f 'Zelfgenezing bestaat, dat hebben we allemaal in ons' V» 'Rock my Religion' groot succes "T- Koester uw Monument Dekenaal koor van start Nieuwe cd Pilot Flame boute" jT/^groep Verkoopplannen?? Bel voor een gratis waardebepaling! Lara Masanowa houdt twee lezingen over Genezen op eigen kracht Lara Masanowa genas geheel op eigen kracht van borstkan ker. Geen bestraling, operatie of chemokuur. Regressiethera pie, geneeskrachtige kruiden, aurareading, reiniging van aura's en chakra's, medita tie, de tocht naar Santiago de Compostela, maar vooral haar eigen wilskracht hebben haar op natuurlijke wijze genezen van kanker. In haar boek 'Ik en kanker, genezen op eigen kracht' beschrijft ze haar ervaringen die voor iedereen ter ondersteuning van een genezingsproces kunnen die nen. "De titel van mijn boek is eigenlijk verkeerd gekozen. Genezen op eigen kracht was beter geweest." Op 28 februari en 6 maart geeft ze een lezing in Venray. Lara Masanowa genas op geheel eigen wijze van een tumor in haar borst. Een proces zonder opera ties of ingrijpende behandelin gen. Een transformatieproces dat Lara Masanowa zélf heeft afge legd tot aan het behalen van haar diploma', zoals ze het zelf mooi verwoordt. Intuïtief wist ze al dat ze geslaagd was, maar de uitslag van de mammografie én de echo grafie was het feitelijke bewijs dat haar lichaam was 'opgeschoond'. "Onvoorwaardelijke liefde, ver geving en vertrouwen kunnen alles overwinnen, zelfs een tumor. Iedereen moet het boek lezen. En nee, je hoeft niet ziek te zijn om het boek te lezen. Het is een zoek tocht naar de formidabele kracht die we in ons hebben om blok kades in ons lichaam en geest te bestrijden." Lara Masanowa werkt als men tal coach en regressie/spiritueel psychotherapeut en geeft daar naast door het hele land lezingen en workshops over haar werk. Het boek, dat reeds twee jaar op de markt is, heeft veel mensen geïnspireerd die net als Lara Masa nowa ook hun eigen krachten willen gebruiken bij genezings processen. "Het is belangrijk om te stellen dat ik niet denk de wijs heid in pacht te hebben over het alternatief genezen van kanker. Ik wijs de reguliere geneesmetho den dan ook beslist niet af. Wat ik in het boek heb beschreven, zijn mijn eigen ervaringen die de lezer kunnen inspireren. Voor mij zijn onvoorwaardelijke liefde, verge ving en vertrouwen de belangrijk ste schakels naar spirituele groei. Elk ziektebeeld is voor mij psy chologisch en/of mentaal van aard of, om het anders te zeggen alles zit tussen de oren, dus ook de wil en kracht om zelfgenezing op te roepen." KNOBBEL Het boek verhaalt over de weg die Lara Masanowa heeft afgelegd om volledig van haar ziekte te genezen. In haar sabbatical year 2000 belandde ze in Spanje, waar ze verliefd werd op het land, de taal en de cultuur. Zij ontdekte een nieuw 'vaderland' en de ziekte die zij met haar meedroeg. Op 29-jari- ge leeftijd werd ze regulier behan deld voor baarmoederhalskanker maar deze keer koos ze voor een eigen geneeswijze. De arts beves tigde de knobbel in haar borst en Lara Masanowa besloot om haar lichaam op eigen kracht te genezen. Complete isolatie van de buitenwereld en discipline teken den een jaar van haar leven. Ze beschrijft alles tot in detail: van de type kruiden die ze gebruikte tot de aurareadings. Met een speciaal woord van dank voor haar gewel dige arts en de liefhebbenden in haar omgeving, die haar onvoor waardelijk hebben gesteund. 'Ik en kanker, genezen op eigen kracht' is het eerste boek van Lara Masanowa. "Ik ben geen schrijfster of poëet. Voor mijn baan als regressie- en reïncarna tietherapeute schreef ik geregeld artikelen, maar het schrijven van een biografie is toch andere koek. Er zullen mensen zijn die het boek vol ongeloof lezen, maar ik vertrouw erop dat ik word begre pen. Ik werd zo sterk geïnspireerd door mijn ziekte en geneeswijze, dat ik móest schrijven. Ik moet mensen laten weten dat zelfgene zing bestaat. Inspiratie zet aan tot kunnen. Daarom is mijn boek er gekomen en zijn lezers me dank baar." INNERLIJKE REINIGING De titel 'Ik en kanker, genezen op eigen kracht' is achteraf niet zo goed gekozen volgens Lara Masa nowa."Voor veel mensen is kanker is een vervelend woord. Het lijkt het einde van de wereld te zijn, terwijl ik juist het omgekeerde duidelijk maak in mijn boek. Door onszelf bewust te maken van het onbewuste, sluiten wij indringers die de juiste balans in ons lichaam en geest verstoren, buiten. Deze negatieve invloeden kunnen diverse psychische of fysieke kwa len veroorzaken, niet alleen kan ker. Mijn methode van genezing is bruikbaar voor alle ziekten. Het gaat om innerlijke reiniging en het elimineren van negatieve gedach tepatronen en de overtuiging dat je de power hebt om zelf te gene zen. Een volgende druk zal de titel 'Genezen op eigen kracht, ik en kanker' krijgen. Het boek gaat per slot van rekening toch over mijn genezing van kanker." Lara Masanowa is ook een medium, heeft de looks van Char, maar zal nooit in de voetstappen van de Amerikaanse treden. "Met dit mediumschap heb ik één doel voor ogen en dat is mensen ken nis laten maken met hun innerlij ke gids, en de kracht die zij dragen om van onvoorstelbare mogelijk heden gebruik te kunnen maken. Dat is niet gemakkelijk maar wel mogelijk. Het heeft mijn totale toewijding gevraagd, maar het was het wel waard. Het is voor mij belangrijk om persoonlijk en puur te zijn en te blijven." Op 25 februari geeft zij een workshop in Venray 'Ontmoet je innerlijke gids'.Voor meer informatie kunt u bellen met onderstaand telefoon- Lara Masanowa: "Voor veel mensen is kanker is een verve lend woord. Het lijkt het einde van de wereld te zijnterwijl ik juist het omgekeerde duidelijk maak in mijn boek." nummer. Lara Masanowa, die én in Neder land én in Spanje woont, houdt ook telefonische sessies. Van India tot Amerika behandelt zij mensen die interesse hebben in haar levensfilosofie en samen met haar de innerlijke kracht in hen zelf opsporen. Individueel of in groepsverband. Binnenkort geeft zij lezingen in de zaal van café Thielen, op het Kennedyplein in Venray. In de lezing van donderdag 28 februari gaat Lara Masanowa in op het thema De zin van ziek-zijn en genezen op eigen kracht. Don derdag 6 maart behandelt zij het thema De kracht van je gedachten en de kracht van onvoorwaarde lijke liefde en vergeving. De lezin gen beginnen om 20.00 uur en eindigen om 22.00 uur. De entree bedraagt 10 euro. Reserveren is gewenst, via telefoonnummer 06- 13820359- Voor meer informatie www. laramasanowainfo Nieuwe expositie Tanja Ritterbex De veelbesproken kunstma nifestatie Rock My Religion van het Odapark in Venray was een groot succes. Het Lim burgse centrum voor heden daagse beeldende kunst nodig de nationaal en internationaal erkende kunstenaars uit voor een persoonlijke zoektocht naar hun eigen religie. De manifestatie, die tot eind janu ari duurde, heeft 15.000 bezoe kers getrokken. En dan zijn de bezoekers van de verschil lende crossoverprojecten nog niet meegerekend. De mobiele caravantentoonstelling 'Exo dus' reisde langs middelbare scholen en culturele festivals en bereikte daarmee de moei lijkste doelgroep: jongeren. De manier waarop het Odapark het onderwerp religie uitlichtte was spraakmakend, controversieel en soms zelfs provocerend. Toch durfden zeer uiteenlopende instel lingen een samenwerkingsver band aan. De Turkse gemeenschap bezocht voor het eerst de Grote Kerk van Venray en andersom was het bezoek aan de moskee voor veel bezoekers een ware eye-ope- ner. Dat zulke toenaderingen in deze tijd vol religieuze spanning tot stand komen dankzij beelden de kunst is uniek. Het is in Noord- Limburg haast vanzelfsprekend hoe religie en cultureel erfgoed samenhangen en het Odapark bewees dit met de voettocht door Venray langs plekken van devotie. Ook de spontane aanhaking van scholen en kunstencentra tonen de zeggingskracht van de mani festatie en vormen een stimulans voor een volgende grootschalige manifestatie. Een van de kunste naars van Rock My Religion, Tanja Ritterbex, exposeert vanaf 2 maart in het Odapark met Welcome at the princess-party. Bezoekers van de vorige manifestatie kennen haar nog van de kabouter die een babykabouter redde van zijn val uit een boom.Ritterbex' explo sieve werken zijn een kleurrijke, spontane en naïeve interpretatie van de 'niet-alledaagse' werkelijk heid. De betoverende fantasiewe reld die zij creëert spreekt jong en oud aan. Ze voelt zich sterk verbonden met de Griekse en Romeinse mythologie, maar ook met de jaren 60 en de heden daagse beeldcultuur. Vrijelijk associërend zoekt Tanja Ritterbex naar een universele beeldtaal die vrolijk oogt, maar soms ook heel wrang kan zijn. www.tanjaritter- bex.com. In het kader van de Wel come at the princess-party gaat een grootschalig eductief project voor kinderen van 7 tot 9 jaar van start. Zo n 500 kinderen zullen hieraan gaan deelnemen. Het Oda park werkt hierbij samen met Cul- tuurPAD, een organisatie die zich sterk maakt voor cultuureducatie in het basisonderwijs. Odapark, Tanja Ritterbex exposeert vanaf 2 maart in het Odapark met Welcome at the princess- party. Merseloseweg 117, 5800 AA Ven ray, telefoon 0478 513690, e-mail info@odapark.nl, internet www. odapark.nl. Openingstijden: dins dag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Deze week is het de beurt aan café De Koster aan de Horsterweg 70 in Castenray. Dit vroegere kostershuis stamt mogelijk uit de 15e of 16e eeuw. Het was een tolhuis, waar passan ten met paard en wagen of koets tol moesten betalen op de weg Horst-Venray.Vóór 1870 stond het gebouw met de voorgevel gericht naar de weg Horst-Venray. Het was een gebouw met een wolfskap. Rond 1870 vond er een grote uit breiding plaats van de wegen en kwam het gebouw met de zijgevel gericht naar de weg Horst-Venray te liggen. Rond 1980 werd het pand aan de westkant uitgebreid met een kleine zaal, die vooral diende als onderkomen voor de handboogschutterij en zangkoren. Bron: Stichting Heemkundig Genootschap Castenray, de heer J. Strijbosch. Namens SVM, Kowter Uw Monument. Wie ook zo n beeldbepalende plek in Venray of een van de kerk dorpen kent kan dit melden. Reac ties of suggesties kan men e-mai- len naar Koesteruwmonument@ kpnplanet.nl. p.a. Jerusalem 7 5801 ML in Venray. Enkele maanden geleden heeft de dekenale Koorkring Venray het initiatief genomen om met een dekenaal koor te starten. De reden was dat er regelmatig vieringen, en dan met name begrafenisvie ringen werden gedaan waar geen koor bij aanwezig kon zijn. Doel van dit dekenale koor is om daar waar nodig vieringen muzikaal te ondersteunen. Er werd een oproep gedaan aan alle koren die in het dekenaat Venray actief zijn en gevraagd wie zijn medewer king wilde verlenen aan een deke naal koor. Hierop werd enthousiast gereageerd door zangers uit Hol- thees, Smakt, Vredepeel, Meerlo, Geijsteren, Blitterswijk, Castenray, Veulen en Venray. De dames zijn in de meerderheid, maar toch zijn er al acht mannen die voor een goede samenklank zorgdragen. Inmid dels telt het koor 32 leden en is men enthousiast gestart onder lei ding van dirigent Riet Gardeniers. Wie zich alsnog willen aansluiten bij het dekenale koor, is van harte welkom. Voor informatie kan men contact opnemen met Jack Garde niers via telefoon (0478)532693 of met Joke Halmans via telefoon (0478)583806. Pilot Flame is weer terug. Was de band weg dan? Ja, want de muzikanten van Pilot Flame gin- gen eind november 2007 de stu dio in voor het opnemen van hun cd. Deze cd wordt op 23 februari gepresenteerd in café 't Podium in Venray. Pilot Flame zal samen met twee supportacts (What's Left en El Bandito) de avond vullen. Pilot Flame bestaat uit Giel Claessens, Jop Janssen, Freek Crie- nen en Mark Born en timmert al vijf jaar aan de weg. Pilot Flame begon eind 2006 met het schrijven van eigen nummers. Na het win nen van een popfestival in Venray werd het maken van een eigen cd het nieuwe doel. Met hulp van Ad Weiten gingen de muzikanten aan de slag. Pilot Flame ging afgelopen november de studio Art of Sound in in Nieuwveen (bij Leiden) en eind januari was de cd klaar. 'Weather Report' is de titel van de cd. De nummers gaan voorname lijk over liefde, verdriet en vriend schap. Iets wat zeer gevarieerd kan zijn, net als het weer. Ben je benieuwd naar de cd? Kom dan 23 februari naar café 't Podium in Venray. Deze avond, waarop Pilot Flame zijn cd presenteert en tevens zijn vijfjarig jubileum viert, zal samen met What's left en El Bandito een groot feest worden. Aanvang: 20.00 uur. Entree: 3 euro. Meer info: www.pilotflame.nl www.podiumvenray.nl Honderdnegenentwintigste jaargang - week 8 - donderdag 21 februari 2008 EL EN MAAS - HOLTERMANS Patersstraat 33 - 5801 AT Venray T 0478 - 51 18 00 E info@bouten-groep.nl makelaardij

Peel en Maas | 2008 | | pagina 17