Gemeente Venray Aan den Heuvel krijgt steeds meer vorm Openbare bekendmakingen Collectes Prins Twan I geïnstalleerd Infoavond Centrum op de schop Maandelijkse inzameling grof huishoudelijk afval Oranje of groen? VIP-loterij Deze maand Inzamelingen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden De eerstvolgende openbare informatieavond van de gemeente vindt plaats op donderdag 14 februari. Dit keer staat het project Centrum op de schop centraal. U bent vanaf 19.30 uur van harte welkom in de raadzaal van het gemeentehuis. Allereerst informeert de gemeentelijke afdeling Openbare Ruimte u over de planning van het project en de uitvoering van de werkzaamheden. Vervolgens geeft architectenbureau MTD uit Den Bosch een presentatie over de concrete invulling. Dit gebeurt per straat en per plein. Het hele kernwinkelgebied komt aan bod op het gebied van bestrating, groen en bomen, en openbare verlichting. Op de regelmatig terugkerende informatieavonden worden presentaties gegeven over actuele onderwerpen, die vroeger in de commissie vergaderingen plaatsvonden. Ze zijn in eerste instantie bedoeld voor raads- en commissieleden. Maar ook inwoners kunnen deze bijeenkomsten bijwonen. Op deze avonden geldt geen spreekrecht voor het publiek. Vergaderingen Kapvergunningen Bouwplannen Verleend Aangevraagd Uniforme openbare voorbereidingsprocedure (UOV) Verleend Wet milieubeheer Ontwerpbesluiten Besluiten Ontheffing stookverbod Verleend Milieu-effectrapportage Aanmeldingsnotitie Donderdag 7 februari 2008 - Pagina 13 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 6 In de burgerzaal van het gemeentehuis zijn afgelopen zaterdag prins Twan I en zijn adjudanten John en Jack geïnstalleerd. Burgemeester Waals installeerde Prins Carnaval 2008 door het omhangen van de prinselijke ambtsketen. Burgemeester Waals deed zijn ambtsketting af, zette de steek op en hing zijn medaille om, zodat hij vier dagen als Opperpiëlhaas door het leven kon gaan. Prins Twan I installeerde vervolgens op zijn beurt de prinsen van de kerkdorpen en de jeugdprins van Venray. Toespraken Na toespraken van de burgemeester, prins Twan I, vorst Milton van Venray en vorst Rob namens de kerkdorpen kon het feest beginnen. Het gezelschap trok naar het Schouwburgplein voor de opening van de Vastelaovend. In de nieuwe woonwijk Aan den Heuvel wordt nog steeds hard gewerkt. Cluster II is nu bijna bouwrijp nadat onlangs de riolering en de nutsvoorzieningen werden aangelegd. Ook de bouwwegen van asfalt zijn begin februari gereed. Wanneer de woningen voltooid zijn, wordt de tijdelijke asfaltlaag verwijderd en de woonstraat voorzien van nieuwe klinkers. De belangstelling voor de woningen in Aan den Heuvel is groot, vooral nu voor Cluster II. Veel projectwoningen zijn verkocht of in optie genomen. Dat bleek ook uit de grote opkomst bij de loting van veertien bouwkavels in de vrije sector. Voor de belangstellenden die bij deze loting geen geluk hadden, komen nog volop kansen. Er zullen de komende jaren nog verschillende series bouwkavels op deze manier in de markt worden gezet. Gevleugelde straatnamen De naamgeving van het gebied Brabander, waar Aan den Heuvel deel van uitmaakt, is al eerder vastgesteld. De naamgeving volgt de hoogte van de stad (met straatnamen als Dijkhof en Schans) naar de laagte van het Loobeekdal via roofvogels, weidevogels en watervogels. Voor Cluster II betekent dat gevleugelde namen zoals Tureluur, Haviklaan, Sperwerstraat, Boomvalk, Smellekenlaan, Buizerdlaan en Bosuil. Representatief Door aan het hele gebied tussen de Loobeek en de Nieuwe Overloonseweg het thema van vogelsoorten per deelgebied te verbinden, zijn de individuele straatnamen duidelijk verbonden met Aan de Heuvel. Het gebied vormt straks niet alleen qua opzet, maar ook qua naamgeving een representatief en consistent geheel. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Agenda voor de openbare vergadering van de gemeenteraad op dinsdag 12 februari 2008, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis van Venray. Onderdeel A 1. Opening 2. Mededelingen 3. Spreekrecht publiek 4. Vaststelling van de agenda 5. Notulen van de openbare vergadering van de raad van de gemeente Venray, gehouden op dinsdag 18 december 2007 6. Ingekomen stukken Onderdeel B 7. Algemeen vragenuur Onderdeel C 8. Sluitingstijden horeca 9. Visie Wegenstructuur en Wegcategorisering 10. Herindeling Onderdeel D 11. Controleprotocol voor de accountantscontrole op de jaarrekening 12. Wijziging statuten 't Freulekeshuus 13. Verlenging zittingsperiode Programmaraad Limburg 14. Aanpassen Gemeenschappelijke Regeling NLW in verband met modernisering Wsw 15. Wijziging bebouwde-komgrens Spurkt Venray 16. Vaststellen subsidieverordening evenementen gemeente Venray 17. Vaststelling beperkte formele aanpassingen reglement van orde voor de vergaderingen en andere werkzaamheden van de gemeenteraad 18. Partiële herziening c.q. reparatie bestemmingsplan Circuit De Peel 19. Toezegging en lijst van de gemeenteraad 20. Sluiting. - St. Catharinastraat 25 - vergroten van de woning (nr. ba080033, verzenddatum 01/02) - Noorderhof 4 - plaatsen van een kunstwerk (nr. ba070503, verzenddatum 01/02) - Nieuwhuisweg 1 - fase twee vergunning voor het veranderen van het bedrijfsgebouw met kantoren (nr. ba070516, verzenddatum 01/02). Sloopvergunningen - Vennenweg 3 - slopen van diverse opstallen (nr. slp080006, verzenddatum 01/02) - Nieuwhuisweg 1 - gedeeltelijke sloop van het kantoorgedeelte (nr. slp080001, verzenddatum 01/02). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. - Groenewoltsepad - voor 3 bomen i.v.m. aanleg trottoir t.b.v. school Focus, geen herplant. U kunt de desbetreffende stukken van 8 februari 2008 t/m 20 maart 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Bouwplannen - Verleend. Bouwvergunningen - Langstraat t.h.v. nummer 118 - plaatsen van een voetgangersbrug (nr. ba080038) - Wanssumseweg 12a - bouwen van een arbeidstherapiegebouw (nr. ba080039) - Kruidenlaan 120 - vergroten van de woning (nr. ba080040) - Lollebeekweg 49 - verbouwen en vergroten van de woning (nr. ba080041) - Akelei 19 - wijzigen van de pui van de garage (nr. ba080042). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voorbereidingsprocedure, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: Voorgenomen vrijstellingen of doorbreking aanhouding - Haag 34 - bouwen van een rijhal (nr. ink0700358) - Twistweg 9 - verbouwen en renoveren woning (nr. ba070296) - De Hoef 9 - bouwen van een bedrijfsgebouw (nr. ba070312) - Overbroekseweg 1 - vergroten van een bedrijfsloods (nr. ink0800375) - Gunhoekweg 15 - plaatsen van een mestsilo (nr. ba070558) - Pastoor Verheggenstraat 6 - bouwen van een woning (nr. ba070448) - Wilhelminastraat 27 en 29 - veranderen van de woningen (nr. ba080007) - Prinsenhof 1 en 5 - veranderen van drie woningen (nr. ba070562) - Vredeweg 6 - uitbreiden melkveebedrijf (nr. ink0607400). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 8 februari 2008 t/m 20 maart 2008 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke ziens wijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Bouwvergunningen - De Schans 2 - het plaatsen van twee ramen in de zijgevel (nr. ba080034, verzenddatum 01/02) - Walstro 7 - vergroten van de woning (nr. ba080031, verzenddatum 01/02) - Buskensven 2 - bouwen van een overkapping en berging (nr. ba080002, verzenddatum 01/02) - Schutsboom 21 - vergroten van de woning (nr. ba080037, verzenddatum 01/02) - Oranjestraat 18 - bouwen van een terrasoverkapping (nr. ba080035, verzenddatum 01/02) Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Vredeweg 17 te Vredepeel - een revisievergunning te verlenen aan P. van Vegchel, Vredeweg 17 te Vredepeel voor een vleesvarkens- en landbouwproductiebedrijf (akkerbouw) (mila070028). Aan de vergunning worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 8 februari 2008 t/m 20 maart 2008 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Steegkamp 2 te Castenray - een revisievergunning te verlenen aan Maatschap Direks, Steegkamp 2 te Castenray voor een fokzeugen- en vleesvarkenshouderij (mila070034) - Leunseweg 47a te Venray - voorschriften van de vergunning ambtshalve te wijzigen van Vissers Retail bv, Stationsstraat 90 te Horst. De wijziging betreft een beperking van de jaarlijkse doorzet van LPG (ink0706849) - Raadhuisstraat 30 te Venray - voorschriften van de vergunning ambtshalve te wijzigen van Van Gerven Venray, Raadhuisstraat 30 te Venray. De wijziging betreft een beperking van de jaarlijkse doorzet van LPG (ink0706852). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 8 februari 2008 t/m 20 maart 2008 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorzie ning moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locaties: - Kievitsweg 6 te Ysselsteyn - verleend aan dhr. H.M.G.G. Hugten - Veulenseweg 57 te Veulen - verleend aan dhr. C.A.M. de Weert. voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij fruitteeltbedrijven en boom- en rozenkwekerijen op de locatie: - Meerloseweg ongenummerd te Oirlo - verleend aan dhr. G.J.M. Seuren. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 8 februari 2008 t/m 20 maart 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum be zwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een beoordeling voor de aanmeldingsnotitie milieu-effectrapportage heeft plaatsgevonden voor: - Op de Ries 8 te Merselo - W. van de Laar, Peeldijk 7 te Milheeze voor het wijzigen van een fokzeugen- en vleesvarkenshouderij (ink0707445). Vanwege het ontbreken van bijzondere omstandigheden waaronder de activiteiten plaats vinden, is er geen noodzaak tot het opstellen van een milieu-effectrapportage. U kunt de desbetreffende stukken van 8 februari 2008 t/m 20 maart 2008 (zes weken) inzien. Deze beslissingen zijn niet vatbaar voor bezwaar of beroep, tenzij deze beslissing de belangheb bende los van het voor te bereiden besluit rechtstreeks in zijn belang treft. 7 februari 2008 Burgemeester en Wethouders van Venray Duidelijke criteria Venray hanteert duidelijke criteria bij het vaststellen van straatnamen. Een naam moet representatief zijn voor het gebied en zijn historie. Daarnaast gaat de voorkeur uit naar namen die kort en krachtig zijn en daarmee pret tig in het gehoor liggen. Ook mogen namen geen verwarring veroorzaken met reeds bestaande straatnamen. De maandelijkse inzameling van grof huishoudelijk afval vindt plaats op 12 februari. De firma Maessen Recycling voert de inzameling uit. De inzameling van grof huishoudelijk afval gebeurt op afroep. Dat wil zeg gen dat u zelfde firma Maeassen belt op telefoonnummer (0478) 51 31 00 om een afspraak te maken op deze datum. De kosten bedragen €20 voor maximaal 2 m3. Er dient iemand aanwezig te zijn om te betalen. U kunt pin nen, chippen of een eenmalige machtigingskaart invullen bij de chauffeur. U kunt uw grof huishoudelijk afval ook zelf naar het milieustation brengen. Het is nog niet voor iedereen duidelijk welk afval in de oranje containers hoort en welk afval in de groene. De oranje containers zijn uitsluitend bestemd voor drankverpakkingen, zoals melk- en sappakken. Pizza dozen moeten bij het gewone afval en kranten bij het oud papier. De groene containers zijn bestemd voor kunststof flacons, bijvoorbeeld zeep- en shampooflessen. Hieronder vallen ook flacons voor vloeibaar frituurvet, wasbenzine, bleekmiddel en ammoniak. Let erop dat de afvalproducten echt helemaal leeg zijn voordat u ze in de container deponeert. In verband met carnaval heeft deze week geen trekking voor de VIP- loterij plaatsgevonden. Volgende week maakt u weer kans op een levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro. 12 febr. - Grof huishoudelijk afval 10 t/m 16 febr. - Amnesty International 24 febr. t/m 1 mrt. - Gezamen lijke dorpscollectes Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2008 | | pagina 13