Gemeente weert nertsenfarm Gebitscontrole voor uw hond Geef om vrijheid Geen blokkade bestemmingsplan 'Centrum' Speciale avonden Zenith vanaf 16 jaar "Er is steeds meer behoefte aan tweedehands artikelen" Ingezonden Gunhoek Laat u inspireren ook voor üw tuin door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS www.rienvanmierlotuinen.nl Bedrijf verstoort buitengebied Wusterweg in Castenray De gemeente heeft het ver zoek van R. Martens uit Horst afgewezen om een nertsenbe- drijf te vestigen aan de Wuster weg in Castenray. De Horster ondernemer heeft in Venray al twee nertsenfarms: aan de Lol- lebeekweg in Castenray en aan de Moostdijk in Ysselsteyn. De gemeente vindt dat het nieuwe bedrijf niet past in het land schappelijk open gebied aan de Wusterweg. Martens wil zijn nertsenbe- drijf in de gemeente Gennep verplaatsen naar Venray omdat het er momenteel in een zogehe ten extensiveringszone ligt. Het bedrijf wordt er belemmerd in zijn ontwikkeling. De beoogde locatie aan de Wusterweg is een zoekge- bied voor een LOG (landbouw- ontwikkelings gebied) waar inten sieve veehouderijen wel kunnen doorgroeien. Toch wijst Venray de komst van de nertsenfarm af. De gemeente voert als argument aan dat nieuwvestiging dient aan te sluiten bij reeds bestaande bedrij ven in het buitengebied. Ook vindt de gemeente dat alternatieve loca ties onvoldoende onderzocht zijn. Er zouden zowel binnen als buiten Venray voldoende alternatieven mogelijk zijn. Omdat de verplaatsing vanuit een extensiveringsgebied naar een LOG een logische stap lijkt, is er zowel ambtelijk als bestuurlijk overleg geweest met de provin cie. Vanwege de gevoeligheid en mogelijke discussie heeft het col lege het verzoek zelf afgehandeld. Martens wil een ruim perceel aan de Wusterweg zodat in de toekomst de samenvoeging met een ander bedrijf van hem moge lijk is. Gezien de grootte van het bouwblok, zijn andere locaties afgevallen. Er was ook sprake van vestiging aan de Korenweg in Oirlo, maar deze eigenaar bleek naderhand niet tot verkoop te wil len overgaan. Eerder werden verzoeken voor vestiging van een varkensbedrijf en een pluimveebedrijf aan de Wusterweg al afgewezen, meldt de gemeente. Rondom de beoogde locatie en in de directe omgeving staan momenteel geen gebouwen. Dit in tegenstelling tot de histori sche bebouwingslinten langs de nabijgelegen Horsterweg. Het gebied aan de Wusterweg kenmerkt zich door een grote landschappelijke openheid. Het streven is het open landschap te behouden. Vestiging in een bestaand en vrijkomend agrarisch bedrijf of nieuwvestiging in de nabijheid van andere bedrijven, heeft daarom de voorkeur. Met de komst van het bedrijf naar de Wusterweg, zou de gehe le omgeving door dit agrarisch gebouw worden gedomineerd. Ongeacht de hoogte van de gebouwen en de omvang van het bouwblok. De sheds krijgen een nokhoogte van 3,5 meter terwijl aan de straatzijde een bedrijfs ruimte zou komen met een hoog te van circa acht meter. De open heid van het landschap wordt hierdoor definitief aangetast, zegt de gemeente. Door de sheds met groene aanplanting aan het oog te onttrekken, verbetert de situ atie niet. Ook relatief lage bebou wing en zeker de beplanting zal de openheid van het landschap aantasten. Omdat het gaat om de afwijzing van een principeverzoek, staan voor Martens geen bezwaar of beroepsmogelijkheden open. Februari is landelijk uit geroepen tot de Maand van de Gebitsverzorging. Tijdens deze maand wordt er extra aandacht gevraagd voor het gebit van uw hond. Een goed moment om een gebitscontro le uit te laten voeren door uw dierenarts. Dierenkliniek de Oude Melkfabriek te Venray- Leunen biedt u deze maand een gratis gebitscontrole van uw hond aan. Vaak wordt er niet bij stilgestaan, maar onderhoud van het gebit is voor uw hond net zo belangrijk als voor uzelf. Ook een hond kan kiespijn krijgen. Zeker 80% van de honden ouder dan drie jaar heeft gebitsproblemen. Die problemen worden vooral veroorzaakt door tandplak en tandsteen. En naar mate een hond ouder wordt ont staan er ook tandvleesproblemen. De hond krijgt een slechte adem, heeft moeite met het eten van harde brokken en heeft bovendien flinke pijnklachten.Verwaarloosde gebitsproblemen kunnen ernstige gevolgen hebben voor de gezond heid. Veel honden worden onno dig ziek door gebitsproblemen. De klachten variëren van slechte adem tot verlies van tanden of zelfs ontstekingen in belangrijke organen. Laat daarom regelmatig het gebit van uw hond controleren door uw dierenarts. Uw dierenarts controleert op tandsteen en tand plak dat onder verdoving wordt verwijderd. En indien nodig kan het gebit net als bij mensen een complete renovatie ondergaan met vullingen, polijsten en zelfs implantaten. Maar een dergelijke jaarlijkse gebitscontrole en even tuele reiniging is natuurlijk niet voldoende als u het gebit van uw hond blijvend in goede conditie wilt houden. Net als uw eigen gebit zult u het moeten onder houden. Tijdens de gebitscontrole krijgt u ook advies over het onder houd van het gebit. Aangeraden wordt het gebit 2 tot 3 keer per week te poetsen met speciale bor stels en tandpasta met een aange past smaakje. Daarnaast kunt u het dier regelmatig kauwstaven geven die een reinigende werking heb ben. Als uw dier vaker klachten heeft valt het te overwegen speci aal voer te geven. In de maand februari kunt u een mooi begin maken met de jaarlijk se gebitscontrole. Gedurende deze maand kunt u op afspraak terecht tijdens de speciale (gratis) gebits spreekuren in de dierenkliniek in Venray-Leunen. Op alle locaties krijgt u gratis Dentastix® voor uw hond. Voor meer informatie: www.gebitscontrole.nl of www. vooralledierenhetbeste.nl De jaarlijkse collecte vanAmnes- ty International wordt van zondag 10 tot en met zaterdag 16 febru ari gehouden. De komende week gaan vele tientallen vrijwilligers, onder andere in Venray en Meerlo- Wanssum, langs de deuren om een bijdrage te vragen voor het werk van Amnesty International. Met de slogan Geef om vrijheid, wil Amnesty duidelijk maken dat vrij heid niet in alle landen vanzelf sprekend is en dat er geld nodig is om de vrijheid van mensen te waarborgen. Amnesty zet zich in voor de naleving van Universele Verklaring voor de Rechten van de Mens. De mensenrechtenor ganisatie doet onderzoek naar mensenrechtenschendingen en pleit voor vrijlating van gewetens gevangenen, eerlijke processen voor alle politieke gevangenen, afschaffing van de doodstraf en beëindiging van martelingen, poli tieke moorden en'verdwijningen'. Ook vrij zijn van discriminatie is een mensenrecht waar Amnesty voor strijdt. Daar is veel geld mee gemoeid. Maar waar wordt dat geld voor gebruikt? Bijvoorbeeld voor het onderzoek, dat wordt geleid vanuit Amnesty's internatio nale secretariaat in Londen. Ook de acties vanAmnesty kosten geld. Het gaat dan bijvoorbeeld om acties tegen marteling of politie- geweld, of voor vluchtelingen in Darfur (Sudan) of voor gewetens gevangenen in China. Amnesty bekostigt ook tal van internatio nale projecten, bijvoorbeeld voor bescherming van mensenrechten activisten of radioprogramma's om het mensenrechtenbewustzijn te vergroten. Ook lobbywerk is belangrijk, evenals voorlichting en educatie.Ten slotte zijn er kosten gemoeid met fondsenwerving. Mensen die goede doelen steunen willen graag weten dat er verant woord met hun geld wordt omge gaan. Amnesty International geeft deze zekerheid, en heeft dan ook het CBF-Keur voor goede doelen. Dit keurmerk wordt pas na strenge controle door het Centraal Bureau Fondsenwerving (CBF) verstrekt. Zo mag niet meer dan 25 procent van de inkomsten uit eigen fond senwerving worden besteed aan kosten aan kosten voor fondsen werving. Amnesty blijft daar altijd ruim onder. Voor Amnesty is zijn financiële onafhankelijkheid erg belangrijk. Om de vrijheid te hou den iedereen te kunnen bekritise ren, accepteert de organisatie geen geld van de overheid, van politie ke groeperingen of van bedrijven waarvan niet zeker is of die de mensenrechten respecteren. Voor haar werk is Amnesty dus geheel aangewezen op de bijdragen van leden en sympathisanten. Wie een nog grotere bijdrage wil leveren kan zich aanmelden bij Amnesty Peel Maas als toekomstige col lectant. Dat kost slechts enkele uurtjes. Neem hiervoor Karin van Broekhoven via telefoonnummer (0478)589880. ANWB Streetwise naar Overloon ANWB Streetwise komt op de vrijdagen 15 februari en 14 maart met een spannend nieuw verkeers- programma naar basisschool St. Josef in Overloon.ANWB Streetwi se leert kinderen van groep 3 tot en met 8 om beter om te gaan met het huidige verkeer. De Josefschool vindt het belangrijk die 'straatwijs heid' mee te geven en biedt de kinderen graag ANWB Streetwise aan. In verschillende praktijkles sen leren de kinderen over het gebruik van gordels, kinderzit jes, remweg en reactiesnelheid. Streetwise bestaat uit drie onder delen: Tijdens Blik en klik leren de kinderen van groep 3 en 4 in de gymzaal over veilig oversteken. Het belang van het dragen van de gordel en gebruik van een auto stoel in de auto wordt geoefend met een spannende gele elektro- auto. Hallo auto leert de kinderen van groep 5 en 6 over de remweg van een auto en de invloed van reactiesnelheid op die remweg. Kinderen nemen zelf plaats op de bijrijderstoel van een ANWB rijles auto en mogen zelf remmen. Ook het belang van het dragen van een gordel komt in deze les aan bod. Trapvaardig tenslotte traint de kinderen van groep 7 en 8 op het schoolplein in praktische fietsvaar- digheid. De leerlingen fietsen over een uitdagend parcours en trainen moeilijke manoeuvres met een zware rugzak op. Hiermee worden de kinderen voorbereid op het zelfstandig fietsen naar de middel bare school. De Raad van State ziet geen aanleiding om het nieuwe bestemmingsplan 'Centrum' voorlopig te blokkeren. Een inwoner van Venray die een spoedprocedure had aange spannen, zal geduld moeten hebben tot de bodemproce dure behandeld wordt. Wiel Michiels en zijn fami lie bezitten twee panden in de Venrayse binnenstad: één in de Schoolstraat en één in de Markt straat. In het eerste geval haalt het nieuwe bestemmingsplan volgens Michiels een streep door de uit breidingsplannen van het in dit pand gevestigde restaurant. Ook in de Marktstraat gelden voortaan strengere (nieuw)bouwnormen, wat de verkoop van het betreffen de pand bemoeilijkt. In het gun stigste geval betekenen die stren gere eisen een lagere verkoopprijs. Tijdens de spoedzitting twee weken geleden was voorzitter Hoekstra vooral benieuwd waar om Michiels niet de uitkomst van de bodemprocedure kon afwach ten. Deze dacht dat schorsing van het nieuwe bestemmingsplan de lopende onderhandelingen over het pand in de Marktstraat uit het slop zou kunnen trekken. Zolang het nieuwe plan niet in werking is getreden, blijft het oude immers van kracht. Helaas bestaat er ook nog zoiets als een 'aanhoudings plicht' voor bouwplannen. Die is nu juist bedoeld om te voorko men dat bouwers nog even alles uit de kast halen in de aanloop naar een strenger bestemmings plan. Met andere woorden: ook als het nieuwe bestemmingsplan zou worden geschorst, kan geen gebruik worden gemaakt van de ruimere bouwmogelijkheden van het oude. Michiels kreeg dus nul op het rekest. Tijdens de behan deling van de bodemprocedure zal moeten blijken of zijn bezwa ren tegen de beknotting van zijn bouwmogelijkheden gegrond zijn of niet. Mishandelingen Voor een café aan de Spoor straat in Boxmeer werd zondag morgen een 19-jarige man uit Sint-Anthonis aangehouden. De man was erg dronken, agressief en had in het café een 17-jarige jongen uit Vierlingsbeek gesla gen. De portier van het café had de verdachte buitengezet, waarna hij door agenten werd aangehou den. In de politieauto bleef de man agressief, hij beledigde en bedreigde de agenten. De ver dachte is in verzekering gesteld. Diezelfde morgen werd eveneens in een café aan de Spoorstraat in Boxmeer een 22-jarige man uit die plaats aangehouden omdat hij een 19-jarige man uit Vierlingsbeek geschopt zou hebben. Ook deze man is ingesloten. Dorpsradenoverleg Venray De Stichting Dorpsradenover leg Venray houdt op maandag 11 februari vanaf 20.00 uur een ver gadering in gemeenschapshuis Gelderkoel in Heide. Op de agen da: bevindingen van de kascontro lecommissie, benoeming van een nieuw lid en herziening bestem mingsplan buitengebied. Nog meer jongeren en andere 'partyanimals' kunnen genieten van alles wat Zenith in Venray te bieden heeft. Voor een aantal avonden is er een minimumleeftijd van 16 jaar ingesteld. Ook scholieren kun nen zich helemaal laten gaan in Zenith. 16 of 30 jaar, ieder een is meer dan welkom. Zo is iedereen van 16 jaar en ouder uitgenodigd voor de eer ste 'Sweet 16 Party' van dit jaar. Op vrijdag 29 februari staan de muzikanten van 'the Opposites' op het podium, die het dak eraf zullen feesten. 'Ik ben dom, lomp en famous', wie kent het nummer niet? Daarnaast mixt Zenith resi dent Shakir de zwoelste R&fi en house naadloos aan elkaar. Zon der Zenith-membercard betaal je 8 euro voor deze avond, Zenith- members betalen 6 euro. De membercard is gratis aan te vragen bij de servicedesk op de avond zelf. Je gegevens achterlaten is een must, want zo kan Zenith ieder een op de hoogte houden over de komende speciale avonden. Zenith organiseert de komende maanden meer speciale avonden met een minimumleeftijd van 16 jaar, dus houdt de website www. thezenith.nl goed in de gaten voor meer info. bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray De Hoveniers ws-stmo Nieuwe kringloopwinkel in Venray pagina gelezen had, heb ik ook meteen besloten een bezwaar schrift in te dienen. Toch was ik niet tevreden. Ik heb contact gezocht met mijn moeder, zij is voorzitter van de wijkraad in Cuijk, en ik heb haar om advies gevraagd. Zij heeft namelijk veel contact met de gemeente. In Cuijk zijn er wel uitlaatstroken en uitlaatveldjes speciaal voor honden. Er staan ook afvalbakken bij ieder uitlaatveldje en er staan overal verbodsborden voor honden op ieder strookje waar kinderen spelen of waar ze liever niet hebben dat er honden worden uitgelaten. Dat dit wordt betaald door hondenbezitters vind ik terecht. Ik hoop de hondenbezit ters die hondenbelasting betalen wakker te schudden, en te motive ren om dit onrecht en deze uitbui ting van de gemeente te stoppen. De gemeente ziet hondenbelasting als een extra inkomstenbron voor o.a. beheer en onderhoud van openbare ruimtes (wegen, straten, pleinen en speelveldjes), controle en handhaving, en taken op het gebied van sport, cultuur en wel zijn. Dit zijn allemaal dingen voor iedereen, dus niet alleen voor hon denbezitters. Dit is echt onrecht, en ik geloof dat heel veel honden bezitters er geen flauw benul van hebben waar hun hondenbelas tingcenten naar toe gaan. Lisa Bierstekers-Arts, Venray. Het is niet voor iedereen een normale gang van zaken. De meubelboulevard bezoeken om een nieuwe eethoek uit te zoeken, het warenhuis binnen te lopen voor een nieuw bloes je, trui, jas of schoenen. Steeds meer Nederlanders hebben grote moeite om financieel het hoofd boven water te houden. Voor George en Karin Stoc reden om Sto Kringloopwin kel aan het Kennedyplein 7 in Venray te beginnen. Vorige week vrijdag werden de deuren van de kringloopwinkel geopend. De loop zat er al met een in. Tot vreugde van George en Karin die met de nieuwe zaak ook een sprong in het diepe wagen. "Mijn man had al langer plannen om een eigen zaak te beginnen", legt Karin Stoc uit. "Daarbij heb ben we al vaker gedacht aan een kringloopwinkel. Steeds meer mensen hebben geen geld om nieuwe spullen te kopen en zijn op zoek naar tweedehands artike- len.Als ze dan al iets willen vinden, moeten ze naarVenlo. In Venray is op dit gebied weinig te vinden." Ruim 2,5 jaar zijn George en Karin bezig geweest om een geschikte locatie te vinden voor hun kring loopwinkel. "Dat heeft energie genoeg gekost", zegt George,"Dan was de locatie niet goed genoeg, dan kwamen de vergunningen niet in orde. We hebben verschil lende panden op het oog gehad, maar de prijs moest redelijk zijn om iets te kunnen beginnen. Dat was vaker het struikelblok." Het geduld van het Venray se echtpaar werd uiteindelijk beloond. Aan het Kennedyplein werd een geschikt pand gevon den. En ingericht met boeken, ser viezen, (kinderkleding, meubels en andere tweedehands artikelen. "We willen een zo breed mogelijk aanbod hebben voor kansarme mensen die voor een prikkie aan hun trekken willen komen. We zamelen spullen in, ontruimen hui zen, kopen kleinere partijen goe deren op om alles zo goedkoop mogelijk te kunnen verkopen. We halen ook spullen bij mensen aan huis op om ze hier te verkopen." De opzet van Sto Kringloop winkel Venray is om de omloop snelheid van goederen zo hoog mogelijk te houden, zodat er tel kens nieuwe spullen in de win kel te vinden zijn. "Op die manier komen de mensen vaker terug en kunnen we een afwisselend aan bod blijven presenteren." Het fenomeen kringloopwin kel is in Venray geen ingeburgerd begrip. Toch zijn George en Karin ervan overtuigd dat ze het gaan redden. "Steeds meer mensen heb ben behoefte en vooral de nood zaak om tweedehands artikelen te kopen. Ze hebben minder te besteden en zoeken de koopjes George Stoc (r) is eigenaar van de nieuwe kringloopwinkel, op. We zitten hier voorlopig op een uitstekende locatie, midden in het centrum, gratis parkeren voor de deur. Het is jammer dat de verkoopoppervlakte iets aan de kleine kant is. Op termijn wil len we toch uitkijken naar een groter pand." De schoorsteen moet echter ook bij het gezin Stoc roken. Aan ieder product hangt dan ook een prijskaartje. George Stoc: "Natuurlijk, wij moeten ook leven, maar hoeven echt geen dik- belegde boterham te hebben. Als we anderen kunnen helpen om beter te leven en zelf rond kun nen komen, zijn we heel content." In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Brand in woning In een twee-onder-een-kapwo- ning aan de Langstraat in Venray heeft woensdagochtend even na 4.00 uur kort een brand gewoed. De brand is vermoedelijk ont staan door blikseminslag in de nok van de woning. Tijdens het ontstaan van de brand waren drie personen in de woning aanwezig, die op advies van de brandweer direct hun woning verlieten. De brandweer gaf omstreeks 4.40 uur het sein brand meester. Naast de waterschade en een aantal ver brande dakplaten lijkt de schade aan de woning beperkt. Hondenbelasting Vorige week kreeg ik weer het jaarlijkse aanslagbiljet van de gemeente Venray. Ik zag dat wij nog steeds hondenbelasting moe ten betalen. Wij hebben inderdaad een hondje, dus daar gaat het niet over. Maar, ik vraag me ieder jaar weer af waarom wij hondenbe lasting moeten betalen. Terwijl wij hier in Venray geen speciale strookjes of plekjes hebben waar wij de honden uit kunnen laten. We moeten zelf de verplichte hon denzakjes kopen, en de uitwerpse len ook nog in onze eigen grijze bakken deponeren, waarvoor wij ieder halfjaar mogen betalen. Vroeger waren er speciale "poepzuigers" die de hondenpoep opruimden. Toen snapte ik heel goed dat die dingen betaald moes ten worden van de hondenbelas ting. Baasjes en hondjes maken de troep, dus mochten wij er ook voor betalen. Maar die zijn allang niet meer in gebruik, dus vraag ik me af waar onze hondenbelasting nu heen gaat. Ik heb de gemeente Venray gebeld, maar ze konden mij niet echt een duidelijke antwoord geven. Tenslotte vertelde mij de mevrouw dat de gemeente hon denbelasting vraagt, omdat alle gemeentes hier volgens de wet vrij in zijn. Ik zat met m'n mond vol tanden aan de telefoon te luis teren. Ik wist niet wat ik hoorde. Na wat surfen op de internetsite venray.nl, kwam ik via wat linkjes op een pagina genaamd 'vragen en antwoorden over het uitlaten van honden in Venray'. Deze pagi na's heb ik goed doorgelezen, en ik was verbijsterd over de rede neringen en motivaties van de gemeente Venray. Hondenbezitters hebben gevraagd of er afvalbakken geplaatst kunnen worden voor de hondenzakjes. Het antwoord van de gemeente is: 'De gemeenteraad heeft bepaald dat er geen geld besteed wordt aan het uitlaten van honden. Dus ook niet voor het bij plaatsen van afvalbakken.' Is hon denbelasting niet bedoeld voor dit soort kleine dingen? Er is ook gevraagd of er verbods borden voor honden geplaatst konden worden bij speelveldjes. Ook hier gaf de gemeente precies hetzelfde antwoord. Toen ik deze Mooi Functioneel High-tech Comfortabel Donderdag 7 februari 2008 - Pagina 5 www.rienvanmierlotuinen.nl VAN MIERLOj Helmondsewei 111 Deurne Tel.0493 314593 Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL WONEN aanpak

Peel en Maas | 2008 | | pagina 5