Succes rolstoeldansers Studie naar servicepunt Dorpsraad Swolgen plaatst informatiebord Bom onder plan sportpark zuid Verzin een naam voor nieuwe weg Schoolklas Swolgen ServicefB rubriek Oude foto AOTS HWK PEEL EN MAAS Donderdag 31 januari 2008 - Pagina 10 Rolstoeldansgroep Roll for Fun uit Meerlo en Blitterswijck viel afgelopen zaterdag tijdens de jaarlijkse rolstoeldanswedstrijd Wijchen Swingt in de prijzen. Vanuit de rolstoeldansgroep, die iedere donderdagavond in Blit terswijck danst onder leiding van rolstoeldansinstructeur Els Kus- ters, namen vijf dansparen deel aan deze wedstrijd en niet zonder resultaat. De dansparen, variërend dan send in de debutanten combi- en duo-klasse 1 2 en amateur latin combi- en duo-klasse 1, wisten maar liefst zes medailles in de wacht te slepen. Alle dansparen kwamen na de eerste rondes en halve finales uiteindelijk in de finale terecht waarin de zes beste paren van die dag dansten. Na deze finaleronde kon er worden overgegaan op de uitslag en de prijsuitreiking. De prijzen vari eerden tussen de eerste, tweede, vierde en vijfde plaats en één paar is zelfs na deze wedstrijd gepro moveerd van de debutantenklasse 2 naar de amateurklasse 2. Wilt u Een groepsfoto van de win naars. mee informatie omtrent het rol- stoeldansen en wat het precies inhoudt, breng dan een bezoekje aan de website van rolstoeldans groep Roll for Fun: www.rollfor- fun.nl.ae of stichting Bes: www. stichtingbes.nl.ae DOP Geijsteren bomvol ideeën en wensen Een veilige Dorpstraat, de realisatie van een servicepunt in de kern van het dorp en woningbouw. Dat zijn de drie speerpunten in het dorpsom- gevingsprogramma (DOP) van Geijsteren, dat maandag avond tijdens de commissie vergadering Leefbaarheid en Bestuur door DOP-voorzitter Bram Derikx officieel aan de politiek werd gepresenteerd. Het toekomstplan voor Geijs teren bestaat uit een bijna veertig pagina's tellend boek werk, waarin de kansen en bedreigingen voor het klein ste kerkdorp in de gemeente Meerlo-Wanssum op een over zichtelijke manier in beeld zijn gebracht. Het dorpsomgevingsprogram- ma van en voor het ruim 460 inwoners tellende Geijsteren is een handzaam, overzichtelijk rap port waarin speerpunten staan die ervoor moeten zorgen dat het dorp ook in de toekomst sociaal, economisch en ruimtelijk leefbaar en vitaal blijft. Het is een rapport dat gedragen wordt door de inwo ners, die massaal deelnamen aan de bijeenkomsten en de enquêtes die door de DOP-commissie in het dorp werden verspreid om aan de hand van de uitkomsten daarvan vorm en inhoud te kunnen geven aan de toekomstvisie. Ook namen ruim twintig mensen deel aan een van de vier werkgroepen: leefbaar heid, woningbouw, verkeersveilig heid en kleine activiteiten. SERVICEPUNT Het opvallendste item in het hele leefbaarheidsverhaal is de realisatie van een servicepunt. Er zou volgens de DOP-commissie een studie van de gemeente Meer- lo-Wanssum moeten komen naar de mogelijkheid om in het dorp een ontmoetingsplaats te creëren, waar alle inwoners terechtkunnen voor diensten als bijvoorbeeld een boodschappenservice, een post- mogelijkheid, een pinautomaat, medische diensten en een inter netvoorziening. Dit servicepunt zou bijvoorbeeld gerealiseerd kunnen worden in het gemeen schapshuis of in de oude schuur van de Lindenhof. Dat zijn de twee locaties die hiervoor nu in beeld zijn. Maar nader onderzoek moet onder meer uitwijzen of zo'n voorziening financieel haalbaar is en door wie het in dat geval gerund gaat worden. De insteek is dat het servicepunt de hele dag toegankelijk is. "Zo'n voorziening kan tevens de aantrekkingskracht van Geijsteren voor toeristen ondersteunen", aldus Derikx. DORPSTRAAT In het DOP wordt ook aandacht besteed aan de verkeersonvei ligheid in het dorp. Aan de orde komen bijvoorbeeld de gevaarlijke situaties op de doorgaande weg Wanssumseweg-Maasheseweg en de inrichting van de Dorpstraat, die aan een zijde parkeerplaatsen zou moeten krijgen, twee of drie voetgangersoversteekplaatsen en nog meer (of betere) verkeers remmers. Want de Dorpstraat wordt nu gebruikt als racebaan en er staan veel te veel auto's op het trottoir. Een ander heikel thema in Geijsteren is woningbouw. Het is alweer twaalf jaar geleden dat op het Heiveld is gebouwd. Wil het dorp niet doodbloeden, dan moet er binnen vijf jaar een nieuwe bouwlocatie in het dorp komen. Uit een van de enquêtes voor het DOP blijkt dat er behoefte is aan ongeveer tien tot vijftien nieuwe (huur)woningen. Momenteel heeft 25 procent van de huis houdens verhuisplannen binnen Geijsteren binnen nu en vijf jaar. Er blijkt vooral behoefte te zijn aan starterswoningen, levensloop- bestendige woningen en senio renwoningen die betaalbaar zijn. Twee potentiële bouwlocaties die in beeld zijn, zijn Heiveld II en Hoogveld. Volgens de werkgroep woningbouw is op korte termijn Heiveld II de beste woningbouw locatie in Geijsteren, en kan in de toekomst het Hoogveld wellicht als woningbouwlocatie dienen. Al hebben beide locaties zo hun problemen. Knelpunt bij Heiveld II is de ontsluiting, terwijl het ver werven van grond op het Hoog veld op korte termijn lastig blijkt. De ontwikkeling van nieuwe wandel- en fietspaden, aandacht voor groen, wegenonderhoud, cultuur en historie: het komt allemaal aan de orde in het DOP, waarvan de totstandkoming een ruim twee jaar durend proces is geweest dat bloed, zweet en tra nen heeft gekost. Bijzonder is dat de DOP-commissie nauwelijks gebruik heeft gemaakt van profes sionals van een bureau, maar het toekomstplan zelf heeft ontwik keld, gemaakt en geschreven. Dit om te voorkomen dat het een rapport werd, geschreven door de bril van een gemeente of bureau. Het geld dat daarmee is bespaard, mag Geijsteren zelf inzetten voor het realiseren van projecten die uit het DOP voortkomen. Op korte termijn wordt geprobeerd om een studie te houden naar de mogelijke locatie van het service punt. Volgens Bram Derikx is het belangrijk dat er snel resultaten geboekt worden die zichtbaar zijn in het dorp. "We hebben immers niet twee jaar gewerkt voor een boekwerk dat in de kast belandt." Er is door de gemeente een bedrag van ruim 10.000 euro beschikbaar gesteld voor de dorpsraad om 'laaghangend fruit' te plukken. En dat deze vruchten geplukt gaan worden, dat is wel zeker. Want er zijn plannen genoeg om Geijsteren leefbaar, veilig en mooi te houden. Dennis Christians van de dorps raad uit Swolgen is vorig jaar begonnen met het uitwerken van het plan om een informatiebord bij beide ingangen van Swolgen te plaatsen. Eerst werden alle vereni gingen en stichtingen uit Swolgen aangeschreven door de dorpsraad om ze op de hoogte te brengen van de plannen en om te kijken of er voldoende animo was vanuit de verenigingen om door te gaan met de plannen. Het plaatselijke klus- en timmerbedrijf Geert Stevens wilde graag meewerken met het ontwerpen van het bord. Ook wilde Geert Stevens de borden gedeeltelijk sponsoren om zo de Swolgense verenigin gen tegemoet te komen. Nadat de vergunning geregeld was, werden alle geïnteresseerde verenigingen nogmaals bij elkaar geroepen om afspraken te maken over de werk wijze van het plaatsen. Daarna kon op 5 januari het bord geplaatst worden door Dennis Christians en Geert Stevens. Zoals op de foto te zien is, wordt het bord al volop Links op foto Dennis Christi ans en rechts Geert Stevens. gebruikt door de verenigingen van Swolgen. Het informatiebord was de laatste actie van dorpsraads lid Dennis Christians, want hij is namelijk pas geleden verhuisd naar Meerlo en heeft daarom de dorpsraad verlaten. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mailmieghem@ worldonlinenl Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tienray-Swolgen, Meeuwstraat 16, 5854 GD Bergen. Voor bezoekwerk: tel.0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V ri j willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Tennisclub 't Löbke zet hakken in het zand Meerlo-Wanssum wil vaart maken met de bouw van een vernieuwd, multifunctioneel sportpark in Swolgen. Maar dan zal wethouder Dickie Minken (PvdA) er toch eerst in moeten slagen om tennis club 't Löbke over de streep te trekken. Want het bestuur van de tennisvereniging liet de gemeente volgens Min ken onlangs weten zich terug te trekken uit de werkgroep 'zuid', 't Löbke vindt de finan ciële risico's van het plan te groot en kan zich niet vinden in het voorstel dat de vereni gingen zelf veertig procent van de investeringen voor hun rekening nemen, bijvoorbeeld door zelfwerkzaamheid, spon soring en/of het werven van subsidies. Wethouder Minken lichtte de politiek maandagavond, tijdens de commissievergadering Leefbaar heid en Bestuur, in over de nieuw ontstane situatie die een bom legt onder het huidige voorstel. Want als de Swolgense tennisclub bij haar standpunt blijft, dan moet het genomen raadsbesluit opnieuw onder de loep genomen worden. Daarin is namelijk als voorwaarde opgenomen dat de voetbalvereni gingen Swolgense Boys (inclusief korfbalclub SKC'2000),TOP'27 en tennisclub 't Löbke aan het pro ject moeten deelnemen. Mocht 't Löbke afhaken, dan komt het financiële plaatje voor sportpark zuid er totaal anders uit te zien. Om te komen tot een vernieuwd sportpark zou de tennisclub samen met de Swolgense Boys en TOP'27 40 procent van de investeringen voor haar rekening nemen, en de gemeente 60 pro cent. Wethouder Dickie Mincken (PvdA) vertelde de fracties maan dagavond dat ze na carnaval (12 februari) een gesprek heeft met de werkgroep zuid. Met de twee voetbalclubs heeft ze overigens al gesproken. CONTRIBUTIE Voorzitter Jeroen van Staveren van 't Löbke laat in een reactie weten dat de tennisvereniging graag een plek krijgt op het ver nieuwde sportpark, heel graag zelfs, maar dat een vereniging als 't Löbke een bedrag van 200.000 euro niet kan betalen. "Die 40 pro cent moet van tafeLAls we 100.000 euro, wat al een enorm bedrag is, kunnen opbrengen door zelf din gen te doen, dan moeten we als vereniging nog altijd 100.000 euro lenen. Dat zou betekenen dat de contributie van de leden met der tig tot veertig euro omhoog zou moeten om de rente van de lening te kunnen betalen en dat willen we niet. Want de vereniging moet over tien jaar nog bestaan. Daarom hebben we nu de hakken in het zand gezet, maar ik zou niet wil len zeggen dat we ons al hebben teruggetrokken. Ik ga ervan uit dat we er samen met de gemeente uitkomen." Zoals bekend verlaat voetbalclub TOP'27 straks het sportpark in Tienray om onder dak te krijgen op het vernieuwde Swolgense sportcomplex. Kerke- bos is al de thuishaven van voet balvereniging Swolgense Boys, tennisclub 't Löbke en korfbalver eniging SKC'06. Het is de bedoeling dat het sportpark een grote facelift ondergaat. De bestaande gebou wen gaan tegen de vlakte voor de bouw van een grote kantine, een bestuurskamer en tal van andere ruimtes. In een eerste globale schets van het (ver)nieuwde sport park is uitgegaan van uitbreiding van de parkeerplaats, een korfbal terrein voor SKC '06 en een extra voetbalveld naast de tennisbanen. Het huidige hoofdveld blijft, maar wordt gerenoveerd, evenals het trainingsveld dat tegen de bosrand in het verlengde van het hoofdter rein ligt. Voor de uitbreiding moet 2,4 hectare grond worden bijge- kocht. Het grootste deel is land bouwgrond, maar ook een stukje bos moet door de gemeente wor den ingelijfd. TOTALE KOSTEN De totale kosten zijn in eerste instantie geraamd op ruim 2 mil joen euro, maar maandagavond werd gesproken over een bedrag van 1,5 miljoen euro. Bij het vast stellen van de begroting heeft de politiek 1 miljoen euro beschik baar gesteld voor het realiseren van twee hoofdlocaties in de gemeente Meerlo-Wanssum. Eén in 'noord' en één in 'zuid'. Voor beide accommodaties is 500.000 euro geoormerkt, waarvan een voorbereidingskrediet van 250.000 euro voor 'zuid' nodig is als voorbereidingskrediet voor het doen van onderzoeken en het aan kopen van de benodigde grond. Het voorstel is dat de verenigin gen zelf veertig procent van de investeringen voor hun rekening nemen, bijvoorbeeld door zelf werkzaamheid, sponsoring en/of het werven van subsidies. Dorpsraad zoekt informatie over steenfabrieken Tienray De dorpsraad van Tienray is op zoek naar mensen die een suggestie hebben voor een nieuwe naam voor de ver bindingsweg tussen de Leem- berg en de Zwanenweg in het gelijknamige nieuwbouwplan. Mensen die een suggestie heb ben, kunnen die naam doorge ven aan Arjanne van 't Kloos ter (secretariaat dorpsraad), telefoon: 515291, e- mail: vtklooster-meer@home.nl Er zijn een aantal voorwaarden voor een nieuwe naam die zijn op te vragen bij het secretari aat. Daarnaast is de dorpsraad op zoek naar oudere inwoners die nog gewerkt hebben of direct betrokken zijn geweest bij de werkzaamheden op de beide steenfabrieken die in Tienray heb ben gestaan. De dorpsraad is bezig met het inwinnen van informatie om te komen tot het realiseren van een blijvende herinnering aan deze steenfabrieken in het nieuw bouwplan. Graag wil de dorpsraad informatie over de steenfabrieken verzamelen. Wie wil helpen kan zich melden bij Erik van Maar- schalkerwaard op tel.nr. 58 38 82 of per mail: maar.ja@tele2.nl Zoals bekend wordt de kern van Tienray een nieuwbouwwijk rij ker. Op de locatie tussen de Leem- berg en Zwanenweg in Tienray worden 53 woningen gebouwd door projectontwikkelaar Leudal Ontwikkelingen BV uit Nuth en aannemersbedrijf Van Nieuwen- huizen-Jongen uit Venlo. Voor de realisering van dit woningbouw project is inmiddels een ontwerp- bestemmingsplan ontwikkeld. De locatie tussen de Leemberg en Zwanenweg is al enkele jaren in beeld als woningbouwlocatie, maar kwam nooit tot uitvoering vanwege de milieucirkel van meu belfabriek Verstraelen die deels over het terrein lag. Het bouw plan omvat rijtjeshuizen, patio woningen, vrijstaande woningen en halfvrijstaande huizen. Het uit breidingsgebied wordt begrensd door de Swolgenseweg, Leemweg, Nieuwe Baan en Zwanenweg. In de nieuwe wijk komen 78 parkeer plaatsen. Deels op eigen terrein en deels in het openbare gebied. Mid den op het terrein verschijnt een groene buffer met bomen, een plantsoen en een speelterreintje. Voor de ontsluiting van de nieuw bouwwijk wordt een nieuwe weg aangelegd, die verbonden wordt met de Leemberg en de Zwanen weg. De bedoeling is dat medio 2010 de laatste huizen worden opgeleverd. Uit onderzoek blijkt dat in Tienray tot 2010 behoefte is aan 47 nieuwe woningen. Knokke om te Rockuh Zaterdag 9 februari vindt de achtste editie van het festival Knokke om te Rockuh plaats. Ook dit jaar krijgen jonge, enthousi aste bands uit de 'regio' een kans om hun kunnen te tonen op het podium van Merlin. De organisa tie is er weer in geslaagd om een viertal bands te selecteren.Als eer ste staat op de planken Calling Dr. Gonzo, een hardrockband uit de omgeving van Weert. Ook kunnen de bezoekers genieten van optre dens van 2-Late, een jonge rock band uit Venray, Reckless Pilots, een rock-'n-rollband, en als laatste GrandTheftApple. De bands knok ken tijdens deze avond voor een plek op Merlinpop op 23 maart. De eerste band begint om 21.00 uur, de deuren van OJC Merlin gaan om 20.00 uur open. Entree: 2 euro.Voor meer informatie: www. ojcmerlin.nl Wat zijn het toch allemaal brave jongetjes in deze schoolklas! De armen keurig over elkaar, netjes geknipt en de meester in het pak! Deze foto is gemaakt in de derde klas van de Swolgense basisschool, in het jaar 1942. De foto komt uit de collectie van Heemkundevereniging Meer lo-Wanssum. Goed voor Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2008 | | pagina 10