Alkemade en Bloemen, Ruth en Zahrbat Open huis Kruisen en Kapellen Kinderjury Speelgoed van Vroeger en Nu Lisanne Stevens tweede Haar laatste dood Haar^ - laatste dood PEEL EN MAAS de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor 950 bij: Grotestraat 68 Venray 0478-582727 Programma Schouwburg Venray Wij willen ook naar Huis van Alkemade en Bloemen, Ruth Jacott kruipt in de per soon van Billie Holiday en in Zahrbat danst Brahim Bou- chelahem, één van de beste hiphopdansers in Frankrijk, het autobiografische verhaal van zijn vader. De carnaval is voorbij en dat betekent dat de slingers in de Schouwburg Venray van de muur zijn en de 'normale' voorstellingen weer op het programma staan. Wij willen ook naar Huis van Alkemade en Bloemen wordt op zaterdag 9 februari vanaf 20.00 uur is de schouwburg opgevoerd. Na zeven jaar zijn Alkemade en Bloemen meer dan alleen cabare tiers. Ze zijn vaste tekstschrijvers voor het radioprogramma Spij kers met Koppen, zijn te zien in Jack Spijkerman's Koppensnellers en in Shouf Shouf de serie. Maar bovenal maken ze theater. Hun vorige programma was volgens de pers om in een gouden lijstje te zetten. Met hun nieuwe pro gramma gaan ze voor platina. Ze staan garant voor tragikomisch theater en schrijnende scènes en zijn nog steeds met niemand te vergelijken. RUTH JACOTT Ruth Jacott komt op dinsdag 12 februari vanaf 20.00 uur met de voorstelling Billie Holiday naar de schouwburg in Venray. Het verhaal gaat over het swingende Harlem van de jaren '30. Vele kleurlingen worden gedwongen zich in Harlem te vestigen in ver band met de wederopbouw van New York. De huur is echter bijna niet op te brengen, waardoor de mensen house-rent-parties' gaan organiseren zodat de gevraagde entree een steentje kan bijdragen aan hun huur. Soms staan hon derden mensen in één apparte ment tegelijk te dansen, zingen en muziek te maken. Het doet de beroerde situatie een beetje vergeten, want Harlem vervalt tot een krottenwijk, wat onvermijde lijk is door de grote opeenhoping van mensen. Harlem werd in de jaren '30 een wereldbekend artis tiek centrum, waar veel tegenstrij digheden samenleefden. Blanke Jazz liefhebbers trokken naar Harlem om te luisteren naar de swingende muziek van de zwarte artiesten, die zelf nooit naar clubs als de Cotton Club konden van wege de hoge entree. Deze swin gende show, rechtstreeks vanaf Broadway, staat na ruim vijftien jaar weer in Nederland. De sfeer wordt met geest en fantasie weer tot leven gewekt door muziek van de artiesten van toen als Billy Holi day, Duke Ellington en Ella Fitzger ald. Bubbling Brown Sugar is een sprankelende, swingende show en een perfecte weergave van het Harlem uit de jaren '30. Het staat garant voor een avond vol muziek, dans en spektakel. ZAHRBAT Op woensdag 13 februari kan men in de schouwburg in Venray genieten van CompagnyAccrorap, Zahrbat Histoires.com. In Zahr bat danst Brahim Bouchelahem, één van de beste hip hop dansers in Frankrijk, het autobiografische verhaal van zijn vader. Zahrbat betekent'hij die beweegt', 'hij die niet stil kan zitten': Een bijnaam die de in Algerije geboren Brahim van zijn vader kreeg. Gepassio neerd danst Brahim de herinne ringen aan het nachtelijke leven van zijn vader die, op zoek naar spanning, van goktafel naar gok tafel trekt. In een enkele reis Alge rije, danst hij herinneringen aan zijn geboorteland, zijn 'roots', zijn erfenis. Een spel in dans... harten, schoppen, ruiten en klavers, waar in een mankind het leven van zijn vader vertelt. In HISTOIRES.COM danst artistiek leider en choreo graaf Kader Atou met vijf dansers in een humoristisch verhaal. Hip hop dans in korte anekdotes met originele, oorspronkelijke karak ters. Acrobatiek, clowneske dans en poëzie. Histoires.com brengt de wereld tussen realiteit en fanta- sie.Aanvang 20.00 uur. Voor vragen of reserveringen kan men contact opnemen via telefoon (0478)530999 of kijk op www. schouwburgvenray. nl Fietstocht Puur Natuur Op zondag 10 februari om 11.00 uur kunnen belangstellenden mee op een reis vanaf de vroegste tij den naar nu. Puur Natuur houdt dan namelijk de excursie Geschie denis van het landschap. Geduren de een fietstocht van ongeveer 1,5 uur worden de deelnemers rond geleid door een stukje geschiede nis van het Venrayse landschap. Om 11.00 uur is het verzamelen bij molen Nooitgedacht te Mer- selo. Vanaf daar fietsen de deel nemers aan de tocht door ontgin- ningsgebieden, esdorpen en het beekdallandschap. Heb je je ooit afgevraagd hoe het Venrayse land schap eigenlijk is ontstaan? De bodem, de zandverstuivingen, de heide, de bossen? Hoe komt het dat er hoogteverschillen zijn? Van tevoren aanmelden via de website van (P)uur Natuur: www.demarke- puurnatuur.nl Üf stuur een e-mail: info@demarke-puurnatuur.nl. Bij extreem slecht weer Üf bij te wei nig aanmeldingen gaat de excursie niet door. Mensen die zich hebben aangemeld voor de tocht, worden daarvan via nernail op de hoogte gehouden door Puur Natuur. Noordpool expeditie Het WNF Regioteam Noord- en Midden-Limburg houdt samen met een aantal WNF-Rangers op zondag 24 februari een avontuur lijke Poolexpeditie in de Kasteel- se bossen bij Horst. De middag begint om 14.00 uur en eindigt rond 17.00 uur. Dit jaar zet het Wereld Natuur Fonds zich in voor het behoud van de natuur op de Noordpool. Met goed speurwerk kunnen de kinderen veel pooldie ren ontdekken en daar ook over leren. Het winnende expeditie team krijgt een mooie prijs. Het onderwerp van dit jaar voor het WNF is de Noordpool en waar denk je aan bij de Noordpool? Juist, aan wit. Daarom dient ieder een zoveel mogelijk in het wit naar deze tocht voor alle kinde ren tussen de 6 en 12 jaar oud te komen. Vooraf aanmelden is verplicht en kan tot woensdag 20 februari via e-mail wnfnoordlimburg@hot- mail.com. Kijk zeker voor meer nieuws en details over deze activi teit en voor meer informatie over het WNF-Regioteam Noord- en Midden-Limburg op www.wnf.nl/ limburgnoordenmidden. De Stichting Kruisen en Kapel len in de gemeente Venray houdt binnenkort open huis. Op de eerste zaterdag van de vasten, op zaterdag 9 februari, staan de deu ren open van 13.00 tot 16.00 uur. De stichting is gevestigd in de kel der onder de gymnastiekzaal bij basisschool de Toverbal, ingang aan de Pastoor van de Gaetstraat, tegenover huisnummer 89- De plek is ook voor mindervaliden goed bereikbaar. Vanaf 1981, en in dit atelier vanaf december 1998, wordt door vrijwilligers gewerkt voor het behoud van de 71 wegkruisen en veldkapellen binnen de gemeente, in totaal meer dan 2500 uren per jaar. Er worden beelden afgego ten en gerestaureerd, hekken geschilderd, poorten hersteld en er wordt gewerkt aan allerlei voorkomende klussen. Daarnaast wordt de nodige tijd gestoken in het regelen van werk. Het archief is sterk uitgebreid, en er wordt natuurlijk veel moeite gedaan om aan het broodnodige geld te komen. Om haar 'ondergrondse' werk naar buiten te brengen, en om weldoeners, eigenaren en verzorgers, buurtgenoten en alle andere belangstellenden in de gelegenheid te stellen een kijkje te nemen, is iedereen welkom tij dens de open dag. Misschien aanleiding om eens te zien, of dit belangrijke en mooie vrijwilligerswerk iets voor u is? Er zijn meerdere functies beschik baar. De 21e editie van de Nederland se Kinderjury is van start gegaan. Alle kinderen tussen zes en twaalf jaar oud kunnen tot 14 mei bij alle vestigingen van BiblioNu terecht om naar hartenlust boeken te lenen en hun mening daarover kenbaar te maken. Alle kinderboeken die in 2007 verschenen, komen in aanmerking voor De Prijs van de Nederlandse Kinderjury 2008. De boeken zijn te herkennen aan het Kinderju rylogo 2008 in het boek. In veel BiblioNu vestigingen staan de boe ken apart. Soms zijn ze daar ook nog te herkennen aan een vrolijk rood Kinderjuryetiket. In speciale Kinderjuryboekjes kunnen kinde ren aangeven welke vijf boeken zij het mooist, spannendst, zieligst of leukst vinden. In het boekje kun nen de kinderen hun top 3 aange ven. Kinderen die stemmen maken kans op fantastische prijzen. Zo is de hoofdprijs een VIP arrange ment naar de Efteling met de hele familie en worden er kinderboe kenbonnen verloot. Ook maken kinderen die hun stem uitbrengen kans op een plaatsje in de Senaat van de Nederlandse Kinderjury. Deze twaalf senaatsleden bepalen uiteindelijk welke boeken de prij zen van de Nederlandse Kinder jury 2008 krijgen. Half juni zal de landelijke uitslag bekend gemaakt worden. Er zijn 2 leeftijdscatego rieën: 6 tot en met 9 jaar en 10 tot en met 12 jaar. Stemmen kan met het stemformulier of via de bon in het Kinderjuryboekje die verkrijg baar zijn in de bibliotheek of via www.kinderjury.nl. Deelnemers van BiblioNu Venray stemmen via de speciale Venrayse Kinderjury boekjes. Zo doen de kinderen in Venray mee met de Venrayse- én de landelijke Kinderjury. Deze kinderen krijgen ook nog een uitnodiging voor de afsluiting op 28 mei met de schrijfster Mirjam Oldenhave. De Locht Er is zondagmiddag 10 febru ari een hoedenmaakster aan het werk in streekmuseum De Locht in Melderslo. Het betreft een oud ambacht die veel vaardigheid en gevoel voor kleur en vorm ver eist. Daarnaast wordt gedemon streerd hoe men vroeger kleding herstelde, want zo maar iets weg gooien was er niet bij! Tevens is er een expositie van ouderwetse handnaaimachines. De smederij is in bedrijf en ook de zadelmaker is aan het werk. Het museum is geopend op dinsdag, donderdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. Zie ook www.delocht.nl. Vluchtelingen Bij Synthese, Vrijwilligerscen- trale Horst aan de Maas worden vrijwilligers gezocht voor het opvangen en begeleiden van vluchtelingen. De vrijwilliger gaat nieuwkomers begeleiden in het eerste jaar van hun verblijf in een woning. In de eerste weken vanaf het NS station tot het wonen in een huis en samen met de bewo ners inkopen, klussen en opknap pen van de woning. Vrijwillige medewerkers kennen geen vrij blijvendheid, maar worden onder steund door een professioneel coördinator van de Welzijnsinstel- ling Synthese. Informatie is aan te vragen bij Netty de Römph, Coör dinator Opvang Nieuwkomers via telefoon (077)3978500 of via e-mail n.deromph@synthese. nl.Vrijwilligers. VVB De WB houdt op dinsdag 12 februari vanaf 20.00 uur een ledenavond. Samen met mevrouw Aarts-Jeuken worden er in groep jes luxe borrel- en tapashapjes gemaakt. De avond wordt gehou den in de Witte Hoeve. De Springplank Donderdag 7 februari spelletjes binnen of buiten voor de kinderen van de groepen 4 en 5.Van 18.30 tot 20.00 uur wordt in ieder geval Nachtwacht gespeeld. Verder zijn er balspellen. Maandag 11 februari van 18.30 tot 20.00 uur Apenkooi en voor de kinderen van groep 3- De leiding zet in het gebouw een parkoers uit, waarbij de kinderen niet buiten de aangegeven vakken mogen komen. Dinsdag 12 febru ari clubavond voor de jeugd van de groepen 6, 7, 8 en de school verlaters. Van 18.30 tot 20.00 uur reactiespellen met onder meer dweilhockey. Eveneens op dinsdag, bestuur- en exploitatievergadering. Aanvang 20.15 uur. Donderdag 14 februari valentijnspellen voor de kinderen van de groepen 4 en 5. Ons Genoegen Oirlo bij L1 TV LI TV gaat op dinsdag 12 februari een programma wij den aan muziekvereniging Ons Genoegen uit Oirlo. Het is de eerste uitzending in een reeks van tien waarin ver schillende verenigingen uit de provincie centraal staan. Het programma heet Je lust en je leven. Op 25 januari jl. heeft LI TV daarvoor opnames gemaakt over de verschillende activiteiten van de muziekvereniging. Er zijn onder andere opnames gemaakt van de repetities van de drumband, jeugdfanfare en fanfare. Ook is er gesproken met verschillende leden van de vereniging en heeft men informatie gehaald van de website van Ons Genoegen. Met al dat materiaal wordt er een pro gramma gemaakt dat op 12 februa ri zal worden uitgezonden.Tussen 17.00 en 20.00 uur wordt het pro gramma die dag elk uur herhaald. Op www.ll.nl. is daarover ook meer informatie te vinden. Onge twijfeld wordt er tijdens de uitzen ding ook een tipje van de sluier van het Galaconcert opgelicht. Het Galaconcert dat op 14 maart en 15 maart wordt verzorgd door Ons Genoegen in de schouwburg van Venray, in het kader van haar 100- jarig bestaan. Voor vrijdagavond 14 maart is nog een beperkt aan tal kaarten beschikbaar. Zaterdag avond 15 maart is reeds volledig uitverkocht. Kaarten zijn te koop bij SEP Peeters Uitzendorganisa tie BV in Oirlo. Voor informatie over de jubileumactiviteiten van Ons Genoegen kan men kijken op www. onsgenoegenoirlonl Workshop The Secret Maurice Smolders laat het geheim achter het geheim ontdekken. Op zaterdag 16 februari van 10.15 tot 16.30 uur geeft hij bij Carma aan de Kempweg in Venray een work shop over The Secret. Het boek The Secret is wereld wijd door miljoenen mensen gele zen. Toch is niet iedereen in staat om het principe toe te passen. In het boek en de film wordt name lijk niet alles verteld. Deze work shop bevat wel dit ontbrekende gedeelte. Men heeft het nodig om de wet van aantrekking succesvol te laten zijn.Tevens gaat men voor twee wensen een 'bestelling plaat sen'. Zo leert men hoe dit voor alle wensen en doelen te gebrui ken is. Aanmelden kan via tele foon (0485)322054 of via www. inspi-ratio.nl. In museum 't Freulekeshuus is de tentoonstelling te bezich tigen; Speelgoed van Vroeger en Nu. Deze tentoonstelling duurt tot en met 23 maart 2008. Voor deze expositie werd weer een beroep gedaan op medewerking van inwo ners van Venray en omstreken om hun antieke speelgoed tij delijk in het museum onder te brengen. Samen met de col lectie speelgoed van 't Freu lekeshuus levert dit een vro lijke expositie op. Ook kan er gespeeld worden met heden daags speelgoed dat afkomstig is van de Speel-o-theek. Bij het in bruikleen gegeven, of het geschonken materiaal hoort natuurlijk een verhaal en dat verhaal leest u hier. Mevrouw Helmut Raaymakers heeft een mooie speelgoedwinkel daterend uit 1950 van de vorige eeuw en afkomstig van Duitsland. We gaan terug naar de tijd toen ze negen jaar was. Haar vader koopt dit attribuut tweedehands in Düsseldorf. De winkel wordt professioneel opgeknapt en krijgt een licht blauw - inmiddels beige - kleurtje. De raampjes van de vitrines die stuk zijn moeten vernieuwd wor den. Dit is moeilijk realiseerbaar en in verband met de veiligheid worden er plastic ruitjes ingezet. De pret begint al wanneer de vitrines en laatjes gevuld moeten worden met suiker, rijst, meel en veel andere ingrediënten. Met het plunderen van de provisiekast was het spelen eigenlijk al begon nen. Leuke bedrukte doosjes doen dienst als verkoopmateriaal voor de klant. En een kassa op de toon bank maakt het geheel compleet. Helmut vertelt dat het altijd een geliefkoosd speelgoed is geweest, haar kinderen hebben er ook nog meegespeeld maar met de moderne supermarkten van tegen woordig konden zij zich daar niets meer bij voorstellen. Nieuwsgierig geworden? Kom eens kijken op woensdagmiddag, zaterdagmiddag en zondagmiddag, steeds van 14.00 uur tot 17.00 uur. Museum 't Freulekeshuus is gevestigd aan de Eindstraat no. 8 in Venray en buiten normale ope ningstijden kan men er na telefo nische afspraak ook met groepen terecht .Tel 0478 583880. Demonstratie speelgoed van vroeger en nu De tentoonstelling Speelgoed van Vroeger en Nu in museum 't Freule keshuus roept nogal wat vragen op bij de hedendaagse jeugd. Het leek het museum daarom leuk om een aantal bruikleengevers te vragen hun favoriete speelgoed van vroeger te komen demonstreren. Waar dient een stoommachine voor? Waarom zit er geen stekker aan? De toverlan taarn in werking te zien is toch wel heel wat anders dan de televisie of de spelcomputer van tegenwoordig. Spannende verhalen werden erbij verzonnen. Of hoe je eenvoudig met behulp van garenklosjes en een dosis fantasie een leger van tanks knutselde. Een aantal van deze gehei men worden deze middag onthuld. De demonstraties vinden plaats op zondagmiddag 17 februari tussen 14.00 en 17.00 uur in het museum. De tentoonstelling is nog te zien tot en met 23 maart op woensdagmid dag, zaterdag en zondagmiddag, steeds van 14 tot 17 uur. Kinderen en 65-plussers betalen 1 euro,- anderen 2 euro, en met de museumjaarkaart is de toegang gratis.Voor groepen bezoek op afspraak 0478 -583880. Lisanne Stevens, jeugdlid van de schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan uit Venray, is tijdens de solis tenkampioenschappen in Arcen wederom goed voor de dag geko men. De soliste, die de jeugdoplei ding via de interne opleiding van de schutterij volgde, behaalde in een deelnemersveld van 26 deel nemers in de vijfde divisie een tweede prijs met 84 punten en dit betekende een achterstand van één punt op de winnaar, een zeer verdienstelijk resultaat. Stevens zet de opgaande weg hiermee voort, die zij de laatste jaren heeft ingezet. Het vorig jaar presteerde zij tijdens de solistenkampioen schappen in Meterik nog op een ontzettend hoog niveau, waardoor zij zich kwalificeerde voor de Limburgse Kampioenschappen in Melick. Stevens is het schoolvoor beeld van een tamboer, die zich dankzij de jeugdopleiding van de schutterij tot een volwaardig tam boer heeft weten op te werken en mede is dit voor de schutterij ook de aanleiding geweest om bij enkele basisscholen les te gaan geven en hun te confronteren met de interne opleiding, de ide ale mogelijkheid om het trommen te leren. Voor meer informatie kan men kijken op www.zandak- ker.nl.'t Zandakker Gilde Sint Jan gaat zich na de carnavalsperiode nog intensiever gaan inzetten om het grote bondsschuttersfeest op zaterdag 21 en zondag 22 juni te organiseren. Vele verenigingen uit Noord- en Midden lintburg, aange vuld met enkele Brabantse schut tersgilden gaan zich deze dag in Venray presenteren en laten zie, wat mede voor Rembrandt de aanleiding was om de Nachtwacht te schilderen. Deze organisatie kan de schutterij niet volledig op eigen kracht verzorgen, omdat er met name op financieel gebied te grote risico worden gelopen. Dit betekent dat de sponsorcommis sie, onder leiding van de voorzit ter van de schutterij Bernie van Lierop, na de carnaval de Venrayse ondernemers gaan benaderen om de schutterij te ondersteunen in haar organisatie. De gemeen schap kan altijd rekenen op de medewerking van de schutterij, dus éénmaal in zeven jaar hoopt de schutterij dat de gemeenschap met hun meedenkt. Boekrecensie in Peel en Maas Haar laatste dood begint wanneer 's ochtends vroeg de telefoon overgaat in het huis waar Susanna Sonnenberg samen met haar man en twee zonen woont. Het is haar tante, om te vertellen dat Susanna's moeder na een zwaar auto ongeluk in coma ligt. Ze is in levensgevaar. Elke dochter zou in zo'n geval als een speer duizenden mijlen afleggen om naar haar moeder te gaan. Maar Susanna kan zich daar niet toe zetten. In haar moedige memoires legt ze uit waarom niet. Sonnenbergs moeder was geraf fineerd, charismatisch en een dwangmatige leugenaar die ieder een verleidde die haar territorium betrad. Als kind zag Susanna haar moeders groeiende verslaving aan slaapmiddelen en cocaïne, leerde ze dat seks boven alles het gebied is om in uit te blinken en dat leu gens de normaalste zaak van de wereld zijn. Sonnenberg beschrijft haar stormachtige zoektocht naar een eigen identiteit en het gevecht om een moeder en vrouw te worden die in staat is anderen te vertrou wen. Haar laatste dood is aan grijpend, verbijsterend en adem benemend geschreven. Susanna Sonnenberg werd geboren in Lon den in 1965 en groeide op in New York. Ze schreef onder meer voor O,The Oprah Magazine, Elle, Paren ting en Entertainment Weekly. Ze woont in Montana met haar man en twee zonen. Haar laatste dood is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 19,95 euro. ZijActief Oostrum naar Lentebeurs Dames ZijActief Oostrum gaat op maandag 31 maart naar de Lentebeurs in het MECC in Maas tricht. Leden van ZijActief en hun vriendinnen kunnen deze dag met korting naar de beurs vol stands met onder meer mode, lifestyle, beauty en huishoudelijke artike len. Vier dames krijgen een meta morfose. Ook voor vervoer wordt gezorgd. Men kan een plaatsje in de bus reserveren. Deze stopt dan in de gewenste woonplaats. Met eigen vervoer is ook mogelijk. De ontvangst op de Lentebeurs is om 11.00 uur en de beurs gaat open om 12.00 uur. Opgeven voor zon dag 24 februari bij Nel Camps via telefoon (0478)583243. Streetdance Via Kies voor Hart en Sport vrij blijvend kennismaken met street dance? Bel voor informatie vanaf 11 februari naar Jolanda Jaspers, tel. 0478-510995. E-mail: info@ opanka.nl. Of kijk eens op de website: www.opanka.nl/lespro- gramma.htm. Alzheimer Café Venray Het Alzheimer Café Venray gaat op maandag 11 februari weer open voor alle mensen met dementie, hun partners, familie leden en betrokkenen. Hulpver leners en andere belangstellen den zijn ook van harte welkom. Alle gasten leren en profiteren van eikaars kennis en kunde. Het thema voor deze avond is Demen tie en de emotionele gevolgen voor de mantelzorgen Gastspreker is mevrouw W. Sanders, psycho loog Zorggroep Noord-Limburg. Het Alzheimer Café Venray vindt plaats in De Kemphaan in Venray. Inloop is vanaf 19.00 uur en aan vang van het programma is om 19-30 uur. De avond wordt uiter lijk 22.00 uur afgesloten. Voor meer informatie kan men contact opnemen met het Informatiecen trum Geestelijke Gezondheid via telefoon (0478)527066. Medium Marieke in Venray Op donderdag 14 februari is medium Marieke te gast bij Carma, Kempweg 2a in Venray. Zij geeft dan Valentijnsreadingen gericht op relaties. Natuurlijk kun je ook komen voor vragen over: persoon lijke groei, kinderen, werksituaties en overleden dierbaren. Reserve ren via Carma: 06-46042498. Zie ook www.inspi-ratio.nl Broeder Valentijn gaat weer op pad Broeder Valentijn gaat dit jaar op Valentijnsdag voor de 24e keer op pad om vrijwilligers met een bloemetje te verrassen. Het CDA heeft veel waardering voor die mensen die hun tijd belangeloos ter beschikking stellen. Broeder Valentijn (Toon Jakobs) bezoekt hen thuis. Ook dit jaar vergezelt het CDA Venray Broeder Valentijn tijdens zijn rondgang door Venray en zijn kerkdorpen op donderdag 14 februari. Zijn tocht begint om 10.00 uur. Donderdag 7 februari 2008 - Pagina 7 van dennffffrfftrffilbv de SCHATTEN VAN DE Grote Kerk Kunst Cultuur Susanna Sönnenber Herinneringen van eer» dochter

Peel en Maas | 2008 | | pagina 7