Kritiek op gespreksleider Brukske-avond Gedichten centraal Concurrentievervalsing café 't Podium? Inbreker ontsnapt uit politiebureau Opening 't Huukske Dienstregeling Veolia tijdens carnaval Uitstel start woningbouw Gouden Leeuw Actie politie Julicher Meijer SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN PEEL EN MAAS Donderdag 31 januari 2008 - Pagina 3 Fractievoorzitters: "Politiek kwam te weinig aan bod' De fractievoorzitters uiten kritiek op de politieke markt over het masterplan Brukske. De avond voor burgers en politiek werd op 10 december in het gemeentehuis gehou den. Vooral presentator Piet Huijskens krijgt de wind van voren. De ingehuurde 'onafhankelijke' presentator kreeg het verwijt dat hij de politiek onvoldoende aan bod liet komen. Alleen een groepje CDA-raadsleden liet hij aan het woord. De andere politici in de zaal zag hij over het hoofd. Gerda van Stelten (CDA) vond dat de politiek te weinig ruimte kreeg. De politieke markt kwam in plaats van de gebruikelijke commissievergadering. "We zaten met veel vragen maar we kregen geen antwoorden", zei Van Stelten maandag in de vergadering van de fractievoorzitters. "En moeilijke vragen werden door de voorzit ter opgeschoven, waarna je er niets meer van hoorde. Hij was niet onafhankelijk.We hebben een paar dagen later schoolbestuur SPOV en Wonen Venray bij de frac tie uitgenodigd om alsnog de ant woorden te krijgen." Burgemeester Waals erkende de kritiek. "Ik was er ook op tegen dat deze man de gespreksleider was. Want hij kent de Venrayse situ atie niet. Hij moet toch iets van de politieke verhoudingen weten. Hij zag alleen het CDA, de andere par tijen heeft hij niet opgemerkt." De wijk Brukske krijgt de komende jaren een facelift. Behal ve een compleet nieuw centrum, worden er woningen gesloopt om plaats te maken voor een duurder segment. In de zaal zaten wijkbe woners waarvan de woning op de nominatie staat gesloopt te wor den. Zij uitten hun ongerustheid, maar ze bleven in onzekerheid. "De communicatiefouten kwamen pijnlijk aan het licht", vindt Waals. "Als er huizen worden gesloopt, dan moet er met de bewoners over gepraat worden. Je moet ze toch het perspectief bieden, dat ze een vergelijkbare woning terug krijgen. Maar dit werd door de gespreksleider weggewuifd. Een wethouder zou hiervoor naar zijn huis zijn gestuurd", meent Waals. De burgemeester vond het ook een gemis dat er op die avond helemaal niet over de financiën is gesproken. "Er gaat 50 miljoen euro in om. Dit is heel veel geld en het is politiek ook zwaarwegend." Jolanda Dijkema (SP) had er minder moeite dat ze niet aan bod kwam. "Ik zat er toch vooral om te luisteren. Ik woon niet in de wijk, en dan vind ik het ongepast om zelf het woord te nemen. Maar het was irritant dat de presentator de bewoners zo in onzekerheid liet. Mensen die hun huis uit moeten, willen toch weten waar ze naar toe kunnen." Bert Linskens (PvdA) vond dat Huijskens zich beter had moeten voorbereiden. "Het was naïef dat hij de politiek niet kende." De andere partijen deelden de kritiek. De politieke markt was abrupt afgelopen omdat er nog een andere presentatie volgde. "Er waren zoveel burgers binnen", zei Waals."Maar er was geen mogelijk heid om informeel verder te pra ten." In Venray worden op donderdag 31 januari (vandaag) tijdens de landelijke Gedichten dag ruim 3500 kaarten met gedichten uitgedeeld bij huisartsen, fysiotherapeuten, apo theken, in de thuiszorg, het Schuttersveld, Beukenrode, het ziekenhuis en uiteraard in de bibliotheek. De zestien eerste kaarten werden onlangs officieel door de adjunct-direc teur van BiblioNu, Marian van Leth, aangeboden aan de wethouder van Cultuur in Venray, Patrick van der Broeck. De actie wordt gehouden in tien gemeenten in Noord-Limburg en Noordoost-Brabant en wordt georganiseerd door de bibliotheken BiblioNu en Biblioplus Wethouder Patrick van der Broeck nam de eerste gedichten donderdag in ontvangst. samen met schrijfclubs Meralit, Woord in beweging, De pennenstreek, Stichting Pen Stem en De vrije dichters Boxmeer. Doel van deze actie is om gedichten zo dicht mogelijk bij de gewone mensen te bren gen. Dit kan het best door direct een gedicht te overhandigen. De actie vond voor de derde keer plaats. Wethouder Emonts: "Scherpe scheiding tussen subsidie en commercie" De stichting Poppodium Venray gaat op vijf avonden per week activiteiten opzet ten in jongerencafé 't Podi um. De stichting kan reke nen op ondersteuning van de gemeente en welzijnsinstel- ling Synthese. Op vrijdag en deels ook op zaterdag blijft Gijs Schapendonk 't Podium commercieel exploiteren. De subsidiëring, mogelijke oneer lijke concurrentie en de ver meende geluidsoverlast zijn hete hangijzers. Na de jarenlange ellende met jongerencentrum Dingus, haalt de gemeente nu alles uit de kast om van het aangekochte jongerencafé een succes te maken. Het eerste jaar na de aankoop was allesbe halve een succes. De problemen met het gebouw (asbest, geluid, bodemverontreiniging) stapelden zich op. Alles wees erop dat het een gehaaste en ondoordachte aankoop was. Nu ruim een jaar later staat de stichting Poppodium in de kinderschoenen. Met een aanloopsubsidie van 10.000 euro kan het zevenkoppige bestuur aan de slag. Het Poppodium-bestuur wordt gevormd door Robert Timmermans (voorzitter), Stefan Minten (secretaris), Joep Gielens (penningmeester), en de leden Teun van Daal, Joris Lamers, Maar ten Lucassen en Dave vanTilborg. Maandelijks krijgt de stich ting 2.800 euro subsidie van de gemeente. Daarvan gaat 1.000 euro huur naar exploitant Gijs Schapendonk, die op zijn beurt maandelijks 2.000 euro huur moet afdragen aan de gemeente als eige naar van het gebouw. In de commissie Maatschappelij ke Diensten deelde de Dingus-aan- hang waarschuwingen uit. Na alle problemen met de geluidsisolatie aan de Hoenderstraat, ziet Dingus aan de Kruisstraat dezelfde pro blemen opdoemen. Het gebouw zou onvoldoende geluidsdicht zijn. Exacte gegevens hierover ontbreken nog. Volgens wethou der Emonts zijn er de laatste tijd geen klachten meer geweest uit de buurt. Wel is er geklaagd over geluidsoverlast bij de twee buiten evenementen bij 't Podium. Din gus leefde de laatste jaren in grote onmin met de gemeente en draai de zonder subsidie. Het steekt dan ook dat stichting Poppodium wel op royale steun kan rekenen. Din- gus-jongeren voelen zich opnieuw miskend en buitenspel gezet, zo bleek donderdag. De commissieleden zijn ver heugd dat er nu eindelijk jon- gerenactiviteiten kunnen gaan plaatsvinden in 't Podium. Er wer den ook kanttekeningen gemaakt. De raad van toezicht en advies, die toeziet op de gemaakte afspraken, ontbreekt nog. Ook is er nog geen overeenkomst tussen de stichting en de gemeente. Er is een heel ingewikkelde constructie opge zet om alles in goede banen te leiden. Wijzer geworden door de toestanden met Dingus, heeft de gemeente zich nu op alle fronten juridisch ingedekt. "De subsidie is erg hoog", vindt Sjoerd Ewals (CDA). "Het geven van een grote zak geld werkt niet altijd stimulerend. De stichting zal zelf toch ook inkomsten genere ren." Er werden vragen gesteld over het geluid, de verhouding tus sen de exploitant en de stichting, mogelijke concurrentievervalsing, huur, personeel, de rol van Syn these en de subsidie. Wethouder Emonts (PvdA) kon niet zeggen of de subsidie te hoog is."Ze hebben een buffer gekregen om op gang te komen. Het doel is inderdaad dat de stichting zelf inkomsten gaat verkrijgen. Na dit jaar zullen we het opnieuw bekij ken." Omdat de stichting vijf van de zeven avonden van 't Podium gebruik maakt, vindt Emonts het gunstig dat slechts de helft van de huur betaald hoeft te worden. De wethouder meldde dat de jonge- renstichting V-Kick wordt opgehe ven en zal opgaan in Poppodium. V-Kick, dat draaide met subsidie, moet nog wel afrekenen met de gemeente. "Maar ik weet niet hoe veel ze nog in kas hebben", aldus Emonts. De gemeente is bezig met het vaststellen van de geluidssterkte. "Dan zal ook blijken wat wel of niet kan." Emonts zei dat er een deskundig onderzoek is geweest naar de exploitatie. "Daaruit blijkt dat er geen sprake is van concur rentievervalsing. Er is een scherpe scheiding tussen subsidie en com mercie. Binnenkort hebben we een gesprek van de Venrayse hore ca samen met de exploitant en de stichting. Dan zullen we uitleggen hoe het in elkaar steekt", zegde Emonts toe. Een Venraynaar (22) heeft dins dagmiddag zijn enkels gebroken toen hij door het raam van het politiebureau in Venray probeerde te ontsnappen. De man was eer der op de dag opgepakt voor een inbraak in de wijk Brukske. Tij dens zijn verhoor op de eerste ver dieping van het politiebureau aan de Leunseweg wist hij een raam te openen en aan de vensterbank te gaan hangen. Agenten probeerden hem nog te grijpen, maar de man liet zich van de eerste etage naar beneden vallen en kwam terecht op een stenen ondergrond. Ondanks het feit dat hij daarbij twee gebroken enkels en rugletsel opliep, wist hij toch nog de weg op te rennen naar de Leunseweg. Daar probeerde hij een vrouw van haar fiets te beroven en een auto mobilist tot stoppen te dwingen. Inmiddels waren enkele agenten naar buiten gerend. Die wisten de Venraynaar op een grasveldje aan de overkant van het bureau in te rekenen. De man ligt met twee gebroken enkels en rugletsel in het ziekenhuis. De man wordt door de politie bewaakt. De poli tie stelt een intern onderzoek in naar de omstandigheden van het voorval. Nieuw plan St. Anna in de maak Na een jarenlange impasse lijkt er eindelijk weer beweging te komen in de ontwikkeling van het St.Annaterrein.Al zeven jaar ligt er een stedenbouwkundig plan voor de bouw van 350 woningen op het instituutsterrein. Momenteel wordt er gewerkt aan een nieuw plan. Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) hoopt het in het eerste halfjaar van 2008 te kunnen pre senteren. Het eerdere bouwplan voor het cultuurhistorische en waar devolle terrein maakte veel los in de Venrayse samenleving. Burgers zijn vooral bezorgd over de monu mentale bomen en gebouwen. Een wens is ook om het groene middengebied open te laten en de stuifduinen intact te houden. De vrees is dat het waardevolle karakter van St. Anna verloren gaat door teveel nieuwbouw. "Het nieuwe plan doet recht aan het terrein en het stedenbouwkun dig plan zoals dat door de raad in 2001 is vastgesteld", antwoordde Teunissen in de commissie Stede lijke Ontwikkeling op vragen van inVENtief, CDA en WD. Zodra er overeenstemming is over het stedenbouwkundig plan, dan kun nen de exploitatieovereenkomst en het bestemmingsplan worden opgesteld. Na vaststelling van het definitieve bestemmingsplan door de gemeenteraad kan het terrein verkocht worden aan een ont wikkelaar. De gemeente zou zich dan in de loop van 2009 kunnen terugtrekken uit het project. GGZ Noord- en Midden-Limburg, de eigenaar van het terrein, is al een paar jaar in een juridisch steek spel gewikkeld met de gemeente Venray. De gemeente eist ruim 1 miljoen euro voor de gemaakte projectkosten. De GGZ heeft op haar beurt bij de gemeente een claim neergelegd van 9,8 miljoen euro. De instelling eist deze scha devergoeding omdat de gemeente de ontwikkeling van het terrein vertraagd zou hebben. Er loopt al langere tijd een arbitrageproce dure. In april 2008 staat weer een zitting gepland. Ontmoetingscentrum 't Huukske in het plan Servaas- hof in Venray wordt op don derdag 31 januari (vandaag) om 15.30 uur geopend. Een belangrijke mijlpaal omdat het hier niet alleen het eerste onderdeel van de omvangrijke renovatie van de voormalige Servatiusboerderij in Venray betreft, maar vooral omdat het een door cliënten zelf ontwik keld en gerund ontmoetings centrum is. Met de opening van 't Huukske gaat een lang gekoesterde wens van cliënten in vervulling. Na de sluiting van het oude inloopcen trum Kerkdijk en de sportkantine hadden cliënten in de Servaashof geen eigen ontmoetingsruimte meer. Daar is nu verandering gebracht. Het bijzondere van 't Huukske is dat het beheer en de ontwikkeling van activiteiten door cliënten zelf ter hand is genomen. Het nieuwe ontmoetingscentrum is de cliënten bepaald niet in de schoot geworpen. Het heeft jaren van voorbereiding gekost en er is in de aanloop veel ervaring opge daan met het beheren van een eigen ontmoetingsruimte in een ander gebouw, bekend als 'De Keet'. SAMENWERKING Tijdens de opzet van het nieu we ontmoetingscentrum hebben cliënten veel geleerd over samen werking, problemen overwinnen en elkaar ondersteunen. Voor GGZ Noord-en Midden-Limburg als instelling was de opzet van het nieuwe ontmoetingscentrum een nieuw initiatief. Voor het eerst is uitgebreid ervaring opgedaan met een dergelijk projecten dat geheel door cliënten gerund wordt. Een dergelijke werkwijze vraagt om een andere manier van ondersteu ning van cliënten dan traditioneel gebruikelijk is. De initiatiefnemers van 't Huukske hebben uitein delijk de ruimte gekregen om de verantwoording voor eigen ont moetingscentrum op te pakken. De organisatie heeft cliënten het vertrouwen gegeven en zorgde op de achtergrond voor begeleiding. SLJCCES Door de ervaringen in het proefproject van De Keet is er ook overtuiging dat de toekomst van 't Huukske een succes wordt. Het beleid van GGZNML is er op gericht om ook in de nabije toe komst nieuwe cliëntinitiatieven te stimuleren en ondersteunen. De boerderij binnen Servaashof biedt hiertoe tal van mogelijkheden zoals de opzet van bedrijfjes en winkeltjes gerund door cliënten. Inmiddels is er een start gemaakt met een computerwerkplaats en worden ideeën uitgewerkt voor een fletsenverhuur en klussen- dienst. Nieuwe ideeën en initiatieven van cliënten kunnen in het ont moetingscentrum tot ontwikke ling komen. Daarom is 't Huukske niet alleen de eerste stap in de grote renovatie van het boerderij complex, maar is het ook vooral een broedplaats van nieuwe cliën tinitiatieven. Openbaar vervoerder Veo lia Transport Limburg rijdt tijdens carnaval in heel Lim burg op maandag en dinsdag een afwijkende busdienstrege ling, met uitzondering van lijn 83 Nijmegen-Venlo en lijn 84 Gennep-Venray. In verband met de Boëtegewoeëne Boëte- zitting op carnavalszaterdag in Venlo zet Veolia extra bus sen in en langere treinen op de Maaslijn. Vanuit Maastricht rijden tijdens carnaval borrelbussen en rijden de treinen van de Heuvelland- lijn 's avonds langer door. In heel Limburg moeten reizigers reke ning houden met vertragingen en omleidingen door optochten. In heel Limburg rijden de bussen van Veolia Transport Limburg op carnavalsmaandag als op zondag en op carnavalsdinsdag als op zaterdag. Uitzondering hierop zijn lijn 83 Nijmegen-Venlo en lijn 84 in Gennep-Venray. Deze lijnen rijden op maandag en dinsdag volgens de vakantiedienstrege ling. In Venlo rijden in verband met de Boëtegewoeëne Boëtezit- ting op carnavalszaterdag extra bussen en langere treinen. De bussen en treinen rijden volgens de reguliere dienstregeling. In verband met het grote aantal rei zigers voor Venlo die dag rijden de treinen vanuit Roermond en Nijmegen niet verder dan Venlo. Hierdoor moeten doorgaande rei zigers in beide richtingen in Venlo overstappen. Gezien de enorme drukte adviseert Veolia Transport de carnavalsvierders, om lange wachttijden te voorkomen, vooraf een treinkaartje te kopen. Voor de veiligheid van de reizigers is er die dag ingangscontrole op de stations. Bel voor actuele reisin formatie met O9OO-9292 of kijk op www. veolia-transportnl Betaalbaar belasting advies op niveau! www.bba-belastingadviseurs.nl Er is nog steeds niet gestart met woningbouw in de Gou den Leeuw. Afgesproken was dat op 15 november 2007 zou worden begonnen met de bouw van de woontoren die bovenop de parkeerkelder komt. CDA, inVENtief en PvdA stelden woensdag vragen in de commissie Middelen. "Er moet nu eindelijk schot inkomen", zei raadslid Toon Loo- nen (CDA), die wilde weten hoe veel appartementen er verkocht zijn en wanneer de bouw nu daadwerkelijk van start gaat. Op beide vragen kon wethouder Hei dens (CDA) geen antwoord geven. Hij meldde wel dat voor de bouw van de 29 appartementen in de woontoren plus de bijbehorende twaalf vleugelappartementen niet het minimale verkooppercentage van 60 procent vereist is. Met de bouw van de andere woningen in de Gouden Leeuw wordt pas gestart zodra meer dan de helft is verkocht. Heidens zei dat het fun dament van de parkeerkelder op tijd gereed was. "Er is inderdaad toegezegd dat op 15 november gestart zou worden. We moeten kijken hoe we dit oplossen. Er moet zo snel mogelijk begonnen worden." Marius Emons (PvdA) wilde weten wat de consequen ties en de financiële gevolgen zijn. Hans Janssen Groesbeek (inVEN tief) vroeg wie er voor de kosten opdraait. "Daar kan ik nog niets over zeggen", aldus Heidens. "Het is duidelijk dat iedere vertraging leidt tot renteverlies." De twaalf Medewerkers van de Neder landse politie voeren de komende tijd actie voor een betere CAO. Dit geldt ook voor medewerkers van de politie in de regio Limburg- Noord. Het kan zijn dat u in deze peri ode niet altijd de service krijgt die u van de politie gewend bent. De politie laat deze acties echter niet ten koste gaan van uw veiligheid. Daarom blijft de politie beschik baar in geval van nood. Ook zal de politie optreden als de openbare orde in het geding komt', laat de politie in een persbericht weten. Donderdag 31 januari (vandaag) zijn alleen de districtsbureaus in Venlo, Venray, Roermond en Weert en het regiobureau aan de Rijnbeekstraat in Venlo geopend. De overige politiebureaus zullen gesloten zijn. Op genoemde dag worden in principe geen aangiftes opgenomen.Voor een aantal zaken is aangifte via internet mogelijk. De politie blijft altijd te bereiken via telefoonnummer 0900-8884 of via 112 (in geval van spoed). Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie omgangsregeling ADVOCATEN arbeidsrecht Venray - Tel. 0478 - 521 070 Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek De ScheidingsWeg vleugelappartementen, met een gemiddelde verkoopprijs van 230.000 euro, worden wellicht afgenomen door Wonen Venray. Volgens Heidens zijn de onder handelingen hierover nog niet helemaal afgerond. De apparte menten in de woontoren zijn iets groter en dus ook duurder met een gemiddelde prijs van circa 260.000 euro. Directeur Bart van Roy van Janssen Projekt meldt dat de voorbereidingen voor de bouw van de 41 appartementen in volle gang zijn. "We zullen beginnen in week 8. Er komt een grote kraan te staan, dwars door het dek van de parkeergarage", zegt Van Roy die weet dat zeventig kandidaten zich hebben gemeld bij de make laars voor een appartement in de woontoren. De contracten zijn nog niet afgesloten omdat er nog onduidelijkheid was over het pri vate en publieke eigendom. De bouw van de woontoren van elf verdiepingen plus de laagbouw met twaalf appartementen zal ruim een jaar in beslag nemen. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging D onderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,40 (postcode 58..) 36,00 (overige binnenland) Gratis kennismakingsgesprek t>ejuiste weg in de goede richting Hans Peeters i.s.m. Ria Oomen 077 3523359 of 06 53264978 Praktijk voor kindercoaching

Peel en Maas | 2008 | | pagina 3