Gemeente Venray In Venray telt iedereen mee Venray zo' mooi! Loting bouwkavels Aan den Heuvel 60 km/u-zones buitengebied Aanplant nieuwe bomen Woningbouw Vredepeel nabij Kleurrijke regenboogroute in wandelgebied Vlakwater 50 euro voor leeg blikje Verkeersmaatregelen carnaval PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Op woensdagavond 23 januari vond de loting plaats voor de uitgifte van veertien vrije-sectorkavels in het plangebied Brabander Aan den Heuvel. Vier kavels liggen in het eerste gedeelte van het plangebied, nabij de Schans. In het tweede gedeelte van het plangebied liggen tien kavels aan de Buizerdlaan. Onder het genot van een kop koffie of thee namen de deelnemers vol spanning plaats in de publiekshal. Notaris Weijs bepaalde de volgorde waarin de gesloten enveloppen voor de 38 inschrijvers werden geopend. Daarna werden de namen bekendgemaakt. Blije gezichten, maar ook teleurstelling waren het gevolg. De komende weken vinden de persoonlijke verkoopgesprekken plaats op volgorde van de loting. De gemeente publiceert tijdig zodra bekend is wanneer een volgende loting voor uitgifte van bouwkavels plaatsvindt. Op maandag 4 februari en dinsdag 5 februari is het gemeentehuis gesloten in verband met carnaval. Voor aangifte van geboorte en overlijden is de afdeling Publieksdiensten op beide dagen wel open van 10.00 uur tot 11.00 uur. *V> Venray, focus op mensen Gemeenteraad, college van Burgemeester en Wethouders en medewerkers van de gemeente Venray wensen u een fijne Vastelaovend! Donderdag 31 januari 2008 - Pagina 17 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 5 De gemeente start met het invoeren van 60 km/u-zones in het buitengebied. Dit is onder deel van het Venrays Verkeers- en Vervoersplan. De 60 km/u-zones worden alleen ingevoerd op gemeentelijke wegen zonder vrijliggende fietspaden. Uit praktische overwegingen gebeurt het invoeren in fasen. De eerste fase is het gebied rondom Oostrum en Smakt. Hier plaatst de gemeente in eerste instantie alleen 60 km/u- borden. Dit gebeurt in februari en maart. Andere gebieden volgen in de loop van 2008. In de jaren tot en met 2012 treft de gemeente ondersteunende maatregelen. Binnenkort start een aannemer met de aanplant van ongeveer honderd nieuwe bomen in Venray. Op deze manier compen seert de gemeente de gekapte bomen in 2007. Bij het verlenen van een kapvergun- ning legt de gemeente zoveel als mogelijk en noodzakelijk een her plantverplichting op. Verschillende soorten bomen worden op diverse plaatsen binnen de gemeente aangeplant: van eik, linde, beuk en populier tot amberbomen. Waardevolle bomen Als de bomen zijn geplant, wordt de grond rondom de stam komvormig afgewerkt zodat de aannemer tijdens droogte, de bomen water kan geven. Ook worden de bomen voorzien van bemesting om aan groei te bevorderen. Op deze wijze kunnen ze uitgroeien tot waarde volle bomen. Afgelopen week heeft het college van Burgemeester en Wethouders het vrijstellings- besluit genomen voor de ontwik keling van zeven woningen en de aanleg van de infrastructuur in Vredepeel. Dat is goed nieuws voor dit kerk dorp: de gewenste woningbouw is hierdoor weer een stap dichterbij gekomen. Tegen dit vrijstellings- besluit, de laatste stap van de ruim telijke procedure, kan nog beroep worden aangetekend. Blijft zo'n beroep achterwege, dan start de aanbesteding en aanleg van de infrastructuur nog voor de zomer van 2008. Aansluitend vindt de publicatie voor inschrijving en loting van de kavels plaats. Het is goed wonen in de gemeente Venray. Het welzijn van de inwoners staat er voorop. Er is goed onderwijs en werkgelegenheid op alle niveaus. Een rijk verenigingsleven en prima accommodaties om elkaar te ontmoeten. Inwoners zijn daarvoor ook zelf verantwoordelijk. Wethouder Welzijn Mathieu Emonts: "Wij willen dat iedereen kan meedoen in de Venrayse samenleving." De wethouder Welzijn licht zijn uitspraak graag toe, dit keer aan de hand van het jeugd- en jongerenbeleid en het sociaal beleid van de gemeente Venray. Over het onderwijs in Venray zegt hij: "Kinderen leren thuis, op straat en op school volwassen worden. De basis ligt bij opvoeding in het gezin en het onderwijs moet goed zijn." Onlangs bezocht Mathieu Emonts alle Venrayse scholen. "Ik was onder de indruk van de kwaliteit van het onderwijs en de manier waarop het kind centraal staat." De scholen zijn in de gemeente goed op orde, concludeert de wethouder. "Het geld voor de onderwijskundige vernieuwing is prima besteed." Erg blij is hij verder met de mogelijke komst van een kenniscentrum voor speciaal onderwijs in Venray. "Het is goed dat kinderen die speciaal onderwijs nodig hebben in hun eigen omgeving kunnen blijven. Bovendien profiteren andere scholen in de ge meente ook van deze deskundigheid." Het aanbod aan voortgezet onderwijs is uitstekend en de wethouder is verheugd over de aandacht voor bevorde ring van het technisch onderwijs. Verder heeft Venray veel aandacht voor mogelijk voortijdige schoolverlaters. "Wij doen er alles aan dat jongeren in onze regio voor hun 23e gekwalificeerd zijn voor de arbeidsmarkt." Jongeren Belangrijk vindt de wethouder ook dat jongeren zelf verantwoordelijkheid krijgen en nemen. "Je moet hen dat vertrouwen geven. Daar groeien zij van. Als je kijkt naar de stichting Poppodium en het project Wensgelden, zie je dat jongeren heel goed zelf kunnen organiseren. Daar moet overigens ook in de dorpen een plek voor zijn. Ik ben dan ook erg blij met voorzieningen als Jera in Ysselsteyn, Watjang in Oirlo en Jum in Merselo", aldus de wethouder. "Als het over de jeugd gaat, maak ik me wel zorgen over het toenemend gebruik van alcohol en middelen. Ik wil daarover graag samen met collega's in de regio het gesprek met jeugd en ouders aangaan." Begeleiding naar werk "Venray heeft een sterk sociaal beleid", stelt de wethouder. "Intensieve schuldhulpverlening, het volle recht op een uitkering, maar vooral ook begeleiding naar werk. Daar steken we veel energie in. Dat moet ook, want zelf in je onderhoud voorzien geeft betekenis aan het leven." In Venray krijgt iedereen die lang werkeloos is een individueel traject aangeboden, dat varieert van hulpverlening tot stap voor stap begeleiden naar werk. "Ook kijken wij naar wat nodig is om iemand meer geschikt te maken voor de ar beidsmarkt. En dat werpt zijn vruchten af. Het aantal uitkeringsgerechtigden daalt nog steeds." Venray heeft verder een ruimhartig beleid voor bijzondere bijstand. Daar kunnen mensen met een inkomen tot 120 procent van het minimum- inkomen een beroep op doen. "Want gebrek aan financiële middelen mag geen belemmering zijn om mee te doen in de maatschappij. Daar zijn we erg soepel in, maar tegelijk ook streng", zegt Mathieu Emonts. "Misbruik tolereren we niet en daar handhaven we dan ook op." Sterk verenigingsleven Venray maakt zich sterk voor de sociale samenhang. "Mensen moeten het goed hebben met elkaar", zo verwoordt Mathieu Emonts het. Hij legt uit: "Venray en de dorpen kennen een groot verenigingsleven. Clubs en vereni gingen zijn de dragers van de samenleving, zij geven mensen ontmoeting en invulling. Zo heeft de gemeente Venray prima sportaccommodaties, onder andere omdat de verenigingen die door privatisering zelf in stand houden. Andere verenigingen hebben eveneens onderdak nodig. Daarom heeft elk dorp in onze gemeente zijn eigen gemeenschapshuis. Daar kunnen mensen samen iets organiseren, elkaar ontmoeten en het samen goed hebben. Ook daar doen inwoners veel zelf aan, met elkaar én met de gemeente. Gebieds gericht werken noemen wij dat. Zo kunnen dorpen, wijken en buurten zelf een keuze maken en aangeven wat voor de inwoners belangrijk is. Zo geven zij zelf invulling aan hun dorp of wijk. De gemeente neemt die wensen erg serieus. Hoewel het natuurlijk ook wel eens tot heftige discussies leidt. Maar juist de dynamiek die daarin zit, zorgt voor de beste besluiten", vindt de wethouder. "De gemeenschap en niet de gemeente maakt de keuzes voor de leefomgeving." Tot slot wil de wethouder graag nog opmerken dat de zorg voor de inwoners, en dan met name de zorg aan huis in Venray goed geregeld is. "De overgang naar de Wet maatschappelijke ondersteuning is in onze gemeente en overigens in heel Noord-Limburg soepel verlopen. En daar ben ik erg blij mee. Door een goede invulling te geven aan deze wet kunnen mensen met een beperking steeds meer zelfstandig zijn en blijven. Je ziet het op straat; steeds meer mensen met een scootmobiel of andere hulpmiddelen. Ook zij kunnen weer meedoen in de maatschappij! Daar zetten wij als gemeente maximaal op in." In het heerlijke wandelgebied van Vlakwater heeft Stichting De Marke Venray, beheerder van de Venrayse gemeentebossen, een aantal wandelroutes vol extra's uitgezet: de Regenboogroutes. Wie de routes volgt, geniet van natuur én cultuur. Vlakwater is een gevarieerd gebied waar veel planten, bomen en dieren het naar hun zin hebben. De uitgezette routes hebben elk een eigen kleur en samen vormen ze de kleuren van de regenboog. Iedere kleur staat voor een thema. Aan de hand daarvan word je rondgeleid door Vlakwater. Folders Langs de routes is op verschillende plaatsen met natuurlijk materiaal een speelplek voor kinderen gemaakt. Hier kunnen ze onder andere sprietlopen, bokspringen en schijfstappen. De wandelingen zijn geschikt voor jong en oud en zijn aangepast voor mensen die moeilijk ter been zijn. Op het gemeentehuis, in Theehuis Odapark en op het VVV-kantoor liggen gratis gekleurde routefolders voor u klaar. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van de VIP-loterij op dinsdag 29 januari gevallen op lotnummer 4013907 bij VIP Veltumse Kleffen (C1000). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De levensmiddelen bon kan worden ingewisseld bij deze C1000. In verband met de jaarlijkse carnavalsactiviteiten op het Schouwburgplein en het Henseniusplein zijn alle rijbanen en fietspaden op de pleinen van dinsdag 29 januari tot en met vrijdag 8 februari voor alle bestuurders afgesloten. Tijdens de diverse georganiseerde optochten zijn in verband met de veiligheid van toeschouwers en deelnemers ook diverse wegen voor alle bestuurders afgesloten. Waar mogelijk zijn afsluitingen en omleidingen door middel van borden aangegeven. Op de website www.venray.nl vindt u een overzicht van de routes van alle optochten.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 17