Koester uw Monument Receptie voor pastoor Te Boekhorst Ger en Gon Loonen samen sterk Vier generaties in Overloon HOLTERMANS Patersstraat 35 - 5801 AT Venray Huis aankopen??? Wij helpen u er graag bij! Traay Out barst van het talent Wat wil je ook met vier jongens en drie meisjes die voor 21 klein kinderen zorgdragen. Met 21 jaar is Tom de oudste en Joos-Jan, die pas zes maanden is, sluit de rij. Gelukkig allemaal gezond en wel, benadrukt Gon die samen mer Ger hun eerstgeborene Nellie al na twee dagen zagen overlijden. Gon kwam van 't Veulen en mocht bij familie naar de 'Oelder- se' kermis. Eerst naar het matinee in de Siebengewaldse tent van Weijs. Zij walste graag en nichtje Annie zei 'die jongeman kan mooi walsen'. En even later zwierden Ger en Gon de danstent door. Op deze eerste driekwartsmaat dans volgde een heel leven. Ze waren zeventien jaar jong maar de keuze voor elkaar stond vast. Het was in die prille verlovings- dagen nog wel eens 'afzien' voor de geliefden. Want in de vastentijd was het thuisblijven. Alleen met halfvasten mocht Ger naar zijn meisje. Ze beleefden een zeven jarige verkeringstijd, dat was in die tijd meer regel dan uitzonde ring. Op 31 januari werd voor de wet getrouwd. Gevolgd door de kerkelijke huwelijksinzegening een week later op 5 februari in Oirlo. Dat was niet zo gebruikelijk omdat zeker in de jaren vijftig het kerkelijk huwelijk in de parochie van de bruid plaatsvond. Maar in de rectoraatskerk van Veulen waren toen nog geen huwelijks inzegeningen, die gebeurden in Leunen. Doordat ze in Oirlo ging wonen, ging de Leunse paro chieherder Vorstermans akkoord zodat op 5 februari 1958 in de St. Gertrudiskerk getrouwd kon Met de geboorte van Maren Groteboer mocht Overloon een vierde generatie verwelkomen. Op de foto Maren met moeder Ramona Groteboer-Van den Kamp (29 jaar), oma Maria van de Kamp-Hendrix (51) en overgrootmoeder An Hendrix-Hendriks (82). Door de parochies Blitters- wijck, Wanssum en Castenray wordt op zondag 10 februari tijdens een gezamenlijk aan geboden receptie officieel afscheid genomen van pastoor Hans te Boekhorst. Te Boekhorst heeft een benoe ming als pastoor aanvaard in de Midden-Limburgse parochie Hey- thuysen, hetgeen als een promotie gezien kan worden. De uit Hilva- renbeek afkomstige Te Boekhorst (42 jaar) werd op 27 september 1997 als pastoor geïnstalleerd in Blitterswijck en de dag erna als pastoor in Wanssum. Vervolgens werd hij op 1 september 2005 ook benoemd als administrator van de parochie Castenray, zodat hij vanaf dat moment drie paro chies onder zijn hoede had. Voor die tijd was hij acht jaar als kape laan werkzaam in Nederweert. In de ruim tien jaar, dat hij in de drie voormelde parochies met veel inzet werkzaam is geweest, heeft hij met de parochianen een hech te en warme band opgebouwd. Hij was zeer begaan met het wel en wee van de dorpen, had veel belangstelling voor het vereni gingsleven en was daar actief bij betrokken. Het is dan ook niet vreemd dat vele parochianen hem met pijn in het hart zien vertrek ken. De afscheidsreceptie vindt plaats in het gemeenschapshuis De Zandhoek in Wanssum van 12.00 tot 13-30 uur. Voorafgaand aan de receptie verzorgt pastoor Te Boekhorst om 9-30 uur zijn laatste heilige mis in Blitterswijck en om 11.00 uur in de parochie kerk van Wanssum. Hierna maakt hij onder gepaste begeleiding van het Blitterswijckse St. Antonius Abt Gilde de oversteek van de kerk naar het gemeenschapshuis. Op zaterdag 9 februari gaat hij om 19-15 uur voor in zijn laatste heilige mis te Castenray. Op dit moment is nog niet voorzien in de opvolging van Te Boekhorst. Zijn vertrek wordt voorlopig opgevan gen door het priesterteam van het dekenaat Venray. De installatie in Heythuysen vindt plaats op zon dag 17 februari. Gouden huwelijksfeest in Oirlo "We vormen een hecht gezin en dat moet altijd zo blijven." Gon Loonen-Reintjes ten voe ten uit. De nog zeer vitale gouden bruid viert samen met haar man Ger op donderdag 7 februari het vijftigjarig huwe lijksfeest. Zij is de actiefste en de woordvoerster in de gezel lige met veel familiefoto's opgetuigde woonkamer aan de Gertrudisstraat in Oirlo. Verslaggever Jan Leijsten zocht het gouden paar op. worden. De jonggehuwden gin gen wonen aan de Hoogriebroek- seweg in het ouderlijk huis van Ger, die daar zeventig jaar van zijn leven gewoond heeft. Begonnen werd als zelfstandig landbouwer, met drie koeien, achthonderd kip pen, wat zeugen en het land erbij. Ze boerden zeer vooruitstrevend want de eerste ligboxstallen in de gemeente Venray kwamen op hun boerderij. Voor Gon was er naast het gestaag groeiende gezin ook het werk op het bedrijf. Het was een vanzelfsprekendheid. "Altijd samen", zegt ze, waarbij het laten drinken van de jonge kalfjes haar grote 'hobby' was. Zevenenveer tig huwelijkse jaren woonden en werkten ze op de boerderij, die inmiddels van adresnaam gewij zigd is in Koepas 10. Totdat drie jaar geleden geruild werd met zoon Eric. Na grondige verbou wingen kwam ieder in zijn huidi ge woonstee. Het gezin bepaalde lange tijd het leven van Gon, die ook nu haar dagen niet in ledig heid doorbrengt. Was ze vroeger dertig jaar lid van de Oostrumse gymclub, nu doet ze nog aan bejaardengymnastiek, volksdan sen en zwemmen. Terwijl in de zomermaanden menige fietstocht met de KBO verreden wordt. Ger gaat op twee doordeweek se dagen naar zorgboerderij De Haam. Een mooie foto met de eie ren rapende gouden bruidegom getuigen ervan. Zijn grote hobby was de paardensport. "Een rui ter in hart en nieren." Vooral het springen was zijn passie en het ging hem goed af ook. Ger is al 49 jaar lid van ruiterclub SNA, Sport Na Arbeid, in Oirlo. Hoewel hij het vanwege de gezondheid noodge dwongen rustiger aandoet, getui gen het mooie trapje in de huis kamer en de zelfgemaakte tafel en banken van vlijt en vakmanschap. Gon doet nog het huishouden, de boodschappen en ze verzorgt de mooie tuin. Tevens is ze stee vast van de partij tijdens de 'mèg- jesmiddag'. Met de zes zussen en schoonzussen wordt iedere maand bij toerbeurt ergens bij gepraat. "We komen in die gezel lige uurtjes nog tijd tekort", lacht ze. Ger kaart drie keer per week, een bescheiden bezigheid voor Het Oirlose gouden bruidspaar Ger en Gon Loonen-Reintjes. iemand met zijn staat van dienst in de paardenwereld. In het begin hadden ze twee paarden voor het werk. Later werden het er meer. Drie jaar geleden heeft hij zijn laatste vier paarden 'met pijn in het hart' verkocht. Hij fungeerde zestien jaar als 'schatter' van de paardenverzekering die hij ook zeven jaar als voorzitter diende. Tevens was hij 25 jaar jurylid bij de concoursen. Op donderdag 7 februari is het gouden feest met om 15.00 uur een heilige mis in de Gertrudiskerk. Daarna is er in het Pelgrimshuis in Smakt een diner waarna met een gezellig samen zijn het feest wordt afgesloten. Deze langgevelboerderii aan de Moostdijk 6 in Ysselsteyn is gebouwd in de wederopbouw periode. Bij deze boerderij is gekozen voor een architectuur welke meer aansluit op de Hol landse bouwtrant. Ondanks aan passingen in het bedrijfsgedeelte, is het karakter bewaard gebleven. Het dakoverstek aan de voorge vel heeft een houten versiering welke rond de jaren veertig vaker voorkwam. De toegepaste kleu renschema komt bij de vroege wederopbouwperiode vaker voor. Achter de boerderij ligt een tunnelkas en erf en tuin zien er prachtig uit. Ook deze boerderij is landelijk gelegen en vormt met de andere boerderijen in deze straat een cultuurhistorische eenheid. Bron architect en bouwhistoricus de heer W Beelen. Namens SVM, Koester uw Monument. Wie ook een beeldbepalend gebouw of bij zondere plek in Venray of de kerk dorpen kent, kan dit laten weten. Reacties, suggesties over de wekelijkse rubriek kan men mai len naar koesteruwmonument@ kpnplanet.nl., p.a. Jerusalem 7, 5801 ML in Venray. Begin jaren negentig intro duceerde het Jerusalenicol- lege in Venray een nieuw fenomeen: de Traay Out. Deze week staat de dertiende editie van dit podium voor talenten op het programma. Wat begon als een carnavalsactiviteit is uitgegroeid tot een kweek vijver voor theatertalenten. "Het mooie is dat we kinderen met talent de kans geven om voor een groter publiek op te treden", aldus Leo Peeters, docent Frans, die al jaren aan de touwtjes trekt van Traay Out. (door Jan Leijsten) Achter de coulissen van Schouwburg Venray is het dins dagmorgen hectisch. De brug klasleerlingen hebben net als in voorgaande jaren het voorrecht om de eerste voorstelling van de Traay Out te mogen bijwonen. De spanning is duidelijk voelbaar achter de schermen. In de kelder is de make-up ruimte. Tientallen jongens en meisjes staan te trap pelen om straks zo mooi mogelijk op het podium te verschijnen. De kleurtjes worden aangebracht, net als de rouge, de haren worden nog de zoveelste keer in model gebracht. Marianne Stok en Willy Noy, die de schminkploeg leiden, hebben hun handen vol om alle plooien glad te strijken. Een verdieping hoger legt Eve lien van Bree, docente lichamelij ke oefening, die dit jaar het stokje overnam van Annie Engels, uit wat het succes is van deTraay Out."Het leeft enorm op school. Van de in totaal 2500 leerlingen op school doen er meer dan 200 mee. Samen met de docenten staan er strak jes 250 mensen op het podium. In september wordt al begonnen met het oefenen en instuderen van de stukjes. Dit gebeurt veelal op zondagen, want deTraay Out is een van de buitenschoolse activi teiten." De animo om mee te doen is ieder jaar enorm. Zo zeer zelfs, dat leerlingen teleurgesteld moe ten worden. Evelien:Zeven acts hebben we dit jaar helaas moeten afwijzen. Dat leidt altijd tot teleur stellingen. We kunnen echter niet anders, het programma zit zo vol. We hanteren het criterium dat het aanbod heel gevarieerd dient te zijn. Van dans, waarvoor altijd de meeste aanmeldingen binnen komen, tot zang, muziek en caba ret. Bovendien moet iedereen een kans krijgen, van de brugklasleer ling tot de leerlingen van de eind- examenklassen." Het programma voor de pauze is een juiste afspiegeling van die insteek. In 80 minuten passeren maar liefst zestien acts de revue. Als presentator Steef Janssen uit Holthees voor de eerste keer het podium betreedt, krijgt hij meteen een luid applaus. Op rij drie juicht een meisje van een jaar of dertien hem luidkeels toe. 'Steef, Steef', klinkt het door de schouwburg die gevuld is met honderden brugklas leerlingen van het Raayland Col lege. De 17-jarige Steef zal als rode draad in het programma fungeren. De bindende factor die met zijn zuivere humor en kwinkslagen en originele verkleedpartijen de acts aan elkaar praat. Steef Janssen is dan ook geen vreemde eend in de bijt. Eerder al was hij prominent vertegenwoordigd tijdens deTraay Out, de VWO-leerling. Presenteren zit hem dan ook in het bloed. Hij nam al vaker grote pronkzittingen voor zijn rekening, waardoor het talentenfestival van zijn school dan ook een peulenschilletje lijkt. De acts volgen elkaar in een rap tempo op. De twee jonge drummers van Too Drumz bijten het spits af, gevolgd door de vijf dames van Gotta Work en zan geres Femke uit Oirlo die aan de vleugel wordt begeleid door Resie. Lana en Lieke met de act terug naar school, Kimberley met een solodans, zangeres Nadine Daniels en de Pirates Dance. "Te gek", klonk het na afloop in koor uit de monden van de veertienjarigen Bo de Bruin, Meike Selder, Klinte de Rijck, Linda Martens en Robin Evers. De vijf straalden terecht. Hun piratendans kreeg een ovatio neel applaus van de brugklassers. "We genieten nog steeds." De decorploeg onder leiding van Rob van den Munckhof staat continu onder hoogspanning. Na iedere act sjouwt de crew met attributen en muziekinstrumenten om alle artiesten het decor te geven dat ze verdienen. Want de show must go on. Na de mini playbackshow, de zeer volwassen zangeres Jasmiene, twee voortreffelijke dansacts (Lis ten en Breezuh), onderbroken door een parodie op de belspel- letjes op tv, nadert het programma voor de pauze zijn einde. De zaal staat op zijn kop als zes leraren op het podium verschijnen. Gejoel, gefluit en een enkel applaus als de heren a capella het publiek mee voeren naar warme Amerikaanse oorden. The Dreamers zingen nummers uit hun tijd, waaronder het bekende California Dreamers van The Mama's en the Papa's. Nog een keer voordat de gong voor de pauze klinkt, maakt Steef zijn Genieten van Pirates Dance. opwachting. Na creaties als onder andere Mexicaans, Fransman, toe rist, basketbalspeler, Gerard Joling en reporter Woelrat kondigt hij nu, net in het pak, de slotact voor de pauze op. The Ultimate Victory oogst bij val en bewondering met een flit sende breakdanceact. Het doek gaat vervolgens dicht. Niet voor lang, want na een pauze van veer tig minuten maken nog eens elf artiesten en groepen hun opwach ting. Allemaal dromend van de hoofdprijs, deelname aan de twee de Star Academy in Sittard. "Een jury van docenten en leerlingen beoordeelt alle acts en de beste gaat naar Sittard waar alle scholen die onder het bestuur van LVO val len meedoen aan een grote show. Deze eindshow vindt op 31 mei in de stadsschouwburg in Sittard plaats", aldus Evelien van Bree. VASTGOED BV T 0478 -51 18 00 BEMIDDELING ADVIES IN ONROEREND GOED E info@holtermans-vastgoed.nl Honderdnegenentwintigste jaargang - week 5 - donderdag 31 januari 2008 EL EN MAAS "Het is te gek!" TT'.:

Peel en Maas | 2008 | | pagina 15