"Ik ben niet meer Toneelvereniging Mimus zoekt mannelijke leden Inschrijving voor bazar festival geopend Cheque Mariaschool voor Zambia Huwelijk Tienray f.i s «■f'-; v 1 fi >f_r t*"*- vj 1.1.4 jl i r bang om te vallen Oude foto ServicejB rubriek WM J ','u PEEL EN MAAS Donderdag 24 januari 2008 - Pagina 9 Swolgenaar Kevin van Leuven naar Supersport 600 Kevin van Leuven uit Swol- gen haalt maximale snelhe den van 270 kilometer per uur. Niet op de openbare weg, want daar is hij met zijn 17 jaar nog te jong voor, maar op het racecircuit. Voorlopig rijdt hij voornamelijk op het circuit van Assen. Zijn droom: op het allerhoogste niveau diep door de bocht te gaan en als eerste over de finish te gaan. Een illu sie? Volgens Kevin van Leuven niet. In tweeëneenhalf jaar is hij van niets tot de Nederland se en Duitse juniorentop opge klommen. Kevin van Leuven, een gebo ren snelheidsduivel? "Mijn vader was fanatiek motor rijder en altijd met motoren bezig. Ik ben opgegroeid met motoren en snelheden. Ik kon uren naar races op tv kijken. De motorsport fascineerde mij. Op mijn dertien de en veertiende heb ik meege daan aan landelijke wedstrijden op pocketbikes. Welbekend van de straatraces. Een dagje racen op een 125cc motor in Assen veran derde mijn stille droom. Ik besloot te gaan racen op een 125cc in de Juniorcup." Wat zijn de standaard vereis ten voor een motorcoureur? "Ik denk dat er geen speciale ver eisten zijn voor een motorcoureur. Kennis en beheersing zijn van zelfsprekend. Maar qua leeftijd? Er zijn races voor deelnemers van 50 jaar en ouder. Belangrijk is dat je beschikt over voldoende finan ciële middelen. De motorsport is voor velen te duur. De Motor sport Bond geeft weinig finan ciële steun, dus jongens zoals ik moeten het vooral van sponsoring hebben." Hoe vaak en waar train je? "Op dit moment, de winterperi ode, ligt de motorsport stil. Door de slechte weersomstandigheden is het lastig trainen. Het is ook erg koud om nu te rijden. In tijden met betere weersomstandighe den train ik ongeveer om de twee weken. Ieder weekend kan ik niet opbrengen. Het enige permanente circuit in Nederland ligt in Assen, een behoorlijke afstand. En het slijten van banden en ander mate riaal loopt flink in de papieren als je wekelijks traint. Motorsport is voor mij wel een fulltime bezig heid. Om mijn conditie op peil te houden, sta ik driemaal per week in de fitnessschool en mountain bike ik veel.Als ik geen conditie trainingen doe, ga ik op zoek naar potentiële sponsors." Kun je jouw sportcarrière goed combineren met een opleiding? "Op dit moment leer ik voor motorfietstechnicus aan het Koning Willem 1 College in's Her togenbosch. Motoren, techniek, snelheid, oplossen van technische problemen, verantwoordelijkheid durven nemen en afwisseling zijn de centrale elementen in de oplei ding én in mijn leven als motor coureur. Daarnaast loop ik stage bij een motorrijwielzaak in Over- asselt." Biedt de motorsport in Neder land voldoende concurrentie? "De motorsport in Nederland staat op een laag pitje.Van de bon den zijn niet voldoende middelen beschikbaar, er is gebrek aan infra structuur en hoge milieueisen zijn niet bevorderlijk voor de ontwik keling van de motorsport. Veel Nederlanders doen daarom mee aan IDM: het Internationaal Duits Kampioenschap. De veelzijdigheid en kwantiteit van die racebanen geeft mogelijkheid tot ontplooiing en ervaring op nieuwe circuits. In Duitsland staan 55 racers aan de start, terwijl dat in Nederland er slechts zo'n 15 zijn in de Junior cup. Het Nederlands niveau is wel hoog genoeg om mij aan te meten. Het zou mooier zijn als de kwanti teit van hetzelfde niveau was." Je hebt in korte tijd diverse prestaties neergezet. Wat was het hoogtepunt? "Bij de pocketbikes behoorde ik tot de top 10 klasse zelfbouw. Bij de Nederlandse Juniorcup 125cc heb ik opeenvolgend de zevende (2006) en de tweede plaats (2007) behaald in het eindklassement. Bij de Duitse kampioenschappen eindigde ik op de veertiende plek (2007), hoogtepunt was een derde plek op de Nurnburgring(2007). Dit was mijn beste prestatie. Een kampioenschap waaraan vele Europeanen deelnamen en ik stond op het podium tussen twee Duitsers. Er werd veel regen voor speld, daarom kwam ik als ervaren regencoureur hoog op de startlijst te staan. Ik startte als twaalfde. Extra geluk: het bleef droog die dag. Ik zat al snel in de kopgroep van vijf en na een felle strijd ging ik nog twee coureurs voorbij." Je stapt dit jaar over naar een andere klasse? "Dat klopt. In maart maak ik mijn debuut in de Supersport 600. De koningsklasse van de Nederlandse motorsport. Ik stap over van een 2takt naar een 4takt. Er staat een team van drie monteurs, een team manager en een PR-manager voor mij klaar. Het START-team bevalt me erg goed. Ik heb vertrouwen in een succesvol 2008. Het zijn allemaal enthousiaste mensen, die hun jarenlange ervaring met mij willen delen. Het belangrijkste is dat ik leer en puntjes kan pakken tijdens het ONK." Hoe ziet het aankomende sei zoen eruit voor jou? "In maart vertrek ik met het team naar Spanje, om daar de motor goed af te stellen en aan een vloei ende samenwerking met het team te werken. In het verleden heb ik Kevin van Leuven: "Mijn ultie me doel is meerijden in het WK Supersport 600." op circuits in Duitsland, Oosten rijk en Tsjechië gereden, nu mag ik de Spaanse circuits uitproberen. Dat wordt een leerzame ervaring. Na deze trainingsperiode zal ik in Nederland tien tot vijftien wed strijden gaan rijden. Als er grote gaten vallen tussen de wedstrij den zal ik nog extra trainen, maar dat is meestal niet noodzakelijk. Het mooie van deze klasse is dat er geen leeftijdsgrens aan verbon den is. Ik kan ermee doorgaan tot mijn vijftigste." Ben je nooit bang om te val len? "In het begin heb ik hem wel eens geknepen. In een later stadium besef je dat vallen part of the game is. Bang om te vallen ben ik nu niet meer.Als ik eenmaal glijd, dan kan ik het niet meer tegen houden. Wat mijn engste ervaring is? Mijn val vorig jaar tijdens een wedstrijd, waarbij ik door een sli ding van een medecoureur in de wielen werd gereden. Daar heb ik een vervelende blessure van een paar maanden aan overgehouden. Ik kan het de coureur niet kwalijk nemen. Zoiets gebeurt nu een maal. Ik ben wel blij dat ik nooit iemand heb aangereden." Wat wil je bereiken als top sporter? "Mijn ultieme doel is meerijden in het WK Supersport 600.Tweeën eenhalf jaar geleden ben ik begon nen met niets en nu sta ik in de Nederlandse top. Doorgroeien is mogelijk. Helaas heb ik het niet helemaal zelf in de hand. Je blijft als coureur afhankelijk van spon sors. Aan mijn drive zal het niet liggen. Zelfs tijdens het fietsen - ik heb geen een rijbewijs of brom- certificaat - wil ik net een tikkeltje sneller zijn." Toneelvereniging Mimus is op zoek naar mannelijke leden uit Tienray of omgeving. De huidige cast bestaat voor namelijk uit vrouwen. "Op zich geen probleem", vertelt secretaris Mieke Rongen (48) uit Tienray. "Maar een betere verdeling zou de groep meer mogelijkheden bieden." Tienray raakte meer dan een decennium geleden bekend met Mimus. Op 30 mei 1996 passeerde de akte bij de notaris en was de vereniging een feit. Mimus is een afgeleide van de Griekse naam Mimos. De vereniging is bekend geworden vanwege haar stuk ken met een literair genre en een satirische grondslag. "Kluchten en blijspelen", legt Mieke Rongen uit. 'Teder jaar voeren we een avond vullend toneelstuk op rond Pasen. Diverse regisseurs hebben mooie stukken neergezet. Marja Witlox met onder meer 'Pa wordt uitgehu welijkt en een trouwring mag niet knellen', Frank Klerx regisseerde onder meer 'De groeten uit Nice, Kringloop der belangen en dwa zen' Huub Schreurs nam het roer over en regisseerde onder meer 'Het café van Mie Pap','Vluchten kan niet meer', 'Ik wil Mjoessof spreke' en 'Meiden achter het behang'. Het decor wordt door eigen decorbouwers aangepast aan de uitvoering en een team van grimeurs tovert iedereen om in de personages." POPULAIR Toneelvereniging Mimus telt op dit moment 19 leden. De vrouwen zijn in de meerderheid. Om alle rollen goed te kunnen verdelen Toneelvereniging Mimus is op zoek naar mannelijke leden uit Tien ray of o mge ving. en de mannen minder te belas ten met het bestuderen van lange en vele teksten, wil Mimus meer mannelijke leden aan zich bin den. "Het liefst uit Tienray, omdat we eenTienrayse vereniging zijn. Maar mannen uit omringende dorpen mogen ook altijd bellen." Is toneelspelen niet oubollig? "Nee, absoluut niet. Een toneel vereniging is hartstikke van deze tijd. Je ziet ook dat veel jongeren met groot enthousiasme meedoen aan de revue. Dus toneelspelen is populair.Toch blijft het aantal jeugdleden laag. Ik denk dat dit komt omdat de jeugd en voor namelijk mannen een actievere tijdsbesteding zoeken. Zoals voet bal en darten.Als ze ouder zijn, is toneelspelen nog altijd een optie. Het is jammer dat wij daardoor weinig mannelijke leden hebben, maar ik begrijp dat wel." REPETITIES "Toneelspelen is niet moeilijk. Je moet durf en lef hebben om op het podium te staan. Ik zou zeggen: probeer dat eens uit, dan weet je of toneelspelen bij je past. Ik nodig graag iedereen uit om te komen kijken naar ons toneelstuk - 'de avond van de 7e juli' - op 28, 29 en 30 maart in het Paro chiehuis in Tienray. Diegenen die belangstelling hebben om lid te worden, zijn welkom tijdens onze repetities in het Parochiehuis: op dinsdagavond tussen 20.00 en 22.30 uur." Meer informatie: Mieke Rongen, 0478-692484. Kunst centraal in Geijsteren In de pittoreske dorpskern van Geijsteren exposeren op zondag 4 mei meer dan vijftig nationale en internationale kunstenaars met schilderijen, glas, ijzer, hout, papier en keramiek. In de parochiekerk is een speciale expositie als hom mage aan de kunstenaar Toon van de Ven. De kunstmanifestatie wordt opgeluisterd met straatthe ater en muzikanten. De manifesta tie begint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Entree: twee euro. Nadere informatie via telefoon nummer 0478-532901. Vogelmarkt Vogelvereniging de Gevleu gelde Vrienden Wanssum e.o. houdt op zondag 27 januari weer haar maandelijkse vogelmarkt. Op deze markt kunnen mensen vogels kopen en te koop aanbie den.Verder kunnen belangstellen den op deze vogelmarkt terecht voor alle vogelbenodigdheden, zoals nestkastjes en drinkflesjes. Tevens is in zalencentrum 't Brug- eind een vogelhandelaar aanwe zig die zowel vogels opkoopt als zelf vogels verkoopt. Kwartels en duiven worden niet toegelaten. De vogelmarkt wordt gehouden in 't Brugeind in Meerlo en duurt van 9-30 uur tot en met 12.00 uur. Entree: 1 euro. Voor mensen die vogels te koop aan willen bieden, is de entree gratis. Inlichtingen, telefoon: 0478-531221. Wereldmanifestatie In de manage en op het buiten terrein van Megelsprong Evene menten Centrum in Meerlo vindt op zondag 29 juni een multicul tureel Wereldfestival plaats dat in het teken staat van Afrika en spe ciaal Zambia. Met dans, muziek, theater, films, workshops, voor lichting, een grote bazar, een Afri kaans doqt,Afrikaanse kunst, roof vogelshows metAfrikaanse vogels, exotisch eten en drinken. De organisatie is in handen van Stich ting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum. De manifestatie is van 11.00 tot 18.00 uur. Entree: vijf euro per persoon (kinderen gratis). Informatie via website www.wereldfestival2008.nl of www.sos-meerlowanssum.nl Nadere informatie via telefoon nummer: 0478692399- Arno Jakobs tweede op EK woningstofferen De 24-jarige Arno Jakobs uit Velden is in het Duitse Hanno ver samen met zijn teamgeno ten Joost Mocking en Martine Uitewaal tweede geworden op het EK woningstofferen. Arno Jakobs volgt momenteel op het ROC in Eindhoven de opleiding Allround Woningstoffeerder en is sinds oktober 2002 werkzaam als woningstoffeerder bij Peters Woninginrichting in Meerlo. Dat hij een vakman is, is duidelijk. Want in 2006 werd hij tweede tijdens de Nederlandse kampioen schappen woningstofferen en in september 2007 werd hij tijdens de vakbeurs 'Vloeren 2007' in Rijswijk tot Nederlands kampioen gekroond. Aan de Europese titel strijd namen dit jaar studenten uit zes landen deel. Naast Nederland kwamen de deelnemers uit Enge land, Duitsland, Oostenrijk, Italië en Zwitserland. Tijdens de wed strijd beoordeelde de jury de kan didaten onder meer op het leggen van vloerbedekking met rand, linoleum, laminaat diagonaal en pvc-tegels. "Het waren moeilijke opdrachten, maar het ging prima. Ik ben trots op onze prestatie", zegt Arno Jakobs. Deze week wordt de inschrijving voor de multicul turele bazar van het grote SOS Wereldfsdtival geopend. Dat festival vindt plaats op zon dag 29 juni in en bij het grote Megelsprong Evenementen Centrum aan de Megelsum in Meerlo. De organisatie is voor de zesde keer in handen van de Stichting Ontwikkelings samenwerking Meerlo-Wans- sum. De multiculturele markt op dit festival is zoals altijd een belangrijke publiekstrek ker. Organisator Patrick Beterams streeft ernaar om een gevarieerde markt samen te stellen waarop de nadruk ligt op Afrika, Latijns-Ame- rika en Azië. "De inhoud van de marktkraampjes moet raakvlakken hebben met de derde wereld of een fantastische aanvulling zijn op de markt", aldus Beterams. Hij ver wacht dat de markt dit jaar groter wordt dan drie jaar geleden, toen veertig kraampjes bezet waren. Er is de afgelopen maanden al geregeld gebeld door marktlieden die weer naar Meerlo-Wanssum komen. De Stichting Ontwikke lingssamenwerking Meerlo-Wans sum adopteert elke drie jaar een project in een ontwikkelingsland, geeft daar voorlichting over door middel van exposities, lespakket ten en diavoorstellingen en orga niseert activiteiten om geld in te zamelen voor het project. Op dit moment is SOS Meerlo-Wanssum bezig met de bouw van een basis school en drie stafhuizen in Zam bia. Elke drie jaar bij de afsluiting van een project organiseert SOS een Wereldfestival. Op het podium volgen de acts en muziekspekta kels elkaar op, er zijn voorstellin gen op het buitenterrein en er is een multiculturele markt.Tegelijk vieren we ook ons derde lustrum. De vorige keren (1994, 1997, 2000, 2003 en 2005) dat SOS een soortgelijk festival organiseerde, werden meer dan 2.500 betalende bezoekers verwelkomd. De markt vindt op zondag 29 juni 2008 plaats van 11.00 tot 18.00 uur. Indien gewenst zorgt SOS voor kramen (afmeting 4 x 1,2 meter met zeil). De kosten hiervoor zijn als volgt: commerci ële standhouders die iets te verko pen hebben, betalen 65 euro per kraam. Ideële standhouders die iets te presenteren hebben, zoals hun eigen organisatie of project, betalen 25 euro. Voor meer informatie kunt u ook terecht op de website: www. sos-meerlowanssum.nl of www. wereldfestival2008.nl. of stuur een e-mailtje naar p.beterams@kpnpla- net.nl, tel: 06-12272778. De scholieren van de Maria school in Tienray hebben rond Kerstmis hun beste beentje voorgezet voor hun leeftijds genoten in Zambia. Tijdens een grote kerstviering op de school was het feest en werd er ook nog geld ingezameld voor het project in Zambia. Daar schreeuwen 219 kinde ren om goed onderwijs. De ouders willen graag een basisschool bouwen en drie huis jes voor de leerkrachten. Ook wil len ze een waterput slaan op het schoolplein zodat de kinderen elk dag schoon water kunnen drin ken. De Tienrayse school heeft die boodschap goed begrepen en heeft de kerstviering in het teken van de Zambiaanse kinderen ina de Schipper en Gertie Moo- ren nemen de cheque in ont vangst van Mike Cleven en Jonas ter Braak. gesteld. Het resultaat is dat 565,80 euro is ingezameld. De grote cheque werd afgelopen vrijdag namens de kinderen door Jonas ter Braak en Mike Cleven overhan digd aan SOS-secretaresse Gertie Mooren en SOS-scholengroep- vrijwilligster Ina de Schipper. De SOS-vertegenwoordigers prezen de kinderen voor hun geweldige inzet. Directeur Bart Mous van de Mariaschool vertelde dat de school van plan is om in het voor jaar een culturele week/-dag te houden rondom het thema Afrika (Zambia?). SOS heeft daaraan al alle medewerking toegezegd. VVv w--.)' -s* j „i Een prachtige oude foto die gemaakt is tijdens de viering van het 25-jarig huwelijk van Th. van Rijswick en E. Gooren uit Tienray in mei 1925. Op de foto staan het echtpaar en de rest van de familie, netjes in hun zondagse pak. De foto is eigendom van W van Rijswick. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BT Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mailmieghem@ worldonlinenl Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tienray-Swolgen, Meeuwstraat 16, 5854 GD Bergen. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V ri j willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Meerlo-Wanssuni j, l y jy i i uir.; r n i l; 'y rrrr IS&5r:<j Za* |5qlU xEbi V - V f' u vi.'i, T.\j-rxjr I -. Ginkel

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9