Gemeente Venray Behoud identiteit van groot belang l X Boek 'Jong in Venray' gepresenteerd Aftrap 'Centrum op de schop' Kijk ook op www.venray.nl Venray timmert aan de weg Architect geselecteerd voor renovatie gemeentehuis Gezamenlijke collectes Informatieavond huisvesting op MOB-complex Ysselsteyn Nieuwe gemeentegids in de maak Trouwplannen? Kijk op www.venray.nl üii! PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Tijdens een bijeenkomst in het Odapark heeft commissaris van de Koningin Léon Frissen het eerste exemplaar van het fotoboek 'Jong in Venray' ontvangen uit handen van Rosa Poels, die op één van de foto's in het boek staat. Het fotoboek is mede tot stand gekomen door een subsidie van het Prins Bernhard Cultuurfonds, afdeling Limburg, waarvan Frissen voorzitter is. De gemeente Venray heeft Mijntje en Lobke Wismans benaderd om het thema 'Jong in Venray' in de meest brede zin van het woord weer te geven. Deze twee jonge, creatieve mensen die hun roots in Venray hebben, vertaalden het thema naar woord en beeld. Ze hebben meerdere generaties geportretteerd van families die wonen en werken in Venray. Als een speciale geste van het gemeentebestuur ontvangen drie generaties Venrayse inwoners de komende weken een exemplaar van het boek: iedereen die in 2008 de leeftijd van 15, 45 of 65 bereikt. Het boek is ook te koop aan de balie van het gemeentehuis, bij boekhandel Van den Munckhof en in het Theehuis in het Odapark. Venray, focus op mensen Donderdag 21 februari 2008 - Pagina 19 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl De gemeente Venray geeft op 29 februari officieel het start sein voor de herinrichting van het centrum. Hiermee wordt het project Centrum op de schop buiten zichtbaar, na een klein jaar van voorbereiden en ontwerpen. De gemeente heeft samen met architect MTD uit Den Bosch en een groot aantal maatschappelijke organisaties, ondernemers en bewoners een plan ontwikkeld om tot het 'fraayste' centrum van Noord-Limburg te komen. Werkzaamheden In de komende maanden worden voornamelijk kabels en leidingen verlegd en vernieuwd in de Grote straat en het Schoutenstraatje. Vanaf juni start het vervangen van de bestratingen. Voor het winkelend publiek zal er wat overlast zijn door graafmachines en wegenbouwers. Af en toe zullen bezoekers over houten planken moeten lopen. Wij vragen op voorhand begrip voor deze hinder. Het zal echter leiden tot een centrum waar heel Venray trots op zal zijn. Proefstroken De gemeente heeft drie proef stroken van verschillende soorten bestrating op de Grotestraat aan gelegd. Inwoners, ondernemers en bezoekers van het centrum krijgen de kans hun mening te geven over de verschillende soorten bestrating. Wat vindt u de mooiste, handig ste of prettigste bestrating voor het nieuwe centrum? Laat het ons weten via www.venray.nl. Tijdens De gemeenteraad van Venray heeft unaniem aangegeven graag te willen samengaan met de gemeente Meerlo-Wanssum. Het besluit om te komen tot een herindeling moet echter door twee gemeenten worden genomen. Het is een moeilijk besluit, want je heft daarmee de eigen gemeente op om samen te gaan in een nieuwe, grotere gemeente. Bij een fusie is één van beide gemeenten vaak groter dan de andere. Dat is ook hier het geval. Meerlo-Wanssum telt ongeveer 7.500 inwoners en Venray telt 39.000 inwoners. Hierbij kan al de Stilettoloop op 29 februari biedt de gemeente de mogelijkheid om de bestrating op een ludieke manier te testen. U wordt bijgestaan door een flitsend optreden van Dizzy Jazzdance. U kunt zich nog opgeven voor de Stilettoloop via gemeente@ venray.nl. Op 22 februari valt er een nieuwsbrief'Centrum op de schop' in uw brievenbus. Hou die in de gaten voor meer informatie en een interessante prijsvraag. willen we behouden, en dit kan alleen maar als we dorpen een belangrijke stem geven in de eigen ontwikkeling. Dit doen we met onze methode van gebiedsgericht werken. Zo houden de inwoners invloed op het unieke karakter en de leefbaarheid van hun eigen dorp en blijft het plezierig om op het platteland te wonen. Meerlo-Wanssum zou dus geen onderdeel van Venray-stad worden, maar kan met haar dorpen een unieke aanvulling zijn op Venray- dorp én stad. 1. Tot eind maart: reconstructie Langstraat tussen Blauwververstraat en Weg in den Berg. 2. Tot eind april: aanleg rotonde Hulstweg. 3. 3 maart t/m eind mei: aanleg rotonde Henri Dunantstraat; Oostsingel en Henri Dunantstraat voor doorgaand verkeer afgesloten. 4. 3 maart t/m april: aanleg riolering Schoutenstraatje. 5. 3 maart t/m mei: aanleg gasleiding Grotestraat. Smakterheide I Keizersvelc Burggraaf Hoe"De«sTRAA M£Rseloseweg Vlakwater STATIONSWEG De Hulst kenri DUNANTSTRAAT De Hulst II In de week van 24 februari tot en met 1 maart vinden in de kerkdorpen gezamenlijke collectes plaats. In deze collec tes zijn de lokale en landelijke collectes gebundeld. Volgende week worden huis aan huis invulformulieren verspreid waarop u aan kunt geven wat u aan welke goede doelen wilt geven. Deze formulieren worden voor Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 8 snel het beeld ontstaan dat de stad het dorp opslokt en de eigen dorpse identiteit verloren gaat. Maar is dat beeld wel terecht? Wij vinden van niet! Natuurlijk, Venray heeft veel stedelijke voorzieningen zoals bijvoorbeeld de schouwburg, veel winkels, het ziekenhuis en werkgelegenheid in zorg, industrie en logistiek. Maar Venray heeft ook een heel groot buitengebied met dorpen en kernen die ieder een even uniek karakter hebben als de dorpen en kernen van Meerlo-Wanssum. Belangrijke stem dorpen De kwaliteit en leefbaarheid van het buitengebied en de kerkdorpen is voor Venray erg belangrijk. Die Voor de renovatie van het gemeentehuis in Venray is de keuze gevallen op architectenbureau Soeters Van Eldonk uit Amsterdam. Dit bureau maakt een ontwerp dat aan de gemeenteraad wordt voorgelegd. Naar verwachting zal het definitieve ontwerp begin 2009 gereed zijn, waarna gestart kan worden met de daadwerkelijke renovatie van het huidige gemeentehuis. Belangstelling Er was grote belangstelling onder architecten om in aanmerking te komen voor de renovatie van het gemeentehuis. Vanwege de omvang van dit project is de selectie gedaan volgens een Europese aanbesteding. Van de 87 belangstellenden die informatie aanvroegen, hebben 36 architecten meegedaan aan de gunning. Criteria Op basis van objectieve beoordelingscriteria zijn uiteindelijk vijf architecten gekozen die hun visie op de renovatie hebben gepresenteerd. Aspecten waarop de architecten werden beoordeeld zijn onder andere de visie op de ontwerpopgave, ervaring met monumenten en overheidsgebouwen, de visie op multifunctionaliteit en flexibel kantoorgebruik, duurzaamheid, honorarium en samenwerking en communicatie. Visie De selectiecommissie koos unaniem voor architectenbureau Soeters Van Eldonk vanwege zijn visie op het project. De commissie beoordeelde de visie niet alleen als interessant, compleet en goed aansluitend bij de vraag, maar ook als kansrijk. Van belang bij de keuze was ook dat Soeters Van Eldonk naast inhoudelijk goede voorstellen, de meeste ruimte bood voor samen spraak met de opdrachtgever en gebruikers. Achtergrondinformatie en nieuws over de komende renovatie kunt u vinden op www.venray.nl via de banner 'renovatie gemeentehuis'. De gemeente Venray wil op het MOB-complex in Ysselsteyn een campus ontwikkelen voor de huisvesting van ongeveer 500 buiten landse werknemers. Dit heeft het college van B en W deze week bekendgemaakt aan de dorpsraad van Ysselsteyn. Omwonenden zijn uitgenodigd voor een informatieavond aanstaande maandag. Tijdens de informatieavond willen de gemeente en de dorpsraad omwonen den en andere geïnteresseerden informeren over de plannen. Ondanks dat de gemeenteraad officieel nog een besluit moet nemen, vindt de gemeente het belangrijk om in een vroeg stadium alle betrokkenen zo goed mogelijk te informeren. Op 25 maart zal de gemeenteraad besluiten of zij zich kan vinden in de plannen om het MOB-complex aan te wijzen als locatie voor de huisvesting van 500 buitenlandse werknemers. Als de raad instemt met het voorstel, zal de gemeente Venray gaan onderhandelen met Defensie over de verkoop van het terrein. Daarnaast zal de gemeente een plan van aanpak opstellen. Tekort Venray kent met name in de agrarische sector veel buitenlandse werknemers uit Polen en andere landen uit Midden- en Oost-Europa. De huisvesting van deze buitenlandse werknemers in deze regio is regelmatig problematisch. Er is een tekort aan huisvestingmogelijkheden en de beschikbare (tijdelijke) huisvesting leidt vaak tot schrijnende, onveilige of maatschappelijk onge wenste situaties. Het is lastig op deze situaties te handhaven en er kan geen alternatief worden geboden. Verantwoordelijkheid De gemeente heeft een verantwoordelijkheid als het gaat om veiligheid op het gebied van huisvesting voor tijdelijke werknemers. In het voorjaar van 2006 heeft de gemeente intern tien kansrijke locaties voor grootschalige logiesgebouwen (agrohotels) bij bestaande voorzieningen onderzocht ten behoeve van structurele huisvesting. Deze interne 'quick scan' leverde uit eindelijk geen daadwerkelijke locaties op. Zeer geschikt In 2007 heeft Defensie aangegeven dat zij het MOB-complex in Ysselsteyn in 2008 wil afstoten. De gemeente Venray heeft daarom onderzocht of de locatie gebruikt kan worden voor de huisvesting van buitenlandse werk nemers. Uit dit locatieonderzoek blijkt dat het MOB-complex daarvoor zeer geschikt is. Met name omdat het zeer ruim is van opzet en omdat het al een zeer goede infrastructuur heeft met verharding, wegen en stroom voorziening. Bovendien zijn er diverse grote gebouwen aanwezig die ge bruikt kunnen worden. Luchtfoto van het MOB-complex aan de Timmermansweg in Ysselsteyn De gemeentegids van Venray is een naslagwerk met informatie over alle organisaties die een rol spelen in het maatschappelijk leven in Venray. Daarnaast verstrekt de gemeentegids in formatie over wat de gemeente voor u kan betekenen. Opname in de gemeentegids is gratis voor niet-commerciële instel lingen. Andere organisaties hebben de mogelijkheid zich te presenteren door middel van een advertentie in de gedrukte versie van de gids én in de digitale gemeentegids op www. venray.nl. Dit kan inclusief een link naar de eigen website en route planner. Acquisiteurs De acquisiteurs van City Tourist Promotions bv uit Kaatsheuvel zijn inmiddels gestart met hun activi teiten. De acquisiteurs kunnen zich legitimeren aan de hand van een aanbevelingsbrief van het college van Burgemeester en Wethouders. Alle organisaties die vermeld staan in de vorige editie van de gemeente gids krijgen één dezer dagen een brief met het verzoek de adres gegevens te controleren. U kunt ook zelf uw gegevens controleren en wijzigen op de digitale versie via www.venray.nl. 1 maart weer bij u opgehaald. Goede doelen Een aantal goede-doelenorganisaties heeft aangegeven niet mee te willen doen met de gezamenlijke collectes. Dit zijn Koningin Wilhelmina Fonds Kankerbestrijding, Nederlandse Hartstichting, Nierstichting Neder land, Prins Bernhard Cultuurfonds en Reumafonds.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 19