Nieuwe aanplant Gemeente Venray zo" mooi! Snoeiwerkzaamheden in de wijken Openbare bekendmakingen Nieuwe stichting De Marke Venray De sirene gaat, wat nu? Blikje levert 50 euro op Inzameling textiel Deze week Collectes Inzamelingen PEEL EN MAAS Binnenkort op vakantie? Vraag tijdig een nieuw reisdocument aan In de wijk Veltum is de afgelopen periode al veel gesnoeid in het bos. De komende tijd worden er nog enkele percelen aan de rand van de wijk aangepakt. Het betreft de stroken die liggen tussen de Deurneseweg/ Kiekweg en de wijk Veltum. Op deze percelen wordt het aantal bomen gedund en de onderbeplanting gesnoeid. Doordat er op deze manier meer licht in de beplanting komt, gaat de beplanting zich weer verder ontwikkelen. Zo wordt de bosbeplanting verjongd en kan deze nog jaren vooruit. In februari start de gemeente ook met het snoeien van de bodembedekkende heesters in de bebouwde kom in de wijken van Venray. Daardoor kan de beplanting verjongen. Het snoeiwerk zal in het begin goed zichtbaar zijn, maar herstelt zich gedurende het jaar snel. De werkzaamheden duren naar verwachting tot half maart. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten. Gemeentehuis Openingstijden Week 8 Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Verordeningen Gewijzigd Beleidsregels Vastgesteld Bouwplannen Aangevraagd Bouwvergunningen Uniforme openbare voorbereidingsprocedure Verleend Bouwvergunningen Kapvergunningen Verleend Wet milieubeheer Ontwerpbesluiten Besluiten Ontheffing stookverbod Verleend Donderdag 21 februari 2008 - Pagina 20 De sirene gaat: een waarschu wing. Wat is er aan de hand? Het kan van alles zijn. Gevaarlijke stoffen die vrijkomen bij een brand, een zwaar ongeval, een dreigende overstroming. In elk geval heeft die sirene u iets te vertellen. Als u de sirene hoort, is het belang rijk dat u het volgende doet: - ga naar binnen; - sluit deuren en ramen; - zet lokale/regionale radio of tv aan; - wacht verdere instructies af. Radio en tv In geval van een ramp krijgt u infor matie en nadere instructies via de regionale radio- en televisiezenders. Zorg dat u weet waar u die zenders kunt vinden. In Venray zijn de frequenties als volgt: - LI TV: kabel kanaal 23+, 488.00 MHz; - LI Radio: kabel 89.4 MHz; - Lokale Omroep Venray: kabel 87.5 MHz, ether 90.2 MHz. Noodstroom Tijdens een ramp kan de stroom uitvallen. Het beste kunt u altijd een radio op batterijen en een zaklamp in huis hebben. Als u geen kaart voor in de meterkast heeft, kunt u deze afhalen bij de afdeling Publieksdiensten tijdens de ope ningstijden. Ook kunt u voor meer informatie contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten. Proefalarm Elke eerste maandag van de maand hoort u om 12.00 uur proefalarm. Dan wordt de werking van de sire nes getest en hoeft u verder niets te doen. Stichting De Marke neemt sinds 1997 het beheer van de gemeente- bossen voor haar rekening. Op 1 januari dit jaar is stichting De Marke Venray opgericht, een vervolg op de 'oude' stichting. Het bestuur van stichting De Marke Venray bestaat uit een afvaardiging van inwoners en organisaties uit Venray. De stichting zet zich op een breder terrein in voor de inwoners van Venray en wil meer betrokkenheid creëren onder de inwoners. Werkzaamheden De werkzaamheden voor wat betreft bos- en natuurterrein blijven dezelfde. De stichting streeft er wel naar om de werkzaamheden uit te breiden op het gebied van ecologisch beheer en het beheer van de algemene begraafplaats Boschhuizen. Dit alles om de ecologische verbindingen binnen het buiten gebied te verbeteren en zo ook het leefgebied voor de flora en fauna. Afgelopen week is de gemeente Venray begonnen met de herplant van ongeveer 120 bomen. Dit gebeurt op verschillende locaties binnen de gemeente, zoals langs de Spurkt ter hoogte van de A73. Bij het verlenen van een kapvergunning legt de gemeente, indien mogelijk, een herplantverplichting op om het aantal bomen in stand te houden. Venray Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 - Algemene Plaatselijke Verordening (APV). Met deze wijziging van de APV worden sluitingstijden vastgesteld voor de Venrayse horeca bedrijven. Daartoe wordt het huidige artikel 2.3.1.10 sluitingstijd terras vervangen door het nieuwe artikel 2.3.1.10 sluitingstijden. Verder kent dit nieuwe artikel 2.3.1.10 een aantal bevoegdheden aan de burgemeester toe met betrekking tot de vaststelling van afwijkende sluitingstijden en de handhaving van de voorschriften. De gemeenteraad heeft deze verordening op 12 februari 2008 gewijzigd. De wijzigingen treden op 1 mei 2008 in werking. U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. De burgemeester heeft de volgende beleidsregels vastgesteld: - Beleidsregels sluitingstijden horeca Venray. In deze beleidsregels heeft de burgemeester vastgelegd hoe hij omgaat met zijn bevoegd heid tot het vaststellen van afwijkende sluitingstijden voor de horecabedrijven. Daarnaast is in deze beleidsregels vastgelegd met welke maatregelen een ondernemer te maken krijgt bij overtreding van de sluitingstijd. De beleidsregels treden op 1 mei 2008 in werking en liggen vanaf heden tot 1 mei 2008 ter inzage. - Van Broekhuizenstraat 34 - gewijzigd uitvoeren van verleende bouwvergunning ba070408 (vergroten woning) (nr. ba080052) - Wilhelmina Druckerstraat 42 - vergroten van de woning (nr. ba080053) - Pastoor Jacobspeel 2 - plaatsen van een centraal luchtkanaal tegen de vleesvarkensstal (nr. ba080054) - Hagelweg 19 - veranderen van de woning (nr. ba080055) - Sneeuwklokje 10 - vergroten van de woning (nr. ba080056) - Stationsweg 111 - vergroten van de woning (nr. ba080057) - St. Jozeflaan 20 - vergroten van de woning (nr. ba080058) - Langstraat 97 - vergroten van de garage/berging (nr. ba080059) - Keizersveld ongenummerd - bouwen van kantoren, een showroom en parkeer gelegenheid (nr. ba080060) - Moostdijk 11 - vergroten van de werktuigenberging (nr. ba080061). Sloopvergunningen - St. Jozeflaan 20 - diverse sloopwerkzaamheden t.b.v. het vergroten van de woning (nr. slp080008) - Stationsweg 111 - slopen van de achterbouw (nr. slp080009). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voorbereidingsprocedure, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: Voorgenomen vrijstellingen en bouwvergunningen - Pascherhof 25 - bouwen van een garage (nr. ba070014) - Stationsweg 46 - tijdelijk plaatsen van een woonunit (nr. ba070507) - Twistweg ongenummerd - tijdelijk plaatsen van een projectbord (nr. ba070491). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 22 februari 2008 t/m 3 april 2008 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke ziens wijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. - Drabbelsweg 3 - plaatsen van een dakkapel (nr. ba080025, verzenddatum 15/02) - Wilhelmina Druckerstraat 42 - vergroten van de woning (nr. ba080053, verzenddatum 15/02) - Keizersveld 2 - vernieuwen van bedrijfsinformatieborden (nr. ba070456, verzenddatum 15/02) - Timmermannsweg 103 - bouwen van een vleesvarkensstal (nr. ba070485, verzenddatum 08/02) - Grotestraat 50 - tijdelijk plaatsen van een noodwinkel (nr. ba080045, verzenddatum 15/02) - Geysterseweg 3 en 3a - veranderen van de woningen (nr. ba080001, verzenddatum 15/02). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Vrijstellingen - Paul Burgmanstraat ongenummerd - oprichten van een tennispark (nr. ink0705877, verzenddatum 19/02) - De Hoef 2 - vergroten van een glastuinbouwbedrijf (nr. ink0705069, verzenddatum 19/02). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Bouwplannen - Verleend. - Veldstraat - voor 3 eiken i.v.m. slechte conditie, herplant 3 eiken - Biezenvenneke - voor 2 eiken en 1 wilg, herplant 3 bomen - Melchiorhof 31 - voor 1 eik, geen herplant - Merseloseweg ter hoogte van nummer 145-147 - voor 2 eiken i.v.m. slechte conditie, herplant 2 eiken. U kunt de desbetreffende stukken van 22 februari 2008 tot en met 3 april 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Bouwplannen - Verleend. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Loobeek 3-3b te Smakt - een revisievergunning te verlenen aan R.P.j. Poels, Loobeek 3-3b te Smakt voor een fokzeugen- en vleesvarkenshouderij (Mila070038) - Heidse Peelweg 48-50 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Fleurkens-janssen VOF, Fleidse Peelweg 48 te Ysselsteyn voor een varkenshouderij (Mila070039). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 22 februari 2008 t/m 3 april 2008 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde ziens wijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Ysselsteynseweg 40 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Floubensteyn Holding bv, Ysselsteynseweg 69 te Ysselsteyn voor een gespeende-biggen- en vleesvarkens houderij (Mila060092) - Noordsingel 34 - voorschriften van de vergunning ambtshalve te wijzigen van BP Nederland v.o.f., Postbus 1131 te Rotterdam. De wijziging betreft een beperking van de jaarlijkse doorzet van LPG (Ink0706851). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 22 februari 2008 t/m 3 april 2008 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Plaag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Plet beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorzie ning moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Plet besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Plet besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locaties: - Rouwkuilenweg 37 te Ysselsteyn - verleend aan dhr. J.W.M. Konings - Wanssumseweg 25 te Oostrum - verleend aan dhr. J.W. Rutten - Hoogriebroekseweg 2a te Castenray - verleend aan Zanders Bremhof bv. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 22 februari 2008 t/m 3 april 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Plet bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Plaag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Plet besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar onder een schorsingsverzoek) is ingediend. Plet besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van de VIP-loterij op dinsdag 19 februari gevallen op lotnummer 3022955 bij VIP Kruidenlaan (Plus). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De levensmiddelenbon kan worden ingewisseld bij deze Plus. Op woensdag 27 februari zamelt De Cirkel oude kleding en textiel huis aan huis in. U kunt uw textiel ook gratis inleveren bij het milieustation, bij acties van de scholen of bij de Winkel van Sinkel, Bontekoestraat 2 in Venray. 24 t/m 1 mrt. - Gezamenlijke dorpscollectes 27 febr. - Inzameling textiel 21 februari 2008 Burgemeester en Wethouders van Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2008 | | pagina 20