Waals: "Geen claim op Meerlo-Wanssum" L Wilde dieren in Meerlo Bouwvergunning voor Woonmax Feestel heropei ijke ling de graaf II intratuin FRANSLEMMERS (3D mnm KOOPAVOND! van Duthler /enray EXTRA Vandaag om 10.00 uur DUT//LER voor mij ling specialist tegels,, sanitair en tegelwerken! Vondel speelt Carry Wegh naar Spelen? En verder: TOP'27 verliest GEftRY Bandoetere www.eetcafedegraaf.nl - Tel.: 511330 VOORDEEL Nieuws uit Meerlo-Wanssum 9-11 Kunst Cultuur 13 Gemeentelijke mededelingen 17 Sport 19-23 Kerkelijke diensten 26 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 HET RÜHL HAEGENS MOLENAAR EFFECT W Klaar voor de start Ik ben klaar voor de test welk soort bestrating het best te belo pen is met naaldhakken. Over twee weken is het zover, dan kan ik op naaldhakken door de Gro testraat gaan racen. Met carnaval heb ik dit al uitgebreid kunnen oefenen. Met een minirokje aan, en mijn boezem wat opgevuld voor de balans, heb ik drie dagen door de Grotestraat geparadeerd. Met veel bekijks, dat kan ik u zeg gen. Daarom nodig ik u uit om op 29 februari vooral naar mijn pres tatie te komen kijken. Want ik ga natuurlijk voor de hoofdprijs van de stilettoloop. Volgens mij is het de bedoeling om met zo min mogelijk bulten en schrammen zo snel mogelijk over het parcours te sprinten. De loop hoort bij de start van het project Centrum op de schop. Onderdeel van dat project is het vervangen van de bestaande bestrating in het Ven- rayse centrum. Maar wie worden mijn tegenstanders? Zekere uitda gers zijn volgens mij de wethou ders Patrick van der Broeck en Hassan Najja. Eerstgenoemde is overigens duidelijk in het nadeel, gezien zijn stevige postuur. Dat was ook de reden, zo heb ik horen fluisteren, dat Jos Waals niet mee zal doen. Maar Patrick is wel een doorzetter. Hij riep ander half jaar geleden al dat 29 febru ari de datum zou zijn waarop het centrum op de schop zou gaan. En hij heeft woord gehouden. Wethouder Hassan is als lichtge wicht absoluut in het voordeel. Of hij een vliegend tapijtje onder zijn naaldhakken zal binden? Ik weet het niet, maar ga ervan uit dat hij de strijd fair zal aangaan. Wie mijn andere tegenstanders zijn? Twan van Bussel misschien? Als BV'er mag hij natuurlijk niet ontbreken, zeker omdat zijn bui tenkroeg in het Schoutenstraatje ook een nieuw tapijt krijgt. Óf ex-voetballer Noud Janssen, die dagelijks met zijn postkar de Gro testraat onveilig maakt.? Hij kent het parcours als geen ander en ook hem dicht ik kansen toe. Ik ben bang dat hij alleen met een goede sliding te kloppen is. Ik ben in ieder geval klaar voor de start en kan me mentaal al een beetje gaan voorbereiden op de skeelerrace die over drie jaar, als de schop uit het centrum gaat, ongetwijfeld georganiseerd gaat worden. Hannes woensdag, donderdag, vrijdag De voorbereidingen voor het Wereldfestival Meerlo- Wanssum op zondag 29 juni zijn in volle gang. Dat festival staat in het teken van Afrika vanwege het scholenproject dat SOS Meerlo-Wanssum heeft in Zambia. Om de Afrikaanse sfeer na te bootsen wordt op het grote evene mententerrein van manege Megel- sprong te Meerlo onder andere een Afrikaans dorpje nagebouwd. De bezoekers kunnen tijdens het festival onder meer genieten van hutten met rieten daken, allerlei workshops en schietdemonstra- ties van handboogschutters. In de buitenmanege paraderen straks zes grote kamelen en enkele Afri kaanse buffels. En op het buiten terrein wordt ook een grote spec taculaire roofvogelshow gehouden met Afrikaanse roofvogels door de valkeniers van De Valk Roofvogels. Afgelopen weekend arriveer den in Meerlo enkele immens grote wilde dieren. Een olifant, een zebra, een giraffe en twee apen! Een stuntje van SOS-organi- De mogelijke fusie tussen Venray en Meerlo-Wanssum leverde dinsdag in de raads vergadering weinig stof tot discussie op. De zeven raads fracties zien een samenvoe ging van beide gemeenten wel zitten. De raad kon het ook waarderen dat het Ven- rayse college zich tot nu toe buiten de 'herindelingsstrijd' heeft gehouden. Het woord is nu aan de burgers van de zes dorpen van Meerlo-Wanssum. Binnenkort neemt de gemeen teraad het ultieme besluit over de toekomst. Wordt het Venray of Horst, of toch een opsplit sing tussen de twee kapers op de kust? Als het aan burgemeester Waals ligt dan gaat Venray de komende weken geen verkooppraatjes hou den in de buurgemeente."Het gaat er niet om wie zich het beste pro fileert. Wij zullen ook geen claim leggen op Meerlo-Wanssum. Zij moeten zelf het debat voeren." Het college ziet een fusie als een vanzelfsprekende vervolgstap op de jarenlange samenwerking die steeds intensiever wordt. Want de gemeenten krijgen steeds meer taken op hun bordje. Waals benadrukte dat Meerlo-Wanssum De olifant en giraffe poseren even voor 't Kasteelke in Meerlo voordat ze op stal worden gezet. sator Henk Cremers, die belast is met de inrichting van de 'valley' van het festivalterrein. Hij zag op internet dat de vriendengroep Schuttershof uit Heijen na het carnaval deze grote papier-maché- beesten van de hand deed. Henk legde een lijntje naar Heijen en dat resulteerde erin dat zaterdag morgen rozenkweker Theo van de Heijden uit Wanssum met zijn vrachtwagen en enkele vrijwil ligers naar Heijen vertrok. Daar werden de gigantische dieren met man en macht in de vrachtwagen geladen en naar Meerlo vervoerd. Vanwege het goede doel heeft de vriendengroep de beestengroep gratis van de hand gedaan. Het was nog een heel gedoe om de kolos sen verplaatst te krijgen. Tot het wereldfestival staan de dieren in een Meerlose schuur. "We kunnen deze prachtige kleurrijke beesten straks mooi gebruiken voor de decoratie van bijvoorbeeld het podium", aldus Cremers. financieel en beheersmatig zijn taken goed op orde heeft. Maar de gemeente mist de daadkracht en de financiële armslag om een ster ke ontwikkeling door te maken. "Het is nu meer beheer dan ont wikkeling", vindt Waals. "De her indeling gaat er juist om dat bur gers kansen krijgen op een betere toekomst. Een nieuwe gemeente moet in de eerste plaats in het belang zijn van de burgers. De inwoners van Meerlo-Wanssum hebben ook recht op de groei die Venray kan realiseren"aldus Waals, die genoeg kansen ziet. "Kijk maar naar de haven, de industrie, de leefbaarheid, de voorzieningen op het platteland en nieuwe econo mische dragers in de recreatieve en toeristische sector." Volgens Waals is Venray er beslist niet op uit om groter te worden of zich te verkopen. "Onze visie is dat het bestaan van de burgers in beide gemeenten op een hoger niveau wordt gebracht. Dat is de boodschap die we duidelijk wil len maken." Raadsleden halen aan dat de fusie gepaard gaat met emoties, vooral in Meerlo-Wanssum. Burge meester Waals vindt dat de raad er wat gemakkelijk aan voorbijgaat dat ook Venray wordt opgeheven. Meerlo-Wanssum ontstond, even- Met de hakken over de sloot komt het toch nog goed met de bouwvergunning voor de woon boulevard Woonmax op het bedrijventerrein De Brier. Hoewel er hier al lange tijd grote bedrij vigheid woedt, werd er achter de schermen nog fel 'gestreden' over de juistheid van de bouwvergun ning. Volgens omwonenden zou er namelijk onvoldoende onderzoek zijn gedaan naar de gevolgen voor de luchtkwaliteit ter plaatse door de komst van de woonboulevard en daarnaast zouden er veel te weinig parkeerplaatsen zijn voor geschreven. Eerder kregen de bezwaarmakers van de rechter in Roermond gelijk, maar daar lieten de gemeente en de projectontwik kelaar het niet bij zitten. Zij teken eens na een fusie, in 1969 terwijl de geschiedenis van Venray terug gaat naar 1840. "De gemeente heeft een heel lange traditie", zei Waals. "Dit besluit grijpt diep in in de historie van Venray." Het CDA ziet een hisie als beste oplossing voor beide gemeenten. "Een krachtige gemeente zal veel voordelen voor de burgers bren gen. En daar gaat het om", zei Gerda van Stelten. "Wij passen bij elkaar, maar de emoties moeten we niet onderschatten. Meerlo- Wanssum staat niet voor een gemakkelijke keuze.We hopen dat de raad overtuigd raakt dat een fusie het beste is." Ike Busser, fractieleider van de grootste oppositiepartij Samen werking, vindt dat een samen voeging beter is voor Venray, voor Meerlo-Wanssum en voor de bur gers. "Het biedt een sterker en beter toekomstperspectief dan het in stand houden van de hui dige situatie", aldus Busser. "Het maakt de burgers niets uit welk naambord bij de gemeentegrens staat. Als zij maar prettig wonen in een omgeving met alle nodige voorzieningen en tegen lage kos ten." Bert Linskens (PvdA) ziet twee gemeenten met eigen kwalitei ten die elkaar kunnen versterken. den hoger beroep aan bij de Raad van State in Den Haag. Óndertus- sen had de gemeente al wel een nieuw besluit genomen op de bezwaren van de omwonenden en, op basis van nieuw onder zoeksmateriaal naar de gevolgen voor de luchtkwaliteit en de par- keernorm, de bezwaren opnieuw afgewezen. De Raad van State oor deelt nu dat de protesten terecht door de Roermondse rechter zijn gehonoreerd, maar wijst ze op basis van de het nieuwe besluit van de gemeente en de nieuwe onderzoeksrapporten alsnog af. Volgens het hoogste rechtscol lege heeft de gemeente in twee de instantie haar huiswerk wel goed gedaan en blijkt er niet uit de nieuwe onderzoeken dat hier hiaten of andere onduidelijke of "Meerlo-Wanssum en Venray zijn al langere tijd meer dan alleen buren. Langdurige samenwerkings verbanden hebben hun waarde bewezen", aldus Linskens, die niet voorbij wil gaan aan het gevoel en de beleving van de burgers. "Het gevoel bij een gemeente te horen, laat je niet zomaar varen." Frans van der Kruijf (WD) denkt dat voor een goede dienst verlening op lokaal niveau schaal vergroting gewenst is. "Met een beter toegerust en minder kwets baar ambtenarenapparaat." Van der Kruijf vindt het ophef fen van een gemeente 'niet niks'. "We moeten erop toezien dat de kleine kernen niet ondersneeu wen. De bewoners van Meerlo- Wanssum moeten zich thuis voe len bij Venray." Jolanda Dijkema (SP) bespeurde weinig kantteke ningen of knelpunten. Gerrit Lem- mens (Lokaal Aktief) denkt dat door een fusie de burgers slagvaar diger bediend kunnen worden. "Wie met wie fuseert is een keuze van de burgers zeli. Als Meerlo- Wanssum voor Venray kiest, dan ondersteunen wij dat." Lemmens wil breken met de trend dat fusie gemeenten duurder worden. "Het mag niet leiden tot lastenstijging voor de burgers. De fusie moet kostenneutraal gebeuren." onvoldoende gemotiveerde argu menten staan. Men hoeft dus niet te vrezen voor een verslechterde luchtkwaliteit en voor parkeerpro blemen, zo mag uit de uitspraak worden afgeleid. ^^^hoolstraaM^ De eerste 50 kopende klanten ontvangen een leuke verrassing www.duthler.com 14-15-16-17 februari VALENTIJN WEEKEND Verras je geliefde met: Vai;5Nt'~"m^ menu V 3-gangen 1 overnachting c"ampagne-ontbijt \€5^5op.D,y ■UA yzHJiA/ mmaalitrliLii] auping TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN PAT ER SST RAAT 31 VENRAY TEL 0478 585 552 Na de verbouwing een nog GROTERE KEUZE vakkundig adviseren. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen ts leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 ivwiv. rongen vof. n l Honderdnegenentwintigste jaargang - week 7 - donderdag 14 februari 2008 EN MAAS berden K f P E R S 1 VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 Succes als resultaat www.rhmweb.nl Duthler Venray Grotestraat 93 Tel.: 0478-581214 mode voor het hele gezin 'f&iziilii Wij blijven bereikbaar en willen u graag belonen met extra voordeel! Tegen inlevering van deze ingevulde bon aan onze kassa ontvangt u extra kassa-korting week 7 - 2008: 15% kassakorting op gereedschappen week 7 en 8 - 2008: 15% kassakorting op kamerplanten - Bovenstaande acties zijn niet van toepas sing in combinatie met reeds geldende acties-/aanbiedingen - Deze acties zijn alleen van toepassing bij Intratuin Venray Postcode: Woonplaats: Venray, Langstraat 133, tel. 0478-588585 www.intratuin.nl www.franslemmers.nl CAMPS OPTIEK EDWIN S. BIANCA Elke laatste maandag van de maand gesloten Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 SPECIAAL OPTIEK 5 5801 BR Venray T. 0478 - 583440 www.mijlingoptiek.nl

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1