Swolgense optocht geslaagd Herindeling centraal in optocht Meerlo Sleuteloverdracht Optocht Geijsteren klein maar fijn PEEL EN MAAS Genieten in Merselo. De traditionele optocht van de Swolgense carnavalsver eniging D'n Bok Swolgen was zo lang dat het publiek gedu rende een uur de passerende wagens, groepen en indivi- duelen kon bewonderen. De Swolgense vereniging mag terecht trots zijn op datgene wat de inwoners van dit Meer- lo-Wanssumse kerkdorp jaar lijks uit de kast halen om er een mooie en onderhoudende optocht van te maken. En dat het publiek zeer behulp zaam is, ondervond ook prins Mark. Hij genoot met zijn raad van elf op een immens groot pira- tenschip, waarvan halverwege de optocht het mechanische deel weigerde met als gevolg dat het schip op straat strandde. Geen nood. Een handvol carnavalsvier ders was bereid om het grote schip door de smalle bochten te duwen. De optocht kende enkele mooie wagens, waaronder die van de vriendengroep Altied Mier. De vrienden hadden een wagen gebouwd met daarop de kerk van Swolgen en een overvliegend vliegtuig, met de begeleidende tekst 'Carnaval vliegt voorbij in Swolgen'. De groep van de Swol gense Bok, oftewel Bokito (apen op z'n Swolgens), was mooi ver zorgd en actueel, evenals de man nen die het televisieprogramma Blik op de Weg uitbeeldden met het Swolgense slachtoffer Rob Kleeven. Deze Swolgenaar reed te hard met z'n motor toen hij door camera's werd vastgelegd. Het De defecte prinsenwagen wordt geduwd door enkele behulpzame Swolgenaren. initiatief van een inwoonster om heksencursussen te organiseren in het dorp, inspireerde twee groepen om daar aandacht aan te schenken. De herindelingsperike len kregen ook in Swolgen veel aandacht. Zo liep een Swolgenaar mee, verkleed als burgemeester Joep Hahn, met een grote weeg schaal met aan de uiteinden de namen vanVenray en Horst aan de Maas.'Het kan alle kanten uitslaan', was zijn credo. De mooi verzorgde familie- en vriendengroep die in het teken stond van bijen maakte veel indruk op het talrijke publiek. Het actuele onderwerp Boer zoekt Vrouw had in Swolgen een tegen hanger in Prins zoekt Prinses. En ten slotte de man die op een fiets kar een tien meter hoge paal had bevestigd met daarop een stoel gemonteerd met de tekst: 'Kom daar maar op. Swolgen mag trots zijn op deze optocht'. En dat mag het dorp zeker zijn. UITSLAG Eerste prijs jeugd: De Walrussen, Prinsessen van de Prins Eerste prijs eenlingen: Gert-Jan Vermeulen, Kom dor mar es öp Eerste prijs groepen: Carnavalsvereniging Bokito Eerste prijs wagens: V.C.Altied mier, Carnaval Vluugt Vurbeej Publieksprijs: Bokito Braoj-pries: Raad van Elf, prinsen wagen die er mee stopte Paarse tinten tijdens optocht Venray... Mooi groen tijdens optocht Venray... Publiek helpt gestrande prins Optocht basisscholen in wijk Brukske... Lekker zitten in Heide... Mooi carnavalsmeisje in Venray... Dat de op stapel staande her indeling van Meerlo-Wanssum en het getouwtrek van Horst aan de Maas en Venray cen traal stond tijdens de jaarlijkse sleuteloverdracht in Meerlo- Wanssum, zal niemand verba zen. De optocht van CV De Vöskes kenmerkt zich al jaren door zijn eenvoud en het gegeven dat enkele groepen de 'kar' trekken. Ook zondag trok er weer een kleine maar kleurrijke optocht onder een stralende zon door de straten van het dorp, onder muzikale begeleiding van fanfare Een dracht Meerlo. De herindelingsperikelen waren voor twee groepen aanlei ding om eens flink uit te pakken. Zo had de vriendengroep De Bier- dopkes een prachtige trekschuit gebouwd rondom het thema her indeling: 'Gaan we bij Venray of Horst aan de Maas of komen zij bij ons?'. De groep had zelfs op haar eigen website www.bierdopkes. tk een enquêteformulier voor een burgerreferendum geplaatst waar op carnavalsvierders, en anderen, een stem kunnen uitbrengen hoe de toekomst van Venray en Horst aan de Maas er straks uitziet onder Meerlo-Wanssum. Een andere groep beeldde de herindeling uit middels een mobiele vijver waarin de kerkdorpen van Meer lo-Wanssum als het ware rond dreven. Het motto: 'Weej zien nie te vange!'. Een interactieve groep was die van SV United, die een parodie had op de perikelen rond om een nieuw veld. Het maakt SV United niets uit waar het nieuwe veld komt omdat de voetballers van deze fusieclub overal kun nen voetballen. Op de wagen waren een penaltyplek en goal nagebootst waarop mensen uit het publiek een penalty konden nemen. UITSLAG Jeugdgroepen: eerste prijs Vermoeiende carnaval Volwassen groepen: eerste prijs De dorpsvissers over de herinde lingsperikelen, tweede prijs De Mussebuurt met Weej komme ut de musseburt en derde prijs Den Toestand met Kwoj-jonge; Wagens: eerste prijs VC De Bier- Optocht Meerlo: 'Weej zien nie te vange'. döpkes met Welke Koers varen wij (herindeling) en tweede prijs Jeugdvoetballers met SV United. De groep De Vossenbrouwers met matrozen kreeg de aanmoedi gingsprijs. Boerenbruidspaar Jeroen en Nathalie Visser Ook dit jaar mogen de Kei eschieters terugkijken op een schitterende optocht, waar aan dit jaar 147 deelnemers meededen. Bij de buurten ging dit jaar de eerste prijs naar de Hei met zijn Apache-helikop ter, de groep Sleutelmennekes werd dit jaar tweede, drie en vier werden respectievelijk de Krangspie en de Tobbers. Bij de vrije groepen ging de eerste prijs naar de Marie-Jose Kunen met het idee 'Wij zijn op hui zenjacht'. Bij de jeugd werd de eerste prijs gewonnen door Wies, Laura en Manon met als onderwerp de brede school. Het bejaardepietje ging dit jaar naar Thei Deenen geboren in het Bliekerland en getrouwd met een echt keischieterinneke Riek Reijn- ders. Dit jaar was buurtvereni ging de Sleutelmennekes aan de beurt voor het organiseren van de boerenbruiloft. Zoals gewoonlijk in Geijsteren wordt het boeren bruidspaar pas bekendgemaakt net voor de bruiloft. Dit jaar waren Jeroen en Nathalie Visser het gelukkige stel. Als getuige waren aanwezig Berry en Annemie Vink. De rol van ambtenaar was weg gelegd voor Marcel Lenssen, die het echtpaar weer leuke beloftes liet maken onder dwang van een varkensprikker. Om het feest te begeleiden hadden de Sleutelmen- Het boerenbruidspaar Jeroen en Na thalie Visser. nekes Harry van Kreij ceremonie meester gemaakt. Maar wat er ook gaat gebeu ren, als de zes Meerlo-Wanssumse carnavalsverenigingen maar hun eigen sleuteloverdracht kunnen behouden, sprak prins Bas van De Keieschieters namens de prinsen van De Geiten, De Vöskes, De Ruuk, De Wiendbuul, De Bokken en De Geiten. De sleuteloverdracht was een bijzondere omdat burgemees ter Joep Hahn in Nieuw-Zeeland vakantie viert bij zijn dochter en ambtenaar Ina de Schipper, die het carnavaleske festijn normaal coör dineert, niet van de partij waren. Geen nood! Wethouder Leo Bete- rams deed de ambtsketen van de burgemeester om en liet zich assisteren door de in het Roeken nest woonachtige wethouder en ald-truj Carla Brugman. Het duo tekenende voor een vlotte show, al was de toespraak van de loco burgemeester langer dan elf minu ten. Zijn motto: oorzaak en gevolg. En Carla Brugman onthulde dat ze een wel heel bijzonder relatie heeft met de vakantie vierende burgemeester. Ze meldde de car navalsvierders dat ze zondagoch tend rond zes uur al een sms-je had gekregen van Joep Hahn. De burgemeester wenste iedereen via dit sms'je een mooie carnaval. Prins Bas maakte in zijn toespraak een rondreis door de gemeente samen met de burgemeesters van Venray en Horst aan de Maas en onze eigen, zoals de prins zei, Joep Kiwi. Alle actuele onderwerpen passeerden de revue en uiteinde lijk kwam het gezelschap aan in het mooiste dorpje van Meerlo- Wanssum, de residentie van prins Locoburgemeester Leo Bete- rams reikt de sleutel uit aan de prins van Tienray terwijl wet houder Carla Brugman behulp zaam is. Bas in Geijsteren Donderdag 7 februari 2008 - Pagina 14 Wanssufn

Peel en Maas | 2008 | | pagina 14