rijen geheel ter beschikking stelt aan het kinderweeshuis. Inmid dels is de eerste verkoop voor het goede doel al beklonken. De expositie Vrouwvrolijk is te zien van 10.00 tot 17.00 uur. Jip de Wilde is zelf aanwezig tijdens de openingsuren. Kunstenares Helma Kotoun gaat vrijdag 7 maart om 17.00 uur de opening verrichten. De verkoop van de schilderijen komt ten goede aan het weeshuis van Karen Olesen van Peuple du Monde in Benin. Deze boerderij staat in Leunen aan de Breevenneweg 3-Een grote aangepaste langgevelboerderij gebouwd in de jaren dertig. In de jaren dertig plaatste men een rol laag tussen de plint en het opgaan de gevelwerk. Deze rollaag diende om het lengteverschil tussen de trasraamklinkers van de plint en de gevelklinkers op te vangen(tras is mestelwerk vanaf de fundering tot boven het maaiveld om het gebouw droog te houden). Bij deze boerderij zien we ook een vierdeling in het woongedeelte. Herkenbaar zijn de koeienstal, de uitbreiding, de dichtgemet selde deelpoort openingen en de schaalvergroting in de koeien stal ten koste van de deel en de tas(berging)ruimte. De Raamin- deling is aangepast. De boerderij heeft een goede verhouding en de aanpassingen van de bedrijfs voering zoals die door de tijd hebben plaatsgevonden zijn goed herkenbaar. Het dak is gedekt met rode Tuile du Nord dakpannen. In de twintiger jaren werd dit type dakpan erg populair. Bij de boer derijen werd vaker gekozen voor Muldenpannen. Bron: architect en bouwhistori- cus de heer Beelen. Namens SVM Koester uw Monument. Kent u ook zo n beeldbepalende plek in Venray of een van de kerkdorpen? Reacties of suggesties kan men e-mailen naar Koesteruwmonu- ment@kpnplanet.nl., p.a. Jerusa lem 7,5801 ML in Venray. J r\ I X C D IV/I A IVI C Patersstraat 35 - 5801 AT Venray 1 wL I CniVIMIMö Einfo@holtermans-vastgoed.nl V A S T G O E D T 0478-511800 of 06-53331412 Bel voor een vrijblijvend adviesgesprek. Het blijft altijd een leuke gebeurtenis, vier generaties, ditmaal in Venray. Op de foto overgrootmoeder Tina Bus, omaTonny van Mil, moeder Mayke van Mil en de kleinste, de onlangs geboren Juul. BiblioNu houdt op zaterdag 1 maart, in besloten kring, de Regi onale Ronde van de Nationale Voorleeswedstrijd in 't Gashoês in Horst. De voorleeskampioenen van de gemeente Venray, Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum en Gen nep treden dan voor het voetlicht. Ze lezen een fragment voor uit een kinderboek. De voorlezers zijn afkomstig uit de groepen 7 of 8 van de basisscholen in boven genoemde regio. Tijdens de voor ronden, die plaatsvonden binnen de verschillende gemeenten, kwamen zij als beste uit de bus. Venrayse vrouw gewond Bij een verkeersongeval op de kruising Wezerweg-Ceresweg- Veenweg in Well is zaterdagmor gen een 43-jarige vrouw uit Ven ray gewond geraakt. Dat gebeurde even na half negen toen zij bij haar 30-jarige echtgenoot in de auto zat. Hij reed over de Wezer- weg en voor hem reed een 21- jarige Poolse automobilist. Die minderde snelheid om linksaf te slaan, maar de man uit Venray kon niet op tijd remmen en reed ach ter op de auto van de Pool. De vrouw werd naar het ziekenhuis gebracht. De voorleeswedstrijd begint om 14.00 uur en wordt gepresenteerd door Geert van den Munckhof. De juryleden zijn Marij Saes van BiblioNu Venray, Mart Mertens van Dynamiek scholengroep en Jante Janssens, de regiowinnaar van 2007. De Regionale Voorleeskam pioen gaat door naar de Provin ciale Voorleesfinale op maandag 7 april in Theaterhotel de Oranje rie in Roermond. Alle provinciale kampioenen strijden uiteindelijk op 21 mei in Muziekcentrum Vre- denburg om de titel Nederlands Voorleeskampioen. Schoolstraat 24, Venray Tel. 0478-512567 EL EN MAAS AANKOOPBEGELEIDING ADVIES IN ONROEREND GOED -25%

Peel en Maas | 2008 | | pagina 17