Mountainbiken "Mijn volgende doel? Een medaille op het NK outdoor" Johannes Passrion Judokampioenen Duiken voor beginners Ivo Hoeijmakers wint darttoernooi BEZORGEN? PEEL EN MAAS Donderdag 21 februari 2008 - Pagina 28 Jeugdatleet Erik Stevens tweede in Nederlandse titelstrijd Peuterspeelzalen Dames ZijActief de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor 950 bij: ATV Venray atletiek Beginnersgroep ATV Venray Het Zonnelied Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray De Peelrunners Music Night RV De Jumpers MEDAILLE Johann Sebastian Bach Sportnieuws -info Erik Stevens vanATVVenray is klaar voor de volgende horde. Ondanks de kou stonden er toch negentien kinderen bij De Sprank te wachten op de eerste kennismaking met het mountainbiken, dit samen met de elf kinderen die al langer mee doen de Mudhunters in Venray. De kinderen vlogen als bijen op een pot honing het bos in. Op een grasveld konden ze kennismakingspelletjes spelen en geleidelijk aan kwam ook de techniek een beetje om de hoek kijken. Door de onderverdeling in uiteindelijk vier niveaugroepen kwam iedereen aan het fietsen toe. Estafette en kleine wedstrijdjes vormden het middenstuk. Uiteindelijk konden de Op de open Midden-Nederland- se kampioenschappen behaalde Sportinstituut Verhagen uit Venray twee gouden medailles. Aan dit toernooi deden 150 judoka's mee, er was een Engelse, een Duitse en een ploeg uit België aanwezig. Jas per Holtackers en Arthur Claasen waren de sterksten in hun klasse, zij wonnen al hun partijen met ippon (vol punt). Voor Erica van Baar Stefan Franc ken en Rene Glied was er een mooie tweede plaats. Derde plaatsen waren Duikteam Div'Ocean start op de donderdagen 21 en 28 februari in zwembad De Sprank in Venray met een duikcursus voor beginners. Dui ken is gemakkelijker dan men denkt, het is plezier en ontspanning en iedereen kan het leren, maakt niet uit of men nu jong of oud is. En het is beslist avontuurlijk om tussen de mooiste koralen, vissen en dolfijnen te zwemmen! De cursus is geschikt voor iedereen vanaf twaalf jaar. De enige vereiste is dat men kan zwemmen.Tij- dens de beginnerscursus duiken leert men alle basisbeginselen van het dui ken, zowel theoretisch als praktisch. Aan de orde komen duikveiligheid, kinderen hun kunsten nog laten zien in het bos alwaar ze de nodige bultjes en afdalingen hebben kunnen maken. Kort na 11.30 uur was iedereen weer terug bij de Sprank en de één had een nog grotere glimlach op zijn gezicht dan de ander. Over vier weken is de tweede bijeenkomst van het JSK. Als kinderen in de tussentijd nog wat oefenen gaat het de volgende keer alleen maar beter. Ook de senioren maakten hun kilometers. Naast de tocht in Volkel vertrokken ook nog negen Mudhunters voor een training in de Geijsterse bossen. In deze peri ode rijden de Mudhunters regelmatig er voor Rob de Bakker, Jurn Bardoel, Maikel Classens en Casper Peeters. Voor Erica van Baar is er donderdag nog iets speciaals. Zij mag meedoen aan het Teleac tv-programma Knoop in je Zakdoek. Dit is een programma voor mensen met een verstandelijke beperking. Er komen zes afleverin gen waar verschillende sporten aan mee doen Erica mag de judosport gaan vertegenwoordigen. Donderdag gaat zij met nog eens zes sporters van Sportinstituut Verhagen naar Nieuwe- gein waar de opnames plaatsvinden. materiaalkennis en het gewichtloos als een astronaut leren zweven onder water. Na de theorie- en zwembadles- sen past men het geleerde toe in het buitenwater en gaat men oefenen in de plassen in de omgeving. Met het behaalde padibrevet (internationaal) kan men over de hele wereld gaan duiken. Wil men het duiken eerst een keer uitproberen dan kan dat tijdens de introductielessen ook op 21 en 28 februari. De lessen beginnen om 20.30 uur in De Sprank. Voor informa tie en aanmelding kan men contact opnemen met Duikteam Div'Ocean Venray via e-mail info@divocean.nl. of telefoon (0492)538545. tourtochten in de regio. Vanaf april worden dat er veel minder en blijven de mudhunters meer in de buurt van Venray. Iedereen kan een maand gra tis meetrainen en daarna beslissen of men lid wil worden. Alles wat men nodig heeft is een sterke fiets en een helm. Ga voor informatie naar www. mudhunters.nl. Agenda: Zondag 24 februari vertrek 8.30 uur per fiets en 8.45 per auto voor een training aan de andere kant van de Maas 30-45 km. (exclusief heen en terug fietsen). Vertrek is bijna altijd vanaf de Sprank. Er komt een mysterie gast die met haar zal gaan judoën. Zaterdag zullen de Limburgse kam pioenschappen tot 17 jaar plaatsvin den in Born. Hier zal Sportinstituut Verhagen met een aantal judoka's aan deelnemen. Ze hebben een paar kan didaten die zich kunnen plaatsen voor de Nederlandse kampioenschappen, alleen de nummers een en twee plaat sen zich voor het NK. Tot de favorie ten van Sportinstituut Verhagen beho ren onder anderen Jessie Wismans en Willem Seuren. Op het kantoor van de Stichting aan de Bergweg 4 (het gebouw Clockert) kan men op donderdag 28 februari peuters laten inschrijven voor de peu terspeelzaal. Men is welkom tussen 8.30 en 16.30 uur. De inschrijving is voor de peuterspeelzalen: Blokken doos (Kruidenlaan 161). Speelhuis (bij basisschool de Flierefluit). Hummel- tjeshoek (Bachstraat 14a). Speeldoos (bij basisschool De Foekepot). Mie renhoop (Hubenhof 67). Kleurdoos (bij basisschool de Toverbal). Padde stoel (Wilgenlaan 10). Informatie of inschrijfformulieren kan men aanvra gen via telefoon (0478)586498 of via peuterspeelzalenvenray@hetnet.nl. Peuters kunnen worden ingeschre ven vanaf de leeftijd van 18 maanden. Vanaf de leeftijd van twee jaar worden de peuters, mits er plaats is, geplaatst op de peuterspeelzaal en de groep van keuze. Voor sommige groepen bestaat een wachtlijst. De volgende inschrijfdatum is donderdag 27 maart. Dames ZijActief Oostrum houdt op dinsdag 27 februari een thema-avond over de Huisartsenpost Venray/Venlo in D'n Oesterham in Oostrum. Deze post bestaat sinds 2001. Aanvang 20.00 uur. de SCHATTEN van de Grote Kerk r 1 Grotestraat 68 Venray 0478-582727 Er start op dinsdag 1 april een beginnersgroep hardlopen. Deel neming aan de beginnersgroep is bestemd voor mannen en vrouwen boven de achttien jaar die hun con ditie willen verbeteren of conditie willen opdoen. De trainingen worden in groepsverband onder ervaren bege leiding uitgevoerd. Ook wordt er aan dacht besteed aan kleding, schoeisel, voeding en looptechnieken. Deelna me voor de eerste vier weken is gratis. Aanmelden kan via info@atletiekven- ray.nl of bij Ger Verstegen via telefoon (0478)580352 of bij Anja Gooren via telefoon (0478)589486. De trainingen: Pupillen: Woensdag zaal 18.00-19.00 uur. Zaterdag bos 11.00-12.15 uur. C/D junioren: Maan dag zaal 18.00-19.00 uur. Donderdag baan 19.00-20.30 uur.A/B en senioren: Dinsdag 19.00-20.30 uur. Donder dag 19.00-20.30 uur. Zondagochtend in overleg trainer. Midden- en lange afstand: Dinsdag 18.30-20.00 uur. Don derdag 18.30-20.00 uur. Zaterdag (bos) 15.30-17.00 uur. NSG-atleten: Donder dag zaal Petrus Banden 18.30-19.30 uur. Lopersgroep/alle niveaus: Dins dag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehouden (Sportpark De Wieën).Tele foon tijdens trainingen (0478)585522. Zie ook www.atletiekvenray.nl. Iedere zaterdag is de papiercontainer van ATV Venray, geplaatst aan de Weg in den Berg/kruising Veltumse Kleffen, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Agenda: 16 februari Volkel Indoor 15 en 16 februari Gent Be NK Indoor 24 februari Sittard Upstairsloop 1 en 2 maart Gilze-Rijen NK cross ATV Venray start op dinsdag 1 april vanaf 19.00 uur met een beginners groep hardlopen. Men start in deze groep niet alleen bij het allereerste begin, maar men krijgt ook alle infor matie die nodig is. Zijn er vragen over sportblessures, pijntjes of andere zaken die met lopen te maken heb ben, dan krijgt men daar de juiste antwoorden en adviezen bij. Verder is er nog het sociale aspect van het niet alleen hoeven te lopen. Men traint altijd in een grote of klein groepje en dat is gezelliger dan alleen lopen. Dat lopen met anderen motiveert ook meestal meer. Als beginnend loper merkt men dat het op die manier gemakkelijker is om een goede start te maken en daarna vanuit een basis conditie lekker ontspannen lopen is. Het voordeel is dat men samen met anderen vooraan begint met lopen en met de hele groep stapje voor stapje bouwt aan die conditie. De beginners groep start vanaf het clubgebouw van ATV Venray op sportpark De Wieën in Venray. De trainingen zijn zo in elkaar gezet dat iedereen die niet of nauwe lijks getraind is, hieraan kan meedoen. Geleidelijk aan wordt er gebouwd aan uithoudingsvermogen en con ditie. In de beginperiode wordt dat ook nog gecombineerd met theorie. Na ongeveer vier maanden is men in staat om een aantal kilometers achter elkaar te hardlopen. Meer informatie is verkrijgbaar bij Ger Verstegen via telefoon (0478)580352, via www. atletiekvenray.nl. of via e-mail info@ atletiekvenray.nl. De repetities zijn 's maandags vanaf 20.00 uur in parochiehuis Paters kerk in Venray. Zondag 24 februari zingen tijdens de mis van 11.00 uur in de Paterskerk, 10.30 uur inzingen. Bij verhindering afmelden bij Lies Geuyen via telefoon (0478)582985. Belangstellenden zijn welkom op een repetitieavond voor een kennisma king. Voor meer informatie en aan melding kan men contact opnemen met Toos van den Heuvel via telefoon (0478)583884 of met Roos Ubaghs via telefoon (0478)584531. Dinsdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donderdagavondtraining op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zater dagochtend damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdag middag afwisselende bostraining van 15.30 tot 17.00 uur, verzamelen bij de parkeerplaats in de Schadijker Bossen. Deze training is ook een goede voor bereiding op de Venloop.Wedstrijduit slagen staan op www.peelrunners.nl. Dance Events Veltum houdt op zaterdag 23 februari een van haar Caribbean Music Nights in activitei tencentrum 't Schöpke in Venray. De aanvang is om 21.00 uur. Liefhebbers van salsa, bachata, merengue en zouk zijn welkom. De zussen Jeurissen hebben deel genomen aan een springwedstrijd voor paarden in Asten. Kat ja Jeurissen behaalde in de categorie L een tweede prijs met Valenco. Iris Jeurissen werd derde in de categorie M met Tirana. Verder behaalde ze een achtste prijs met Vidola in de categorie B. Tijdens de Nederlandse Indoor kampioenschappen baanatletiek die afgelopen weekend in Gent (België) werden gehouden, heeft Erik Stevens van ATV Venray een prachtige prestatie geleverd door als tweede te eindigen bij het ver springen. Met een sprong van liefst 6,72 meter verbeterde hij het 27-jarige oude clubrecord van Dave Gallas met negen centime ter. Zijn sprong, goed voor de zil veren plak, was slechts drie cen timeter minder dan de nationaal kampioen bij de B-junioren. De 16-jarige Venrayse scholier gaat zich nu voorbereiden op het bui tenseizoen. Als zovele kleine jochies ging Erik Stevens voetballen bij SV Venray. Niet lang, een jaartje bij de F-jes, daarna nog een seizoen in de E-groep. Ver volgens verkaste hij op sportpark De Wieën naar de op een steenworp afstand gelegen atletiekbaan van toen nog AV Venray-Regio. Niet zo vreemd, want zijn vader René was een meer dan verdienstelijk marathonloper, ter wijl zijn broer Pim en zussen Suzan en Marleen ook de atletieksport bedre ven. Als negenjarige verruilde hij de voetbalkicksen voor de spikes."In het eerste jaar heb ik me georiënteerd. Gekeken wat ik leuk vond. Maar ik vond alles leuk, nog steeds trouwens. Ik heb nooit de behoefte gehad om me te specialiseren op een onderdeel. Vandaar ook dat ik de meerkamp doe. Dan kan ik rennen, hoogspringen, ver springen, in principe alle atletiekdisci- Ivo Hoeijmakers uit Blitters wijck is zondag de grote winnaar geworden van het zesde Mari- Infra Smart Meerlo-Wanssum Darttoernooi 2008. Het evene ment werd gehouden in sportcafé 't Tumpke van zalencomplex 't Brugeind in Meerlo. Ondanks het mooie weer en ondanks het feit dat de KNVB besloot zondag een inhaalprogramma af te werken, waardoor twaalf darters, onder wie de winnaar van 2007 Roel van de Pasch, niet konden meespelen, stonden er toch nog 35 fanatieke darters aan de start om te strijden om de felbegeerde wisselbeker. Het toernooi begon direct sensationeel. In de eerste de beste wedstrijd diende zich een grote verrassing aan. Marcel Gielens, van dartclub hotel St Joseph uit Tienray, een van de gedoodverfde favorieten voor de eindzege van het toernooi, verloor verrassend met 2-1 van Elly Gruntjens, lid van de recrean ten van dart club 't Tumpke uit Meerlo. Hierdoor werd Marcel Gielens gelijk in de verliezersronde geplaatst. De eerste halve finale van de verliezers ronde werd gewonnen door Rik Ron gen uit Tienray die Bianca Derikx uit Blitterswijck met 3-1 versloeg. De tweede halve finale werd eenTienrays onderonsje. Rob van der Pol verloor met 3-0 van Marcel Gielens In de finale won Rik Rongen na een span nend gevecht van Marcel Gielens, die zijn oude vorm weer te pakken had, met 4-2. Hierdoor werd Rik Rongen de winnaar van de verliezersronde. De strijd om de derde plaats werd gewonnen door Rob van der Pol Hij won met 3-0 van Bianca Derikx. In de eerste halve finale van de winnaars ronde speelde Luuk van den Elzen plines." Erik Stevens bleek al snel over meer dan middelmatige talenten te beschikken. Meteen in zijn eerste jaar werd hij clubkampioen bij de A-pupil len. Inmiddels heeft hij talrijke clubre- cords op zijn naam staan. Met de car navalsdagen behaalde de Nederlandse meerkamptitel bij de B-junioren. Tij dens het NK indoor pakte hij afgelo pen weekend de zilveren medaille op het onderdeel verspringen. Dat hij het 27 jaar oude record van Dave Gallas afpakte doet hem weinig. "Ik vind het wel leuk, maar het doet me weinig. Ik ken hem niet", lacht de 16-jarigeVWO- scholier aan het Raayland College. Het leven van Erik Stevens bestaat voor een groot deel uit sport. Tijdens het seizoen traint hij zeven dagen per week, een tot anderhalf uur per dag. Om nog wat eurootjes bij te verdie nen werkt hij twee avonden en op zaterdag bij Leenbakker. En dan nog zijn studie. Is dat wel te combineren? "Ja, op school gaat het nog goed." Het woordje nog is veelbetekenend. "Eigenlijk moet ik iets meer mijn best doen, maar de punten gaan nog wel." Of zeven dagen atletiektraining per week nog niet voldoende is, is hij ook lid van basketbalvereniging Jumpers'76. "Ik speel bij onder 20. Op vrijdagavond trainen en in het weekend, zaterdagavond of zondag, een wedstrijd spelen." Erik Stevens is dan ook een sportfreak. "Ik kijk graag naar bijna alle sporten. Maar ook om uit Meerlo tegen Peter Cox uit Tienray. Peter Cox toonde vanaf het begin van het toernooi een blakende vorm en won de wedstrijd met 4-2. De andere halve finale werd gespeeld tussen Erwin Camps uit Tienray en Ivo Hoeijmakers uit Blit terswijck. Na een spannende wedstrijd wist Ivo Hoeijmakers de wedstrijd met 6-4 in zijn voordeel te beslissen. De finale werd gespeeld tussen te doen. Er zijn maar een paar spor ten die ik minder vind." Met fanatiek sportende zussen en broer is de atle tiek ongetwijfeld iedere avond onder werp van gesprek aan de eettafel in huize Stevens? "Och, dat valt wel mee. Natuurlijk praten we over atle tiek. En ik vind het ook leuk om mijn broer Pim te verslaan, maar echte concurrenten zijn we niet. Pim richt zich vooral op het hoogspringen. En op dat onderdeel kan ik nog niet aan hem tippen." Atletiek bepaalt voor een groot deel het leven van Erik Stevens. Hij werkt met trainingsschema's waarbij zelfdis cipline een eerste vereiste is. Nu het winterseizoen voorbij is, hebben de atleten enkele weekjes rust. Daarna begint het outdoorseizoen. "Ja, heer lijk buiten sporten. Het buitenseizoen trekt me meer dan binnen. Vooral ook omdat bij de meerkamp de loopnum mers iets langer zijn dan indoor. Dat ligt me beter." Met duurlopen, condi tie- en krachttraining bereidt hij zich voor op de komende maanden. Daarna volgt de technische training. Naast de trainingen bij ATV Venray gaat Stevens regelmatig naar Zoetermeer om te trainen bij de plaatselijke atletiekver eniging Ilion. Bij de oude vereniging van zijn trainer Martin van Egmond krijgt hij specifieke trainingen op de onderdelen hoogspringen en pols stokhoogspringen. "Onder leiding van Peter Cox en Ivo Hoeijmakers. Ivo Hoeijmakers kwam fel uit de start blokken en overrompelde Peter Cox in het geheel en kwam al snel met 5-0 voor. Het leek een complete 'walkover' te worden voor Ivo Hoeijmakers. Bij het begin van de zesde leg zette Peter Cox een tandje bij en kwam hij terug tot 5-4. Ivo Hoeijmakers raakte hier echter niet van onder de indruk en klaarde de klus vervolgens met 6-4. Hij verzekerde zich van de eerste prijs en de trainers Jaap van der Plaat en Rini van Leeuwen ben ik heel gericht met die onderdelen bezig. Vooral bij het polsstokhoogspringen kan ik nog veel progressie boeken." Aan dit onderdeel bewaart de 16-jarige atleet ook min der prettige herinneringen. "Vorig jaar brak ik bij de outdoor kampioenschap pen mijn pols met het polsstokhoog springen. Dat kostte me vier maanden. Sindsdien heb ik ook nog maar heel weinig gesprongen. De prestaties op dit onderdeel zijn dan ook, zeker in vergelijking met de overige nummers op de meerkamp, beneden de maat. Ik kan alleen op dit onderdeel zo maar 300 punten meer pakken. Dat scheelt in een meerkamp een hoop." De doe len voor het buitenseizoen heeft de tweedejaars B-junior zich al gesteld. "Natuurlijk het NK outdoor. Ik kom in ieder geval uit bij het verspringen en het horden lopen. Voor de overige nummers kijk ik eerst hoe ik er in de rankings voor sta ten opzichte van de andere atleten. Ik ga in ieder geval voor een medaille." De atletieksport blijft voorlopig het leven van de 1.90 meter grote Venray- naar beheersen. Maar hoe lang nog is de vraag. "Ik weet het niet. Dat ligt er aan hoeveel progressie ik nog boek. Of ik echt de top kan bereiken. Over anderhalf jaar ga ik ook studeren, dan is het de vraag in hoeverre ik de sport nog kan combineren met mijn stu die. Maar ik blijf zeker sporten, dat is zeker. Een groot deel van mijn leven bestaat nu uit sporten. Het is veel te leuk om niet meer te doen." de wisselbeker. De strijd om de derde plaats won Luuk van den Elzen uit Meerlo door Erwin Camps uit Tien ray met 3-1 te verslaan. De prijs voor 'de beste dame' werd gewonnen door Bianca Derikx uit Blitterwijck. Door dit resultaat won Blitterswijck zowel bij de vrouwen als bij de mannen het zesde Mari-Infra Smart Meerlo-Wans- sum Darttoernooi. Joijce Gijsbers uit Meerlo werd de winnares van de hoogste uitgooi met 116 punten. Utrechts Studenten Koor en Orkest o.l.v. Harold Lenselink Marijn Zwitserlood Roderik Blom Christus Evangelist Kathelijn van Dongen Sopraan Karolina Hartman Peter Gijsbertsen Tiemo Wang Ralph Meulenbroeks Elly van Munster Alt Tenor Bas Viola da Gamba Luit Toegangsbewijzen a 12,50 worden na overboeking op rekening 12 44 38 741 van Stichting Fundraising Kiwanis, toegestuurd. Vermeld s.v.p. uw naam en adres. Voor inlichtingen bel (0478) 555 777 (na 18.00 uur). Deze uitvoering wordt mede mogelijk gemaakt door: van der Putt (IJ) Advocaten De organisatie van het toernooi, samen met winnaar Ivo Hoeijmakers uit Blitterswijck en medefinalist Peter Cox uit Tienray.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 28