Tien raadsleden zonder baan Dakdekkersbedrijf mag niet uitbreiden in Merselo Uitbreiding beheer jeneverbesstruwelen SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN PEEL EN MAAS Gemeenteraad neemt besluit op 12 februari Het college van Venray ziet veel aanknopingspunten met Meerlo-Wanssum voor een fusie. Overeenkomsten zijn de de dorpsraden, leefbaarheid, wonen, cultuur en econo mie. Meerlo-Wanssum is een groene plattelandsgemeente. Dorpse kwaliteiten als soci ale samenhang, een rijk ver enigingsleven en voldoende basisvoorzieningen zijn zeer herkenbaar voor Venray, vindt de gemeente die eraan toe voegt dat het Meerlo-Wanssum veel te bieden heeft. De zes dorpen kunnen zich ont wikkelen zonder de eigen identi teit op te geven. Daarnaast heeft Venray stedelijke voorzieningen zoals de schouwburg, het kunsten centrum en de bibliotheek en een winkelcentrum, waar inwoners van Meerlo-Wanssum nu al veel gebruik van maken. Op een aantal terreinen werken de gemeenten al samen, zoals bij het milieustation en afvalinzameling, de brandweer, het archief, reconstructie platte land en de bezwaar- en beroeps zaken. Op andere gebieden werkt Meerlo-Wanssum samen met Horst aan de Horst zoals bij werk, zorg en inkomen, sociale zaken en alles rondom de WMO. De dorpsraden van de tien Ven rayse kerkdorpen vervullen een voortrekkersrol in Limburg. De dorpsraden in de zes dorpen van Meerlo-Wanssum staan nog in de kinderschoenen maar ze timme ren voortvarend aan de weg. Alle Venrayse dorpen beschikken over een dorpsontwikkelingsplan, een ruimtelijke visie en over voldoen de toekomstige woningbouw locaties. Daar hebben de tien dorpsraden hard aan moeten trek ken. Meerlo-Wanssum kan er zijn voordeel meedoen. Een paar jaar geleden dreigden de meeste dor pen nog dood te bloeden omdat ze door de stankwetgeving op slot zaten voor woningbouw. Voorzie ningen als verenigingen en scho len raakten in de knel. Venray garandeert dat de dor pen uit Meerlo-Wanssum hun eigen karakter kunnen behouden. De woningmarkt van Meerlo- Wanssum en Venray kan niet los van elkaar worden gezien. Dit uit zich ook in een sterke migratie tussen beide gemeenten. Het is van belang dat de inwoners in de eigen kern kunnen blijven wonen. Dit geldt zowel voor starters, als gezinnen en ouderen. Hiervoor is een divers woningaanbod nodig. Sinds 2005 wordt er samenge werkt op het gebied van volkshuis vesting in het kader van de Regio nale Woonvisie. Beide gemeenten hebben samen het woningbehoef- tenonderzoek uitgevoerd. Nu al zijn Geijsteren, Blitterswij- ck en Wanssum belangrijke trek pleisters voor recreërende Ven- raynaren. Denk bijvoorbeeld aan de Geijsterse bossen, de golfclub, fietsroutes, campings en water sport aan de Maas. Dit betekent een belangrijke aanvulling voor Venray. Een ander positief gevolg van de fusie is dat het Landgoed Geijs teren binnen één gemeente komt te liggen. Het Landgoed, dat zich uitstrekt over Oostrum en Geijste ren, is momenteel bezig met een plan voor de toekomst. Daarnaast valt grindgat de Diepeling, op de grens van Castenray en Tienray, straks ook binnen één gemeente. In Meerlo-Wanssum zijn grote intensieve veehouderijbedrijven. Qua grootte en ambitieniveau sluit de ontwikkeling van de agra rische sector goed aan bij die van Venray. De grotere bedrijven lig gen vooral in de omgeving van Meerlo. De agrarische sector van beide gemeenten is organisato risch sterk met elkaar verbonden. Het werkgebied van organisaties als LLTB, Rabobank, Agribusiness, Innovatief Platteland en gebieds- commissie Reconstructie omvat beide gemeenten. Venray wil een herindeling snel en soepel laten verlopen. Evenals de provincie streeft de gemeente Venray naar 1 januari 2010. Alhoe wel dit niet ten koste mag gaan van de kwaliteit en de zorgvuldig heid van het fusieproces. Er komen ook organisatorische zaken bij de herindeling om de hoek kijken. Er zal een goed en sociaal fusieplan moeten komen voor het personeel. Venray ziet het als een voordeel dat bij de ver bouwing van het gemeentehuis alvast rekening wordt gehouden met een uitbreiding van het amb telijk apparaat. De gemeenteraad bespreekt op dinsdag 12 februari de visie van het college. Negende in Young Talent Award Goldwell De pas 17-jarige Nicole Jen neskens uit Heide heeft tij dens de landelijke finale van de Young Talent Award van Goldwell een negende plaats behaald. Een fraai resultaat van de leerlinge van de Kap persacademie Vënlo die werd beloond met een mooi kap perskoffer met Goldwell pro ducten, een certificaat en seminars van deze producent van haarproducten. Aan de Goldwell Young Talent Award kunnen eindexamenleerlin gen van kappersvakscholen mee doen. Nicole Jennekens besloot op eigen initiatief deel te nemen aan deze wedstrijd. "De opdracht is om een model een geheel nieuw gezicht te geven. Dat betekent knippen, kleuren, maar ook de visagie voor je rekening te nemen." Op model Bo Hendriks uit Venray kon Nicole zich helemaal uitleven. "Het is een heel modern, trendy kapsel geworden, waarin ik al mijn creativiteit heb gelegd. Bij de visagie heb ik hulp gekregen van Maria Hendriks, mijn docente van de Kappersacademie Venlo." Door een professionele fotograaf werd het eindresultaat op de gevoelige plaat vastgelegd en opgestuurd naar Goldwell. De bijdrage van Nicole Jenneskens kwam door de provinciale finale en wist uitein delijk een plaatsje te veroveren in de landelijke eindstrijd. Het totaal plaatje van model Bo zag er na de metamorfose door Nicole dan ook geheel anders uit. "Je probeert op alle mogelijke manieren inspiratie op te doen. Via boeken, op televi sie. Je let extra op dingen, gaat ze ook herkennen om daar je voor deel mee te doen. En te gebruiken. Uiteindelijk komt het toch weer neer op je eigen creatieve ideeën om een zo mooi mogelijk eindre sultaat te krijgen." Het kappersvak zit haar in het bloed.Als klein meisje wilde ze al kapster worden en na haar middel bare opleiding aan het Raayland College koos ze na veel wikken en wegen voor de opleiding van de Kappersacademie Venlo.Vijf dagen per week wordt ze opgeleid, daar naast werkt ze op zaterdagen bij De Knipshop in Leunen. "De opleiding is heel praktijkgericht, dat bevalt me uitstekend. Je bent meteen met klanten bezig die als model bij ons de haren laten doen. Het is niet alleen knippen, kleuren of highlights aanbrengen, maar ook de jas van klanten ophangen, zorgen voor een kopje koffie, afre kenen, afspraken maken. Alles wat in een kapsalon komt kijken leer je in de praktijk. Dat is ontzettend leuk en leerzaam. Je bent constant met klanten bezig en je leert om te gaan met de mensen." Om een babbel zit Nicole Jenneskens niet verlegen. Ze weet precies wat ze over een half jaar wil als ze haar opleiding aan de Kappersaca demie in Venlo heeft afgesloten. "Zoveel mogelijk ervaring opdoen bij kapsalons. En daarna voor Weinig Venrayse volksvertegenwoordigers in loondienst Tien van de vijfentwintig gemeenteraadsleden in Ven ray hebben geen betaald werk. Van de vijftien volksvertegen woordigers die wel actief zijn in het arbeidsproces heeft ongeveer de helft een eigen bedrijf terwijl de andere helft in loondienst werkzaam is. Alle raadsleden hebben onlangs al hun nevenfuncties opgege ven. Op advies van burgemeester Waals maakten de raadsleden ook hun hoofdbetrekking openbaar. Tien raadsleden blijken geen baan of bedrijf te hebben. De meesten zijn gepensioneerd, vervroegd uitgetreden of hebben anderszins geen betaald werk meer. Het zijn de drie CDA-raadsleden Gerda van Stelten, Ton Teeuwen en Sieb Nijssen, de PvdA'ers Elly van Dijck en Altmet Kocyigit, Tiny Greben jak en Gerrit Lemmens (beiden Lokaal Aktief), Gerrit Verkoeijen (Samenwerking), Frans van der Kruijf (WD) en Gerard Thijssen (inVENtief). Drie raadsleden van het CDA hebben een eigen bedrijf. Paul Litjens is melkveehouder, Toon Loonen is agrarisch ondernemer en John Michels heeft een bouw kundig adviesbureau. Het jongste raadslid Sjoerd Ewals (25) studeert nog en is parttime werkzaam in de pluimveehouderij. Ike Busser en Theo Mulders van Samenwerking zijn eveneens zelf standig ondernemer. Busser heeft een bureau voor interim-manage ment en organisatie-advies. Mul ders is agrarisch adviseur én ondernemer in de boomteelt. Daarnaast is hij senioradviseur bij DLV Dier. Henk Bisschops (PvdA) en Eli- anne Sweelssen (SP) zijn werk zaam in het onderwijs. Bisschops is afdelingsleider bij een LWOO- school in Nijmegen en Sweelssen is leerkracht aan de basisschool in Ysselsteyn. Jolanda Dijkema (SP) is forensisch therapeute bij tbs-kli niek De Rooys Wissel en docente SPW-4. Marius Emons (PvdA) is werk zaam als beleidsmedewerker bij de stichting Dichterbij. Zijn par tijgenoot Bert Linskens is hoofd klantencontacten bij woonmaat- schappij Maasland en Tarcicia Voigt is hoofd van het internati onaal jongerencentrum van de Duitse begraafplaats in Ysselsteyn. Tineke Lamers (Samenwerking) is secretaresse bij welzijnsinstel- ling Synthese en Martin Leen- ders heeft een baan als manager bedrijfsopleidingen bij de Rabo bank. Ingeborg de Barbanson (WD) is salesmanager bij Surpri se Design en is daarbij parttime werkzaam in de horeca. De CDA-raadsleden zijn het meest actief als vrijwilliger. Sieb Nijssen spant de kroon met maar liefst elf nevenfuncties en dat blijkt nog niet eens alles te zijn. "Sieb Nijssen heeft niet eens tijd om adem te halen", merkte burge meester Waals laatst op in de ver gadering met de fractievoorzitters. Nijssen is in Ysselsteyn voorzitter van de dorpsraad, sportparkbe- heer, jeugdcentrum, historie Yssel steyn, Bonbruck comité en com missie Dodenherdenking. Tevens is hij bestuurslid van het CDA, gemeenschapshuis, gebiedscom- missie Reconstructie, stichting Lovinckplein, Dorpshuus Yssel steyn en is hij lid van het dorpsra- denoverleg. Zeven raadsleden hebben geen enkele nevenactiviteit opgege ven: Ton Teeuwen (CDA), Ahmed Kocyigit en Bert Linskens (PvdA), Ike Busser en Gerrit Verkoeijen (Samenwerking), Elianne Sweels sen (SP) en Frans van der Kruijf (WD). De pas 17-ja rige Nicole Jennes kens uit Heide heeft tijdens de landelijke finale van de Young Talent Award van Goldwell een negende plaats behaald. mezelf beginnen. Dat is wel een droom, ja." Vervolg voorpagina Venray aast op Meerlo-Wanssum Het college van Venray spreekt van een 'natuurlijke partner'. De zes dorpen van Meerlo-Wanssum zijn zeker een mooie aanwinst. Economisch telt voor Venray vooral de haven van Wanssum. De meeste overslagcontainers zijn nu al bestemd voor Venrayse bedrij ven. 'Het Nieuwe Wanssum' is in de ijskast gezet omdat de financië le middelen voor dit megaproject ontbreken. De rondweg om Wans sum, de uitbreiding van de haven en het industrieterrein, woning bouw rond de jachthaven en de reactivering van de oude Maasarm lijken alleen met het financieel krachtige Venray een kans van sla gen te hebben. Venray kan bijvoor beeld 50 miljoen euro investeren in de wijk Brukske of 30 miljoen euro uittrekken voor de renova tie van het gemeentehuis. Terwijl Meerlo-Wanssum de grootste moeite heeft om twee sportpar ken in de gemeente te realiseren. Het einde van Meerlo-Wanssum, de gemeente ontstond in 1969, is dan ook in zicht. Wellicht zal op 1 januari 2010 het doek definitief vallen. Bij de raadsverkiezingen van maart 2010 worden de nieu we gemeentebestuurders geko zen. Rond die tijd zal een nieuwe burgemeester zijn intrede doen. Want de 'oorlogskinderen' Joep Hahn en Jos Waals zijn dan 65 jaar en ze gaan beiden in 2009 met pensioen. Rob Smits Dakbedekkingen wil het bedrijf aan de Veld- straat in Merselo uitbreiden. Het dakdekkersbedrijf kampt met ruimtegebrek en wil daarom aan de achterzijde de buitenopslag flink vergroten. De gemeente weigert mede werking te verlenen omdat de bedrijfsuitbreiding het buiten gebied van Merselo te veel zou aantasten. Het dakdekkersbedrijf is van oudsher gevestigd aan de Veld- straat. Smits heeft nog een twee de bedrijf aan de Metaalweg op bedrijventerrein Smakterheide in Venray. Bij dit bedrijf in bitumineu ze dakbedekkingen ligt wegens gebrek aan ruimte ook materiaal van het dakdekkersbedrijf opge slagen. Het biedt niet alleen een rommelige aanblik, maar de opslag is volgens het bestemmingsplan Smakterheide daar ook niet toe gestaan. De gemeente vindt dat ook het bedrijf in Merselo er niet fraai uitziet omdat de materialen tot vlakbij de weg zijn opgeslagen. Smits is eveneens ontevreden over de huidige situatie. Doordat de materialen zich op twee loca ties bevinden, moet er onnodig veel transport plaatsvinden. Dit is niet alleen bedrijfseconomisch ongewenst, maar het levert ook overlast op voor de bewoners van de Veldstraat. Smits wil daarom het perceel flink uitbreiden tot 270 meter vanaf de weg. In de jaren negen tig heeft het dakdekkersbedrijf al eens illegaal het perceel vergroot. Dit is door gemeente later gelega liseerd door het zo op te nemen in het bestemmingsplan buitenge bied. In 2004 heeft de gemeente wel opgetreden tegen een verdere vergroting van de buitenopslag aan de achterzijde. Deze uitbrei ding is toen weer verwijderd. Smits dient nu een nieuw ver zoek in omdat hij graag alle materi alen aan de Veldstraat wil opslaan. Langs de weg komt beplanting en rondom het perceel wil de onder nemer een tweeënhalve meter hoge haag planten. Zodat straks het geheel in groen is 'ingepakt'. Bij het achterste gedeelte van de buitenopslag, waar de mate rialen tot een hoogte van drie meter komen te liggen, wordt de grond een tot anderhalve meter afgegraven. Zodat de opslag het open landschap minder zal aan tasten. Ter compensatie stelt Smits nog voor een oude schuur aan de Deurneseweg 82 in Heide te slo pen. De gemeente reageert allesbe halve enthousiast. Niet-agrarische bedrijven in het buitengebied zijn nu eenmaal beperkt in hun groei. De voorkeur gaat uit naar het gebruik van vrijkomende agra rische bebouwing. Bedrijven in het buitengebied zijn toegestaan maar ze mogen zo min mogelijk uitstraling naar buiten toe hebben. Een grote buitenopslag is dan ook ongewenst. Het bedrijf in Merselo ligt in een lint van diverse gebouwen. Direct hierachter ligt een open gebied met landschappelijke en cultuurhistorische waarde. De es, het aaneengesloten bouw- en weiland rondom het dorp, wordt door de afgraving flink aange tast. Dit leidt tot een aanzienlijke ingreep in het open landschap, oordeelt de gemeente. De groene afscheiding rondom het perceel is eveneens geen verbetering omdat het juist de doorkijk over het land schap belemmert. De sloop van een oude schuur in Heide biedt onvoldoende compensatie, vindt de gemeente, die de bedrijfsex- pansie dan ook afwijst. De gemeente adviseert Smits om het gehele bedrijf te concen treren op Smakterheide, waar het over een ruime kavel beschikt. Hier zou een nieuwe opslaghal gebouwd kunnen worden. Dit ligt volgens de gemeente veel meer voor de hand dan de uitbreiding in Merselo. Betaalbaar belasting advies op niveau! www.bba-belastingadviseurs.nl Het Limburgs Landschap gaat het succesvol beheer van het jeneverbesstruweel in natuurgebied de Boshuizerber- gen uitbreiden aan de westzij de van de spoorlijn. Een pro bleem voor behoud en herstel van veel jeneverbesstruwelen is 'de vergrijzing'. Uit onderzoek blijkt dat de meeste jeneverbessen van de Boshuizerbergen tussen de 37 en 108 jaar oud zijn. Door het tot voor kort achterwege blijven van verjonging en het afsterven van oude exemplaren neemt op veel plaatsen de omvang en vitaliteit van jeneverbestruwelen sterk af. Verklaringen worden onder andere gezocht in het ontbreken van geschikte kiemplaatsen door veranderingen in beheer en een ongunstige luchtkwaliteit. De jeneverbes spreekt tot de verbeel ding. Vroeger werden rijpe bes sen gebruikt voor het op smaak brengen van jenever en spijzen of leverde een heilzame olie. De silhouetten in de mist of avond schemering waren verder inspira tie voor spokenverhalen. Dankzij een uitgekiend beheer kunnen de jeneverbessen op de Boshuizer- Mulders Franshof Het straatnaambord van de Mul ders Franshof in Merselo wordt op zondag 10 februari officieel onthuld. Mulders Frans is de bij naam van Frans Michels. Mulders verwijst naar zijn beroep: mole naar. Michels was in de Tweede Wereldoorlog actief in het verzet en kwam in 1944 op 22-jarige leef tijd tijdens een actie om. Merselo heeft al langer de wens een straat naar deze Merselonaar te vernoe men. Dit stuitte echter steeds op problemen omdat in Venray reeds een Frans Michelsstraat is. Nu er een nieuwbouwwijk ontstaan is, en ook nog in de buurt van de molen, hebben Stichting 't Rao- keliezer en de dorpsraad de han den in elkaar geslagen en een alternatief voor de naamgeving gevonden. Sjef Engels, in die tijd de beste vriend van Frans Michels, gaat het straatnaambord onthul len. Belangstellenden zijn welkom vanaf 10.30 uur in verenigingsge bouw Den Hoek, nabij de molen. Dorpsraad Oostrum De Stichting Dorpsraad Oostrum houdt op dinsdag 12 februari vanaf 20.00 uur een vergadering in D'n Oesterham. Op de agenda: presentatie voorlopige resultaten behoefteonderzoek maatschappe lijke voorzieningen door de heer Bertrams van Synthese, leefbaar heidsbudget en rapportage van de overige activiteiten. Venraynaren mishandelen zusjes Op de Parade in Den Bosch zijn zondagmorgen twee neven van 32 en 38 jaar uit Venray aangehouden. De mannen hadden in een café twee zussen van 16 en 19 jaar uit Heesch mishandeld. Een van de verdachten viel de jongste zus lastig, waarop haar oudere zus te hulp schoot.Vervolgens werden de vrouwen geslagen. De oudste zus raakte hierdoor zelfs even buiten bewustzijn.Agenten waren snel ter plaatse en hielden de mannen aan. Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek De ScheidingsWeg bergen zich rekenen tot de groot ste struwelen van Zuid-Nederland. Het verwijderen van boomopslag en het instellen van een begrazing met Kempische heideschapen heeft ervoor gezorgd dat volwas sen jeneverbessen voldoende licht krijgen en er weer voldoen de open plekken ontstaan waar jonge jeneverbessen kunnen kie men. Deze beheermaatregelen in combinatie met een verbetering van de luchtkwaliteit hebben er voor gezorgd dat de laatste jaren steeds meer jeneverbesstruik jes van één tot enkele jaren oud gevonden zijn. Omdat de jeugd de toekomst heeft gaat Het Limburgs Landschap aan de westzijde van de spoorlijn, verspreid over een oppervlakte van 8 hectare, extra maatregelen nemen. Allereerst worden jeneverbessen die in de verdrukking staan, of dreigen te komen, vrijgesteld door een deel van de bomen en boomopslag te verwijderen. Met een kraan zal over een deel van de oppervlakte de bovenste bodemlaag verwijderd en afge voerd worden. Hierdoor ontstaat een gunstige uitgangssituatie, niet alleen voor de jeneverbes maar ook voor de uitbreiding van heide en korstmossen. Het vervolgbe- heer gaat bestaan uit het periodiek afzetten van boomopslag en het periodiek begrazen met schapen om het gebied open te houden, waardoor de van het open heide landschap kan worden behouden. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging D onderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,40 (postcode 58..) 36,00 (overige binnenland) Donderdag 7 februari 2008 - Pagina 3 'Venray en Meerlo-Wanssum passen bij elkaar' Kappersvak zit Nicole Jenneskens in het bloed Multimate Doemarkt Stevens Oude Oostrumseweg 12 5802 CC Venray, Tel: 0478 588223 www.doemarktstevens.nl t>ejuiste weg in de goede richting Hans Peeters i.s.m. Ria Oomen 077 3523359 of 06 53264978 Praktijk voor kindercoaching

Peel en Maas | 2008 | | pagina 3