LAATSTE DAGEN EXTRA KORTING OP DE AFGEPRIJSDE PRIJS Eerste procent is binnen Coninxhof steunt weeshuis Breast Care Ria specialist in borstprothesen 150 jaar Lourdes Tienray Installatie rector Oude foto €20,40 PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS De gezelligste schoenwinkel van Venray Grotestraat 11 - www.capretto.nl Voor actiecomité kerkramen Maandag 11 februari is het pre cies 150 jaar geleden dat Maria voor de eerste keer verscheen aan Bernadette Soubirous in de grot van Lourdes. Dit jubileum wordt ook in Nederland gevierd, inTien- ray om precies te zijn. Op maan dag 11 februari is er om 19.00 uur een plechtige mis in de Neder landse LourdesplaatsTienray. Deze viering wordt opgeluisterd door het ouderenkoor Tienray. Na de mis is er ook de mogelijkheid om de relikwie van de H. Bernadette te eren. Voor de viering wordt er om 18.30 uur de rozenkrans gebeden in de Lourdesgrot in de kerk.Tienray heeft al in 1877 van de paus de ere-titel klein-Lourdes' gekregen. Het is daarmee de enige plaats in Nederland waar dezelfde rechten en plichten gelden als in Lourdes zelf. In de kerk bevindt zich tevens een rotsblok van de echte grot in Lourdes. Verder kunt u in Tienray Lourdeswater ver krijgen en is in de kerk ook een stukje van de hoofddoek van de H. Bernadette aanwezig. Tijdens het jubileumjaar zijn er vele extra vie ringen en activiteiten in Tienray. Voor meer informatie hierover zie ook de website: www. kleinlour- des.nl Dodelijk ongeval Bij een verkeersongeval op de Tienrayseweg in Horst is woens dagmorgen omstreeks 02:45 uur een 16-jarige jongen uit Broekhui- zenvorst om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde toen hij ter hoogte van het viaduct over de Tienrayseweg de A73 te voet wilde oversteken. Hij werd daarbij geraakt door een personenauto die op dat moment passeerde. Bureau Forensische Opsporing stelt een onderzoek in naar de toedracht van het ongeval. Vrouw mishandeld De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een 38-jarige man uit Helmond aangehouden op verdenking van mishande ling van zijn vrouw. Het kop pel verbleef op een camping op de Peschweg in Meerlo. Na een avondje stappen kregen beiden ruzie. De man schold de vrouw uit en sloeg de vrouw diverse keren. Hierop belde een getuige de poli tie. Beiden waren onder invloed van alcohol. De man is ingesloten. Prins Björn en vorstinAmber van basisschool Coninxhof in Venray maakten onlangs het definitieve bedrag bekend dat opgehaald is tijdens de kerstmarkt: 550 euro. Namens de Stichting Mullai, die de zorg voor een weeshuis in Sri Lanka op zich heeft genomen, kwam de heer Swinkels de cheque in ontvangst nemen. Natuurwandeling in Leunen De Werkgroep Wandelpa den Leunen wil op zondag 10 februari vanaf 10.00 uur geza menlijk de natuurwandelroute lopen. Deze natuurwandel route de Leunse Paes bestaat uit drie routes van 5, 7 en 10 kilometer. Vanuit het AC restaurant kan men de blauwe en de groene route lopen. Deze zijn 6 en 10 kilometer. De wandelroutes gaan over de veegpaden van het water schap peel en maasvallei, langs weilanden en akkerland richting herinrichtingsplan de Oostrum- sche beek. Men loopt hier de uitgezette route. Men gaat via de Oostrumsche beek het moerasbos in en loopt langs het veegpad het moerasbos uit richting de A73- Dan loopt men door de gemeente- bossen naar het AC restaurant. De start is om 10.00 uur bij de boom met de bankjes tegenover de ingang St. Catharina kerk. Zorg voor goede kleding, schoenen of laarzen. Expositie Pepijn de Jonge Auto Auto is een expositie van schilderijen, tekeningen, objecten, prentenboeken en gedichten van de Venrayse kunstenaar Pepijn de Jonge. De Jonge (Deurne, 1976) studeerde schilderen en tekenen op de Hogeschool in Sittard, waar hij les kreeg van Limburg schilder Lou Thissen. In 2004 maakte hij een voettocht naar Wenen uit res pect voor de Oostenrijkse schil der Friedensreich Hundertwasser. Het is niet de eerste keer dat de Jonge exposeert in de bibliotheek in Venray. In 2005 maakte hij de tentoonstelling Het lied van de Blauwe Vogel. De expositie Auto Auto is de hele maand februari te bezichtigen tijdens de openingstij den. Knokke om te Rockuh Zaterdag 9 februari vindt de achtste editie van het festival Knokke om te Rockuh plaats. Ook dit jaar krijgen bands uit de 'regio' een kans om hun kunnen te tonen op het podium van Merlin. Als eer ste staat op de planken Calling Dr. Gonzo, een hardrockband uit de omgeving van Weert. Ook kunnen de bezoekers genieten van optre dens van 2-Late, een jonge rock band uit Venray, Reckless Pilots, een rock-'n-rollband, en als laatste Grand Theft Apple. De bands knok ken tijdens deze avond voor een plek op Merlinpop op 23 maart. De eerste band begint om 21.00 uur, de deuren van OJC Merlin gaan om 20.00 uur open. Entree: 2 euro. Voor meer informatie: www. ojcmerlin.nl Een oud plaatje uit het dorp Tienray. Deze foto is gemaakt tij dens de plechtige installatie van J. Dinkels, als eerste rector van Tienray in oktober 1972. Let op de fraaie pakken van de leraren en de prachtige hoeden en vlechten van de leerlingen van de meisjes school. De foto is eigendom van Heem- kundevereniging Meerlo-Wans- sum. Breast Care Ria staat voor ambulante gespecialiseerde service voor borstprothesen, aangepaste lingerie en badkle ding in de regio Zuidoost-Bra bant en Noord-Limburg. Deze werkwijze is vrij nieuw, er blijkt veel belangstelling voor te bestaan bij vrouwen die een borstoperatie hebben ondergaan. Contact met verschillende speci aalzaken en mamacare verpleeg kundigen leerde dat er belangstel ling tot samenwerking was, en zo is een in deze regio unieke service verlening ontstaan. Vrouwen kun nen aan huis, in hun eigen ver trouwde omgeving, op hun gemak passen en kiezen uit een -speciaal voor hen geselecteerde- uitge breide collectie prothesen en aan gepaste lingerie. De cliënt heeft steeds te maken met dezelfde contactpersoon, en zo wordt een vertrouwensband opgebouwd. Met ruim dertig jaar ervaring op het gebied van aanmeten van borstprothesen en lingerie, weet Ria waar ze het over heeft:Mijn uitdaging was altijd al de vrouw die niet in standaard maten valt aan perfect passende lingerie te helpen. Later kwam ik er achter dat mijn hart echt bij het pro these gebeuren lag. Mijn besluit om alleen hiermee verder te gaan, mondde uit in deze nieuwe stap. Het geeft heel veel voldoening en dankbaarheid. Ik krijg veel positieve reacties van vrouwen die ik al heb mogen helpen. Een vrouw zal het verlies van een borst altijd blijven voelen, maar met een mooie beha kan ze zich weer volledig vrouw voelen en straalt dat ook uit. Pas dan ben ik ook tevreden". Regelmatig wordt een voorlichtingsavond/mode show gehouden in onder meer ziekenhuizen, gezondheidscentra, vrouwenverenigingen. Informatie hierover is te vinden op www. breastcareria.nl. Breast Care Ria is SEMH gecertificeerd, erkend door de zorgverzekeraars, en heeft de nieuwe cursus mamacare adviseu se in november 2007 met succes afgerond. Cursus Home-Start Home-Start heeft de afgelopen weken vrijwilligers geworven. Dit zijn mannen en vrouwen die als vrijwilliger een dagdeel in de week tijd en aandacht willen geven aan gezinnen met jonge kinderen om hen te ondersteu nen. Home-Start biedt deze vrij willigers een voorbereidende cursus; een aantal bijeenkomsten, waarin ze kennismaken met de andere vrijwilligers en Home- Start. Tijdens de cursus wordt aan dacht besteed aan vriendschap, vertrouwen, normen en waarden, opvoeding en uitwisseling met andere ervaren vrijwilligers. Met de opgedane ervaringen kunnen vrijwilligers gedegen aan de slag in de gezinnen. De cursus start de eerste week van maart. Voor meer inlichtingen kan men contact opnemen met Synthese Venray via telefoon (0478)517317 (vraag naar Jeannette Janssen, coördina tor Home-Start). Tegenover de kerk aan de tap van café Oud Meerlo bedacht het kasteleinsechtpaar Henk enAnja Ulder samen met enkele jonge ondernemers het plan om het actiecomité kerkramen een hand je op weg te helpen. Ze zagen de grote thermometer tegen de toren van de kerk hangen en con stateerden dat het kwik nog niet zichtbaar is. "Daar moeten we ver andering in aanbrengen", aldus de jonge ondernemers. Ze besloten om te zorgen dat het eerste pro cent van de in totaal 50.000 euro er voor carnaval zou zijn. En aldus geschiedde: de jonge onderne mers Joost Bruysten, Jorrit Han- raets, Roel van de Pasch, het kaste leinsechtpaar Henk enAnja en de buren Lei en Jet van Dijk legden samen 500 euro bijeen. Voorzitter Arnold Holl van het comité Glas in Nood werd gebeld met het verzoek om even naar het café te komen. En daar zaten de weldoe ners bijeen om de cheque aan de voorzitter te overhandigen in bijzijn van pastoor Ruud Verheg gen. Henk Ulder overhandigde de cheque terwijl Roel van de Pasch zich kweet van zijn taak om het kwik van de thermometer met behulp van een vernuftig systeem te laten stijgen. Arnold Holl was zeer verrast met deze eerste spon- VoorzitterArnold Holl neemt de cheque in het hijzijn van pastoor Ruud Verheggen in ontvangst. tane actie vanuit het dorp. Hij sprak de hoop uit dat de komende maanden nog meer van dit soort mooie acties worden opgezet. Nog 99 van dergelijke acties en de glas-in-loodramen van de Joannes de Doperkerk in Meerlo kunnen worden vernieuwd. Plechtige mis op 11 februari Een jaarabonnement kost u slechts Naam: Adres: Donderdag 7 februari 2008 - Pagina 6 handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) 20% I Meerlo-Wanssum niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur MVE LICHTDESIGN De Donckstraat 18 Sevenum Tel. 077-4671555 of 0413-212674 do. 19.00 - 21.00 uur vr. 15.00 - 20.00 uur za. 10.00 - 16.00 uur of na afspraak Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. H T Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. Aangebocjem dO'

Peel en Maas | 2008 | | pagina 6