GD 1 ÜwICT 'Splitsing Meerlo- Wanssum erg lastig Verzet tegen tarief regiotaxi -sais-te, de graaf Mieke Janssen mooiste vamp PIËLHAZEN ^PUFFET «J ónze zorg u intratuin KOOPAVOND! mijling u intratuin dé specialist tegels, ssmiteir en tegelwerken! Finale Gouden bruidspaar in Oirlo En verder: Bandoetere Up/p VOORDEEL www.eetcafedenraaf.nl - Tel.: 511330 voor TV/Sportijn verliest topper Kunst Cultuur 9 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 10-11 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Sport 22-24 Kerkelijke diensten 26 Carnavalszondag _______EN -MAANDAG NU TIJDELIJKE VERKOOP VAN ONZE MERKEN BIJ BERDEN MODE VENRAY CAMPS OPTIEK GESLOTEN i.v.m. verbouwing van 4t/m 11 februari Gemeente kan niet zelfstandig blijven Splitsing van de gemeente Meerlo-Wanssum is, gelet op de raakvlakken die er met zowel Venray als Horst aan de Maas zijn, een mogelijkheid. Maar een fusieproces wordt in dat geval zeer lastig. Dat is een van de conclusies uit het onderzoek dat onderzoeks bureau Van Naem Partners heeft uitgevoerd in opdracht van de raad. Duidehjk is dat de gemeente Meerlo-Wanssum niet zelfstandig kan bhjven. De resultaten van het onder zoek zijn dinsdagavond in een besloten werkvergadering gepresenteerd aan de raads- en commissieleden. In het rapport wordt ingegaan op twee mogelijke opties voor de toekomst: zelfstandig verdergaan of fuseren. Het onderzoeksbureau komt tot de conclusie dat zelfstan dig verdergaan, gelet op de grote projecten die (gaan) spelen en de verdergaande taakverzwaring van de gemeenten in Nederland, geen reële mogelijkheid is voor Meerlo- Wanssum. Het bureau adviseert de politiek dan ook om in te zetten op fusie. Uit het onderzoek blijkt dat zowel Horst aan de Maas als Venray geschikte partners zijn voor Meerlo-Wanssum. De drie gemeenten hebben veel overeen komsten, wat volgens het bureau mede wordt veroorzaakt door de dubbele oriëntatie van Meerlo- Wanssum. Die dubbele oriëntatie is het gevolg van de ligging van Meerlo-Wanssum. Zowel met Ven ray als Horst aan de Maas wordt door de gemeente samengewerkt. Burgers maken gebruik van zowel voorzieningen in Venray als in Horst aan de Maas. Maar er zijn ook belangrijke verschillen tussen de drie gemeenten. Zo zijn volgens het bureau bijvoorbeeld het indu striële en agrarische profiel van de gemeenten niet hetzelfde. Van Naem Partners geeft ook aan dat een splitsing van de gemeente, gelet op de raakvlakken die er met beide buurgemeentes zijn, een mogelijkheid is voor Meerlo-Wans sum. Daarbij wordt overigens wel aangegeven dat een fusieproces dan zeer lastig wordt. Naast de procesmatige zijn er volgens het bureau ook maatschappelijk nade len aan splitsing van de gemeente verbonden. Het onderzoek is uitge voerd om de raad een goed beeld te geven van de mogelijkheden. De gemeenteraad wil binnenkort in een werkvergadering samen met het college gaan praten over de ver dere stappen. Daarna gaat de raad naar verwachting in de tweede helft van maart in gesprek met de burgers, dorpsraden, verenigingen, instellingen, ondernemers etc. om te horen hoe zij aankijken tegen de toekomst van Meerlo-Wanssum. Ondertussen worden de ontwik kelingen in de regio nauwgezet gevolgd. Ook die ontwikkelingen zullen een rol spelen bij het uitein delijk te nemen besluit', schrijft de gemeente Meerlo-Wanssum in een persbericht. Aanleiding voor de onderzoeken naar de toekomst van de gemeente is de wankele positie waarin Meer lo-Wanssum momenteel verkeert. Er is weinig geld, het ambtena renapparaat zit aan de top van z'n kunnen en er komen de komende jaren tal van zware overheidstaken van het Rijk op het bordje van de gemeenten te liggen. Het plafond is bereikt. Enkele maanden gele den besloot het college van B en W, samen met de ambtenarentop van de gemeente, alle raadsfrac ties tot in detail uit te leggen met welke problemen Meerlo-Wans sum kampt om zo snel mogelijk tot een pakket van maatregelen te komen. Het is aan de politiek om een besluit over de toekomst van de gemeente Meerlo-Wanssum te nemen. Bekend is dat de gemeente Venray Meerlo-Wanssum ziet als zijn natuurlijke partner. Maar ook Horst aan de Maas zou graag de totale gemeente Meerlo-Wanssum inlijven, samen met de gemeenten Sevenum enArcen en Velden. FLAUW Vier jij carnaval? Het is een vraag die mij de afgelopen tijd veel wordt gesteld. Waarom? Ik weet het niet, want iedereen weet toch dat ik een feestbeest bij uitstek ben. Zeker met car naval, of beter gezegd: vastelao- vend ien Rooj. Want als geboren en getogen Roojse rakker ben ik al in de wieg besmet geraakt met hét bloed, bloed dat sneller door de aderen gaat stromen als de drie dolle dagen weer voor de deur staan. Mensen die car naval zonde van het geld vinden, begrijp ik niet. Voor vastelaovend spaar je toch gewoon het hele jaar? Ik moet alleen nog even snel een outfit verzinnen waar mee ik kan scoren in de kroeg en op de deinende pleinen in hartje Rooj. Misschien dat een boe- renoutfit het dit jaar goed doet? Boer zoekt vrouw scoort momen teel immers als een tierelier en in Piëlhazenland is dé boer het gesprekonderwerp van de dag.Je bent als boer in Venray verzekerd van vrouwelijke aandacht en dat is voor mannen op mijn leeftijd al erg bijzonder. En ik heb mijn grappen al klaar als ik, verkleed als boerenbruidegom (boeren kiel, snor, voetbal en met het PSV- logo op mijn grote neus), op stap ga. Ze zijn een beetje erg flauw, maar die malle sfeer hoort toch ook bij carnaval? Want is roetsjen in een bad bij een temperatuur van -1 niet gek? Zijn volwassen mannen en vrouwen die lamzat door de straten hossen normaal? Nee, toch? Carnaval is toch ook de periode dat we 'het' allemaal niet zo serieus en nauw nemen. Laat waaien, en het op de hak nemen van mensen hoort daar ook bij. Weten jullie wat ik al die mooie dames ga vragen? Of ze al weten waar ik als boerenbrui degom naartoe ga op vakantie. Niet? Naar mijn drie-onder-een- kapwoning in Trio de Janeiro! Flauw, ja, erg flauw. Maar ik heb dan ook enorm zin in drie ontzet tend dolle dagen. Even weg van alle stress, even weg van de krant, even weg van al mijn duffe col lega's, even weg uit de sleur van alledag. Het is carnaval, het is tijd voor bier en plezier, voor dansen en sjansen.... Ik heb de nieuwe schlager van Vader Abraham al in mijn hoofd. 'Ik ben een boer, en ik zoek een vrouw...' Hannes GEDURENDE CARNAVAL ZIJN WIJ NORMAAL GEOPEND Mieke Janssen uit Swolgen is winnares geworden van de meta morfosewedstrijd Van ramp tot vamp van nieuwsblad Peel en Maas. Tijdens een gezellige bijeen komst in De Witte Hoeve werden de prijswinnaars zaterdagavond bekendgemaakt. Mieke mocht twee prijzen in ontvangst nemen, een fraaie relaxfauteuil van Hof- mans Tapijten en een verwenover nachting en -ontbijt van De Witte Hoeve. Monique Jenniskens uit Venray werd tweede en kreeg een reis- cheque van 300 euro van reis bureau Vice Versa. Derde werd Juliette Direks uit Leunen, die als prijs een metamorfose en imagod ag van Rich Art Kappers ontving. Voordat de uitslag werd bekend gemaakt, werden de elf finalisten eerder op de dag nog eens heer lijk in de watten gelegd bij Rich Art Kappers in Wanssum. De elf schoonheden werden vervolgens aan het begin van de avond in een exclusieve limousine van Exclu sive Drive van De Artiest naar De Witte Hoeve vervoerd. In deze Peel en Maas leest u meer over de finale van de metamorfose- De elf metamorfosekandidaten begonnen de finaleavond met een heerlijk glaasje champagne in theatercafé De Artiest. wedstrijd, die komend jaar wordt voortgezet onder de naam Good Looking. Wethouder Emonts: "Het verbaast me dat er zoveel klachten zijn" Het college heeft eind vorig jaar besloten het tarief voor de regiotaxi voor gehandicapten in twee stappen te verhogen. Per 1 januari is het goedkope tarief verhoogd van 0,35 naar 0,40 euro per zone. Vanaf 1 juli geldt een prijs van 0,45 euro. Alhoewel B en W bevoegd zijn tot deze prijsverhoging, reageerde de commissie Maat schappelijke Diensten boos en afwijzend. De politiek vindt de tariefsverhoging niet gerecht vaardigd omdat de kwaliteit van de regiotaxi nog steeds te wensen overlaat. Op 15 mei 2007 vond in het gemeentehuis nog een evaluatie plaats. Gebruikers en gehandicap ten uitten toen forse kritiek op de regiotaxi die in december 2006 de opvolger werd van de deeltaxi. Volgens de commissieleden regent het nog steeds klachten. Alle par tijen keerden zich donderdag dan ook fel tegen de prijsverhoging. Temeer afgelopen jaar al de vaste (forfaitaire) reiskostenvergoe ding is afgeschaft. Deze bijdrage bedroeg een kleine 300 euro per jaar. De politiek wil dat het college het genomen besluit terugdraait. Dit zal echter moeilijk gaan omdat de eerste verhoging inmiddels is ingegaan. Wethouder Emonts (PvdA) kreeg in de commissie vergadering ook het verwijt geen overleg te hebben gevoerd met de gehandicaptenorganisaties. "Want dan had u geweten dat de regio taxi niet functioneert", zei Mieke Beerkens (inVENtief). Emonts meent echter dat de kwaliteit van het vervoer 'absoluut is toegenomen'. Hij dacht dat de meeste klachten uit de aanloop periode nu voorbij waren. "Het verbaast me zeer dat er nog zoveel klachten zijn. Daar is mij niets van bekend. Ik trek de klachten na bij het regiobureau. En u mag mij verwijten dat ik niet eerst met het gehandicaptenplatform gesproken heb", aldus de wethouder. Mieke Beerkens vindt dat de regiotaxi eerst goed moet functi oneren voordat de tarieven ver hoogd mogen worden. "Een ver hoging van 28 procent per zone is een flinke aanslag voor de gebrui kers, die ook al de forfaitaire ver goeding kwijtraakren." Ook Lokaal Aktief en CDA wijzen de prijsver hoging af. "Het vervoer loopt nog steeds niet goed", zei Tiny Greben jak (Lokaal Aktief). "Kijk maar eens naar de meldingen op internet. De mensen moeten veel te lang wachten en het personeel is vaak onvriendelijk." Roland van Hal (SP): "De kwaliteit is inderdaad onder de maat. We kunnen niet instem men met een flinke lastenverzwa ring voor deze toch al kwetsbare groep." Volgens Ingeborg de Bar- banson (WD) is het vervoer zelfs 'waanzinnig slecht'."Er zijn zoveel klachten. Mensen staan een, twee uur buiten in de kou te wachten op de taxi. Eerst moet de regiotaxi de zaak op orde hebben. Het func tioneert nu bij lange na nog niet." Elly van Dijck (PvdA) rekende voor dat het 6000 euro per jaar kost om het tarief op 0,35 euro te houden. "Daar moeten we toch een gaatje voor kunnen vinden in de begroting", zei Van Dijck. "Er is al zoveel overgesproken. Het is een gemiste kans van het college. Deze trammelant hadden we kun nen voorkomen." Ook Samenwerking is ontevre den over de kwaliteit. "Je gaat toch niet meer betalen voor een pro duct dat kwalitatief minder wordt" zei Martin Wijnhoven. "Het college heeft niet goed opgelet. Dit besluit moet worden teruggedraaid. Alle fracties willen het.Wethouder, trek uw conclusies." Wethouder Emonts verklaarde dat de reden voor de tariefsver hoging is, om meer in de pas te lopen met andere gemeenten en het openbaar vervoer. "Maar ik ben onder de indruk van al het com mentaar", zei Emonts die adviseer de om via de raad het collegebe- sluit weer ongedaan te maken. Het goedkope tarief geldt alleen voor de eerste vijf zones. Uitzonde ringen zijn het centrum van Venlo, het ziekenhuis in Venlo en de ziekenhuizen in Nijmegen. Deze zogeheten puntbestemmingen kunnen volledig tegen het geredu ceerde tarief bereikt worden. Ons restaurant 1 istftet Carnaval normaal geopend^ -gerechten in echte Warme 0»k voor grote „h'ecarn®atefeer! Uriuntr®ervefn Pen' 12 woensdag, donderdag, vrijdag SPECIAAL OPTIEK Tbs'er opgepakt De patiënt van tbs-kliniek De Rooyse Wissel in Oostrum die zich zaterdag tijdens een uitstapje in de buurt van de kliniek onttrok aan zijn begeleider, is opgepakt. De man werd dinsdagavond rond half tien aangehouden in het huis van een kennis in Den Haag. Vol gens een woordvoerder van het justitie zijn er geen aanwijzingen dat de man zich tijdens zijn ont snapping schuldig heeft gemaakt aan strafbare feiten. Eerder liet justitie al weten dat de man geen groot risico vormt voor de maat schappij. Dat is ook de reden waarom niet meteen groot alarm is geslagen. Justitie wil geen mede delingen doen over de wijze waar op de man aan zijn begeleider is ontsnapt en voor welke misdaden hij in de kliniek zit. De ontsnapte patiënt wordt weer teruggebracht naar de kliniek in Oostrum. Inbraak De politie onderzoekt een inbraak in een woning, die vrij dagmiddag tussen 13.00 en 15.00 plaatsvond in een woning aan de Lupine in Venray. De daders kwa men de woning binnen door een raam te vernielen. Uit de woning werden twee computers en een geldbedrag van enkele honderden euro's weggenomen. De politie vraagt getuigen van de woningin braak zich te melden bij de politie in Venray, telefoon 0900-8844. Carnaval en Peel en Maas Peel en Maas zal ook in de car- navalsweek normaal verschijnen. Wel is de inleverdatum voor de kopij wat gewijzigd. Sport- en verenigingsnieuws, evenals ker kelijke mededelingen, kunnen tot maandag 12.00 uur worden aan geleverd. Advertenties kunnen normaal tot dinsdag 18.00 uur worden aangeleverd. Omdat onze boekhandel in de Grotestraat op maandag en dinsdag gesloten is, worden kleine rubrieksad vertenties tot en met zaterdag aangenomen. Onze drukkerij op Keizersveld 19 is tijdens de car navalsdagen 's morgens geopend van 9.00 tot 13.00 uur. Direc tie en medewerkers van Peel en Maas en Van den Munckhof BV wensen u een fijne vastelaovend! Rühl Haegens Molenaar TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN HETRÜHL HAEGENS MOLENAAR EFFECT Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www. rongen vof.nl |;f.lAfcUA> Honderdnegenentwintigste jaargang - week 5 - donderdag 31 januari 2008 MAAS 4 AT l f EDWIN S BIANCA Elke laatste maandag van de maand gesloten Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 L. J bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl M.u.v. maandagmiddag 4 februari (dan zijn wij vanaf 13 uur gesloten i.v.m. optocht) Voor een groot assortiment Carnavals bloemwerk en boeketten bent u bij ons op het goede adres. Venray, Langstraat 133, tel. 0478-588585 www.intratuin.nl L-1V 1VIrArAIN L-f/-\V3 HOTEL ASTERIA VENRAY MAASHESEWEG 80a, 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-51 1466 VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 Passage 5 5801 BR Venray T. 0478 - 583440 www.mijlingoptiek.nl Wij blijven bereikbaar en willen u graag belonen met extra voordeel! Tegen inlevering van deze inge vulde bon aan onze kassa ontvangt u extra kassa-korting week 4 en week 5 - 2008: 15% kassakorting op sfeer-/trend-artikelen week 5 en week 6 - 2008: 15% kassa korting op droog-/ zijde-bloemen/zijde-planten - Bovenstaande acties zijn niet van toepas sing in combinatie met reeds geldende acties-/aanbiedingen - Deze acties zijn alleen van toepassing bij Intratuin Venray Postcode: Woonplaats: Venray, Langstraat 133, tel. 0478-588585 www.intratuin.nl Succes als resultaat www.rhmweb.nl

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1