't Huukske open Cheque voor Stichting Mullai Gouden bruiloft in Ysselsteyn Koester uw Monument Genieten van actieve oude dag €50.- €25.- €10.- I-RIS mode boute"/,groep Verkoopplannen?? Het leven was goed in het Bra bantse land, voor vader, moeder en de negen kinderen die er geboren werden. Dat belette Diena niet op het bedrijf te blijven meewerken. De kippen, eieren rapen, varkens voeren en melken, Diena Leeijen draaide haar hand er niet voor om. Begin zeventiger jaren bouwde Nederland gestaag aan het wegen net. Hun boerderij moest plaats maken voor de weg Den Bosch- Nijmegen. Geen nood. De Leeijens kochten de boerderij van Sjang van Vegchel aan de Moostdijk 11 waar het plattelandsleven zich voortzette voor het gezin. Rien was toen de oudste met zijn der tien jaar terwijl Pierre net één jaar was. Met vader en moeder als spil, vormden de vijf meisjes en vier jongens een hecht gezin. In 1995 trouwde zoon Fons en hij nam het bedrijf van zijn ouders over. Fons is niet de enige van de kinderen die een agrarische boterham ver dient. Dochter Sjan en schoon zoon Hay zijn varkenshouder. De anderen werden kluisjesman of winkelier. Zelfs in Polen staat een Leeijen-bedrijf waar Pierre en zijn Poolse vrouw Monika en hun twee kinderen een nertsenfarm runnen. Adriaan en Diena zijn vaak met hun eigen auto naar Polen gere den. Ook Rien zit in de nertsen- business tot in Denemarken en China toe. Dochter Kathleen runt met haar man Van der Ligt 'Allicht' inWanssum. Adriaan heeft zijn dagen nog goed gevuld. De tractoren, het kaarten (rikken), zingen bij het koor Vivace, biljarten bij de bejaar den terwijl ook thuis een biljart staat. Ook Diena heeft nog geen tijd om stil te zitten. Zo is er op maandagavond het breiclubje, waar sjaals en sokken voor de kleinkinderen gemaakt worden, volksdansen, gymnastiek en wel eens op de kleinkinderen passen. Ook puzzelen is wel aan het gou den paar besteed. Met de drie jaar geleden aange schafte elektrische fietsen wordt menig toertochtje ondernomen. Dan is er nog de caravan die wel eens een weekje in de Eiffel of in de Achterhoek staat. In mei wordt Kevelaer nooit overgeslagen. Het gaat hun beiden nog goed Adriaan en Diena Leeijen-Ver- hallen uit Ysselsteyn zijn 50 jaar getrouwd. af. Diena is zelfs nog nooit in het ziekenhuis opgenomen geweest, maar Adriaan wel. In 1970 verbleef hij drie maanden lang in het zie kenhuis van Oss na een verkeers ongeluk waarbij een vrachtauto zijn tractor van achteren aanreed. Op 16 februari wordt er gefeest. Eerst een gezongen heilige mis met het koor Vivace om 14.00 uur in de St. Odakerk. Aansluitend de receptie en het feest in zaal Pilot aan de Jan Poelsweg. Ontmoetingscentrum 't Huuks ke in het plan Servaashof in Ven ray is donderdag geopend. Een belangrijke mijlpaal omdat het hier niet alleen het eerste onder deel van de omvangrijke renovatie van de voormalige Servatiusboer- derij in Venray betreft, maar vooral omdat het een door cliënten zelf ontwikkeld en gerund ontmoe tingscentrum is. Met de opening van 't Huukske gaat een lang gekoesterde wens van cliënten in vervulling. Na de sluiting van het oude inloopcentrum Kerk dijk en de sportkantine hadden cliënten in de Servaashof geen eigen ontmoetingsruimte meer. Daar is nu verandering gebracht. Het bijzondere van 't Huukske is dat het beheer en de ontwikke ling van activiteiten door cliënten zelf ter hand is genomen. Voor GGZ Noord- en Midden-Limburg als instelling was de opzet van het nieuwe ontmoetingscentrum een nieuw initiatief. De Stichting Mullai heeft onlangs een aantal kerstpakketten ontvangen van de Stichting Dich terbij (regio Horst -Venray). Deze pakketten waren niet afgehaald door vrijwilligers of medewer kers van Stichting Dichterbij. De pakketten zijn verkocht door de Stichting Mullai aan bekenden en de opbrengst van 410 euro wordt door de stichting gebruikt om weer een aantal bedden te laten repareren voor het weeshuis op Mullaitivu op Sri Lanka. Ook heeft de stichting 550 euro ontvangen van de school Anton Thurayappah van Stich ting Mullai bedankt de mede werksters van Dichterbij voor de kerstpakketten. Coninxhof. Tijdens een feestelijke bijeenkomst hebben de jeugd prins en prinses van Coninxhof de cheque overhandigd aan een van de bestuursleden van de Stichting Mullai. Het geld is de opbrengst van tde kerstmarkt die werd geor ganiseerd door de schoolkinderen van Coninxhof. Dit bedrag zal in zijn geheel gebruikt worden voor de noodzakelijke reparatie van een aantal bedden in het weeshuis. Gouden paar Jan en Mien Hoex-Martens in Oostrum Brabanders Adriaan en Diena Leeijen gehecht aan Peeldorp Het gaat hier om een houten kruis met offerblok, tekstbord en tweedelig knielbankje op de Deur- neseweg/Lemmenweg in Heide. Het geheel staat in een grindperk- je en is voorzien van een passende beplanting. Het kruis staat onder een oude kastanjeboom. Het beeld uit de 19e eeuw is eraf gehaald, hersteld en in veilge bewaring gegeven. Van het oude kruis is een afgietsel gemaakt en siert nu het kruishout. Ook zorgde men dat het monumentje in de paastijd van 1982 herplaatst kon worden. Het tekstbord luidt: 'Zoo heeft God de wereld bemind. Dat hij zijnen zoon heeft gegeven. Offert hier voor de zielen in het vage vuur en tot afweer van besmet telijke ziekten.' Het kruis werd in 1918 geplaatst bij de bouw van de boerderij bij de familie van Meijel. Het kruis stond voor de ruilverka veling dichter bij het kruispunt en werd vanwege het verkeer wat verderop geplaatst. Namens SVM, Koester Uw Monument! Wie ook zo" n beeldbepalende plek in Ven ray of een van de kerkdorpen kent kan dit e-mailen naar koesteruw- monument@kpnplanet.nl., p.a. Jerusalem 7 5801 ML in Venray. "Je krijgt wat je verdient." Dit spreekwoord kan zo van toepassing zijn op Adriaan en Diena Leeijen-Verhallen uit Ysselsteyn. Op maandag 11 februari zijn ze precies vijftig jaar getrouwd en op zaterdag 16 februari wordt het gouden huwelijksfeest gevierd. Alhoe wel beiden niet in Ysselsteyn geboren en getogen zijn, zijn ze gehecht aan hun Peeldorp waarin ze sinds 1972 wonen. Onze verslaggever Jan Leijsten ging op bezoek bij het gouden paar aan de Jan Poelsweg. Adriaan, een boerenzoon uit Heesch, ging als 23-jarige met neef Piet naar de kermis in het zeven kilometer verderop gelegen Vin- kei. Die zondag danste hij in de feesttent met de even oude Diena Verhallen. En dat beviel hem goed. Immers op dinsdag, de laatste dag van de kermis, klikte het zo goed tussen beiden dat hij haar naar huis mocht brengen. Het was aan en het bleef aan. Vier jaar duurde de verkeringstijd waarin Adriaan en Diena ieder thuis op het boe renbedrijf werkten. Diena, die handig was met naaien en verstel len, werkte ook nog bij veel men sen aan huis. Vader Leeijen kocht voor zijn zoon Adriaan een boer derij in diens woonplaats, waarin het jonge stel aanvankelijk niet terecht kon. Het duurde een half jaar voordat het huis vrijkwam. In de tussentijd woonde het paar in een veredeld kippenhok. Dat was in die tijd niks opzienbarends op het platteland. Na zes maanden loste het probleem zich vanzelf op. De bewoner van de boerderij kon de 12 gulden weekhuur niet betalen en werd eruit gezet. Zo konden ze eindelijk zelfstandig gaan boeren. Koeien, varkens, kip pen en de akker. Het was stevig aanpakken. In het begin nog met de paarden en zeker toen er nog wat grond bijkwam. In 1961 werd de eerste tractor aangeschaft, een McCornick die nu nog steeds loopt! Niet zo ver wonderlijk want tractoren zijn zijn grote liefhebberij, met name de Holder. Liefst vijftien van deze Duitse tractoren staan in zijn grote schuur. De 'groene ijzeren paarden' zijn vaker tentoongesteld geweest in Westerbeek en Langenboom. Daarnaast telt zijn verzameling ook oude landbouwmachines. Honkvast, zo mag je Jan en Mien Hoex-Martens wel beti telen. Ze vertoeven immers hun hele leven al op 'groot Venrayse grond'. Op zaterdag 16 februari wordt het gouden bruiloftsfeest gevierd met hun vijf kinderen en tien kleinkin deren. Verslaggever Jan Leijs ten zocht het gouden paar in Oostrum op. Zoals zo vaak in de vijftiger jaren was ook bij hen de ker mis de ontmoetingsplek. Mien ging met broer Leo tijdens de Oostrumse kermis dansen bij café Verheijen, het huidige Allemans- café. Ze wist niet dat haar broer zijn toenmalige collega Jan Hoex uit Oostrum al had ingeseind. Na afloop ging de danslustige jonge dame bij 'ome Jan' in Oostrum aan de koffietafel. Het zwieren op de dansvloer had hongerig gemaakt. Volgens afspraak reed haar oom de jongedame huiswaarts, waar in Leunen aangekomen een verras sing op haar wachtte. Immers Jan Hoex was met Leo Martens mee naar Leunen gegaan, met voorbe dachte rade en tot zijn grote geluk niet tevergeefs. Na vijf jaar verkeringstijd kre gen ze in de Bontekoestraat in Venray een woning toegewezen. Herman Jeuken van de VéGé bouwde een grotere winkel en in de oude winkel nestelden Mien en Jan zich. Het waren leuke jaren waarin de de oudste twee kinde ren ter wereld kwamen. Doch Oostrum bleef trekken, zeker voor de gouden bruidegom. Na vier jaar verhuisde het gezin naar hun gloednieuwe huis aan de Valken kampstraat waar ze nu nog steeds wonen. Een gezellig huis met een tuin en een grote werkplaats waar Jan van zijn liefhebberijen kan genieren. Na de twee in Venray geboren meisjes kwamen er in Oostrum nog drie kinderen bij. Na zoon Hans volgden nog twee doch ters. Het vijftal, waarvan de jong ste Yvonne in Apeldoorn woont, zorgde voor tien kleinkinderen. Vier meisjes en zes jongens, waar van Guido vijftien jaar geleden in Siebengewald bij een verkeerson geval dodelijk verongelukte. Mien en Jan gaan op de geboortedag en sterfdag van hun kleinzoon altijd trouw naar Guido's graf. Jan heeft zijn boterham in de metaal verdiend. Hij was 27 jaar chef bij Kusters Constructie. Ech ter het bedrijf ging gedeeltelijk failliet waardoor hij moest uit zien naar een andere werkgever. Het duurde niet lang want na een week thuiszitten klopte Ker sten uit Wanssum aan. Hij trok zijn 'bazenjas' uit, wat hem goed beviel. Hij ging weer lassen waar in hij zich zo bekwaamde dat hij aan de LTS in Venray twintig jaar lang cursussen over het vak gaf. Op 59-jarige leeftijd ging hij met vervroegd pensioen. Hij zingt nog steeds bij de Aostrumse Kangkompeneej. Het heette vroeger 'Oere toe', een naam die hij nog steeds gebruikt. Jan kan het zingen niet missen, ofschoon zijn doofheid welis waar opgevangen wordt door een gehoorapparaat, maakt het hem het zingen niet gemakkelijker. Tevens is hij bij de schoffelploeg die het groen rondom de paro chiekerk en het kerkhof piekfijn in orde houdt. En dan is er nog voldoende tijd over om kinder speelgoed van hout te maken, terwijl kleinzoon Koen privéles in het lassen krijgt van zijn opa. Mien heeft een hobby in het maken van mooie kaarten. De laatste tijd tot haar vreugde met kleindochter Bente. Samen met de negenjarige heeft ze kerstkaarten gemaakt. Oppassen op de klein kinderen doet ze samen met Jan altijd tot genoegen. Ook bij de KBO zijn ze steeds van de partij. Een midweek op Centerparcs met dochter en kleinkinderen slaan ze niet graag over. Mien verhaalt over de prachtige reizen met het bedrijf Kersten. Waarbij directeur Frans 'een mens onder de mensen' altijd mee voorop ging. "Wij genie ten van onze familie, de kinderen en van alles wat leuk is. Ja, wij hebben een fijne oude dag." De trouwfoto wordt er nog bij gehaald. De volle donkere haardos van de de bruidegom valt op."Daar is wel wat in veranderd", merkt Jan op. Op zaterdag 16 februari is het feest. Eerst is er om 15.00 uur een heilige mis uit dankbaarheid. De dienst wordt opgeluisterd door de Aostrumse Zangkompeneej.Op speciaal verzoek van Mien zal een mooi Marialied klinken en zeker het Oostrumse volkslied 'Aostrum dat dörp waor ik woon' zal niet ontbreken. Daarna wordt het feest bij Nellie en Wim aan de Veldstraat 27 in Merselo voortgezet. wintercollectie 2007/2008 t I HOLTERMANS makelaardij Dl i" Patersstraat 33 - 5801 AT Venray Bel voor een gratis E info@bouten-groep.nl waardebepaling! Honderdnegenentwintigste jaargang - week 6 - donderdag 7 februari 2008 EL EN MAAS ienstencentfum Mikudo Grotestraat 34 - Venray - 0478-583917

Peel en Maas | 2008 | | pagina 11