Inspraak zonder inzicht, geeft uitspraak zonder uitzicht" De Chemiewinkel duikt in dossier Op de Beete Muziekshop Familie Thiesen Onderscheiding Jacques Verschuren Oorlogsmonument voor gesneuvelde piloten Fitheidstest 55-plussers Service rubriek Oude foto II PEEL EN MAAS Nog geen openheid over toekomst Meerlo-Wanssum Nee, de motie van het CDA werd niet aangenomen. Aan het eind van de raadsvergade ring leek het er heel even op dat het afgelopen zou zijn met het vergaderen achter geslo ten deuren over de toekomst van de gemeente Meerlo-Wans sum. Maar helaas voor pers en publiek kreeg het voorstel van fractievoorzitter Rob van der Heijden (CDA) geen steun van de andere drie partijen in de raad. En dus moesten die paar belangstellenden op de publie ke tribune en de verslaggever van Peel en Maas de raadzaal verlaten voor opnieuw een besloten discussie over de fusie. "Deze discussie is gebaat bij snelle openheid", stelde Rob van der Heijden klip en klaar. Maar daar waren PK Meerlo-Wanssum PvdA en GP'94 het helemaal niet mee eens.Afspraak is afspraak, het is nu nog niet het juiste tijdstip om het besluitvormingsproces rond de toekomst van de gemeen te Meerlo-Wanssum in het open baar af te handelen. PK, PvdA en GP'94 willen eerst wachten op de reacties van de buurgemeenten Horst aan de Maas en Venray, die beide graag met Meerlo-Wanssum willen fuseren en de politiek in de Maasgemeente eerst antwoord moeten geven op een aantal cru ciale vragen. "Als we die toelich ting hebben, dan pas stappen we naar de burgers toe. Het heeft weinig zin om nu alleen een rap port naar buiten te brengen. We Voor zijn inzet gedurende 25 jaar voor de kerkmuziek, is zondag door de Nederland se Sint-Gregoriusvereniging de oorkonde behorende bij de eremedaille in zilver aan Jacques Verschuren uit Ven ray toegekend. Pastoor Ruud Verheggen van de parochie H. Joannes de Doper in Meerlo speldde Jacques de eremedail le op. Jacques Verschuren begon als dirigent in opleiding in 1984 in parochie H. Joannes de Doper te Meerlo. Van 1986 tot 1997 was hij dirigent van het kerkkoor in de Sint Jozefparochie in Stevensbeek en van 17 februari 1994 tot 30 april 1997 van het kerkkoor van de H. Hartparochie in Westerbeek. Sinds 1993 is hij dirigent van het gregoriaans koor in de Meerlose parochie. Hij is een groot voor stander van het gregoriaans en weet dat met veel enthousiasme over te brengen op de koorleden. Wekelijks zijn er de repetities en elke tweede zondag van de maand wordt de heilige mis opgeluisterd. Pastoor Ruud Verheggen speldt Jacques Verschuren de onder scheiding op. Foto:Arnold Jacobs. Er komt in Meerlo een monument ter nagedachtenis aan zes bemanningsleden die in de nacht van 12 op 13 juni 1944 sneuvelden toen hun bommenwerper neerstortte. Jack Trend, nu 87 jaar, is de enige overlevende van dit ongeval. Van hem is het idee om een eenvoudig monument je op te zetten, waarna het plan verder werd uitgewerkt door een lokale initiatiefgroep van Arnold Holl en René Poels in samenwerking met de dorps raad. In het monument wordt een ijzeren plaat van het vlieg tuig verwerkt, die altijd op de boerderij van de familie Van de Winkel-Vissers aan de Hees- weg bewaard is gebleven. Het monument wordt waarschijn lijk op 7 juni onthuld, in het bijzijn van Trend en andere genodigden. Het wordt een feestelijke ont hulling, met veel ceremonieel en bijvoorbeeld ook een parade van oude legervoertuigen uit de Tweede Wereldoorlog van de ver moeten eerst de complete infor matie hebben. U komt nu terug op afspraken die we in het presidium gemaakt hebben", verklaarde frac tievoorzitter Theo Francken (PK Meerlo-Wanssum). Dat klopt, en het CDA weet dat je een broedende kip niet mag sto ren. Maar volgens Van der Heijden en zijn partijgenoten levert de tot nu toe gevolgde werkwijze geen positieve bijdrage aan de discus sie. "Want ondanks de gekozen beslotenheid komen toch flarden van discussies in de openbaarheid Dit levert geen consistent beeld op", aldus Van der Heijden. Het CDA is voorstander van het per direct opheffen van alle embar go's op bestaande stukken. Ook zou het voorbij moeten zijn met het vergaderen achter gesloten deuren. "Door nu te kiezen voor openbaarheid kunnen de burgers meegroeien in dit proces. Anders wordt het wel erg moeilijk om op een al rijdende trein te springen." Maar het voorstel van het CDA kreeg geen meerderheid. Want PK, PvdA en GP'94 willen eerst antwoord krijgen van de buurge meenten Venray en Horst aan de Maas. Kunnen die zich vinden in de speerpunten van de gemeente Meerlo-Wanssum? Wat vinden ze van het rapport dat is opgesteld? Op dat soort vragen wil de poli tiek eerst antwoord hebben voor dat er in de openbaarheid over wordt gesproken. "Anders gaat de discussie met de gemeenten niet over het rapport, maar over eniging Santa Fé. De gemeente Meerlo-Wanssum heeft onlangs besloten het initiatief te steunen met een waarderingsbijdrage van 1000 euro. Het vliegtuig, een zware Britse bommenwerper van het type Lancaster, stortte in de nacht van 12 op 13 juni 1944 op tweehon derd meter van de boerderij van de familie Van de Winkel-Vissers aan de Heesweg neer. De familie Van de Winkel toonde zich met een bereid het monument op haar grond te plaatsen. OorlogsdeskundigeAd van Zant- voort uit Nuenen heeft het verhaal van de bommenwerper opgete kend. Het toestel, een Britse Lan caster LM 465, is rond elf uur op 12 juni met 302 andere toestellen van vliegveld Mildelhall, Suffolk in Engeland opgestegen voor een aanval op de Nordstern Olieraffi naderij te Gelsenkirchen. Maar de bommenwerper werd om kwart over een op 13 juni tussen Meerlo en Tienray door een Duitse nacht jager neergehaald. Van de zeven koppige bemanning wist alleen de krantenkoppen", vreesde Theo Francken (PK). ONDERHANDELING Ook Ben Minken (PvdA) vond het nog te vroeg om de besloten heid op te heffen. Zeker met het oog op de onderhandelingspositie van de gemeente Meerlo-Wans sum bij een fusie."De kaarten kun nen we beter nog even voor ons houden. De informatie die we nu hebben, is gefragmenteerd. Het is een boel informatie, die we eerst moeten wegen en waarover we ons daarna een mening moeten vormen. Het moet een evenwich tige discussie met de burgers wor den, en geen 'hapsnapdiscussie'." Frans Kerstjens (GP'94) omarm de het voorstel van collega-oppo sitiepartij CDA ook niet. Hij vond net als PK en PvdA dat de burgers, voordat ze inspraak krijgen in het fusieproces, een duidelijk en com pleet verhaal voorgeschoteld moe ten krijgen. "Want inspraak zonder inzicht, geeft uitspraak zonder uit zicht." Rob van der Heijden reageerde kort op de woorden van de ande re fracties. "Het gaat ons om het groeiproces van de burgers, dat in onze ogen beter zou verlopen als het besluitvormingsproces in de openbaarheid zou komen. En wat die krantenkoppen betreft, die komen toch. Het gaat ons om de inhoud. En eerst zelf wegen en dan pas de burgers mee laten praten, dat vind ik een wel erg bevoogdende opstelling voor een sociaal-democratische partij als de de radiotelegrafist Jack Trend zich met een parachute in veiligheid te stellen. Met hulp van de lokale bevolking en de ondergrondse wist hij te ontsnappen aan de Duitse bezetter en hij kwam op 14 Zing je graag of zou je graag wil len zingen in een groep met ande re zangers? Op 2 april 2008 start er bij voldoende deelname weer een muziekshop. Een muziekshop is met een groep ongeoefende en geoefende zangers meerstem mig zingen voor een bepaalde tijd met aan het eind een presen tatie. In een tijdsbestek van drie maanden worden wekelijks een aantal nummers ingestudeerd. De muziekshop bestaat uit tien tot twaalf repetitieavonden, waaraan iedereen kan meedoen. Het reper toire is grotendeels Afrikaans. Ook wordt een bewerking uit de musi- calThe Lion King ingestudeerd en een bewerking van Homeless van Simon en Garfunkel. De repetities PvdA." Theo Francken diende Van der Heijden meteen van repliek. "De buurgemeenten moeten eerst kunnen reageren op het rapport. Daarna kunnen wij onze eigen afweging maken en daarna volgt de opiniepeiling. En ik heb geen schrik voor de krantenkoppen." Bekend is dat de gemeente Ven ray Meerlo-Wanssum ziet als haar natuurlijke partner.Maar ook Horst aan de Maas zou graag de totale gemeente inlijven, samen met de gemeenten Sevenum en Arcen en Velden. De oude gemeente Wanssum (de dorpen Geijsteren en Wanssum) is van oudsher op Venray gericht. Bij de vier dor pen van de voormalige gemeente Meerlo ligt dat anders. Tienray en Swolgen voelen zich sowieso veel meer aangetrokken tot Horst. Daar worden de boodschappen gedaan en gaan de kinderen naar het Dendron College. Meerlo en Blit- terswijck zitten er meer tussenin. Alhoewel een onderzoek van de dorpsraad van Meerlo niets aan duidelijkheid te wensen overliet. Liefst 75 procent van de inwoners kiest voor Horst en slechts tien procent voor Venray. Een splitsing van Meerlo-Wanssum lijkt dan ook het meest voor de hand te liggen. Maar beide colleges wijzen dit van de hand, evenals trouwens de pro vincie. Ook het ambtenarenkorps van Meerlo-Wanssum ziet een splitsing van de gemeente niet zit ten. Het woord is nu aan de bur gers en aan de gemeenteraad die het besluit moet nemen. september 1944 weer in Engeland aan. Zijn collega's kwamen om het leven. Zijn gesneuvelde kamera den zijn na de oorlog begraven op de Britse militaire begraafplaats te Nijmegen. vinden plaats op woensdagavond, deels van 20.00 uur tot 22.00 en deels van 21.00 uur tot 22.30 uur in de Speulplats aan de Mgr. Jen- neskensstraat te Meerlo. De deel nemers betalen 50 euro per per soon. Voor dit geld krijgen ze tien tot twaalf repetitieavonden onder leiding van dirigent Marco Marien, een oefen-cd en bladmuziek om te oefenen. Tevens doen ze mee aan de grote SOS- wereldmanifes tatie op zondag 29 juni in Meerlo. Voor meer informatie en/of opga ve: Jan Joore, tel. 692437, e-mail: jjoore@orange.nl, Ellen Cornelis- sen, tel. 691941, e-mail: cornelis- sen@mybb4you.nl, Lucy Vervoort, tel. 692003, e-mail: lodewijk.ver- voort@orange.nl. De Chemiewinkel van de Technische Universiteit Eind hoven is in opdracht van de dorpsraad van Blitterswijck bezig met een onderzoek naar de gang van zaken in het hoofdpijndossier Op de Beete in het Maasdorp. Met de stu die wil de dorpsraad vooral antwoord krijgen op de vraag waarom het bouwplan op het terrein van de voormalige verffabriek Beerkens Paint maar niet van de grond wil komen. "Als de gemeente maar geen dui delijkheid kan verschaffen over de voortgang van het plan, dan gaan we maar zelf in het dossier dui ken. Want je hoort zo n tegenstrij dige verhalen over het bouwplan in het dorp", verklaart secretaris Sjaak Sluiters van de dorpsraad. Vlak voor carnaval vroeg de dorpsraad in het gemeentehuis twee dossiers over de kwestie op, en binnenkort reist een vertegen woordiging van de dorpsraad en de Chemiewinkel af naar het pro vinciehuis in Maastricht, om ook daar de kwestie tot op de bodem uit te pluizen. WETENSCHAPSWINKEL Chemiewinkel Eindhoven is een van de wetenschapswinkels op de Technische Universiteit Eindhoven. Het is een organisatie die volledig bedreven wordt door studenten scheikundige techno logie en is opgezet om organisa ties en bedrijven met beperkte middelen advies, metingen en onderzoek aan te bieden. Dit is mogelijk omdat studenten werk zaam bij de Chemiewinkel als voordeel hebben dat ze ervaring kunnen opdoen in het gebruiken van hun wetenschappelijke ken nis voor concrete toepassingen. "Die studenten worden begeleid door een hoogleraar", weet Sjaak Sluiters, die benieuwd is naar de uitkomsten van het onafhanke- Op vrijdag 15 februari 2008 vindt in De Mèrthal in Horst een fitheidstest plaats voor 55-plus- sers. Om 9-30 uur geeft wethouder Dings het startsein. In opdracht van de Sport3- gemeenten (Seve num, Horst aan de Maas en Meerlo-Wansum) draagt de GGD Noord- en Midden-Limburg samen met Stichting Seniorensport Syn these zorg voor de uitvoering van het project Beweeg Bewust. In januari zijn er ruim 1500 inwoners van Horst aan de Maas, Sevenum en Meerlo-Wanssum in de leeftijd van 60 tot 68 jaar aan geschreven. Ruim 150 personen hebben zich inmiddels ingeschre ven voor de fitheidstest op vrijdag 15 februari in de Mèrthal. Deze test meet de fitheid van de deel nemers. Bewegen is gezond, ook voor 55-plussers. De fitheidstest lijke onderzoek. "We willen vooral weten waarom het al zo lang duurt en wanneer de werkzaamheden beginnen. Want we zijn het spuug zat, al meer dan elf jaar wordt het dorp met dit bouwplan voor de gek gehouden." Sluiters vindt het vreemd dat op woensdag 5 maart in het gemeenschapshuis van Blitterswijck een informatiebij eenkomst wordt gehouden over de ontwikkelingen rond het plan Op de Beete. Bij deze bijeenkomst zullen ook de GGD, de provincie Limburg en projectontwikkelaar Maessen aanwezig zijn. "Waarom wordt er niet even gewacht op de uitkomsten van ons onafhanke lijke onderzoek? Waarom ineens zo'n haast? We wachten al meer dan elf jaar, dus die paar weken kunnen er ook nog wel bij." Volgens wethouder Brugman is de datum van 5 maart door de gemeente in overleg met de GGD, de provincie en Maessen afgespro ken. "Pas later kwam de dorpsraad met de vraag om aan deze avond deel te nemen. Dat kan natuurlijk. Maar los daarvan hebben zij de Chemiewinkel ingeschakeld. Hun goed recht, prima zelfs, want wij hebben niets te verbergen. Maar mede onder de druk van de dorps raad in december én de politiek is door het college gekozen om zo snel mogelijk een informatieavond te organiseren. Daar was volgens de dorpsraad ook behoefte aan in Blitterswijck." De resultaten van het onder zoek van de Chemiewinkel zijn voor de gemeente geen reden om de avond naar een andere datum te verschuiven."Er lopen wel meer processen. De avond zal daarom niet volledig zijn. Een uitgewerkt woningbouwplan zal er bijvoor beeld die avond niet liggen. Het is puur bedoeld om de burgers goed te informeren. Waarom het zo lang heeft geduurd en waarom er bepaalde keuzes worden gemaakt en dergelijke. Meer niet." Zoals bekend werd onlangs de is een onderdeel van het project Beweeg Bewust. Met dit project stimuleren de Sport3- gemeenten hun inwoners om te bewegen. De hele dag wordt het een komen en gaan van de 150 deelnemers die de fitheid laten meten. Aan het einde van de test wordt er een twaalfwekelijks introductieprogramma aange boden. De deelnemers kunnen zich hiervoor inschrijven. Tijdens het introductieprogramma komt er iedere week een ander sport aan bod. Daarnaast worden er drie extra lessen aangeboden bij sportaanbieders in de omgeving. Het introductieprogramma start medio maart 2008. Een uurtje sportief-actief zijn of meer weten? Neem contact op met Senioren Sport Synthese, telefoonnummer 0478-51 73 17. procedure weer stilgelegd na de ontdekking dat onder meer de ondergrond op een aangrenzend perceel bij de Annakapel is ver vuild met zware metalen en zink. Momenteel is een onderzoek gaande naar de mate van veront reiniging en mogelijke sanerings maatregelen. Wethouder Brugman (PK, Ruimte) wil eerst honderd procent zeker weten of de ver ontreiniging in de ondergrond bij onder meer de Annakapel en een deel van het perceel van de familie Reijnen aan de Oude Heerweg een gevaar vormt voor de volksgezondheid of niet. Om dat te onderzoeken heeft ze de GGD ingeschakeld. Inmiddels is ze ook in gesprek met de provin cie en eigenaar Maessen Bedrijven over de sanering van het perceel, inclusief het perceel van de fami lie Reijnen. Maessen is tevens gevraagd een offerte uit te bren gen voor het schoonmaken van het perceel achter de kapel. Het huidige college wil de grond hele maal schoonmaken en saneren. De huizen zijn gepland op het terrein van de voormalige verffa briek Beerkens Paint. De gemeen te Meerlo-Wanssum kocht het terrein ruim elf jaar geleden om het weer door te verkopen aan projectontwikkelaar Maessen, die de grond goedkoop kreeg, maar die wel moest saneren. Door pro blemen met het ernstig vervuilde grondwater, kwam het woning bouwplan echter maar niet van de grond. De dorpsraad van Blit terswijck trok meerdere keren bij de gemeente aan de bel, omdat hij zich zorgen maakte over het aantal jongeren dat naar elders vertrok. Eind 2007 spuide de dorpsraad in de commissie Ruimte nog zijn gal over de nieuwe vertraging van het bouwplan op het Beerkensterrein. Hij wil zo snel mogelijk komen tot woningbouw op Op de Beete. Met name de jongeren hebben in het dorp geen plek om zich te set telen. Rijbewijs kwijt De politie heeft vrijdagavond een 47-jarige man uit Venray op de Brugstraat in Wanssum aange houden op verdenking van rijden onder invloed. De man blies tij dens een blaastest 640 aag, bijna drie keer de maximaal toegestane hoeveelheid alcohol. De man kreeg een rijverbod van 9 uur en zijn rijbewijs is ingenomen. Diefstal computers De politie stelt een onderzoek in naar de diefstal van tiental len beeldschermen en compu terattributen. Vanuit een aantal containers bij een bedrijf aan de Geijsterseweg in Wanssum wer den tussen zondag 23-30 uur en maandagmorgen 9-30 uur diverse beeldschermen en computerat tributen weggehaald. De waarde van de gestolen spullen is op dit moment niet bekend. De politie is op zoek naar getuigen die iets gezien of gehoord hebben. Zij kunnen contact opnemen met de politie via telefoonnummer 0900- 8844 (lokaal tarief). sen werd geboren op 26-09-1908, tot priester gewijd op 30-07-1933 en stierf op 07-07-1969 in Rio de Janeiro. Bron: Heemkundevereniging Meerlo-Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mailmieghem@ worldonlinenl Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tienray-Swolgen, Meeuwstraat 16, 5854 GD Bergen. Voor bezoekwerk: tel.0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V ri j willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Een oude foto van de Meerlose familie Thiesen-Keyzers uit 1933- Staand van links naar rechts Ama- lia, Piet, pater Gerard en Nella. Zittend Bartelemeus Thiesen en Jacoba Keyzers. Pater Gerard Thie- Aan de Heesweg in Meerlo Donderdag 14 februari 2008 - Pagina 9 Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9