De Sprank gestart met Laco SwimFit Greenpeace eist verbod voor omstreden veldproef 2809 euro voor stichting Calebas 'Gouden huurders' Wonen Venray in het zonnetje Gamemaker in spe inZichtadvies CHEQUE Flyers Laat u inspireren door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Sportcentrum LACO De Sprank inVenray is gestart met Laco Swim Fit. Laco SwimFit is een nieuw zwemprogramma voor iedereen die zijn conditie en zwemvaardig- heid wil verbeteren. De deelne mers werken in het water op een leuke en ontspannende manier aan hun fitheid. Daarbij verleggen ze steeds hun grenzen en gaan ze elke keer weer de uitdaging met zichzelf aan. Voor elke fase die ze verder komen, krijgen ze een belo ning. Het programma van Laco SwimFit bestaat uit zes fases van vijf stappen. Per stap komen ver schillende zwemslagen en oefe ningen aan bod. Telkens worden die wat zwaarder en moeilijker. Iemand heeft een stap gehaald als alle oefeningen en eisen van die stap vier keer zijn uitgevoerd. De zwembadmedewerker houdt de vorderingen bij op de persoon lijke SwimFitpas van de deelne mer. Heeft een deelnemer de vijf stappen van een fase gehaald, dan krijg hij mooie beloning en gaat hij naar de volgende fase. Op deze manier gaan de deelnemers steeds opnieuw de uitdaging aan en blij ven ze gemotiveerd. In het water kan iedereen intensief sporten zonder de gewrichten te belasten. Dat komt door de opwaartse druk van het water. In het water voelen mensen zich lekker licht en kun nen ze vrij bewegen. Lopen en springen buiten het water kan de spieren, pezen en banden belas ten. In het water is die belasting veel minder. Ook kunnen deelne mers nooit hard vallen als ze hun evenwicht verliezen. Daardoor is de kans op blessures in het water veel kleiner. Hierdoor is Laco SwimFit geschikt voor iedereen. Niet alleen jonge of goed getrain de mensen kunnen deze sport beoefenen. Ook ouderen of men sen met overgewicht kunnen met Laco SwimFit aan hun conditie werken. Door de opwaartse druk in het water merken de deelne mers nauwelijks dat ze intensief aan het sporten zijn. Bijkomend voordeel is dat iedereen in zijn eigen tempo aan het programma kan werken. Zo vaak iemand wil en op dagen die de deelnemer zelf uitkiest. Meer informatie over Laco SwimFit staat op www.laco. eu. Ook kunnen geïnteresseerden terecht bij Laco sportcentrum De Sprank om een kijkje te nemen. Coaching Counselling? e a Samen werken aan uw succes Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: De Raad van State moet de vergunning vernietigen voor de experimentele teelt van genetisch gemanipuleerde maïs op een veld 'ergens' in de gemeente Venray. Milieuor ganisatie Greenpeace eiste dat donderdag tijdens een rechts zitting bij de Raad in Den Haag. Volgens Greenpeace zijn de schadelijke effecten van het experiment onvoldoen de onderzocht en daardoor deugen de veiligheidsmaat regelen ook niet. Komt gene tisch gemanipuleerde maïs in contact met andere normale gewassen, dan kan het eten daarvan gevolgen hebben voor onze gezondheid. Het ministerie van VROM ver leende de vergunning aan het bedrijf Pioneer Hi-Bred uit Breda. Dit bedrijf wil een maïsplant ontwikkelen die beter bestand is tegen kwalijke insecten. Het gevolg daarvan is dat agrariërs betere oogsten krijgen. Pioneer Hi-Bred mag op drie proefvelden in Nederland gaan experimente ren. DRIE VELDEN Die velden liggen in Venray, Haaksbergen en Werkendam. Waar de velden precies liggen, wil het ministerie niet zeggen uit angst voor sabotage door kwaadwil lende tegenstanders van genetisch gemanipuleerd voedsel. Binnen de gemeente Venray is een 20 hec tare groot gebied gekozen. Ergens in dat gebied komt het proefveld te liggen van ongeveer een hec tare groot. Rondom de maïs die genetisch wordt gemanipuleerd, wordt een strook gewone maïs geplant die als buffer fungeert. Rondom het proefveld mag bin nen een zone van 400 meter geen gewone maïs worden verbouwd door agrariërs. Daarover zijn door Pioneer Hi-Bred al contracten gesloten met de bewuste agrari ërs. Greenpeace vindt dat de zone van 400 meter te klein is. Duitse onderzoekers hebben hun rege ring geadviseerd om een zone van 1000 meter rond proefvelden vrij te houden. Ook adviseurs van de Raad van State hebben hun twij fels bij de afstand van 400 meter. Het probleem is namelijk dat maïs- pollen door de wind vanaf het proefveld overwaaien naar andere gewassen. Ook vlinders en bijen zouden voor transport kunnen zorgen. Maar deskundigen van het ministerie wijzen dit bezwaar van de hand. Vlinders en bijen zouden geen interesse hebben voor maïs- pollen, stellen de deskundigen. En mocht er al iets overwaaien, dan nog is de kans op besmetting van andere gewassen te verwaarlozen. De gewassen die er door worden getroffen, zullen er niet door ver anderen. Volgens Greenpeace wordt met het geheim houden van de pre cieze plek van de proefvelden ook gehandeld in strijd met Europese regels. Die regels eisen openbaar making van proefveldlocaties. Doordat dit nu niet is gebeurd, weten mensen niet of het proef veld in hun buurt ligt. Daarmee hebben zij volgens Greenpeace ook niet de kans gekregen om bezwaar te maken tegen de ver gunning. Is de Raad van State het eens met dit bezwaar, dan bete kent dat onmiddellijk het einde van de vergunning, omdat de bezwaarprocedure dan niet eer lijk door het ministerie is gevolgd. De Raad van State doet over zes weken uitspraak. Fraaie opbrengst opening Keyserstaete Afgelopen vrijdag ontving de stichting Calebas een bedrag van 2809 euro. Het geld werd bijeengebracht tijdens de ope ning van het bedrijfspand Keyserstaete op Keizersveld. Aan relaties van de daarin gevestigde bedrijven Inther, Bax Advies, Eijdems internet en de gemeente Venray werd gevraagd een vrijwillige dona tie te doen. Calebas is een stichting die de activiteiten van ontwikkelingswer ker Wiljo Fleurkens ondersteunt. Wiljo Fleurkens is geboren en getogen in Veulen. Sinds 1996 is hij als ontwikkelingswerker actief in het noordoosten van Ghana in het westen vanAfrika. In deze regio, iets kleiner dan Nederland, wonen ongeveer 920.000 mensen. De bewoners zijn grotendeels afhankelijk van kleinschalige landbouw. Daarnaast is 80% van de bevolking anal fabeet. Het gebied is de armste regio van Ghana. De werkzaamhe den van Wiljo Fleurkens zijn breed georiënteerd. Zo is hij betrokken geweest bij de bouw van vier scholen, een kliniek, het bevorde ren van het onderwijs voor vrou wen en kinderen, het opzetten van projecten opgezet met man- denvlechters en pottenbakkers, het boren van waterputten en het voorzien van vier doorpen van water. Laatsgenoemde project is nog niet afgerond. Bijzonder is dat hierbij gebruik wordt gemaakt van zonne-energie. Voor dit project is nog geld Voorzitter Piërre Nijsen en bestuurslid Christ van den Munckhof on t vangen de cheque van Martijn Herder en Paul Hermsen van Inther. nodig om pompen aan te schaffen en een watertoren te bouwen. De projecten worden samen met dorpsbewoners uitgevoerd. Bewoners worden geïnitieerd om zelf projecten aan te dragen. Ver volgens worden zij betrokken bij de realisatie en is het de bedoe ling dat ze nadat een project gere aliseerd is, zelf voor het onder houd zorgen. Hierdoor ontstaat een situatie van local ownership. Het zijn vaak kleinschalige projec ten die tussen de 6.000 en 50.000 euro kosten. De stichting Calebas is een ini tiatief van enkele Venraynaren. Doelstelling is het ondersteunen van ontwikkelingsprojecten uitge voerd door Wiljo Fleurkens. Daar bij ligt de nadruk op projecten die te maken hebben met water, onderwijs en gezondheidszorg. Verder wil de stichting activitei ten initiëren om zo financiën voor deze projecten te genereren. De stichting Calebas kan overi gens nog eens 500 euro bijschrij ven op haar bankrekening. Een spontane actie van de senatoren van vastelaovesvereniging De Piël- haas leidde ertoe dat Henk Raedts, bestuurslid van de stichting, een vrijwillige duik nam tijdens de vastelaovesroetsj op het Schouw burgplein. Voor meer informatie kunt u terecht bij Henk Raedts, Mgr. Hanssenstraat 55 in Oostrum of mailen naar h.raedts@hetnet. nl Spontane giften kunnen wor den overgemaakt op rekening 1269.84.077 Een oproep voor 'gouden' huur ders eind vorig jaar, leverde een stroom aan telefoontjes op bij Wonen Venray. Mensen uit Ven ray en Meerlo-Wanssum die al 50 jaar of langer een huis bewonen van Wonen Venray konden zich melden voor een leuke verras sing. Familieleden, buren of de bewoners zelf grepen massaal de telefoon. Kortgeleden werden de eerste verrassingen uitgedeeld. Op een zonnige dag vertrokken een aantal verhuurmedewerkers naar de Oranjebuurt. Hier wonen namelijk een flink aantal 'gou den' huurders. Met een boeket bloemen en een cheque van een maandhuur onder de arm, trok ken zij bij de bewoners aan de bel. Een hele maand gratis wonen. Voor zo'n leuke verrassing ston den de dames en heren op leeftijd wel open. Natuurlijk gingen op zo'n moment ook de gedachten even terug naar de tijd van 50 jaar geleden. Onder het genot van een kopje koffie kregen de medewer kers van Wonen Venray prachtige anekdotes van vroeger te horen. 'Voor acht gulden per week huur de je een woning' en 'de gemeen te kwam zelf het geld ophalen'En meer van dergelijke herinnerin gen kwamen naar boven. Het was bovendien fijn om te horen dat de bewoners het nog steeds naar hun zin hebben in de Oranjebuurt. Wie 50 jaar of langer huurder van Wonen Venray is kan dit door geven aan Wonen Venray via tele foon (0478)554600 of e-mail naar venray@wonenlimburg.nl. Belastinggids Voor mensen met een beperking kan de belastingaanslag beteke nen dat ze geld terugkrijgen voor buitengewone uitgaven wegens handicap of ziekte. MEE Noord en Midden Limburg geeft een gids uit waarin overzichtelijk staat ver meld wie wanneer en waarvoor in aanmerking komt met betrekking tot deze belastingaftrek. MEE is een onafhankelijke organisatie die deskundige informatie, advies en ondersteuning geeft aan mensen met een beperking of chronische ziekte. Ook ouders, verzorgers en andere belanghebbenden kunnen bij MEE terecht. Men kan de belas tinggids gratis afhalen bij MEE Noord en Midden Limburg aan de Drie Decembersingel 48c in Ble- rick (op werkdagen van 8.30 tot 17.30 uur) en in Roermond aan de Zwartbroekpoort 2 (alleen op maandag-, woensdag- en vrijdag morgen van 8.30 tot 12.30 uur) zolang de voorraad strekt. Coach4you Seniorservice Gilde Venray wil de activiteiten uitbreiden met een coach4you project. Dit is een pro ject gericht op het begeleiden van jongeren, die wat extra aandacht nodig hebben om een goede aan sluiting te maken bij de overstap van basisonderwijs naar voortge zet onderwijs. De jongere wordt door de leerkracht van groep acht benaderd samen met zijn ouder(s) om op basis van vrijwilligheid de ondersteuning van een coach te krijgen. De bedoeling is dat deze jongere door geen enkele instantie wordt begeleid of onder steund. Het gaat om jongeren die wat structuur kunnen gebruiken. Er zijn ouders die het voortgezet onderwijs niet uit ervaring ken nen en daardoor niet goed kun nen ondersteunen. Ook kunnen er ouders zijn die door ziekte, een sterfgeval of een echtscheiding tijdelijk niet in staat zijn om hun kind voldoende bij te staan. De eerste maanden in het voortgezet onderwijs zijn cruciaal. Door de inrichting van dat onderwijs met veel vakleerkrachten is daarom vaak te laat voldoende zicht op de leerling. De leerling die wat stil en teruggetrokken is, doet minder appel op de hulpstructuur van de school en daardoor wordt er pas laat gesignaleerd. Ruim halverwe ge het schooljaar is er voldoende zicht op het functioneren van de leerling. De taak van de coach is om wekelijks een gesprek te hebben met ouder(s) en leerling samen. De week door te nemen en ervaringen uit te wisselen, afspraken te maken. Ook kan de coach de drempel voor de ouders naar de school verlagen en bij de contacten tussen school en leer ling met ouder(s) aanwezig zijn. De bedoeling is dat de coach inge schakeld wordt in de laatste drie maanden van de basisschool en het eerste schooljaar van het voor gezet onderwijs. De coach regelt zelf zijn afspraken en kan terugval len op de commissie van het gilde. Deze commissie werkt nauw samen met het SPOV en regelt de sollicitatie van de aanstaande coaches. Zij zorgt voor ondersteu ning van de coaches, die een HBO werk en denkniveau hebben en feeling hebben met de jeugd van die leeftijd vanuit verenigingen of vanuit hun vroegere professie. De coaches kunnen een bewijs van goed gedrag overleggen. In Neder land lopen al enige van dergelijke projecten succesvol. Belangstellenden kunnen con tact opnemen met A. van Oers, telefoon (0478)583385, e-mail ansvanoers@home.nl., R Haegers, telefoon (0478)571685, e-mail mariaoirlo worldonlinenl. of met Jan Jongenelen via telefoon (0478)550078, e-mail jan.lidy@ planet.nl. TomTom van der Heijden (8) wil later gamemaker worden. Een aantal weken geleden 'ontwierp hij zijn eerste computergame. Dat (getekende) ontwerp stuurde de jeugdige Venraynaar onder meer naar de bekendste ontwerpstudio voor games van Nederland: Guer rilla inAmsterdam. Een paar dagen later ontving TomTom een doos met daarin een brief en een aantal leuke gifts en Playstationspellen. "In de brief las ik dat ze mijn spel helaas niet konden maken omdat ze alleen hun eigen ideeën uitwer ken, maar ze vonden het wel heel bijzonder dat iemand van acht jaar al bezig was geweest met het bedenken van een eigen game- spel. Ze nodigden me daarom wel uit voor een rondleiding door de baas, de artdirector van alle game- makers. Natuurlijk wilde ik dat dolgraag." Vorige week woensdag was het zover. Om 14.00 uur werd TomTom, samen met zijn ouders, bij het prachtige hoofdkwartier van het bedrijf aan de Amster damse Herengracht verwacht. Bij binnenkomst moesten ze wel eerst een geheimhoudingscon tract tekenen en beloven dat ze van alles wat ze binnen zouden zien, niks mochten doorvertellen. "Omdat het allemaal supergeheim is",weetTomTom."En we mochten bij de computers ook geen foto's maken. Ze waren bezig met Kil- lzone 2. Dat wordt een supergaaf spel voor de Playstation 3- Ik kreeg een rondleiding die wel anderhalf uur duurde, hoorde dat ze met 120 mensen aan het spel werkten en dat ze daar twee jaar mee bezig zijn. Het was heel interessant om te zien hoe ze alles maakten. Ik mocht echt alles zien, zelfs in de geluidsstudio mocht ik kijken. Ik heb al heel veel nieuwe vijanden en wapens gezien, maar mag niet vertellen hoe die eruitzien. Ik kan niet wachten tot het moment dat het spel uitkomt. Maar dat zou nog zeker een half jaar duren. Dan kan ik in de tussentijd alvast gaan spa ren, voor het spel, maar ook voor een Playstation 3- Want die heb ik nog niet." Donderdag 14 februari 2008 - Pagina 5 ontdekken - persoonlijk - uniek - gelijkwaardig - integriteit Maakt u volop gebruik van uw kwaliteiten? Zoekt u naar een oplossing? Lukt het u uw doelen te verwezenlijken? Wilt u grip krijgen op uw situatie? Voor het maken van een gratis kennismakingsgesprek kunt u contact opnemen met: inZichtadvies, coaching, counselling re-integratie Julianasingel 12b, 5802 AV Venray, Tel: 0478-514401 jamara@inzichtadvies.nl/www.inzichtadvies.nl Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl internet Co****"** Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing AANCEÈLIOrM AflNr STICHTING CALEBAS TER 1VAARUC VAh: 2.809,- Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL WONEN anpak

Peel en Maas | 2008 | | pagina 5