Malando, Winx en Rock4-Queen A Speelgoed van Vroeger en Nu Vreato speelt komedie Aacht vur Elluf op Halfvastenbal David Wright te gast bij mannenkoor L Volksmusik bij omroep Johannes Passion in Grote Kerk De aanklacht IN GRISHAM mM PEEL EN MAAS :AAmrijMoh.r PEEL EN MAAS Donderdag 21 februari 2008 - Pagina 21 Programma Schouwburg Venray Het Malando Orkest onder leiding van Danny Malando is een van de populairste mon diale showorkesten, ImproCa- baret van Op Sterk Water, de familievoorstelling Winx Club On Tour, Rock4-Queen en Fred Delfgaauw en Sjaak Bral zijn komende week te gast in Schouwburg Venray. Het Malando Orkest onder lei ding van Danny Malando is een van de populairste mondiale sho workesten, en heeft in Duitsland en Japan inmiddels nieuwe thuis landen gevonden. Dit tango-orkest komt op vrijdag 22 februari optre den in Schouwburg Venray. Overal staan de zalen op hun kop als de bekende klassiekers als That's Amore, Moon River, lm weissen Rössel en natuurlijk Olé Guapa de revue passeren. Het programma wordt gekenmerkt door passie en romantiek.Aanvang 20.00 uur. OP STERK WATER Op zaterdag 23 februari vanaf 20.00 uur kan men in de schouw burg genieten van ImproCabaret van Op Sterk Water. Terwijl een groot deel van de wereld al over tuigd was van de kracht van impro visatietheater, zorgden Boom Chi cago, De Lama's en Op Sterkwater de afgelopen jaren voor een ware hit in Nederland. Op Sterk Water is een groep cabaretiers, acteurs, tv- en theatermakers die naar aanleiding van suggesties van het publiek een complete voorstel ling vol stand-up comedy, toneel en muziek improviseert. Ook is Op Sterk Water al vijf jaar een publieksfavoriet op het Lowlands- festival en waren ze regelmatig te horen op 3FM, radio Rijmond en KRO-radio. Iedere voorstelling is nieuw en elke avond is anders. WINX De familievoorstelling Winx Club On Tour van zondag 24 februari, is gemaakt voor kinde ren tussen de zes en twaalf jaar oud en is zeer geschikt om met het hele gezin naar toe te gaan. Het is een show vol illusie, dans en avontuur en vertelt het ver haal van Heks Trix die een hoop narigheid wil gaan uithalen. Een mysterieuze magische cirkel is het enige wat haar kan tegenhouden en de Winx feeën gaan op zoek naar deze belangrijke cirkel. Flora wordt ontvoerd, waardoor de feeën hun kracht van zes missen en vrijwel kansloos zijn tegen het kwaad. Gelukkig schieten De Spe cialisten hen te hulp en wordt de zoektocht een spannend en mys terieus avontuur door de wereld van Magix. Tijdens de meet en greet na afloop, kunnen de kinde ren met The Winx op de foto! Aan vang 17.00 uur in Schouwburg Venray. ROCK4-QUEEN Op dinsdag 26 februari vanaf 20.00 uur kan men genieten van Rock4-Queen in de schouwburg. Doen wat onmogelijk lijkt: het live vertolken van het legendarische album van de rockband Queen A night at the Opera. Rock4 inter preteert dit meesterwerk op eigen, sublieme wijze. De vier Maastrichtse zangers vergaarden internationale roem met hun ver nieuwende rock a capella en tre den intensief op in binnen- en bui tenland. Het theaterconcert begint met eigenzinnige bewerkingen van nummers als Killer queen, Innuendo, en Under pressure. Na de pauze volgt de integrale uitvoe ring vanA Night at the Opera, met als sluitstuk een gewaagde uitvoe ring van de klassieker onder de klassiekers, Bohemian rhapsody. The Winx Club On Tour. Queen, gezongen door de prach tige stemmen van Rock4. KOFFIEHUIS Fred Delfgaauw en Sjaak Bral komen op woensdag 27 februari naar Schouwburg Venray met Kof fiehuis de Ooievaar. Eén broer laat je denken, de andere broer laat je lachen. Beiden zeggen hun bestaan op de kermis vaarwel om de erfe nis van vader op te halen. Deze ligt verborgen in zijn koffiehuis. Het koffiehuis blijkt de doos van Pandora te zijn. Verleden, heden en toekomst raken verstrikt. De erfenis is niet wat ze dachten maar wel wat het zou moeten zijn. Delfgaauw wordt geroemd om zijn prachtige ontroerende theaterstukken, waarbij bezoekers steeds weer diep onder de indruk het theater verlaten. Bral laat zijn publiek buiten adem van het lachen.Aanvang 20.00 uur. Voor vragen of reserveringen kan men contact opnemen met Schouwburg Venray via tele foon (0478)530999 of via www. schouwburgvenray. nl n rW* In museum 't Freulekeshuus is de tentoonstelling te bezich tigen; Speelgoed van Vroeger en Nu. Deze tentoonstelling duurt tot en met 23 maart 2008. Voor deze expositie werd weer een beroep gedaan op medewerking van inwo ners van Venray en omstreken om hun antieke speelgoed tij delijk in het museum onder te brengen. Samen met de col lectie speelgoed van 't Freu lekeshuus levert dit een vro lijke expositie op. Ook kan er gespeeld worden met heden daags speelgoed dat afkomstig is van de Speel-o-theek. Bij het in bruikleen gegeven, of het geschonken materiaal hoort natuurlijk een verhaal en dat verhaal leest u hier. Het begon met één enkel pop- up-boek gekregen van een vrien din die verzamelaarster was en het fundament was gelegd voor deze collectie. Ruim 500 uitklap boeken heeft Hanny Craghs inmid dels verzameld. Met haar man Jan die haar stimuleerde stroopte ze boekenbeurzen, antiquariaten en rommel- markten af. In haar bibli otheek vind je allerlei soorten en maten pop-ups. Hanny is er zeer trots op dat zij van de bekende ontwerpers Kuba?ta en Kees Moerbeek verscheidene boeken en kaarten in haar verzameling heeft. Een aardige bijzonderheid is, dat zij bij Kees Moerbeek thuis van het servies heeft gegeten wat van zijn oma was en dat hij in een van zijn pop-ups heeft ver werkt. Zij heeft in haar collectie sprookjes-, poppenhuis-, dieren-, ruimtevaart-, natuur-, geschiede- nisleer-, godsdienstige pop-ups en nog vele andere. Niet alleen in het Nederlands maar ook in 't Duits, Frans, Engels, Chinees enArabisch. Allemaal stuk voor stuk juweel tjes. Het is voor de kleinkinderen dan ook altijd een feest om bij Oma Hanny te logeren. Ze heeft voor ieder wat wils, jong en oud. Je komt ogen te kort. Een van haar bijzondere pop-ups is The Spooky Scrapbook. Jammer dat wij in 't museum slechts een paar exem plaren kunnen exposeren Nieuwsgierig geworden? Kom eens kijken op woensdagmiddag, zaterdagmiddag en zondagmiddag, steeds van 14.00 uur tot 17.00 uur. Museum 't Freulekeshuus is gevestigd aan de Eindstraat no. 8 in Venray en buiten normale ope ningstijden kan men er na telefo nische afspraak ook met groepen terecht .Tel 0478 583880. Winterwandeling IVN Geijsteren-Venray houdt op zondag 24 februari een win terwandeling voor gezinnen met als thema Dieren in de winter. Dieren hebben het in de winter niet gemakkelijk. Voedsel is vaak moeilijk te vinden. Hoe komen dieren de winter goed door? Tij dens deze wandeling in de Bosser- heide in Well, gaat men op zoek naar sporen van dieren. Dit is een manier om te achterhalen hoe die ren overwinteren en waar ze hun voedsel vandaan halen. De wande ling start om 10.00 uur vanaf par keerplaats Bosscher heide aan de Wezerweg. Toneelgroep Vondel Toneelgroep Vondel gaat het toneelstuk Er loopt een streepje Door opvoeren in gemeenschaps huis De Wis in Castenray. Het stuk is geschreven door Berend en Rob Heemskerk. De uitvoeringen zijn op vrijdag 22, zaterdag 23 en zon dag 24 februari. De voorstellingen op vrijdag en zaterdag beginnen om 20.00 uur en op zondag gaat het doek op om 19 00 uur. Kaart jes zijn te reserveren bij Jac en TruusVennekens via telefoonnum mer (0478)571308. Meer informa tie over Toneelgroep Vondel staat op http://castenray.dorpenvenray. nl/vondel. De Locht Leden van de Horster Draaior gelclub tonen op zondag 24 febru ari in streekmuseum De Locht in Melderslo hoe men kleine draaior gels kan bouwen. Natuurlijk kun nen bezoekers de draaiorgels ook beluisteren. Ondertussen wordt de bakoven weer goed opge stookt om daarin het bekende de Locht-brood te bakken. Kinderen mogen de bakker helpen en zelf ook een broodje kneden en bak ken. De smid is aan het werk en op de bovenverdieping is de wis selexpositie Juweeltjes in Textiel te bezichtigen. Het museum is geopend op dinsdag, donderdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. Zie ook www.delocht.nl. Gloria op paaszaterdag De professionele blaaskapel Gloria uit Tsjechië is op paaszater dag 22 maart voor de tweede keer te gast in Overloon. Blaaskapel Freunde Echo houdt dan alweer voor de zesde keer dit paaszater dag festival, dat ondertussen is uitgegroeid tot een groot interna tionaal gebeuren. Bezoekers uit Nederland, België en Duitsland vinden inmiddels hun weg naar De Raaijhal in Overloon waar meer dan zeshonderd zitplaatsen beschikbaar zijn. Kaarten zijn te bestellen via www.blaaskapel, nl., bij John Jacobs via telefoon (0478)641516 of bij Ton Keizers via telefoon (0478)642399- De avond begint om 19.00 uur en in het voorprogramma staat Freun de Echo uit Overloon. De zaal is geopend vanaf 18.00 uur. Optreden St. Cecilia Fanfare St. Cecilia uit Maashees gaat op zondag 24 februari in De Tol, de ontmoetingsruimte van het Ambachtskwartier, vanaf 11.00 uur een concert van een uur geven. De negen jongste leden tre den met dit concert voor de eer ste keer buiten Maashees met de fanfare op. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in De avondvullende plattelands komedie Nooit verwacht en Toch van Vreato in twee aktes wordt op vrijdag 29 februari, zaterdag 1 en zondag 2 maart opgevoerd in De Kleine Loef in Vredepeel. Aanvang: 20.00 uur. De komedie speelt zich af in de kamer van een boerenhoe ve die bewoond wordt door twee generaties van de familie Klootstra. De bezetting bestaat uit drie heren en vier dames. In de eerste akte wordt het publiek geconfronteerd met moeder Sjaan die duidelijk de baas is. Ze regeert met ijzeren hand en neemt uitdrukkingen in haar mond die beslist op de lach spieren werken. Haar man is niets anders gewend en laat alles over zich heen komen. Schoondochter Jannie is absoluut niet tegen moe der opgewassen. Ze heeft een hart van goud, maar is op z'n zachtst uitgedrukt niet slim. Haar man Teun is een harde werker, maar helaas eveneens niet de slimste. Hun grootste wens is om ooit een eigen boerenbedrijf te heb ben en kinderen. Of het daar ooit van komt? Een tweede zoon, zijn meisje en een vertegenwoordig ster van De Blije Dozen club com pleteren de bezetting. Ook in de tweede, relatief korte, akte rijgen zich de komische ontwikkelingen in hoog tempo aaneen. Kaarten kan men reserveren bij Brigitte Dirven via telefoon (0478)546270 of bij Julia van Asten via telefoon (0478)546342. Het halfvastenbal dat op zondag 2 maart voor het tweede jaar op een rij gehouden wordt in café 't Podium wordt dit jaar muzikaal ondersteund door de Oostrumse formatie Aacht vur Elluf. Deze band gaat in 't Podium bewijzen dat ze hun slogan "als je feest wilt, kun je feest krijgen" meer dan waar maken. Wat in 2000 begon als een door de carnavalsvereniging bijeen gebrachte Oostrumse feest band groeide door het enthousias me van de muzikanten uit tot een feestband van formaat. De naam was al snel gevonden, met de oor spronkelijke bezetting van acht man gingen ze er met de carnaval helemaal voor.Aacht vur Elluf was geboren! Nu staat Aacht vur Elluf Beppie Kraft is te gast op het Halfvastenbal als tienmans formatie keer op keer garant voor een feest! Naast Aacht vur Elluf komen er diverse andere artiesten optreden. Tussen de lokale artiesten door brengen diverse buutreedners hun buuts ten gehore. Het publiek kan feest vieren met Limburgse artiesten als Beppie Kraft, Ben Verdellen en Weej Dreej. Kaarten zijn te reserveren via telefoon (0478)581143 of af te halen bij 't Podium op vrijdag vanaf 17.00 uur en op zaterdag vanaf 20.00 uur. Meer informatie staat op www.podiumvenray.nl. De Amerikaanse componist, arrangeur en dirigent David Wright was te gast bij het Venray's Mannenkoor. In nauwe samenwer king met VMK's eerste dirigent Anton Kropiv?ek werd donderdag hard gewerkt aan een van Wright's composities: Joshua Fit The Battle Of Jerico. Op een geheel eigen en inspirerende wijze wist Wright het koor aan zich te binden. Nadat Anton Kropiv?ek de repetitie geopend had met het repeteren van een aantal andere nummers uit het repertoire droeg hij het dirigeerstokje over aan Wright. Hij vulde de rest van de repetitie met werken aan Joshua Fit The Battle Of Jerico. Het is een heel bijzon dere ervaring om een nummer in te studeren onder leiding van degene die het gecomponeerd heeft. Op het solide muzikale fun dament dat er al lag na alle repe tities met Anton Kropiv?ek werd een groot deel van de normale repetitie besteed aan het verfijnen van klank en interpretatie. Heel inspirerend waren zijn opmerkin gen over de manier en intonatie waarop naar zijn mening dit num mer gezongen moest worden. Zijn meermalen genoemde rubberband om de klanken op het eind van de zin langer aan te houden zal iedereen wel bijblijven. Ook zijn verhaal dat het eigenlijk gezongen moest worden alsof je het verhaal vertelde aan een klein jongetje. De op deze avond opgedane ervarin gen zullen er zeker toe bijdragen dat de eerste publieke uitvoering van dit nummer op zaterdag 23 februari in Belfeld zeker een suc ces wordt. Op vrijdagavond waren opnieuw ruim 70 leden van het koor op vrijwillige basis aanwezig om nogmaals anderhalf uur een workshop met Wright te volgen. Ditmaal in nauwe samenwerking met tweede dirigent Jac. Janssen. Nu werd er vooral gewerkt aan de hand van Amazing Grace en Take My Hand, Precious Lord. Deze nummers waren het startpunt waaraan zaken als bewegen, inten tie, lichaamstaal en performance werden opgehangen. Ook Wright's vrouw droeg die avond daaraan haar steentje bij. Het waren twee unieke momenten waarop men ook kennis maakte met de Ame rikaanse manier van performance en show maken. In de wereld van de blaaskapel- lenmuziek zijn er een aantal men sen met een meer dan gemiddelde interesse voor deze muziekvorm. Rob Claessens (27) uit Venray en Sjraar Janssen (44) uit Hout- Blerick zijn daar enkele van. Elke donderdag is Claessens tussen 19 00 en 20.00 bij Omroep Venray via de kabel op 90.2 te beluisteren met zijn programma Volksmusik mit Schwung. Zijn programma is ook op zondagavond van 19 00 tot 20.00 uur te beluisteren. Om het tienjarig jubileum van zijn programma te vieren is er een spe ciaal jubileumfeest op zondag 9 maart. Samen met Janssen is Claes sens erin geslaagd de Oostenrijkse blaaskapel Tschecharanka voor de allereerste keer naar Neder land te halen. Het optreden vindt plaats op 9 maart vanaf 13.00 uur in zaal Zalzerhaof in Hout-Blerick. De kapel brengt met de nodige bravoure Tsjechische muziek. In het voorprogramma verzorgt de Blerickse kapel Judaska een optre den. Kaarten zijn verkrijgbaar via kaarten@volksmusikmitschwung. nl. of bij Rob Claessens via tele foon 06-21968281. Voor meer informatie over het radioprogram ma Volksmusik mit Schwung kan men kijken op www.volksmusik- mitschwung.nl. Op deze site vindt men tevens informatie over het jubileumfeest. Zondag 9 maart wordt in de Grote Kerk van Venray de Johan nes Passion opgevoerd door het Utrechts Studenten Koor en Orkest (USKO). De organisatie is dit jaar in handen van Kiwanisclub Schieëpersland met sponsoring door Van der Putt Advocaten. De opbrengst van het concert komt ten goede aan de restauratie van de beelden van de Grote Kerk. Het USKO voert al een aantal jaren tijdens de vastenperiode werken uit van Bach. Afwisselend worden de Hohe Messe, de Mat- thaus Passion en de Johannes Passion ten gehore gebracht. Dit jaar wordt de Johannes Passion uitgevoerd. De concerten werden in het verleden mogelijk gemaakt door sponsoring van Van der Putt Advocaten. Dit jaar heeft Kiwanis club Schieëpersland het concert geadopteerd en verbonden aan een goed doel. De opbrengst komt ten goede aan de Stichting restau ratie beelden van de Grote Kerk. De Johannes Passion is na bijna driehonderd jaar nog steeds een boeiend muziekstuk. De Johannes Passion is een muzikale vertelling van het lijden en sterven van Jezus volgens het evangelie van Johan nes. Het stuk is muzikaal feller dan bijvoorbeeld de Matthaus Passion maar de teksten zijn ingetogener. Bovendien staat niet het menselijk lijden van Jezus, maar het feit dat hij de zoon van God is met een boodschap voor de mensheid cen traal. Het USKO staat onder leiding van dirigent Harold Lenselink. Solisten zijn Roderik Blom (evan gelist), Tiemo Wang (Christus), Kathelijn van Dongen (sopraan), Karolina Hartman (alt), Peter Gijs- bertsen (tenor), Marijn Zwitser- lood (bas) en Maaike Boekholt (viola da Gamba). De uitvoering in de Grote Kerk begint op 9 maart om 15.00 uur. De kerk is vanaf 14.15 uur geopend. Toegangsbe wijzen kosten twaalfeneenhalve euro en u kunt deze verkrijgen door dit bedrag over te maken op bankrekening 124438741 t.n.v. Stichting Fundraising Kiwa- nis. Op uw overschrijving dient u duidelijk uw naam en adres te vermelden. Na ontvangst van het geld worden de toegangsbewijzen per post toegezonden. Voor meer informatie kunt u bellen met G. de Beijer, tel. 0478-510037 of C. Neer voort, tel. 0478-555777 (beiden na 18.00 uur bereikbaar). Moedercentrum Twee verpleegkundigen van de Jeugd Gezondheidszorg komen op dinsdag 26 februari in moeder centrum EVA in Venray vertellen over de ontwikkeling van kleine kinderen. De informatie geeft jonge ouders meer zicht over de ontwikkeling van kinderen en hoe hiermee om te gaan. De avond duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Aanmelden kan via telefoon nummer (0478)510035. Moeder centrum EVA is niet alleen voor moeders maar voor alle vrouwen, autochtoon en allochtoon uit de gemeente Venray en omgeving. In het centrum kunnen vrouwen activiteiten organiseren of er aan deelnemen. Hierdoor leert men van elkaar omdat ieder een eigen achtergrond en cultuur heeft. Door samen te werken geven vrouwen de multiculturele samen leving van vandaag en de toekomst vorm. Het moedercentrum kent geen lidmaatschap. Elke vrouw kan vrijblijvend binnenlopen. Boekrecensie in Peel en Maas Krane Chemical, een mach tige Ney Yorkse onderneming, dumpt jarenlang chemisch afval in de bossen rond het plaatsje Bowmore. De gevol gen zijn desastreus. De dode lijke stoffen komen in het drinkwater terecht en tiental len inwoners overlijden. Twee slachtoffers zijn het zoontje en de echtgenoot van Jeanette Baker. Niemand heeft Krane Chemi cal ooit durven aanpakken, maar dan sleept Jeanette het bedrijf voor de rechter. Hoewel Krane de beschikking heeft over een team van topadvocaten, zijn de belan gen simpelweg te groot om te ver trouwen op het rechtssysteem. In het diepste geheim wordt daarom contact opgenomen met Carl Tru- deau.Als er één iemand is die weet hoe hij deze zaak en de uiteinde lijke uitspraak van het gerechtshof kan beïnvloeden, is hij het wel. Trudeaus opdracht is simpel: zorg ervoor dat Krane Chemical geen cent hoeft te betalen aan Jeanet te Baker en de andere slachtof fers van Bowmore. Koste wat het kost... John Grisham debuteerde in 1988 met De jury, een beklem- mende thriller over een vader die het recht in eigen hand neemt. In 1006 verscheen De gevangene, het aangrijpende en waargebeurde ver haal van een onschuldige man die veroordeeld werd tot de doodstraf. Met De aanklacht, zijn zestiende legal thriller, laat Grisham zien dat zijn maatschappelijke betrok kenheid onverminderd groot is. Terecht wordt hij nog altijd gezien als de onbetwiste koning van de legal thriller. De aanklacht is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 19-95 euro. Kunst Cultuur JA THE APPEAL "Potentiële troonopvolgers mogen voorlopig weer even terogin hun hok.' - tic Volkskmnt

Peel en Maas | 2008 | | pagina 21