UITGAANSTIPS NIEUWE SLUITINGSTIJDEN: RAMP OF ONBELANGRIJK? 1 LOQALUMN ALBUM TOP 5 ISJÜ IN EEN VIS ET WATER RINGTONE Februari Maart SMS/MSN TAAL Fake your Valentine <3 Lijst met sms-woorden v: 1. Cloverfield PEEL EN MAAS De vrijdagavond is natuurlijk de afsluiting van een drukke week: proef werken, zanikende leraren, opgefokte conciërges, you name it. Het is de gelegenheid om even alles van je af te zetten en los te gaan. Soms echter gaat het feesten zo lang door dat de hardwerkende bakker, op weg om zijn dagelijkse croissantjes in de oven te gooien, deze party animals lallend over de straten ziet wandelen. Vanwege deze overlast heeft de gemeenteraad van Venray, net als het over grote deel van Nederland, besloten om sluitingstijden in te voeren, die gel den voor alle horecagelegenheden. Zo is de sluitingstijd op half vijf komen te liggen. De meningen van gemeenteraad en café-eigenaars kennen we wel, maar wat vinden jongeren hier nou eigenlijk van? Is het een ramp voor hun uitgaansleven of boeit het ze niet zo veel? Wij van Loqal zochten het uit en kwamen tot deze conclusie. Het verraste ons dat maar 55% van de ondervraagden had meegekregen dat er nieuwe sluitingstijden zijn ingevoerd. Na uitleg wat de nieuwe regel waren, bleek 75% het er zelfs mee eens te zijn. De overige 25% wist niet waar zij nu terecht zouden kunnen na half vijf, als zij nog niet uitgefeest zouden zijn. Op straat rond hangen, werd vaak lacherig geopperd. In totaal bleek 15% heel veel moeite met deze regel te hebben, aangezien het hun uitgaansleven dras tisch zou veranderen. Ook hebben we nagevraagd tot hoe laat jongeren uit mogen gaan, voordat hun vader toeterend voor het café zou staan. De overgrote meerderheid mag tus sen half drie en drie uur uitgaan. Dit percentage ligt rond de 50%. 30% van de ondervraagden mag later of heeft zelfs geen eindtijd en 20% moet eerder thuis zijn. Uit onze enquête blijkt dat de meeste jongeren helemaal niet zo veel moei te hebben met de nieuwe regels. Naar mate jongeren ouder zijn, wordt het verschil steeds groter. Maar van die conclusie zal niemand zijn wenkbrauwen optrekken. m 2. Alibi 3. Jumper 4. TBS 5. The Kite Runner Jumper 1. Alain Clark - Live It Out 2. Amy Winehouse - Back To Black 3. Lenny Kravitz - It's Time For A Love Revolution 4. Anouk - Who's Your Momma 5. Michael Jackson - Thriller Geert Wilders is net een konijn. Het huppelt maar heen en weer, gaat nooit naar de kapper en doet gekke dingen, zoals die film van hem. Geen hond die 'm uit wil zenden. En dan te bedenken dat honden zo graag achter konijnen aan zitten. Ik heb even wat opgezocht over konijnen. Het schijnt dat zeelie den ze als naderend onheil zien. Weer een overeenkomst met Geert Wilders. Ik wil niet eens weten wat de moslims in Nederland zijn, als Wilders een konijn is. Ook houden konijnen van speelgoed. Leuk idee, een computerspel van Wilders' film 'Fitna'. Staat er op de verpakking: "Speelgoed van het jaar. Goed voor uren speeLplezier." Nog een overeenkomst: zodra het konijn uit zijn hol komt, kan er op gejaagd worden. Ik ben benieuwd wat er dan gaat gebeuren. Wordt hij geroosterd en opgegeten of rot hij langzaam weg in zijn eentje? Vraag je met Kerstmis aan je moeder watje te eten krijgt, zegt ze: "Geroosterde Geert Wilders met mosterdsaus." En dan nu de vraag: als Geert Wilders een konijn is, waarom sluiten we hem dan niet op, geven hem af en toe wat te eten en laten we hem verder zijn mond houden? Kunnen we weer lekker naar dat gezeik van Rita Verdonk luisteren. Loqalette Het viel mij op hoe saai en serieus iedereen is de laatste tijd. Daarom deze keer een lijst met een paar van de betere grappige webcomics die het internet te bie den heeft. Dit is slechts een fractie van wat er te vinden is op het internet dus als je het iets vindtmoedig ik je aan op zoek te gaan naar meer Synchroonzwemsters zijn met de kunsten die ze vertonen in het water, netzo gracieus als dolfijnen.. Met een van hen heb ik een interview, namelijk Sylvie-Elise. H EWE ST COMIC 1) www.vgcats.com 2) www.foksuk.nl 3) www.leasticoulddo.com i.s.m. SMScity 1 Ali Osram - Joran, ik heb een boot 2 Wiebel Konijntje - Mobieltje, doe maar ringelen 3 Leona Lewis - Bleeding love 4 Mark Ronson Amy Winehouse - Valerie 5 Broekzak Kabouters - Ik ben verliefd posters, flyers en stickers printen of drukken? bij ons ben je aan het juiste adres van den munckhof bv Om te beginnen, hoe ben je op het zwemmen? Vroeger vond ik zwemmen heel erg leuk ik over synchroonzwemmen. Vervolgens me daar als een vis in het water. Het eerste waar ik aan denk bij synchi alleen door vrouwen wordt gedaan. Z Haha, ja... over het algemeen zijn het sport beoefenen. Op een landelijke we gezien waar ook twee mannen aan mee mooi dan bij vrouwen. Mannen kunnei zien ze eigenlijk nooit bij synchroonzw waterkant. zwemmen is dat ir ook jongens? n vrouwen. Er zijl ijd heb ik een ke ;n. Het was grapp n benen niet ech len, hoogstens ee die de istratie minder en. We aan de Het is inderdaad moeilijk voor te ste ik ze wel aan de kant verwacht. Wat zware soort? da om hen in het w benen strekken al had et een g. De techniek is t ie veel en lan n? ;ciaal Je sci 4) www.savagechicken.com 5) www.buttersafe.com Donderdag 21 februari 2008 - Pagina 13 O IoOqI 23 5-jarig bestaan Pilot Flame in 't Podium 23 Zeg 'ns AAA (toneel) in de Stadsschouwburg Nijmegen 27 Una giornata particolare (toneel) in De Maaspoort Venlo 2 Halfvastenbal in 't Podium 3 Hollywood stuntshow op het terrein van de Wetteling 13 t/m 15 Kies Techniek Een week geleden was het Valentijnsdag, een ware ramp als je het mij vraagt. Al mijn vrienden werden volgestopt met kaartjes, m rozen en dat soort spullen. Ik niet. Er is maar één jaar geweest dat ik iets kreeg, en het was een smsje Er stond: 'JIJ+IK=<3'. Ik weet a nog steeds niet van wie ie is. Ik heb hem toentertijd teruggestuurd: 'Das KMK, MOTOS? Mzzl'. Ik heb nog steeds spijt van dat smsje :P, waarschijnlijk was het gewoon een grap ofzo. Het ergste van Valentijn is dat iedereen continu vraagt 'Wat heb jij gekregen?'. Wat moetje dan zeggen? Datje Valentijn maar een commercieel gedoe vindt? Maar dat zijn Kerstmis en Sinterklaas ook, en dat doe ik graag. Of vertel je gewoon de waarheid? Met het gevolg datje helemaal getroost wordt, of juist uitgelachen. Dus ik lieg gewoon. Ik lieg dat ik nog elk jaar een sms'je krijg van de persoon die me toen dat sms'je heeft gestuurd. Dus dit jaar "kreeg" ik dit sms'je: 'Keb naged8, IMJED. P4GM: I still <3 ya. You R prcies goed. CU nxtyr.' Lief he? KMK Kort Maar Krachtig MOTOS Member Of The Opposite Sex IMJED Ik Mis Je Elke Dag P4GM Please ForGive Me R are Prcies precies CU nxtyr See you next year rnnnmm-^m anywhere is possible. 's Morgens genieten van een croissant aan de Champs d'Elysées, rond het middaguur surfen op Fiji en 's avonds vanaf de Big Ben Londen bekijken: dat is het leven van David Rice. David is een jumper, iemand die zich op kan teleporte- ren. Hij bezoekt alle mooie plekjes van de aarde en betaalt dat met de duizenden dollars die hij uit banken steelt, zonder ooit maar een kluis geopend te hebben. Toch lijkt er een eind te komen aan deze gemakkelijke levensstijl, wanneer een obscure groep, de Paladijnen, hem probeert te doden. David wordt uit de handen van de Paladijnen gered en blijkt dat hij niet de enige van zijn soort is. De jumper raakt zo verwikkeld in een eeu wenoude strijd en probeert zichzelf en zijn vriendin uit de handen van de Paladijnen te houden. Jumper is een film die inspeelt op de fantasie van mensen: totale vrijheid. Wie droomt er niet de wiskundelessen en de saaie weekendbaantjes achter te laten en in een oogwenk de wereld te zien? Het is dit concept dat de film iedereen aanspreekt. Daarnaast zijn de actiescè nes spannend en razendsnel, met de finale ab spetterend hoogtepunt. Een Britse dubbeldekker wordt geteleporteerd naar de Sahara, dan zitten we weer in een oorlogszone in Tsjetsjenië en het volgende moment wordt er van wolkenkrabbers afgesprongen. Helaas kan er niet alleen positief over Jumper worden gesproken. Bij een concept ab teleportatie verwacht je een ijzersterke verhaallijn, maar daar komt weinig van terecht. Sommige dingen, zoals de reden waarom Jumpers überhaupt worden opgejaagd, zijn niet goed uitgewerkt. Het verhaal lijkt daarom ondergeschikt aan de teleportatiegimmick en dat is zonde. Jumper is aan te raden voor mensen die dagdromen van totale vrijheid. Voor zij die een film met een goede verhaallijn willen zien, raad ik 'No Country For Old Men' of 'The Kite Run ner' aan. comic lAicHivtl stout NEW to THE SITE? STORE HIGHLIGHTS Betta zan mama! tel. 0478-582727 drukwerk@vandenmunckhof.nl keizersveld 19 én grotestraat 68 Venray 'ooraan in de rij loopt Sylvie-Elise n r in moet gaan spnngen. een vriencnn van ik een keer gaar vrij zw ater rr Monday, February 11, 2DQ8 12:33 PM g man i is da

Peel en Maas | 2008 | | pagina 13