de graaf OPRUIMING HELFT HELFT FINALS OPRUIMING VENRAY VALENTIJN- mLDAGmm li intratuin Üw ICT Emsm VAN DE mijling II intratuin ónze zorg KOOPAVOND! Ruimte voor vlinder °*SBaT5^ Nalatenschapsplanning en schenken? Voor dé specialist tegels, sanitair en t^g^lw^rten J www.eetcafedegraaf.nl - Tel.: 511330 VOORDEEL Bandoetere PEEL EN MAAS Gouden bruidspaar Hoex Carnaval in de regio WEISfu 3~gangen I verrassines- I diner 22,50/ P-p-/ Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Vrijdag 15 februari 15.00-21.00 uur TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN De Bleek 78 - Venray 0478-581577 SPECIAAL OPTIEK TAPIJTCENTRUM Julianasingel 7 14-15-16-17 februari VALENTIJN WEEKEND Verras je geliefde met: v/v/v/.iEJiïr dan verras je wie je mag!!! Honderdnegenentwintigste jaargang - week 6 - donderdag 7 februari 2008 En verder: Nieuws uit Meerlo-Wanssum 6 Kunst Cultuur 7 Gemeentelijke mededelingen 13 Sport 16 Kerkelijke diensten 18 Gemeente verbreekt stilzwijgen en mengt zich in herindelingsstrijd In navolging van Horst aan de Maas heeft nu ook Venray zich officieel gemeld als fusie- kandidaat voor Meerlo-Wans sum. Achter de schermen was de lobby al veel langer aan de gang. Op uitdrukkelijk ver zoek van B en W van Meerlo- Wanssum hield Venray zich tot nu toe buiten de discussie. Want Meerlo-Wanssum wilde in alle rust het opgeven van de zelfstandigheid 'in de week zetten' bij politiek en burgers. Nu de beslissende fase nadert, mengt ook Venray zich in het herindelingsgeweld dat in alle hevigheid is losgebarsten. Het college van Venray voegt er direct aan toe dat Meerlo-Wans sum ook de enige beoogde partner is. Gezien de ligging zijn de moge lijkheden beperkt.Aan de west- en noordkant grenst Venray aan de provincie Brabant. Meerlo-Wans sum ligt aan de oostgrens en Horst aan de Maas is de zuiderbuur. Een groot opgezette fusie met Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum en mogelijk Sevenum ziet Venray niet zitten. Dan zou een gemeente van dertig dorpen ontstaan met de twee grote kernen Venray en Horst. Het college denkt dat zo'n grote gemeente niet goed bestuur baar is. Bovendien strookt het niet met de opvattingen van de pro vincie. Gedeputeerde Ger Dries- sen ziet in Noord-Limburg plaats voor vijf gemeenten in plaats van nu veertien. Naast Venlo zouden er vier vergelijkbare gemeenten van circa 40.000 inwoners moe ten komen. Aan de oostkant van de Maas, rondom Venray en Horst en een samenvoeging van Helden, Kessel, Maasbree en Meijel. Burgemeester Kees van Rooij van Horst aan de Maas opende vlak na de jaarwisseling de aanval. Hij liet weten te willen fuseren met Meerlo-Wanssum, Sevenum en Arcen-Velden. De oude gemeente Wanssum (de dorpen Geijsteren en Wanssum) is van oudsher op Venray gericht. Bij de vier dor pen van de voormalige gemeente Meerlo ligt het anders. Tienray en Swolgen voelen zich sowieso veel meer aangetrokken tot Horst. Daar worden de boodschappen gedaan en gaan de kinderen naar het Den- dron College. 'Als we naar Venray moeten dan rijden we via Horst', luidt de reactie. Meerlo en Blit- terswijck zitten er meer tussenin. Alhoewel een onderzoek van de dorpsraad van Meerlo niets aan duidelijkheid te wensen overliet. Liefst 75 procent van de inwoners kiest voor Horst en slechts tien procent voor Venray. Een splitsing van Meerlo-Wanssum lijkt dan ook het meest voor de hand te liggen. Maar beide colleges wijzen dit van de hand, evenals trouwens de pro vincie. Ook het ambtenarenkorps van Meerlo-Wanssum ziet dit niet zitten. Voor 1 april zal er duidelijk heid zijn. Het college van Meerlo- Wanssum heeft al langer geleden zijn voorkeur voor Venray uitge sproken. Het woord is nu aan de burgers en aan de gemeenteraad die het besluit moet nemen. Het is een keuze tussen het meer dorpse, agrarische karakter van Horst en de logistiek-industriële indentiteit van Venray. Het Venrayse college wijst op de vele voorzieningen in het centrum waar Meerlo-Wans sum nu al gebruik van maakt. De keerzijde is dat Venray ook 'groot stedelijke problemen' kent. Bedrei gingen, criminaliteit en incidenten met jongeren en allochtonen heb ben de kop opgestoken. Venray op zijn beurt wil niets liever dan een fusie. De Venrayse bestuurders moeten er niet aan denken straks overvleugeld te worden door Horst aan de Maas als tweede grootste Noord-Limburgse gemeente. Venray hikt al jaren lang tegen de grens van 40.000 inwoners aan. Na de komst van Meerlo-Wanssum komt de teller op 47.500. Horst aan de Maas telt 28.800 inwoners en zou samen met Sevenum (7.500), Meerlo- Wanssum (7.700) en Arcen-Velden (8.800) ruim boven de 52.000 uit komen. Zelfs zonder Arcen-Velden, dat wellicht bij Venlo gevoegd wordt, zou Horst aan de Maas nog groter worden dan Venray. LEESVERDER OP PAGINA 3- woensdag, donderdag, vrijdag Echt onafhankelijk financieel advies Bernard Driessen Master in Financial Planning 077-4638041 www, driessen-pfpnl Mijn Valentijntje Het is bijna Valentijnsdag. Nog een week geduld en we mogen onze geheime liefde gaan verras sen met een leuk geschenk. Nou weet ik uit erg betrouwbare bron dat bij de gemeente Venray heel wat bloemen, lingeriesetjes, dikke sigaren, flessen dure wijn en lek kere geurtjes in de collegekamer paraat liggen die rond Valen tijnsdag bij de lokale politiek in Meerlo-Wanssum in de brieven bus worden gestopt. Samen met een romantisch gedicht, dat aan 'haar', de gemeente Meerlo-Wans sum, is gericht. Ja, ik verklap het alvast. Burge meester Jos en zijn wethouders Patrick, Mathieu, Leo, Hassan en Hans gaan de komende week, samen met alle raadsleden van Venray, vol in de aanval op lief desgebied. Want Venray heeft een grote liefde, een liefde die hele maal niet zo ver weg woont. Maar er is een probleem met die liefde. Die liefde heeft namelijk een erg gespleten persoonlijkheid. Een deel van haar houdt van Venray, en een ander deel van haar van Horst aan de Maas. En dan moet je als Romeo heel wat doen om Julia aan jou de liefde te laten verklaren Je kunt wel pochen dat je rijk en ambitieus bent, houdt van dorpen, verenigingen en de Geijsterse bossen, en dat je oog hebt voor haar agrarische karak ter en haar haven, maar dat is niet genoeg om een huwelijk met haar te kunnen sluiten. Er moet passie aan te pas komen om haar voor Venray te laten kiezen. En daar voor is Valentijnsdag natuurlijk dé dag bij uitstek, hét moment om je grote liefde met de bijzondere naam gemeente Meerlo-Wans sum te verrassen. Verras haar met prachtige rode rozen, kniel voor haar en vertel haar met blozende wangen dat je van haar houdt en altijd goed voor haar zal zorgen, in goede én in slechte tijden. Maandag komt de gemeenteraad van Meerlo-Wanssum weer bij een, ik ben benieuwd wie ik uit Venray als gepassioneerd inspre ker mag begroeten. Tegen hem (of haar?) zou ik willen zeggen: 'Vergeet de rode bloemen niet'. Want soms kan je met bloemen meer zeggen dan met woorden. Waarom rood? Nou, die kleur past bij ons 'Rooj' en wordt geassoci eerd met activiteit, daadkracht, hartstocht, kracht, liefde, rijkdom, stijl en vooral warmte. Want, oh, wat willen we haar toch graag warm houden in de toekomst. Niet nu meteen, maar vanaf 1 januari 2010. Dan hebben we nog even de tijd om naar elkaar toe te groeien en elkaar jaarlijks te ver rassen op Valentijnsdag... Zo hou je een relatie spannend! Hannes Ja, het is weer voorbij. De car navalsspullen kunnen terug in de kast, het geld is op. Maar wat was het een fantastische vastela- ovend in de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum! Wat hebben 'we' genoten van al die prachtige optochten en boerenbruiloften! En wat hebben we prachtig uitge doste carnavalsvierders op de foto gezet! In deze Peel en Maas zeg gen we nog een keer 'alaaf' met een uitgebreide terugblik op de afgelopen dolle dagen, met veel kleurrijke foto's. een abonnement waard Stichting De Marke Venray voert de komende weken werkzaamheden aan bosranden uit. Door bosranden opener te maken en eiken te planten worden zij aantrekkelijker voor veel diersoorten, waaronder de zeldzame bruine eikenpage. De werkzaamheden vinden plaats in deTestrikbossen. In totaal wordt drie kilometer bosrand, in gedeelten, opener gemaakt door bomen weg te halen en een geleidelijke overgang te vormen tus sen het bos en naastgelegen landbouwgronden. Door de maatregelen komt er meer zonlicht in het bos waardoor er bloemrijke nectarstruiken gaan groeien en er meer vlieggelegenheid is voor de zeldzame bruine eikenpage. Stichting De Marke Venray vertrouwt erop dat hiermee de bedreigde vlindersoort weer volop plek zal vinden in de gemeentebos- sen van Venray, naast de vele andere dier- en plantensoorten die profi teren van een natuurlijke bosrand. Stichting De Marke Venray beheert in opdracht van Venray de gemeentelijke bossen. Zij streeft hierbij naar een zo natuurlijk mogelijke situatie. De omvorming van de bosranden worden uitgevoerd in het kader van het project Soortenrijk Boeren. Ver wacht wordt dat het verkeer geen hinder zal ondervinden van de werk zaamheden. Meer informatie vindt u: op www.demarkevenray.nl. Erik Stevens Nederlands kampioen Autoschadecenter Venlo Hulsterdreef Autoschade Venray Opleiding vakkundig adviseren. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en iaat u Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www. rongen vof.nl berden Telefoon (0413) 35 30 00 www.ij3.nl 5 5801 BR Venray T. 0478 - 583440 www.mijlingoptiek.nl 1 IJi Wij blijven bereikbaar en willen u graag belonen met extra voordeel! Tegen inlevering van deze inge vulde bon aan onze kassa ontvangt u extra kassa-korting week 6 - 2008: droog-/zijde- bloemen-/zijde planten week 6 en 7 - 2008: gereedschappen - Bovenstaande acties zijn niet van toepas sing in combinatie met reeds geldende acties-/aanbiedingen - Deze acties zijn alleen van toepassing bij Intratuin Venray Postcode: Woonplaats: Venray, Langstraat 133, tel. 0478-588585 www.intratuin.nl Venray, Langstraat 133, tel. 0478-588585 www.intratuin.nl bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl EN MAAS Venray aast op Meerlo-Wanssum VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 Nog één keer alaaf www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl _cpst.,kinsch,<lewa,ki Rijn IJssel - ROC de

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1