BKD Limburg Noord maakt vliegende start Derde vestiging Sport 2000 voor John Verkuijlen Vakmanschap en mode bij Camps Optiek Schizofrenie Toon Hermans Huis in Venlo Waardering voor omroep FRANSLEMMERS GOED SLAPEN PEEL EN MAAS Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS De Bedrijven Kontakt Dagen Limburg Noord op dinsdag 26 en woensdag 27 februari a.s. worden een groot succes. Voor deze eerste editie, die zal plaats vinden in de hallen van ZON Fresh Park in Venlo, hebben zich al meer dan 120 bedrijven aangemeld. In de vorige editie van de Kamerkrant trof u een gratis relatiekaart aan voor het bezoeken van deze net- werkbeurs in Noord-Limburg. Deze kans moet u zeker niet voorbij laten gaan! Product manager Danielle Reijnders heeft alle vertrouwen in een succesvolle eerste editie: "We hebben de juiste branche- en mediapartners aan boord en kunnen steunen op een erva ren en professioneel project team. Het kenmerk van de beurs is de laagdrempeligheid. Zo kunnen de bezoekers tij dens deze eerste editie terecht op het paviljoen van de Jonge Bedrijven Sociëteit (JBS) of het Veiligheidsplein. Ook is er gedurende deze twee dagen een gevarieerd randprogram- ma van lezingen, seminars en workshops. Een kwalitatief sterke netwerk- beurs kenmerkt zich door een goed randprogramma. De orga nisatie van BKD Limburg Noord is dan ook blij dat dit in Venlo is gelukt. Dinsdag om 15-30 uur vindt de officiële opening door burgemeester Bruis van Venlo plaats. Tijdens de twee beursda- gen worden diverse activiteiten georganiseerd. Op dinsdag van 20.00 tot 21.30 uur organiseert de Kamer van Koophandel Limburg in samenwerking met P&O Con sultants het seminar 'De weg naar Europese Subsidies'. Op woens dag van 16.00 tot 17.00 uur orga niseert de Kamer van Koophandel Limburg een seminar, genaamd 'Cradle to Cradle en Regiobran ding'. Dit concept gaat uit van een volledig hergebruik van grond stoffen, zodat producten volledig herbruikbaar zijn. Op woensdag staat de Startersoriëntatiebijeen- komst van de KvK gepland van 14.00 - 16.00 uur. Industriebank LIOF richt zich met een seminar op de doelgroepen industrie en stuwende dienstverlening binnen het MKB. Het seminar zal gaan over'Financiering van innovatie' en uiteenzetten hoe Limburgse MKB-ondernemingen financieel kunnen worden ondersteund bij het waarmaken van hun groei ambitie. Marketing Circle Lim burg verzorgt op beide dagen diverse marketing gerelateerde workshops. MKB Limburg zal in samenwerking met Delta Lloyd op de tweede beursdag een leden bijeenkomst organiseren met als thema: Olympische prestaties en successen van een topteam. De bijeenkomst wordt afgesloten met een netwerkborrel en er is gelegenheid tot het laten maken van een risicoscan van uw bedrijf door specialisten van Summa Adviesgroep. MECC Maastricht organiseert de beurs in samenwerking met de Kamer van Koophandel Lim burg-Noord, MKB-Limburg, LWV, NV Industriebank LIOF, diverse gemeenten en de businessclubs uit Noord- en Midden-Limburg. Het evenement zal de potentie van het economische en logis tieke knooppunt Noord- en Mid den-Limburg verder op de kaart zetten. Onderzoek wijst steeds weer uit dat het Noord-Limburgse bedrijfsleven en de businessclubs behoefte hebben aan een kwalita tief hoogwaardig netwerkevene ment. Maar ook een plaats waar men in contact kan komen met (potentiële) opdrachtgevers en waar ruimte is voor uitwisseling van ervaringen, kennis, kunde en contacten. En dat alles in een kort tijdsbestek. De beurs zal op vertoon van een relatiekaart gratis toeganke lijk zijn voor directie en manage ment van het bedrijfsleven en de overheid. Er zijn 100.000 relatie- kaarten verspreid in de markt. Voor wie onverhoopt toch geen kaart heeft ontvangen, is er geen nood. Op vertoon van uw zake lijk visitekaartje krijgt u een gratis toegangskaart bij de entree van de beurs. De openingstijden zijn aangepast aan het bedrijfsleven: dinsdag en woensdag van 14.00 tot 22.00 uur. Afgelopen donderdag heeft John Verkuijlen in Veghel zijn derde Sport 2000- vestiging geopend. De opening werd vrijdag bovendien opgeluis terd door PSV'er Danny Koe- vermans, die maar liefst 500 voetballen uitdeelde. John Verkuijlen startte in 1999 in Venray met een sportzaak onder de naam Helderman Sport. Deze formule wijzigde hij enkele jaren geleden in Sport 2000. Maar de ambities van Verkuijlen reikten verder dan Venray en twee jaar geleden opende hij in Helmond een tweede vestiging. Donder dag ging zijn grootste droom, een sportaak in zijn eigen woonplaats Veghel, in vervulling. De formule van Sport 2000 is op het lijf van Verkuijlen geschreven. Snel, dyna misch en eigentijds wordt gecom pleteerd met een prima service en een team enthousiaste medewer kers. Vakmanschap is daarbij zeer belangrijk. Een voorbeeld daarvan is het aanmeten van schoenen met een 3D-scan. In het hart van Venray is sinds 2006 Camps Optiek gevestigd. Een jong opticienbedrijf dat wordt geleid door Edwin Bianca Lens- sen. Edwin Lenssen is gediplomeerd opticien en contactlensspecialist en staat garant voor een objec tieve oogzorg. Door het regel matig bezoeken van seminars, congressen en beurzen, plus het bijhouden van vakliteratuur kun nen veranderingen op het gebied van de oogzorg bijgehouden kun nen worden. Camps Optiek garan deert u op deze manier het beste voor uw ogen. Onlangs is Camps Optiek vanwege het enorme suc ces, volledig verbouwd om nog beter te kunnen voldoen aan de hedendaagse eisen die worden gesteld aan een professioneel opticienbedrijf. De zaak heeft een ware metamorfose ondergaan. Aangezien de ruimte beperkt is heeft Camps Optiek zich toch 100% kunnen uitbreiden en de meest ideale opstelling van zowel interieur als exterieur kunnen cre- eren, met veel aandacht voor sfeer en gemoedelijkheid. De presenta tie van de collectie monturen is verbeterd en nog overzichtelijker geworden. Camps Optiek heeft op het gebied van brilmode het nodi ge te bieden. Variërend van tijd loze mode tot avant-gardistische brilmode.Vele bekende en minder bekende brillencollecties zijn ver tegenwoordigd. Oogzorg staat bij Camps Optiek centraal. Uw ogen worden met alle nauwkeurigheid gecontroleerd met behulp van de modernste apparatuur, waaronder een autorefractometer en non- contactometer (oogdruk). Camps Optiek biedt ook contactlenzen aan volgens de modernste normen en technieken, zoals een vervan gingssysteem voor zowel harde als zachte contactlenzen. Uiteraard wordt elke aanpassing uitvoerig begeleidt en worden periodieke controle afspraken gemaakt om zo comfortabel mogelijk contact lenzen te kunnen dragen. Naast een uitgebreide collectie brillen en contactlenzen heeft Camps Optiek nog veel meer te bieden zoals: zonnebrillen, briletuis, con tactlensvloeistoffen etc.. Camps Optiek is een eigentijdse optiek zaak waar u vrijblijvend binnen kan lopen en waar u zich kunt laten informeren over alles wat met oogzorg te maken heeft. SPO Venray De Stichting Primair Onder wijs in Venray en regio houdt op maandag 25 februari vanaf 9-30 uur een vergadering in het kan toor van SPO Venray in Venray. De vergadering bestaat uit een open baar en een besloten deel. Iedere inwoner van Venray kan het open bare gedeelte van de vergadering bezoeken. Opgeven kan via tele foon (0478)516215. Patiënten die 's avonds na de warme maaltijd trek krijgen in iets lekkers, kunnen sinds kort gebruikmaken van de roomservice van ziekenhuis VieCuri. Zij kunnen kiezen uit een veelzijdig snackassorti ment, waarbij ook aandacht is voor de gezonde kant van het snacken. Met behulp van een electrostep met een koelbox aan de voorkant en achterop een warmhoudbox, bedienen de speciaal daarvoor aangetrokken medewerkers de patiënten binnen een half uur nadat de bestelling is geplaatst. De roomservice is een initiatief van de unit Catering. Het past binnen de gedachte dat VieCuri steeds meer inspanningen verricht om patiënt- en klantgericht te zijn. Volgens unithoofd Catering Stefan de Mol blijkt het dat de periode tussen de laatste warme maaltijd en het slapengaan regelmatig als 'te lang' wordt ervaren Dat is de reden dat VieCuri zijn gasten de mogelijkheid wil bieden om in de vroege avonduren tegen betaling gebruik te maken van de room service. Deze service is niet alleen bedoeld voor de patiënten, ook de bezoekers of medewerkers kunnen er gebruik van maken. De menukaart laat een grote vari atie zien aan lekkers zoals een schaaltje luxe bonbons, warme appeltaart, miniloempia en een broodje hamburger. Daarnaast kan er een pistolet gezond worden besteld, of een minipizza, een kop soep van de dag met stokbrood, kaasblokjes, gesorteerde nootjes, ijscoupes, vers fruitsalade of yog hurt met vers fruit. De gerechten worden zo aantrekkelijk mogelijk gepresenteerd. Dat betekent dat er echt servies wordt gebruikt en dat bijvoorbeeld ijscoupes ter plekke worden gegarneerd. De menu kaart is zorgvuldig samengesteld. Er is gezocht naar een assortiment waarbij er een goed evenwicht is tussen lekker, verantwoord en gezond. Er wordt van uitgegaan dat patiënten zelf de juiste keuze kun nen maken en als zij twijfelen of zij een bepaald product mogen hebben, overleggen met de ver pleging of hun behandelend arts. Overigens is voor de afdeling CCU en Cardiologie wel een aan gepaste menukaart samengesteld. Wanneer in de loop van de tijd blijkt dat de patiënten liever wat anders wil snacken, zal de menu kaart worden aangepast. De room service is bescheiden van start Smakelijk eten! gegaan. Op iedere patiëntenkamer is een display neergezet met daar op het menu en de procedure van bestellen. Speciaal voor de room service is een groepje studenten aangetrokken die dit werk als bij baan doet. Onder begeleiding van de medewerkers van de unit Cate ring worden zij wegwijs gemaakt in het ziekenhuis. Van de roomser vice in VieCuri Venlo kan zeven dagen in de week tussen 16.30 en 21.00 uur gebruik worden gemaakt. Patiënten of bezoekers kunnen een speciaal telefoon nummer bellen om hun bestelling door te geven. Binnen een half uur leveren de roomserviceme- dewerkers de bestelling af op de kamer van de patiënt. Vervolgens wordt de bestelling afgerekend met behulp van een chipknip. Wethouder Emonts van de gemeente Venray heeft deze week op basisschool De Meent in Leu nen aan twaalf kinderen diploma's uitgereikt die de training Medi ator Vreedzame School hebben gevolgd. Hiermee wordt de basis school in Leunen de eerste basis school in de gemeente Venray die gaat werken met de mediato ren vanuit de principes van De Vreedzame School. Basisschool De Meent werkt al twee jaar, onder begeleiding van het Onder wijsbegeleidingscentrum Marant uit Eist, aan de invoering van het programma voor sociaal-emotio nele ontwikkeling De Vreedzame School. Een wezenlijk onderdeel van de Vreedzame School is dat conflicten en ruzies gezamenlijk besproken worden. Dit kan in de groep gebeuren met de leer kracht als mediator. De opzet is echter dat ook kinderen betrok ken worden bij het oplossen van problemen. Dit gebeurt door leer ling mediatoren. Mediatoren zijn onafhankelijk, ze zijn een neutrale derde partij die bemiddelt bij een conflict. Een mediator word je niet zomaar, hiervoor dienen kinderen te solliciteren. De mediatoren krij gen vervolgens een opleiding. Op dit moment hebben twaalf leerlin gen van de groepen 6, 7 en 8 van De Meent een training gevolgd voor mediator. De leerlingen zijn verschillende keren bij elkaar geweest om hun rol als mediator te oefenen. Belangrijk daarbij is dat ze goed kunnen luisteren en para fraseren. Mediatoren laten, na het conflict aangehoord te hebben, de kinderen die een probleem heb ben zelf oplossingen aandragen; als dit niet lukt geven zij adviezen.Als er een passende oplossing gevon den is en alle partijen binnen het conflict het er mee eens zijn, dan wordt elkaar de hand gegeven en wordt het gesprek beëindigd. Veel familieleden van mensen met schizofrenie of andere psy chotische stoornissen hebben behoefte aan steun en informa tie. Zij willen weten hoe zij het beste om kunnen gaan met hun familielid of naaste. Daarom is de cursus Psycho-educatie voor fami lieleden van mensen met schizo frenie ontwikkeld. In Noord-Lim burg verzorgen Mensana RIBW Noord- en Midden-Limburg en GGZ Noord- en Midden-Limburg samen deze cursus. Doel van de cursus is de kwaliteit van leven van familieleden van mensen met schizofrenie of psychose te verho gen, door meer grip te krijgen op de situatie. Familieleden, partners en andere direct betrokkenen van mensen met schizofrenie of een psychotische stoornis kunnen aan de cursus deelnemen. De cursus bestaat uit tien bijeenkomsten van twee uur met thema's zoals: wat is schizofrenie: leren herkennen van verschijnselen, behandeling en medicijnen, omgaan met iemand met schizofrenie, omgaan met de eigen last en lijden als familielid, problemen oplossen, de weg leren kennen bij instanties en omgaan met onbegrip van de buitenwe reld. De cursus start bij voldoende deelnemers op maandag 7 april in Venlo. Voor meer informatie: Informa tiecentrum Geestelijke Gezond heid via telefoon (0478)527066 of e-mail naar igg@ggznml.nl. Het Toon Hermans Huis Venlo biedt hulp en steun aan iedereen die met kanker te maken heeft. Kanker grijpt in op alle levens gebieden. Er is niet alleen sprake van lichamelijk ziek zijn, ook psy chisch en sociaal heeft het zijn impact. Het Toon Hermans Huis Venlo is laagdrempelig. Er is geen verwijzing nodig. Men kan er vrij en kosteloos binnenlopen binnen de openingsuren. Mede door de toename van het aantal bezoekers is er op korte termijn behoefte aan meer vrijwilligers. Van belang voor dit werk is dat men in de functie van gastvrouw of gastheer zorg draagt voor een prettige ont vangst van de gasten. Daarnaast dient men actief te luisteren en mee te denken in hun proces en hoe goed om te leren gaan met de gevolgen van kanker. De vrijwilli gers volgen een opleiding om de voor het werk zo belangrijke com municatieve vaardigheden te leren of verder uit te breiden, maar ook om te reflecteren op eigen levens houding en handelen. Voor infor matie kan men contact opnemen met het Toon Hermans Huis Venlo via telefoon (077)3211433 of e- rnail info@toonhermanshuisvenlo. nl. De leerlingen Zeineb Imeksar, Rob Appeldoorn en Stef van de Laar van Gilde Opleidingen Ven ray hebben een luisteronderzoek uitgevoerd voor Omroep Venray. Het definitieve rapport werd uit gereikt aan Claudia Hendrickx, bestuurslid Communicatie van Omroep Venray. Uit het onder zoek is gebleken dat 85 procent van de ondervraagden de omroep kent. De waardering van de men sen over Omroep Venray is met een gemiddelde van een 7,1 goed te noemen. De best beluisterde programma's zijn muziek, Lokaal Centraal en het verzoekplaten- programma. Op zondag luisteren de meeste mensen naar Omroep Venray. De meeste luisteraars vin den het prettig om zowel informa tie als muziek op de lokale radio te horen. Luisteraars van Omroep Venray herkennen dat Omroep Venray in zijn berichtgeving zich richt op lokaal en regionaal nieuws. Omdat het zo dicht bij huis is, voelen de mensen zich ook meer betrokken bij de omroep. De slagzin van de omroep is niet voor niets Daar ben je thuis. Met deze slagzin heeft Omroep Venray op de 90.2 een vaste plaats gekregen binnen de Venrayse samenleving. De omroep straalt het thuisgevoel, warm en vertrouwd uit en dat waarderen de luisteraars. Het luis teronderzoek geeft een beeld waar Omroep Venray nu staat en met de conclusies en aanbevelingen kun nen het bestuur en medewerkers nu verder om in de toekomst nog meer te kunnen voldoen aan de wensen van de luisteraars. Informatieavond Coachingsbureau Kompas Op 17 maart van 19-30 uur tot 21.30 uur houdt Jos van Wijlick van Coachingsbureau Kompas een informatieavond. Deze avond is interessant voor zelfstandig ondernemers, leidinggevenden en medewerkers binnen bedrijven en organisaties, mensen die privé zoekende zijn en professionele begeleiding willen inschakelen. "Tijdens deze avond geef ik een presentatie over persoonlijke en professionele coaching, gekop peld aan mijn eigen visie en werk wijze.Tijdens en na de presentatie is er ruimte voor al uw vragen. Indien u interesse heeft om meer te weten te komen over wat coa ching is, meld u dan aan voor deze informatieavond", aldus Jos van Wijlick. Voor deelname en of nadere inlichtingen aan deze gratis informatieavond, kunt u contact opnemen met Jos van Wijlick, tel: 06-26704170. U kunt ook kijken op: www.kompas.to. Coachings bureau Kompas, Mgr. Jenneskens- straat 15,5864 CS Meerlo. Hub van Doornecollege in actie voor KWF Leerlingen en docenten van het Hub van Doornecollege in Deurne gaan zich opnieuw belangeloos inzetten voor een goed doel. Als doel is gekozen voor het Koningin Wilhelmina Fonds. Dit jaar gaat het college voor dit doel verschil lende acties houden. Op Valen tijnsdag jl. was de eerste actie. Leerlingen en docenten schonken elkaar een roos als blijk van waar dering. Er werden 550 rozen ver kocht. Rond Pasen gaan leerlingen en docenten opnieuw aan de slag. In juni wordt er een rommelmarkt gehouden. Deze markt, toeganke lijk voor de mensen uit Deurne en omgeving, heeft een tweezijdig doel. Allereerst gaat natuurlijk de opbrengst weer naar het KWF. Het andere doel is dat spullen, die de school niet meer kan gebruiken als ze naar de nieuwbouw gaan, die dag worden verkocht. De vele spullen die verkocht gaan worden komen vooral uit de technische hoek, zoals gereedschap, onderde len, banken en meubilair. De Springplank Donderdag 21 februari talen tenjacht voor de kinderen van de groepen 4 en 5. De kinderen kunnen allemaal iets voorberei den. Van 18.30 tot 20.00 uur heeft men de tijd om het ingestudeerde op te voeren. Dit kan playback, dans, een goede mop of iets der gelijks zijn. Breng wel alle beno digdheden zelf mee. Maandag 25 februari van 18.30 tot 20.00 uur, zaklampentocht voor de kinderen van groep 3-Trek allemaal goede schoenen aan en een warme jas. Dinsdag 26 februari clubavond voor de jeugd van de groepen 6,7, 8 en de schoolverlaters. Van 18.30 tot 20.00 uur wordt het clublok aal omgetoverd in een casino. Op verschillende tafels kan men dan gokken. Donderdag 28 februari tocht door het centrum voor de kinderen van de groepen 4 en 5. Het aanmeldingsformulier voor het kamp moet voor 1 maart inge leverd zijn bij de leiding. Op don derdag 21 februari wordt er van 18.30 tot 19.30 uur een informa tieavond gehouden. Alle belang stellenden zijn welkom. Opanka Opanka verzorgt lessen in inter nationale dans. Men heeft geen partner nodig. Voor de jeugd ver zorgt Opanka lessen in Kidsdance, streetdance en breakdance. De demonstratiegroep van Opanka treedt op met series dansen uit diverse landen, met een accent op de Balkanlanden. Informa tie: Jolanda Jaspers via telefoon (0478)510995, e-mail info@opan- ka.nl. Zie ook www.opanka.nl. OyBAPURs£ecialisl in de regio PAT ER SST RAAT 31 VENRAY TEL 0478 585 552 www.franslemmers.nl Donderdag 21 februari 2008 - Pagina 9 VieCuri voert roomservice in Diploma's mediatoren MVE LICHTDESIGN De Donckstraat 18 Sevenum Tel. 077-4671555 of 0413-212674 EXCLUSIEF IN Khadija Nli GRATIS CAR COMFORTER T.W.V. €199,- BIJ AANSCHAF VAN EEN TEMPUR® COMBIMATRAS

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9