Vijf jaar Zowyzo Eten en Drinken Nieuwe baas Wonen Venray jg Ingezonden Ondernemers optimistisch Dansstudio Paul Janssen groeit gestaag rühl lta*' Nieuw jylOLENAAR Uw hond fris en vakkundig tok getrimd PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Dit jaar is het vijf jaar gele den dat Arjan Wienen Zowyzo Eten en Drinken over heeft genomen. Een beslissing waar hij tot op de dag van vandaag geen spijt van heeft gehad. Sterker nog, begin volgend jaar wordt het gezellige eetca fé aan de Grotestraat volledig verbouwd. Arjan Wienen was, voordat hij naar Venray kwam, werkzaam in de luxe horeca, waaronder het met een Michelinster bekroonde Da Vinei. Hij koos voor een nieu we uitdaging waarin hij zijn eigen creativiteit kwijt kon. Zijn oog viel op Zowyzo,dat destijds Koffiehuys in de naam had staan. Arjan wilde echter meer dan alleen koffiehuys zijn en koos voor uitgebreider eten. Vandaar ook de naamswijzi ging Eten en Drinken. De keuken werd daarop aangepast en in vijf jaar tijd is hij erin geslaagd om van Zowyzo een horecabedrijf te maken waar eten en drinken hand in hand gaan. Ook introdu ceerde hij de menuparade waar bezoekers acht kleine gerechten kunnen proeven. "Dat is een groot succes waar veel vraag naar is", aldus Arjan. "Daarbij is kwaliteit, sfeer, bediening en snelheid van essentieel belang", is de stelling van Arjan en zijn vriendin Esther. Maar Arjan is niet iemand die stil kan blijven zitten. Nu al is hij volop bezig om de grote ver bouwing, begin 2009, gestalte te geven. "Met een nieuw interieur moet Zowyzo functioneler en ruimtelijker worden. Een lange zitbank langs de wand zal een belangrijke rol daarin vervullen." Daarnaast is uiteraard de kaart zeer belangrijk. "Je moet de gas ten blijven verrassen en daar zijn we de afgelopen jaren goed in geslaagd. Ik vertrouw erop dat dit ook de komende jaren het geval zal zijn." Marcel Meiden is de nieuwe directeur van Wonen Venray. Hij volgt daarmee Liesbeth van Beek op die directeur is geworden van Wonen Weert. Meulen is 46 jaar en afkomstig uit Weert. Hij was tot 1 januari werkzaam als senior mana ger bij de Brink Groep, in deze functie was hij verantwoordelijk voor procesmanagement, organi satieadvies en integrale gebieds ontwikkelingsvraagstukken van gemeenten en woningcorpora ties in Nederland en Limburg in het bijzonder. Daarvoor heeft hij ruime werkervaring opgedaan bij onder andere bouw-, ontwik- keling- en beleggingorganisa ties. Ook maakte hij een aantal jaren deel uit van het Provinciaal Bestuur van Limburg. Borstvoeding De Vereniging Borstvoeding Natuurlijk houdt op donderdag 31 januari van 20.00 tot 22.00 uur een avond voor voedende moeders in Venray. Moeders en andere geïnteresseerden zijn van harte welkom om te kletsen over borstvoeding. Voor vragen en aan melding kan men contact opne men met Monique Hendriks via telefoon (0478)585895. Natuur lijk zijn kindjes ook welkom. Op donderdag 28 februari is er een thema-avond over borstvoeding en kolven, borstvoeding in combina tie met een baan en er wordt inge gaan op bewaren en opwarmen van moedermelk. In maart start een serie informatiebijeenkom sten over borstvoeding. Tijdens drie avonden worden aanstaande ouders uitgebreid geïnformeerd over het geven van borstvoeding. Hierin komen onder meer de volgende onderwerpen aan bod: voorbereiding op borstvoeding, aanleggen, de werking van borst voeding, hoe weet je of je kindje genoeg krijgt, hoe kun je proble men voorkomen/oplossen, de combinatie borstvoeding en een baan en kolven. De bijeenkomsten zijn op 13 en 20 maart van 20.00 tot 22.00 uur. Home-Start Home-Start is op zoek naar vrij willigers die een ochtend of mid dag in de week tijd hebben voor een gezin met jonge kinderen. Opvoeden gaat niet altijd vanzelf. Soms zijn er perioden dat het even niet wil lukken, bijvoorbeeld door verhuizing, echtscheiding of ziekte van een kind. Deze situaties kunnen spanningen in een gezin geven waardoor opvoeden extra moeilijk wordt. Op zo'n moment zou een steuntje in de rug veel helpen. Iemand die tijd en aan dacht heeft voor ouders en kinde ren, zodat zij de ruimte en de rust krijgen om er weer voor te gaan. Samen koffie drinken en praten, samen met de kinderen spelen, praktische hulp geven, er even samen uit. Wie een dagdeel per week tijd heeft om vrijwilliger van Home-Start te zijn krijgt een voorbereidende cursus en inte ressant vrijwilligerswerk dat veel voldoening geeft. De coördinator geeft ondersteuning en begelei ding. De voorbereidingscursus start de eerste week van maart. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Synthese via tele foon (0478)517317 (vragen naar Jeannette Janssen, coördinator Home-Start). In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Die pet past ons allemaal Ik ben productieleider van Norma 1 in Boxmeer en Norma 2 in Beugen. Een leuke maar erg drukke baan maar met een goed salaris, ook ik handhaaf de orde binnen deze bedrijven. Soms ben ik net een politieagent, echter ik deel minder boetes uit. Burgers van Venray, onze kinderen kun nen veilig buiten spelen, bood schappen kunnen we ook rustig doen. Uitgaan in het centrum is geen probleem, wat een luxe. De dienders van Venray en omstreken dragen hier zorg voor, echter zij doen dit voor een mager loontje. Ik als burger durf wel uit te spre ken dat de regering hier iets aan moet doen. Help onze mannen en vrouwen van de politie Venray, en laat ze zien dat wij trots op hen zijn. Mail naar de burgemeester of nog beter naar de minister en steun deze mensen. Als we dit per gemeente doen, buigt ze vast wel voor de wens van de politiebond. Wat zouden we zijn zonder deze mensen? Ik denk alleen maar bin nen vier muren, zet hem op! Martin van de Esschert, Venray. Fusie met kantoor in Helmond Het jaar 2008 is voor Rühl Haegens Molenaar een bijzon der jaar met een aantal nieuwe stappen waarmee het bedrijf verder de toekomst inkijkt. Allereerst is er de al eerder aan gekondigde toetreding van Willie Koonings uit Ysselsteyn als ven noot bij Rühl Haegens Molenaar. Koonings was voorheen directeur bedrijven bij de Rabobank. Willie Koonings zal zich binnen Rühl Haegens Molenaar bezig gaan houden met de lokale mkb-rela- ties. Lau Haegens gaat zich meer richten op branchegerichte acti viteiten. Daarnaast is Rühl Hae gens Molenaar per ingang van 1 januari een fusie aangegaan met JB Accountants en Belastingadvi seurs. Dit Helmondse kantoor, dat onder leiding staat van Raymond de Bie, is in zijn geheel overge bracht naar het nieuwe kantoor in Eindhoven. Ook de vestiging Nuenen zit vanaf 1 januari in Eindhoven. Volgens Lau Haegens is de fusie een belangrijke stap in de ontwikkeling van het bedrijf. "Door deze fusie zijn we een organisatie met 75 medewerkers geworden.Als accountantskantoor krijg je steeds meer te maken met strengere regelgeving. Om daar aan te kunnen voldoen dien je de nodige kennis in huis te hebben. Door deze fusie en de beoogde groei van 15% in het komende jaar, denken wij als accountants organisatie klaar te zijn voor de toekomst." Verder is volgens Lau Haegens schaalvergroting en onderscheidend zijn noodzakelijk om een aantrekkelijke werkgever te kunnen zijn op een arbeids markt met een grote krapte. Een van de redenen waarom Rühl Haegens Molenaar het vak MKS (managementinformatie) doceert aan de accountantsopleiding in Eindhoven. "Daar leggen we al de eerste contacten met toekomstige werknemers." "Zo proberen we als werkgever te boeien en te binden", vertelt de kerstverse vennoot Willie Koonin gs."Onze doelgroep is het mkb tot 250 medewerkers. En dat varieert van eenmansbedrijven tot grote organisaties. Maar de omvang van een bedrijf is niet belangrijk. Klanten moeten zich bij ons thuis voelen." Dit jaar is het 25 jaar geleden dat Ton Reichert als zelfstan dig architect het bedrijf van de gebroeders De Vries overnam. Reichert is al sinds 1969 in Venray actief als architect en heeft diverse bekende gebou wen achter zijn naam staan. Zijn eerste klus in 1978 was het bejaardencentrum in Overloon. "Daar ben ik nog steeds trots op", aldus Reichert. "Net zoals op het clubgebouw van de golfbaan in Geijsteren. Naar aanleiding daar van heb ik een project in Bruinisse mogen maken waarmee ik boven dien een prijs heb gewonnen." Reichert is met name gespecia liseerd in schoolgebouwen. "Veel Venrayse scholen komen van mijn hand. Neem het oude Keg- gebouw, dat onlangs is gesloopt. Of de verbouwing van De Keg en Coninxhof. Andere projecten zijn de kantine van SV Venray en het pand van Zwembad Company." In het verleden was Reichert ook betrokken bij grotere projecten buiten de regio. Tegenwoordig houdt hij het meer op Venray en omgeving. In de loop der jaren is het vak van architect veel veranderd. "Vroeger was je tot aan het einde toe bij het bouwproject betrok ken. Die taak wordt steeds meer door projectbegeleiders overgeno men. Ondanks dat de binding met een project minder wordt, blijft het vak van architect leuk. Het is toch mooi als iets, wat uit jouw vingers komt, 40 tot 50 jaar blijft staan." Ondanks dat Reichert 65 is geweest en hij onlangs hersteld is van een langdurige ziekte, denkt hij nog niet aan stoppen."Nee, dit vak is veel te leuk." Cursus digitale fotografie Na het succes van de cursus digitale fotografie voor beginners onder leiding van beroepsfoto graaf en docent Brendan van den Beuken overweegt Kunstencen trum Jerusalem in Venray met een tweede groep te starten op de woensdagavond. Bij voldoende belangstelling start deze cursus op woensdag 20 februari. De cur sus bestaat uit een theoretisch gedeelte en uiteraard veel praktijk. De cursist leert beter fotograferen, krijgt inzicht in de fotografie en de digitale afwerking met pho- toshop, krijgt huiswerk en maakt een eigen presentatie. Kijk voor meer informatie op www.kun- stencentrumjerusalem.nl. Kinderkledingbeurs in Oirlo Peuterspeelzaal Robbedoes in Oirlo houdt op zondag 2 maart een tweedehandsbeurs voor kin derkleding (maat 74 tot en met 164). De beurs duurt van 10.30 tot 12.00 uur en wordt gehouden in gemeenschapshuis De Linde in Oirlo. Wie zomerkleding te koop wil aanbieden met een maximum van 50 stuks, kan contact opne men via telefoon (0478)571780, (0478)690058 of (0478)571030. Informatie over het aanleveren staat op http//oirlo.dorpenvenray. nl/robbedoes. De verdeelsleutel is 70 procent voor de aanbieder en 30 procent voor de peuterspeel zaal. Het merendeel van de ondernemers heeft goede verwachtingen voor 2008. De exportverwachtingen zijn ech ter minder rooskleurig. Het consumentenvertrouwen blijft ten opzichte van het derde kwartaal van 2007 nagenoeg gelijk. Dit blijkt uit de laat ste editie van de Barometer Economie Limburg (BEL) van 2007. Het vertrouwen van onderne mers in de Limburgse economie blijft hoog. De verwachtingen ten aanzien van de omzet, investerin gen en personeelsomvang zijn in het laatste kwartaal van 2007 sta biel gebleven. De verwachtingen voor de exportontwikkeling zijn voor het jaar 2008 echter bedui dend lager. Bij ongeveer de helft van de bedrijven zijn de orderont vangsten toegenomen. Iets min der dan de helft van de bedrijven verwacht dat de bedrijvigheid in de eerste drie maanden van 2008 zal toenemen. Concluderend kan worden gesteld dat de onderne mers 2008 positief tegemoetzien. Deze verwachting is in lijn met de uitkomsten van de ERBO-enquête en de CBS index van Producen- tenvertrouwen. Ten opzichte van het derde kwartaal van 2007 is het ver trouwen van consumenten vrij wel gelijk gebleven. In het derde kwartaal was nog sprake van een forse daling ten opzichte van de maanden hiervoor. In het laatste kwartaal van 2007 zet deze daling niet door. Landelijk daalt de con sumentenindex van 99 naar 95. KRAPTE Zowel de bedrijven als de consumenten zijn van mening dat bijscholing van werknemers verplicht moet worden. Verder moeten langdurig werklozen, die bereid zijn tot bij-, om- of nascho ling, een vaste baan krijgen. Dit en meer blijkt uit de speci ale themavragen die ditmaal aan de BEL zijn toegevoegd. Ruim een derde van de Limburgse bedrij ven werd in december 2007 geconfronteerd met krapte op de arbeidsmarkt. Vooral in de indu striële sector en in de bouw is de krapte voelbaar. Van de bedrijven die te kampen hebben met krapte op de arbeidsmarkt, geeft meer dan de helft aan daarvan schade te ondervinden (minder omzet, afwijzen orders, hogere werkdruk, kwaliteitsverlies etc.). Volgens de meeste bedrijven is het bieden van opleiding en scholing (zowel intern als extern) de oplossing om krapte op de arbeidsmarkt tegen te gaan. Bij ongeveer driekwart van de Limburgse bedrijven heb ben medewerkers de afgelopen drie jaar scholing gekregen. Deze scholing is vooral gericht op het vergroten van de vakkennis en ver betering van vaardigheden. 60% van alle bedrijven in het onder zoek heeft voor 2008 behoefte aan scholing voor de medewer kers. Deze scholingsbehoefte doet zich in het bijzonder op mbo- en hbo-niveau voor. Van alle consu menten (werknemers) in het BEL- onderzoek geeft de helft aan dat hun werkgever met krapte op de arbeidsmarkt te maken heeft. Bijna een kwart van de consumenten geeft aan dat de werkgever hier door schade lijdt. Om de krapte op de arbeidsmarkt tegen te gaan wordt in de meeste gevallen aan medewerkers meer scholing gebo den en samenwerking gezocht met onderwijsinstellingen. Bijna 40% van de consumenten geeft aan nu of in 2008 zelf behoefte aan scholing te hebben, vooral op mbo- niveau 3 en 4. Zowel de bedrijven als de consumenten zijn in meerderheid van mening dat in de arbeidsvoorwaarden moet wor den opgenomen dat werknemers verplicht kunnen worden tot bij scholing.Tevens moet aan langdu rig werklozen, die bereid zijn tot bij-, om- of nascholing, een vaste baan in het vooruitzicht worden gesteld. Men ziet de noodzaak tot bijscholing dus in, maar dit wordt nog niet in daden vertaald. Het idee van 'een leven lang leren' leeft nog niet. Nadat Paul Janssen met zijn gelijknamige dansstudio een nieuwe start heeft gemaakt in september 2006 in Veltum blijkt de behoefte daaraan ook echt aan wezig. Steeds meer nieuwe maar ook oud-leerlingen vinden de weg naar deze locatie die dankzij een aantal ingrepen een eigen sfeer uitstraalt. Binnen niet al te lange tijd zal er echter gebruikgemaakt kunnen worden van de nieuw bouw die gerealiseerd gaat wor den. Dit betekent nog meer ruim te en meer mogelijkheden voor de vele regionale dansliefhebbers van jong tot oud die verzekerd kunnen zijn van de professionele begeleiding van Paul Janssen. Ook voor dit jaar staan er regelmatig weer een aantal leuke extra activi teiten gepland die trouwens voor zowel leden als niet-leden toegan kelijk zijn. Behalve de maandelijk se Salsa Nights met elke keer een leuke workshop en de tweeweke lijkse gezellige dansavonden staan er ook enkele specials geprogram meerd. Nieuw in 2008 is Salsa Rueda waarbij men in een soort formatie samen met een groep salsa danst. Voor degenen die zon der partner willen dansen start er een cursus Latino Solo met leuke bewegingsrijke danscom- binaties in diverse ritmes. Tijdens de open dag zondag 27 januari in Venray op de vaste locatie in Veltum kan men alvast een voor proefje nemen, 's Middags is er speciaal voor kinderen van twee tot twaalf jaar een leuke work shopmiddag van 14.00 tot 16.00 uur en 's avonds vanaf 19.00 uur komen de volwassenen uitgebreid aan bod. Ook singles die willen leren dansen draagt deze Venrayse dansstudio een warm hart toe. In de periode dat er geen danslessen zijn kan deze entertainer ook niet echt stilzitten. Als oorspronkelijk initiatiefnemer die graag met men sen bezig is organiseert Paul Jans sen al meer dan vijftien jaar reizen die hij ook zelf begeleidt. Afgelo pen weekend weer terug van een meer dan geslaagde wintersport reis organiseert hij in 2008 samen met restaurant Oriental Dynasty uit Castenray voor het tweede opeenvolgende jaar een reis naar China, waarvoor zich inmiddels al meer dan honderd deelnemers hebben aangemeld na het grote succes het afgelopen jaar. Door de grote animo is er zelfs beslo ten om meerdere vertrekdata aan te bieden om iedereen met alle persoonlijk aandacht kennis te laten maken met deze bijzondere bestemming waar dit jaar de olym pische spelen gehouden worden. Dansstudio Paul Janssen is te vin den aan de Veltumse Kleffen 62 in Venray, telefoon (077)3981101 of www.dansmetonsmee.nl. Bewust-Helen Bij praktijk Bewust-Helen in Sint Anthonis starten in februari diverse nieuwe trai ningen. Men kan deelnemen aan de trainingen Ontspannen waarbij men door middel van meditatie, ademhalingsoefe ningen en massage leert totale ontspanning en innerlijke rust te ervaren. Daardoor is men gemakkelijker opgewassen tegen spanningen en stress. Ook start er een cyclus Zelfbewustwording waarbij wordt gekeken naar de kwaliteiten en valkuilen, en men leert wat het verband is tussen gedachten en werkelijkheid. Men leert van de signalen die het lichaam geeft. Tevens worden er diverse work shops massagetechnieken gege ven waarbij men in een dagdeel een basismassage aanleert die zowel fysiek als mentaal een gun stig effect kan hebben en die de deelnemer weer dichter bij de eigen grenzen brengt. Zie voor meer mogelijkheden en informatie www.bewust-helen. nl. Men kan ook een e-mail sturen naar info@bewust-helen.nl. of via telefoon 06-40193253- Snert Cruise De Snert Cruise van de Roojse Custom Cruisers vertrekt op zondag 27 januari om 13.00 uur vanaf wijkcentrum Veltum aan de Veltumse Kleffen. Deze tweede special bikes cruise gaat richting Ysselsteyn. Bij restaurant/café Roe- lanzia wordt een pauze gehouden. Bij redelijk weer gaat het richting Heide of Leunen weer terug naar wijkcentrum Veltum, waar snert gegeten kan worden. Iedereen die in het bezit is van een special bike kan aan deze tocht deelnemen. Aanmelden kan via e-mail rooj- secustomcruisers@live.nl. of via telefoon 06-30648349- Men dient zich ook af te melden als blijkt dat men op het laatste moment niet kan deelnemen aan de cruise. De tocht gaat niet door bij minder dan zes deelnemers en als het regent of natte pekel op de weg is gestrooid. e-mail: 1 Accountants Belastingadviseurs ementconsu er'ngsac Meer informatie: www.vooralledierenhetbeste.nl Donderdag 24 januari 2008 - Pagina 8 Rühl Haegens Molenaar vol dynamiek 2008 in Ton Reichert 25 jaar zelfstandig architect Dierenkliniek de Oude Melkfabriek onderdeel van Dierenklinieken Horst e.o. Leunseweg 22A Venray-Leunen T 0478 - 58 26 90 E info@dierenkliniekdeoudemelkfabriek.nl redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl «fiWéL? r

Peel en Maas | 2008 | | pagina 8