Straf worp fataal voor De Peel korf Anke Wennekers goudhaantje SVOC'01 Kostbaar puntverlies Oranje Wit Teleurstellend gelijkspel Spio Merselo blijft in titelrace DES scoort te moeilijk Jeugdbowlen PEEL EN MAAS Donderdag 31 januari 2008 - Pagina 23 SVOC'01 korfbal ISBV Venray e.o. De Peelkorf DES SV Merselo korfbal SKC 06 Peelkorf-Flamingo's 7-7 (5-4). Doelpunten De Peelkorf: Nicole Tielen (3x), Loes Eibers (2x), Tine ke Vergeld en Marianne Potten. De korfbaldames van De Peelkorf hebben in de thuiswedstrijd tegen Fla mingo's een punt laten liggen: 7-7. Na een 5-4 voorsprong bij rust leidden de Ysselsteynse korfbalsters tot in de slotminuut nog met 7-6. Op de valreep gooiden de gasten de gelijkmaker bin nen, waardoor de titelkansen voor De Peelkorf aanzienlijk zijn geslonken. In de eerste fase van de wedstrijd begon de Peelkorf met een achter stand. Na een kwartier speeltijd was deze achterstand gelijkgetrokken tot 3-3. Vervolgens brachten Tineke Ver geldt en Nicole Tielen de Peelkorf op een 5-3 voorsprong. Deze voorsprong werd helaas niet uitgebouwd. Het aan- valsspel liep niet lekker en doelpun ten bleven verder uit voor de Peelkorf in de eerste helft. Flamingo's maakte twee minuten voor de rust de 5-4. De tweede helft begon goed voor de Peelkorf. Met een afstandschot ver grootte Loes Eibers de voorsprong tot 6-4. Hierop volgde weer een moei zame fase in de wedstrijd. Elf minuten lang werd er niet gescoord. Uiteinde lijk maakte Nicole Tielen de 7-4. In de slotfase van de wedstrijd stokte het aanvalsspel bij de Peelkorf. Er wer den verkeerde keuzes gemaakt en dat leidde tot onnodig balverlies. Flamin go's maakte hier gebruik van en kon terugkomen in de wedstrijd. Met nog twaalf minuten te spelen stond er 7-6 op het scorebord. In de laatste minuut van de wedstrijd bracht Flamingo's de stand gelijk door te scoren uit een strafworp. Korloo-SVOC'Ol 3-4 (2-1). Doel punten SVOC'01: Anke Wennekers (2x), Debbie Wismans en Linda Claessens. SVOC'01 heeft in de strijd om lijfs behoud in de overgangsklasse A een heel belangrijke zege behaald. In de uitwedstrijd tegen directe concurrent Korloo in Heeswijck-Dinther werden twee punten behaald: 3-4. Het begin zag er allesbehalve roos kleurig uit voor de gasten. Korloo pakte vanaf het eerste fluitsignaal meteen het initiatief en nam een 2-0 voorsprong. Het andere aanvalsvak van SVOC'01 moest dus zien te scoren om weer aan te kunnen klampen. Er werden aardig wat kansen gecreëerd, maar het scoren wilde nog niet echt lukken aan de zijde van de gasten. De verdediging had daarentegen de touwtjes goed in handen, waardoor het aanvalsvak het vertrouwen kon terugwinnen en de echte kansen kon gaan benutten. Anke Wennekers wist met een goede actie de eerste score voor SVOC'01 op het scorebord te zetten: 2-1. Bij die stand bleef het tot aan de rust. In de tweede helft ging de aanval op zoek naar de gelijkmaker en werd wederom de rug vrij gehou den door het sterk verdedigende vak. Met een heel fraaie doorloopbal wist Linda Claessens de gasten op gelijke hoogte te brengen. De domper kwam al snel toen de thuisploeg opnieuw op voorsprong wist te komen (3-2), maar was het Debbie Wismans die de gasten weer langszij bracht: 3-3. Anke Wennekers bracht vervolgens met een fraai afstandschot SVOC'01 zelfs op een 3-4 voorsprong. De tweede treffer van Wennekers bleek achteraf een gouden te zijn. Goed voor de winst en weer hoop voor de tricolo res in de strijd om handhaving in de overgangsklasse. SVOC'01 vervolgt op zondag 10 februari de competitie met opnieuw een duel tegen een naaste concur rent. In sporthal 't Brugeind in Meerlo komt Flash op bezoek. Dit duel begint om 15.30 uur. Astrantia-Oranje Wit Oranje Wit 12-9 (7-3). Doelpunten Oranje Wit: Rian Derikx (3x), Loes Kateman, Linda Houben en Annelie Reintjes (allen 2x). In de strijd om de titel in de eerste klasse C heeft Oranje Wit kostbaar puntverlies geleden. In de uitwedstrijd tegen Astrantia gingen de Leunse korf balsters met 12-9 onderuit. Oranje Wit kwam de zwakke start waarin het met 4-1 achter kwam niet meer te boven. De thuisploeg bleef in de rest van het duel steeds met een marge van drie doelpunten aan de goede kant van de score. Concurrent Swiff speelde zondag gelijk en staat nu een puntje voor op Oranje Wit. Al meteen na het eerste fluitsignaal liet Astrantia zien volledig voor de overwinning te gaan. De Leunse ploeg had een beetje de zenuwen in de benen, maar knokte hard voor de kansen. Astrantia nam de voorsprong, en alhoewel er ook voor de Oranje dames kansen waren, werden deze niet afgerond. Hierdoor kwamAsrantia op een 3-0 voorsprong na tien minuten. Loes Kateman scoor de het eerste oranje doelpunt van afstand, maar Astrantia was zeer doel treffend. Linda van Deurzen en Rian Derikx hadden legio kansen, maar de ballen rolde meermaals ongelukkig uit de korf. De thuisploeg liep zelfs uit tot een 6-1 voorsprong, waardoor Oranje Wit in lichte paniek raakte. Een plus punt was dan ook dat de dames toch bleven vechten voor de doelpunten en Annelie Reintjes en Rian Derikx scoorde dan ook de verdiende 6-3. Na rust werd er geprobeerd de knop om te draaien en alsnog een doelpun- tenreeks te maken. Linda Houben scoorde van afstand, maar opnieuw liep Astrantia weer uit. Even leek het Oranje Wit te lukken om terug te komen. Bij een 11-8 achterstand kreeg Linda Houben een vrije worp. Deze rolde echter weer net uit de korf, waardoor het gat niet kon worden gedicht.Astrantia was de betere ploeg, en daarbij had Oranje Wit ook de arbi trage niet mee. De thuisploeg won uit eindelijk verdiend met een 12-9 stand. Swift speelde gelijk, waardoor het op zestien punten komt en Oranje Wit op vijftien punten blijft steken. De oranje dames zullen dan ook hun best moe ten doen om de laatste wedstrijden te winnen, en darnaast het geluk heb ben dat Swiff nog een puntje laat lig gen. De Veldense ploeg is echter niet onverslaanbaar dit seizoen, dus een klein kansje op een comeback is nog steeds aanwezig. HZPC-Spio 6-6. Doelpunten Spio: Jeroen Bosch en Perry Brands (beiden 2x), Erwin Streef- land en Sander de Vries Twee waterpoloploegen vochten afgelopen zaterdag een beladen Lim burgse derby uit. Met in de hoofdrol len: Spio uit Venray, HZPC uit Horst en zwembad De Berkel in Horst als arena. Na vier periodes strijdlust, waarin de gemoederen soms hoog opliepen kon geen van beide teams een duidelijk verschil maken: 6-6. Vorig seizoen was Spio al twee keer te sterk voor HZPC, dus de Venraynaren wisten precies wat ze te doen stonden. Alleen door middel van veel strijdlust en in hoog tempo waterpolo te spelen zijn de heren uit Horst te verslaan. Dat was in de eerste periodes van de wedstrijd te zien. Beide ploegen toonden de strijdlust die men in een Limburgse derby kan verwachten, wat resulteer de in een aantal mooie doelpunten en enthousiaste reacties vanuit het publiek. Ondanks dat Perry Brands uit een strafworp Spio op voorsprong had gebracht, hield HZPC er na twee periodes een kleine voorsprong op na: 3-2. Vanaf de derde periode begon Spio langzaam de wedstrijd naar zich toe te trekken. Van de nervositeit die in de eerste periodes nog voor fou ten zorgde was niets meer te mer ken. Helaas had Spio het geluk niet mee. Een mooi lobballetje van Erwin Streefland werd door de arbitrage afgekeurd, tot woede van het mee gereisde Venrayse publiek. Na een periodestand van 3-3 kon Spio niets anders doen dan in de laatste periode er nog een tandje bij te zetten.Via een aantal snelle counters kreeg Spio het moegestreden HZPC op de pijnbank. De heren uit Horst hadden in het strafworp gebied zware overtredin gen nodig Spio af te stoppen. Door dat Jeroen Bosch twee strafworpen met succes achter de Horster goalie schoot liep Spio uit tot 4-6. HZPC gaf zich echter niet zomaar gewonnen. Via twee goed uitgespeelde man meer situaties wisten de heren uit Horst op de valreep de eer te redden. Door dit gelijkspel op directe concurrent HZPC stijgt Spio naar de achtste posi tie in de 4e klasse bond. Echter lang tijd om na te genieten heeft Spio niet. Over twee weken speelt Spio in Sit- tard tegen titelkandidaat Hellas-Glana. Met het getoonde spel van afgelopen zaterdag kan men zich in Sittard alvast voorbereiden op strijdlustig Spio, dat altijd gemotiveerd is om te stunten in een Limburgse derby. Uitslagen Klimop Cl-SVOC Cl 2-14 Korloo 1-SVOC 1 3-4 Gazelle Cl-SVOC C2 1-5 Peelkorf 2-SVOC 2 6-8 Lottum D2-SVOC D2 1-3 Peelkorf 4-SVOC 4 3-4 SVOC El-Oranje W. El 2-2 Peelkorf F1-SVOCF1 12-8 Programma zaterdag 2 februari Peelkorf 1-Welpen 1 16.10 Welpen 1-OranjeWit 1 16.35 Peelkorf 3-Welpen 2 12.00 Welpen 2-Oranje Wit 2 12.50 Programma woensdag 6 februari Oranje Wit 4-SVOC 4 21.00 Roka-Merselo 4-9 (2-5). Doel punten Merselo Sanne van Els (3x), Diana van der Duijn, Anja van Dijck en Marijke Loonen (allen 2x). De korfbalsters van Merselo blijven in de race voor het kampioenschap in de tweede klasse. De uitwedstrijd tegen nummer twee van de ranglijst, Roka, werd heel knap met 4-9 gewon nen. Al voor de pauze liepen de gas ten, die zondag uitstekend speelden, uit naar een 2-5 voorsprong. Die marge kwam in de tweede helft niet meer in gevaar. Het spel begon gelijk op met aan beide kanten kansen. In de 5e minuut opende Diana van der Duyn de score en al snel kwam de gelijkmaker. Hier na overheerste Merselo. De verde diging stond als een huis, waardoor Roka niet in zijn spel kon komen, ter wijl Merselo door goede combinaties de beste kansen creëerden. De 1-2 en 1-3 vielen toen al snel door doel punten van Anja van Dijck en Sanne van Els. Roka kwam nog terug tot 2-3, maar Merselo liep voor rust, ondanks een wat onrustigere fase nog uit naar 2-5. In de tweede helft werd het goede spel van de eerste helft weer goed opgepakt, ook de verdediging was geconcentreerd en gaf niks weg. De kansen bleven door het felle en afwisselende spel komen en ook in de tweede helft kwam Roka er niet aan te pas. Merselo liep uit naar een 3-7 voorsprong en de overwinning kwam niet meer in gevaar. Toch kwam er aan het einde van de wedstrijd nog een wat rommeligere periode, maar met doelpunten van Anja van Dijck en Marijke Loonen kon Merselo met een stand van 4-9 de overwinning binnen halen. Geko 2-DES 5-5 (1-1). Doelpun ten DES: Petra Branje (2x), Kelly Lensen, Wendy Rouwens en Susan Martens. De korfbalsters van DES hebben de uitwedstrijd tegen Geko 2 uit Sint Michielsgestel niet kunnen winnen: 5-5. De eerder gespeelde thuiswed strijd tegen Geko had DES nog met ruime cijfers (14-3) gewonnen. Coach Femke van Tilburg waarschuwde voor deze wedstrijd dan ook voor het onderschatten van de tegenstander en gaf aan dat de dames van DES het erg lastig zouden kunnen krijgen tegen Geko wanneer de kansen niet worden afgemaakt. Het afronden van de kan sen is namelijk vaker een probleem bij de Vierlingsbeekse korfbalsters. DES begon erg sterk aan de wedstrijd. De verdediging stond als een huis en er werden vele ballen onderschept. De aanval van DES wist helaas niet tot scoren te komen en kon dan ook niet op voorsprong zetten. Pas na dertien minuten op de klok wist DES voor het eerst de korf te vinden. Petra Branje scoorde door middel van een afstandschot en bracht DES daarmee op een 1-0 voorsprong. Geko wist de eerste helft ook een keer te scoren en bepaalde daarmee de ruststand op 1-1. Tijdens de rust gaf Femke van Til burg aan dat er ruimer moest worden gespeeld. De tweede helft kwamen de gasten niet goed in hun spel. Ze irri teerden zich aan de slecht fluitende scheidsrechter die het grove spel van de tegenstander toeliet. DES liep de tweede helft dan ook steeds achter de feiten aan. Tot een stand van 2-2 wist DES Geko bij te houden. Dit tweede doelpunt werd gescoord door Kelly Lensen. Daarna liep Geko uit naar een 4-2 voorsprong. DES kwam echter weer terug tot 4-4 door afstandscho ten van Wendy Rouwens en Susan Martens. Geko reageerde hier weer meteen op door de 5-4 aan te teke nen. Met nog twee minuten op de klok wilde DES graag minimaal één punt mee naar huis nemen. Het lukte Petra Branje om de stand weer gelijk te trekken: 5-5. Dit was tevens het laat ste doelpunt van de wedstrijd. Op zondag 10 februari ontvangt DES in de Raayhal in Overloon kop loper De Wilma's. Het duel begint om 13.30 uur. De Venrayse Jeugdkampioenschap pen telde dit jaar slechts vijftien deelnemers. Nadat de voorronde een week eerder plaats vond, mochten de finalisten afgelopen zondag onder luide aanmoedigingen van ouders en het talrijke seniorenpubliek, die eveneens hun kampioenschappen speelden, hun beste bowlingbeentjes voorzetten om de felbegeerde kampi oenstitels in de wacht te slepen. Bij de junioren gingen Patricia Camps (189) en Lisa Jansen (184) in de voor ronde uitstekend van start, maar bleef Luke met 175 goed in het spoor en scoorde zeer constant met als gevolg, dat Luke met 695 als eerste de finale inging, gevolgd door Camps met 677 en met een nieuw PR van 211 verras sende Willem Denissen als derde met 612 pins. Jansen sloot de voorronde in mineur met 575. In de finale was Luke nog beter op dreef en dat leverde hem met o.a. een 211 game het verdiende kampioenschap op met 1460 pins, wat een gemiddelde van 182,60 beteken de. Ook Patricia Camps, Lisa en Monya Kuysters waren beter op dreef dan in de voorronde. Camps eindigde met een prachtige 226-game en dat was voldoende om de oprukkende Lisa Jansen op het podium achter zich te houden: Patricia Camps 1396 en Lisa Kuysters 1235. Willem Denissen kon zijn derde plek uit de voorronde niet vast houden en eindigde met 1194 pinfall als vierde en Monya Kuysters sloot haar kampioenschap af met 1105 pins, goed voor de vijfde plaats. Bij de aspiranten, waar slechts vier deelne mers aan de start verschenen, was Richard Addae van meet af aan heer en meester. Met in de voorronde o.a. games van 202 en een nieuw PR van 267 had Richard al tweehonderd pins voorsprong op de ietwat tegenvallen de Niels de la Roy en Wendy Camps die haar voorronde afsloot met een nieuw PR van 183. Debutante Daisy Harms sloot de rij. In de finale was Richard Addae wederom veel te sterk voor de concurrenten en met 211 als hoogste finalegame mocht Richard zich met 1488 pins (186 gemiddeld) de meer dan terechte aspirantenkam pioen noemen. Op gepaste afstand (1146) mocht Niels de la Roy toch de tweede podiumplaats innemen en eindigde Wendy Camps met 1089 als derde. Daisy Harms, die de vierde plaats bezette, zorgde in de slotgame Ook de vierde wedstrijd om de Limburg Bokaal in Sittard bracht voor de sjoelers van de Invaliden Sport- en Belangenvereniging Venray e.o. weer verschillende medailles. In de klasse B was Marijke Denissen goed op dreef met haar gemiddelde van 135,70. Dit leverde haar een mooie tweede plaats op. Ook Koen Heideveld werd tweede door in de klasse D een gemiddelde te gooien van 128,15. Marjo Manders kwam in die klasse niet verder dan een vijfde plaats met 121,30 gemid deld. Beter verging het Martien Man ders, die in de klasse F tweede werd met zijn gemiddelde van 119,05. In deze klasse werd Wilma Wismans vijf de met 116,70 gemiddeld en Bas Pas tors achtste met 113,60 gemiddeld. In klasse H haalde Leo Reintjes een gemiddelde van 101,10. Dit was goed voor een derde plaats. Jan Pijpers werd vijfde met slechts 98,25 gemid deld. Linda Buis kent haar grenzen nog niet. In klasse I werd zij duidelijk eerste met een ongelooflijk gemiddel de van 106,90. Marjan Litjens en Hans Ottenheim werden in deze klasse achtste en negende met gemiddelden van 96,20 en 95,25. van de finale met een game van 138 ook voor een nieuw PR. Bij de pupil len was er maar één echte favoriet en dat was Ken Litjens. En hoewel hij na een slechte eerste game de vaandel tijdelijk moest overdragen aan Jolanda Camps, was dan na de tweede game in de voorronde weer rechtgetrok ken en was Ken vanaf dat moment de heerser. Meivin Vermeulen bezette na de voorronde toch ietwat verrassend de tweede plaats (494) voor Jolanda Camps (483). De overige drie deel nemers hadden al een aanzienlijke achterstand opgelopen en alleen Roel Wolters bleef nog enigszins in het spoor, waardoor hij nog niet geheel kansloos was voor een podiumplaats. Voor het jongste lid Quincy Vermeu len was het alleen maar genieten en ervaring opdoen en dat gold toch ook voor Harm Nijssen. In de finale zette Ken Litjens exact dezelfde score neer als in de voorronde (582) en was Jolanda Camps beduidend beter op dreef dan in de voorronde. Ken werd dan ook verdiend pupillenkampioen met 1164 pins en Jolanda Camps, die in de slotgame nog een 166 produ ceerde werd met 1013 pinfall tweede. Meivin Vermeulen werd ondanks zijn slotgame van 154 toch naar de derde plaats op het ereschavot verwezen met 969 pins. Na een zeperd in de eer ste finalegame van Roel Wolters kon hij zijn aanspraken op het podium wel vergeten, al wist hij zich daarna wel te revancheren, maar het was lang niet genoeg en eindigde met 863 als vierde. Harm Nijssen, vijfde met 835 pins, zorgde in de finale ook al voor een nieuw PR met een game van 140 en Quincy Vermeulen eindigde weliswaar met 617 pins als zesde. De kampioenen hebben zich automatisch geplaatst voor de Dag der Kampioe nen in mei. Aanstaande zaterdag is er geen bowlen. Ook de training op woensdag na carnaval gaat niet door. Uitslagen De Peelkorf 1-Flamingo's 1 7-7 De Peelkorf 2-SVOC'Ol 2 6-8 De Peelkorf 3-DOT (V) 2 5-6 De Peelkorf 4-SVOC'Ol 3 3-4 De Peelkorf 6-DOS (A) 2 1-5 Programma woensdag 6 februari KSV-Recreanten 21.30 Uitslagen De PeelkorfAl-DeWilma'sAl 5-5 De Peelkorf Bl-AltiorBl 6-8 DePeelkorfCl-DeHorstCl 3-2 De Peelkorf C2-HBSV Cl 1-14 De Peelkorf Dl-De Horst D3 2-14 De Peelkorf D2-De Wilma's Dl 2-8 De Peelkorf El-HBSV El 0-11 Peelkorf F2-SKC06 1 5-5 Welpen 6-Oostrum 2 0-3 Welpen 6-DES 1 1-1 Welpen 5-DES 1 3-3 Merselo 2-Welpen 5 0-1 Programma zaterdag 2 februari SKC '06 1-Welpen 2 14.30 Welpen 2-Welpen 1 15.20 Welpen 1-SVOC'01 1 16.10 Welpen 3-SVOC'Ol 2 12.00 SKC'06 2-Welpen 3 12.25 Welpen 4-SKC '06 2 13.15 Oranje Wit 3-Welpen 4 14.05 Uitslagen Astrantie-DES recreanten 8-2 Peelkorf 6-DES 1 welpen 1-1 Peelkorf 5-DES 1 welpen 3-3 SpesAl-Al DES 13-5 Klimop Bl-Bl DES 7-0 Heumen Cl-Cl DES 7-2 Spes D3-D1 DES 1-3 TOG E-El DES 4-0 Programma woensdag 6 februari VIOS-DES recreanten Sportnieuws -info FC Gelre maatje te groot voor Venray SV Venray-FC Gelre 3-1 (0-0). Doelpunt Venray: Tamara Koonin gs- In een vermakelijk duel lukte het de vrouwen van Venray op eigen veld niet om opnieuw te stunten tegen de vrouwen van FC Gelre: 1-3. Venray stond voor deze wedstrijd op een keu rige vierde plaats. Het team van trai ner Ron Spruit heeft inmiddels geluk kig weer een nagenoeg fitte selectie. Enkel keepster Linsey Philipsen kampt nog met een gebroken teen. Gelukkig heeft het team in Sanne de Boer een uitstekende stand-in. Spit sen Sina Nispel en Rinske Reijnders waren beiden helaas afwezig, zodat er toch her en der geschoven moest worden in de opstelling door trainer Spruit. Hij heeft zelf inmiddels bekend gemaakt dat het zijn derde en laatste seizoen is bij de vrouwen. Volgend sei zoen zal hij trainer worden bij heren 2. Het roer zal worden overgenomen Mandy Maas (l) stoomt op met de bal. door de ervaren Ab Meeuwissen. FC Gelre doet het dit jaar opnieuw goed. Vorig jaar eindigde de ploeg op een fraaie tweede plek achter het inmid dels in de hoofdklasse uitkomende RKTSV Er werd twee keer nipt van Venray gewonnen. Net iets over de helft van de competitie, staat de ploeg uit Wehl opnieuw op de tweede positie. Doorgaans laten zij goed ver zorgd, aanvallend voetbal zien, wat ook terug te vinden is in het indruk wekkend aantal doelpunten vóór (gemiddeld vier per wedstrijd). De ambitieuze club zou haar hoofdmacht dan ook graag in de hoofdklasse zien uitkomen. In de heenwedstrijd hielp Venray bepaald niet. In een fraai duel werden de punten -terecht- gedeeld. Ook in de return begon Venray sterk aan de wedstrijd en zette Gelre onder druk, dat daardoor de draad enigszins kwijt leek. Venray kreeg een aantal kleine kansen, maar slordigheid in de eindpassing en voor het doel leidden niet tot een doelpunt. Ook een aantal hoekschoppen werden niet succesvol verwerkt. De aanvalsters van Gelre lieten bij vlagen hun klasse zien, door een aantal malen gevaarlijk te worden. De gehele eerste helft bood Venray echter sterk tegenstand. Ook keepster Sanne de Boer redde een aantal malen fraai. In de rust dan ook lovende woorden van trainer Spruit voor zijn team. In de tweede helft keek Venray binnen enkele minuten tegen een achterstand aan. Gelre had zich ook in de eerste helft al een aantal malen gevaarlijk getoond bij hoekschoppen. Dit keer was het raak: Heidi Löwent- hal kopte de corner bij de tweede paal binnen, waar centrale verdedigster Janine Rongen de bal nog kon kop pen, maar deze via de lat alsnog in het doel verdween. Venray kwam behoor lijk onder druk te staan. Een kwartier later stond de 0-2 op het bord toen Linda Thiemes alleen kon doorlopen op het Venrayse doel. Dit buitenkansje werd koelbloedig verzilverd. De Gel derse aanvallers werden in deze fase van de wedstrijd regelmatig gevaarlijk, Venray wist met kunst- en vliegwerk erger te voorkomen. Toch leidde een slordigheidje achterin nog tot de 0-3. Hierna trok Venray het initiatief naar zich toe en kreeg het nog een aan tal kansen op een eretreffer. Diverse schoten misten echter precisie en/of kracht. Uiteindelijk was het middenvelder Tamara Koonings die de Gelderse doelverdedigster met een afstand schot passeerde. Zo kreeg Venray toch nog zijn zwaarbevochten treffer. Meer zat er echter niet in tegen deze uitste kende tegenstander. Het publiek zag een bevlogen, maar sportieve strijd met een terechte winnaar. Inge en Jaap bowlingkampioenen In Restaurant Bowling Venray in Oostrum zijn de finales gespeeld van de Venrayse Bowlingkampi oenschappen 2008. 84 Dames en heren, waaronder zeven in Enge land wonende leden en vijftien jeugdleden deden aan deze titel strijd mee. Bij de dames in de A-klasse ging de titel naar Inge Lenssen, die weer terug is op het Venrayse nest. Met een totaal van 3115 over 16 games bleef zij num mer twee, Marlies Thijssen, 185 pins voor en pakte de kampioenstitel. De Engelse Lesley Gamblen passeerde Kim Pelzer nog in de finale en mocht het derde trapje van het ereschavot bestijgen. In de B-klasse bij de dames verdrong Carien Donders, dankzij een mooie finaleserie het nummer een uit de voorronde, Marielle Moors, van de eerste plaats en greep zo de titel met een totaal van 2711 pins, uiteindelijk 39 pins meer dan Marielle. Ria Latimer handhaafde zich op de derde plaats. Uitslagen Oostrum 1-Merselo 2 welpen 2 4-0 Merselo 2-De Peelkorf 5 welpen 2 0-1 Lottum Dl-Merselo Dl D-pup. 6-0 SVOC 1-OranjeWit C2 asp. C2 2-5 TOG Bl-Oranje Wit BI asp. BI 2-9 Roka 1-Merselo 1 sen. 3-9 Programma zaterdag 2 februari Merselo 1-SKC '06 1 welpen 1 14.55 Oranje Wit 1-Merselo 1 welpen 1 Uitslagen SKC' 06 Bl-Swift B2 1-8 SKC'06 El-Gazelle El 9-0 SKC' 06 F1-Peelkorf F2 5-5 Programma zaterdag 2 februari SKC'06 W2-PeelkorfW3 12.25 Peelkorf W4-SKC06W2 13.15 SKC'06 Wl-PeelkorfW2 14.30 Merselo W1-SKC06W1 14.55 Zij scoorde in totaal 2622 pins. Bij de heren in de A-klasse toonde Jaap Jon- gejan zijn klasse, door in de voorronde al de hoogste game van het kampioen schap te scoren met liefst 290 pins en mede daardoor al een voorsprong van 140 pins mee te nemen naar de finale. Daar voegde hij nog 98 pins toe en werd met het uitstekende gemiddelde van 225.44 de terechte kampioen van Venray. Om de tweede plaats werd een vinnige strijd gestreden tussen de echte Engelsman Tony Hall en de in Engeland wonende Robert Peeters. De wedkamp werd met een verschil van 10 pins beslist in het voordeel van eerstgenoemde. Bij de B-Heren was Serge dAmore de grote verrassing. Hij klom via een prima 1221-serie van de vijfde plaats naar de titel en verdrong daarmee tevens Joos Peeters van een podiumplek. Mark Mijling behield met een degelijke finaleserie zijn tweede plaats en ook Math Offermans wist zijn 3e plaats vast te houden. Ook bij de C-heren veranderde er het een en ander in de volgorde na de voorron den. Joop Volleberg voerde het klas sement aan, maar moest in de finale het hoofd buigen voor de van de vijfde plaats komende Bram Snellen, die een uitstekende 1240-serie neer zette. Joop moest genoegen nemen met de tweede plaats en Theo Kessels behield zijn derde plaats. In de D-klas- se veranderde er niets na de voorron den want Jac Smetsers scoorde in de finale met 1039 de hoogste serie en bleef het nummer twee, Jac Swinkels uiteindelijk 111 pins en JanAben 192 pins voor. De kampioenstitel ging bij de dub bels in de A-klasse naar het duo Jaap Jongejan en Chris Koreman, dat Robert Peeters en zijn Engelse koppelgenoot Bob Hendry 149 pins voor bleef. Nick Claessens en Mark Mijling gaven maar 3 pins toe aan nummer twee. In de B- klasse werd het duo Math Offermans/ Serge D'Amore kampioen en in de C- Klasse ging de titel naar Yvonne van de Wolf en Joop Volleberg. WONC

Peel en Maas | 2008 | | pagina 23