Luc Schaeffers chefkok bij Jet aan de Maas Goede doel fietsvierdaagse Vliegende start Adventure4Rent SI Spetters totaal vernieuwd Vakkanjers Parkhotel ff ff ff PEEL EN MAAS Venraynaar Luc Schaeffers is de nieuwe chefkok bij Veerhuys Tante Jet aan de Maas in Blitters- wijck. "Een nieuwe uitdaging in een mooi bedrijf", aldus Schaef fers.Voor Schaeffers is koken een passie en als geboren en getogen Venraynaar wist hij al op de kleu terschool dat hij kok wilde wor den. Op veertienjarige leeftijd werk te hij daarom al enkele dagen per week in de keuken van restau rant Het Vlakke Water in Venray waar Geert Bakens en zijn crew hem de eerste kneepjes van het koksvak bijbrachten. Na zijn koksopleiding werkte Schaeffers bij verschillende bekende restau rants in de regio waaronder Het Groene Woud in Horst, Valuas en de Bovenste Molen in Venlo en bij De Zwaan in Venray. "Wat me aanspreekt bij Veerhuys Tante Jet, is het koken met streekproduc ten, aldus Schaeffers, "er wordt nog echt gekookt voor een breed publiek". Met 'echt gekookt' doelt hij op het feit dat alle producten hier nog op ambachtelijk wijze worden bereid, waardoor het koken voor hem interessant blijft. Uitbaters Kittie en Jan Bartels zijn zeer ingenomen met de nieuwe chef. "Schaeffers is een kok met veel kennis en ervaring en komen de uit deze streek past hij als geen ander bij uitstraling van Tante Jet. De gasten bij tante Jet waren enthousiast over de nieuwe chef". De Stichting Fietsvierdaagse Venray biedt jaarlijks een stichting of vereniging de mogelijkheid om tijdens het vier dagen durende fietsevenement geld in te zame len voor de eigen kas. Tijdens de fietsvierdaagse kan men het rad van avontuur laten draaien. De opbrengst van onder andere dit spel komt ten goede aan de kas van de stichting of vereniging die voor dit goede doel wordt uitge loot. In 2007 was de Stichting Judo For All het goede doel. Mede door de opbrengst tijdens de fiets vierdaagse konden drie jonge judoka's deelnemen aan de Spe cial Olympics in China. Het fiets evenement vindt dit jaar plaats van 22 juli tot en met 25 juli. Het bestuur van Fietsvierdaagse Ven ray roept verenigingen of stichtin gen op zich voor eind maart aan te melden als goede doel. Inlichtingen en opgave, voorzit ter Jan Kreutz, tel: 0478-588355, of per mail: info@fletsvierdaagse- venray.nl. Ongeveer een jaar geleden startten Don van Soest en Peter Stoks met hun bedrijf PDS products. Hoofdactivi teit is het verkopen van kwa litatief goede buggy's voor de markt in de Benelux. Destijds werd ook al bekeken of het verhuren van buggy's tot de mogelijkheden behoorde. Sinds afgelopen zomer is dit onder de naam Adventure- 4Rent opgericht door Susan Janssen. "We merken dat deze activiteit, in combinatie met tal van arrangementen, zeer gewild is", vertelt Don van Soest. "Reden om samen met Frank Weiten van 't Anker in Merselo een aantal arrange menten samen te stellen." "We zijn destijds gestart met vijf buggy's, maar binnen enkele weken hebben we het aantal buggy's voor de verhuur al naar vijftien uitgebreid", vertelt Susan Janssen. Zij is bij Adventure4Rent verantwoordelijk voor de gehele organisatie van de verhuur van de buggy's. In het begin hebben we nog gewerkt met diverse startlo caties.Totdat Frank Weiten bij ons aanklopte of hij iets voor ons kon betekenen. Sindsdien werken we met 't Anker in Merselo samen en is dat ons vaste vertrekpunt." "We hebben een aantal vaste arrangementen samengesteld", vervolgt Frank Weiten. "Dat neemt niet weg dat er beperkte mogelijk heden zijn. Met een stukje maat werk proberen we de wens van de klant in te vullen, of dit nu gaat om een rit in combinatie met een ontbijt, lunch, barbecue, diner of buffet. Als bedrijf hebben we het voordeel dat we alle facetten van catering in huis hebben. Daarnaast kunnen we zelfs overnachtingen regelen als de klant dat wenst." En soms is dat nodig wantAdventure- 4Rent heeft klanten uit het hele land. "We zijn daarom ook aan het kijken of we op een aantal plaat sen in Nederland op franchiseba sis Adventure4Rent weg te zetten. De eerste contacten lopen inmid dels", aldus Don. "Het leuke van buggyverhuur is dat de mensen allemaal enthousi ast zijn. Wanneer die na een rit uit de buggy stappen zie je eigenlijk alleen maar vrolijke gezichten met een big smile" vertelt Susan. Zij is een van de vaste begeleiders tijdens de ritten. "We verhuren de buggy's niet los maar organiseren toertochten waarbij een van ons voorop rijdt en de colonne wordt afgesloten met een begeleiderswa gen. Wij bepalen het tempo want een buggy is in principe een regu liere verkeersdeelnemer die zich aan de regels moet houden." Hierdoor kan ook de overlast zoveel mogelijk beperkt blijven. "En als we in de bossen rijden komen we daar waar auto's mogen komen. Fiets-, voet- en ruiterpaden komen we niet op." Inmiddels heeft Adventure- 4Rent ook contacten met een aan tal Landalparken in de regio. "In de zomermaanden organiseren we ook toertochten vanaf parken in Blitterswijck en Overloon." Het afgelopen halfjaar is zeer succes vol geweest. "Zelfs in een maand als november was het ontzettend druk. Denk daarbij aan vrienden groepen, bedrijven, vrijgezellen- party's etc. En allemaal zijn ze zeer enthousiast", aldus Susan Janssen, die de komende maanden alweer tal van reserveringen heeft kun nen vastleggen. Voor meer infor matie kunt u terecht op www. adventure4rent.nl Fold mist finale maar geniet in Denemarken De rockband Fold uit Noord- Limburg is er niet in geslaagd de finale te halen van de Bodog Battle. In de Europese finale van deze internationale bandwedstrijd van het Ame rikaanse platenlabel Bodog werd de Deense singer-song- writer Tim Schou voor eigen publiek in Kopenhagen eer ste. Voor Peel en Maas hielden de bandleden een dagboek bij van een onvergetelijk muziek- avontuur. 'Dinsdag, rond middernacht, zijn we vertrokken richting Kopenha gen. We hebben lange tijd gepro beerd om gemeenschappelijk ver voer te regelen, aangezien er toch nog redelijk animo was voor een woensdagavondshow in Kopen hagen. Helaas bleek gemeenschap pelijk vervoer te prijzig en heb ben we na lang twijfelen besloten zelf te gaan rijden. Harm Buddi- ger: "Optreden in Kopenhagen is een geweldige kans voor ons om Fold op de kaart te zetten. Onze insteek van dit hele Kopenhagen avontuur is dan ook niet zo zeer geweest om te winnen, maar voor al om te genieten. Op de planken in Denemarken maak je niet elke dag mee. We zijn overtuigd dat we iets moois in handen hebben en de spot in de Europese finale geeft ons extra draagkracht bij het zoeken naar media-aandacht. We hebben dan ook ons best gedaan om zoveel mogelijk aandacht in de diverse media te generen omdat we vinden dat zoveel mogelijk mensen in aanraking moeten komen met Fold." De showcase in de Europese finale van de Bodog band battle stond nog even op losse schroe ven. Enkele dagen voor we de reis naar het noorden zouden maken, kregen we een contract opgestuurd door de organisatie van Bodog. Dat moest nog even getekend worden, anders konden we niet spelen in Kopenhagen. Niet zo chique, want het was een waar wurgcontract dat we onder ogen kregen. Het label van Bodog zou hiermee zo'n beetje alle rech ten verkrijgen over Fold. Gelukkig bleek dat dit contract enkel gete kend moet worden door de uit eindelijk winnaar in Kopenhagen, om toegang te krijgen tot de grote finale in Los Angeles. We konden dus gewoon spelen in Kopenha gen. Een flinke rit, zo'n 800 kilome ter. Na ongeveer negen uur rijden en tal van serieuze en onzinnige gesprekken zijn we in Kopenha gen aangekomen. We hebben de overtocht naar Denemarken geno men per boot en zijn daarna door- geknald naar Kopenhagen city. De Deense blondines kwamen ons tegemoet toen we Kopenhagen binnen reden. Geen slecht ont vangst dus... Venraynaar Frank Litjens (gita rist) was zo vriendelijk geweest om een gezamenlijk hotel te rege len voor de band en aanhang. De vijfde etage van het hotel was dus enkel terrein voor Fold en zijn aanhang. We konden meteen die morgen al terecht, ideaal na zo'n lange rit zonder slaap. De aanhang van Mike Franssen (drummer) was enkele uren later vanuit Oss vertrokken voor dezelfde reis. Tevens hadden we extra support van de collega's van Frank, die een mooie mogelijkheid zag om een bedrijfsuitstapje naar Kopenhagen te realiseren.Al bij al, toch nog een man of twintig support. Rond de middag was iedereen in het hotel aangekomen. We hebben een kleine 'powernap' gedaan en zijn vervol gens fris en vol goede moet Kopen hagen ingetrokken voor een leuke fotosessie en wat sightseeing. Rond een uur of twee 's middags hebben we ons gemeld in de Vega. Dit is het plaatselijke poppodium van Kopenhagen waar doorgaans alleen grote artiesten spelen. Vega, een mooie zaal die ons aan de buitenkant deed denken aan een oud DDR-gebouw. Maar goed, een maal binnen werd het snel duide lijk waarom deze zaal hoog staat aangeschreven in Denemarken. Erg stijlvol, met een groot podium waarop we onze kunsten prima zouden kunnen vertonen. De tickets die we als band zelf verkocht hebben, werden afgerekend bij de organisatie en het speelschema werd bekend gemaakt. Tot onze grote verbazing bleek dat we de avond mochten afsluiten. Dit hadden we natuurlijk nooit verwacht. In de voorgaande ronde werd de plaats in het pro gramma bepaald door de verkoop van tickets en de media-aandacht die door de band gegenereerd was voor het Bodog label. Het enthou siasme nam toe. Zouden we dan toch voor een stunt kunnen zor gen vanavond? De afsluitende plek in het programma geeft blijk van vertrouwen vanuit de organi satie.' 'Na deze mooi opsteker zijn we teruggegaan naar het hotel om te relaxen om vervolgens later die avond samen met de hele aanhang terug te keren in Vega. Het pro gramma was al begonnen en de concurrentie werd goed bekeken. Niet heel indrukwekkend. Wél goed, maar de meeste acts misten energie en power. Daar ligt juist onze kracht en we kregen allen het gevoel dat een stunt mogelijk zou zijn. Deze hoop verdween als sneeuw voor de zon toen Tim Schou het podium betrad. Een 20- jarige Deen, uit Kopenhagen nota bene, die een heel professionele en kwalitatief hoge show neer zette. De dames in Vega waren bij zonder onder de indruk van Tim, en wij eigenlijk ook wel., maar op een andere manier natuurlijk. Dit was dé favoriet voor die éne finaleplek in Los Angeles, Amerika. Het werd dus even een beetje stil en plots leek de vermoeidheid op te komen. Gelukkig konden we niet veel later zelf als laatste het podium bestormen en de avond afsluiten. We hebben er een knal lende show van gemaakt en alles gegeven. Meer als dit hebben we echt niet kunnen doen. De Zwe den en Denen in de zaal dansten vrolijk mee op onze muziek. Erg cool om te zien dat mensen uit een ander land staan te genieten van je zelfgeschreven muziek. Dat geeft bijzonder veel voldoening. De uitslag werd niet veel later bekend gemaakt. Slecht een van de twaalf artiesten mag de trip naar Los Angeles maken. Span ning alom dus, we hadden immers een vette show neergezet en het publiek was enthousiast. Je weet maar nooit, hé. Tim Schou bleek uiteindelijk de verdiende winnaar. Zelfs al was de jury niet geheel Deens en Tim niet woonachtig in Kopenhagen, dan had hij waar schijnlijk ook gewoon gewonnen. Echt top wat die goser liet zien met zijn band. Berusting maakt echter snel plaats voor opluch ting. Wat een geweldige trip, wat een mooi avontuur. We hebben er met Fold het maximale uitge haald. Vol op genoten en op podia gespeeld waar we anders niet zo snel terecht zouden komen. We hebben geen wurgcontract gete kend en hebben lekker alles zelf in de hand. Dat is minstens zo belangrijk voor ons. Nu werken aan de nieuwe opnames die we binnenkort zullen presenteren. Er is nog genoeg te doen voor Fold. We hebben er zin in en zullen hopelijk snel weer van ons laten horen.' Zanger Aran Jeurissen was razend enthousiast over Fold in Kopenhagen. "Een onvergetelijke 'feel-good-road' trip. In de poptem pel van Denemarken als headliner staan en het publiek op je hand hebben is een fantastische erva ring. Voor Fold eindigt de Bodog Band Battle in Kopenhagen, maar samen met de optredens in de Melkweg en Paradiso heeft deze battle ons de mogelijkheid gege ven om te leren hoe je voor veel mensen op een groot podium een performance moet geven. Met die wijsheid op zak kunnen we vol vertrouwen de Nederlandse podia betreden en iedereen ervan over tuigen dat Fold rockt!" Mike Franssen is minstens zo enthousiast: "Vega: wat een vette zaal! Ik vond het een beetje op een wat kleinere Paradiso lijken. Ondertussen werd ik nog gebeld door Omroep Brabant voor een live interview als tussendoortje. Prima dacht ik zo. Toen ik mijn spullen klaar ging zetten op het podium schreeuwden onze fans onze naam en de adrenaline gierde door mijn lijf. Toch was dit gevoel ineens weg. Ik werd helemaal rustig, alles leek even in een ver traagd tempo te gebeuren. Om mij heen zie ik: Harm, Frank en Aran springen en alles los gooien. Onze set ging echt als een tierelier. Dat was mijn eerste gedachte toen wij het podium weer afliepen na een te gek optreden. Ik denk dat wij als band door dit hele avontuur alleen maar beter zijn geworden. Ik kijk nu al uit naar het volgende avontuur." Twaalfeneenhalf jaar Raayland College Deze maand is het twaalfen eenhalf jaar geleden dat het middelbaar onderwijs in Ven ray samenging in het Raay land College. Volgens alge meen directeur Loek de Veen is de onderwijsinstelling erin geslaagd om, ondanks bezuini gingen, bijna alle opleidingen binnen de school te behou den. "Dat was destijds ook een van de doelstellingen van de fusie. Bos- chveld, Jerusalem, MAVO de Kolk, Marianum en de LTS waren zelf standige scholen met hun eigen lespakketten. Om die lespakketten te kunnen blijven aanbieden was een fusie onafwendbaar. Op een enkele opleiding na (o.a. installa tietechniek) zijn die opleidingen behouden gebleven. Als je dan in ogenschouw neemt dat op het onderwijs sinds de 90'er jaren 20 tot 25% is bezuinigd, dan hebben wij het goed gedaan. Bovendien heeft ook het praktijkonderwijs binnen onze organisatie een vaste plaats", aldus De Veen. Ook veranderingen zoals het vmbo en het Studiehuis zijn vol gens De Veen goed doorstaan. "Als school hebben wij binnen die veranderingen ruimte gehad voor een eigen invulling. Daardoor heb ben we de goede aspecten van die veranderingen kunnen doorvoe ren terwijl de zaken, die in onze ogen minder goed waren voor het onderwijs, kunnen bestempelen als beleidsarm". Zo is met name het leerplein voor vmbo succes vol gebleken. "Op dit moment pas sen we dit toe in de onderbouw. De opgedane ervaringen gaan we ook in de bovenbouw gebruiken. Wel had de directie destijds voor ogen om de school op twee locaties te vestigen. Dat was ech ter financieel niet haalbaar. Het is uiteindelijk een unielocatie gewor den met drie scholen". Drie scho len, De Veen legt daar nog eens het accent op. "De onderbouw, de bovenbouw van het vmbo en de bovenbouw van havo-vwo zijn in principe drie scholen met elk een eigen team en een eigen beleid, weliswaar binnen de beleidska ders van het algemeen bestuur." De school telt momenteel 2400 leerlingen. "Het Raayland is dan ook een afspiegeling van de hedendaagse maatschappij met mensen van verschillende gezindten en uit verschillende culturen. Een voordeel is dat de leerlingen kennismaken met die verschillende culturen en dus ook met de maatschappij. Dat heeft natuurlijk voor- en nadelen. In ons beleid benadrukken we dan ook dat de opvoeding van kinderen een gezamenlijke activiteit is van ouders/verzorgers en school met uiteraard ieder zijn eigen verant woordelijkheden. We proberen de ouders dan ook zoveel mogelijk bij het onderwijs te betrekken. Een voorbeeld daarvan is het ver plichten van ouders om samen met het kind naar een ouderavond of rapportuitreiking te komen." Een landelijk probleem dat bin nen het onderwijs speelt is het aantal leerkrachten. "Het Raayland is al een aantal jaren een oplei dingsschool voor docenten. Aan komende docenten geven onder begeleiding les en blijven vaak na hun studie nog aan onze school verbonden. Op deze wijze weten we goed om te gaan met de krap te die er op de arbeidsmarkt is." Het Raayland College staat aan de vooravond van een verbouwing. "Er komt 600 m2 onderwijsruimte bij. Niet zozeer vanwege een groeiend aantal leerlingen, maar omdat we de wijze van lesgeven anders gestalte willen gaan geven. Bij het vmbo gaan leerlingen meer in groepen werken en projecten uitvoeren. De aandacht is daarbij gericht op de samenhang tussen de beroepsgerichte vakken en de overige theoretische vakken. De uitbreiding is met name bestemd voor praktijkgerichte ruimtes op het gebied van zorg en welzijn. Daarnaast worden de technische praktijkruimtes verbouwd tot een groot techniekplein. Ook daar ligt de nadruk op het verband tussen diverse technische aspecten in het onderwijs." Loek de Veen toont zich wel bezorgd over de terugloop van de bevolking. "We moeten rekening houden met 10% minder kinde ren. Dat heeft niet alleen gevolgen voor ons als school, maar voor de hele Venrayse maatschappij. Wij willen daar in Venray de discus sie over aangaan met gemeente, kinderopvang, basisonderwijs en bedrijfsleven om te kijken hoe we daar samen mee omgaan." De school stelt zich ten doel om de komende jaren de samenwer king met andere organisaties in Venray te versterken, zoals samen werking met sportverenigin gen om sporten na schooltijd te bevorderen en samenwerking met kunst en culturele verenigingen. "Ons gebouw biedt voldoende mogelijkheden om ook na school tijd ingezet te worden voor de Venrayse gemeenschap", besluit Van Veen. I' De winkel Spetters aan de Grotestraat in Venray is totaal vernieuwd! Vandaag, donder dag 21 februari, is de herope ning van deze Venrayse mode zaak. Het is een winkel geworden vol funelementen. Desgevraagd laat mede-eigenaar Roland Bloemen weten "We zagen in het verleden dat er jongeren waren die hun kleding niet in Venray konden vinden. Om deze groep in Venray te kunnen houden, hebben we nagedacht over een nieuw con cept dat we bij Spetters willen brengen. Een hippe winkel waar een breed aanbod van stoere jean smerken aanwezig moest zijn." De winkel is dan ook een extreme mix geworden van materialen en kleuren. Aan de buitenkant is de opvallende ingang een knipoog naar de vooruitstrevende kunste naar Pollock. Dit komt mede goed tot uiting door de mooie grijze kleur van de buitengevel. Het resultaat is een gedurfd en eigen tijds geheel waarbij het karakter van dit oude pand nog beter uit de verf komt! Ook binnen is deze lijn doorgezet. Zo is een gedeelte van de vloer gemaakt van onbe werkte stalen platen en vormt een muur van keien de achterwand van de winkel. "Robuuste, eerlijke materialen vormen de basis van het ontwerp", aldus Roland Bloe men. "Het is super om te zien hoe goed de verschillende merken vervolgens in deze stoere omge ving tot hun recht komen." Voor de jongens worden er onder meer de merken Pall Mall, G-Star, Take Two en Scotch Soda verkocht. De meiden kunnen in de winkel onder meer de collecties van G- Star, Take Two, Indian Rose, Ichi, Dept en Pepe Jeans vinden. Op vrijdagavond 22 en zaterdagmid dag 23 februari draaien bij Spet ters de dj's van House On Wheels. Tijdens de openingsdagen krijg je bij aankoop van minimaal 50 euro een gave Pall Mali sportbag gratis. De 'Vakkanjers' Ruud van Osch, Ruud Bouwman en Ron Jespers uit Ysselsteyn hebben prima gescoord tijdens de regi onale voorronde van de Juni or Vakkanjer Wedstrijden in Venlo. De drie zijn leerlingen van het Hub van Doornecol lege/ Alfrinkcolege in Deurne. Ruud Bouwman werd tweede op het onderdeel Metalektro en wist zich met die prestatie te plaatsen voor de grote fina le die wordt gehouden tijdens de Techni-Show van 11 tot en met 15 maart 2008 in de Jaar beurs in Utrecht. Tijdens de voorronde kwamen 67 leerlingen van vijftien vmbo- scholen uit de regio Brabant en Limburg in actie. Zij konden hun kwaliteiten laten zien op de onder delen metaal - en elektrotechniek, lassen met beklede elektrode en Mig /Mag en metalelektro. De Junior Vakkanjers Wedstrijden, die tegelijkertijd op twaalf scholen in het land worden gehouden, vinden plaats voor derde- en vier dejaars vmbo-leerlingen uit de sector techniek. De Junior Vak- Ruud van Osch (l) en Ruud Bouwman. kanjers Wedstrijden zijn een ide aal voortraject voor deelname aan de beroepenwedstrijden voor de 'grote' Vakkanjers. Deze winnaars kunnen zich eventueel kwalifi ceren voor de wereldkampioen schappen. Het bedrijfsleven, met name ook in onze regio, heeft een schreeuwend tekort aan goede vakmensen. Het belangrijkste doel is dat de deelnemers laten zien dat zij positief staan in hun keuze voor de techniek en dat zij trots zijn op hun eigen vaardigheden en presta ties. Ruud van Osch werd derde en Ruud Bouwman tweede op het onderdeel Metalektro. Tijdens de dag lette de jury ook op het onderdeel veiligheid. Belangrijk is de veiligheid voor jezelf en voor je omgeving. Ron Jespers ontving voor deze speciale kwaliteit de eerste prijs. Hij kreeg een mooie cadeaubon. Kijk voor meer informatie en gratis kaarten voor de tinaledag op www.vakkanjers.nl. Op deze site kunt u de Vakkanjers ook aan moedigen. Het hoogste punt in de bouw van Parkhotel Horst is bereikt. Op traditionele wijze werd dit vlag- feest gevierd. Het Parkhotel ver wacht medio augustus haar deu ren te openen. Het hotel krijgt een luxe en kasteelse uitstraling en komt te liggen aan het grote meer van de Kasteelse Bossen, waar vrijwel alle ruimtes zicht op hebben. Het Park hotel bestaat onder meer uit 77 kamers: comfort kamers, deluxe kamers, suites en een bruidsuite in de torenkamer. Ook heeft het twaalf multifunctionele zalen, een restaurant, een terras aan het water, een lounge, een grand-café, een brasserie en een luxe wellnes- safdeling met zwembad. Ook zijn er veel ontspanningsfaciliteiten in en rond het hotel. Parkhotel Horst is geschikt voor bijeenkomsten, diners, trainingen, evenementen en congressen. Donderdag 21 februari 2008 - Pagina 22 Wat een vette zaal School is afspiegeling van de maatschappij"

Peel en Maas | 2008 | | pagina 22