Gemeente Ven ray Kortparkeren op deel Merseloseweg Archieven gemeente beperkt openbaar Openbare bekendmakingen Verkeersmaatregelen carnaval Kijk ook op www.venray.nl Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Afgelopen december is het archief van het gemeentebestuur over de periode 1942-1990 openbaar geworden. Met het oog op de privacy van nog levende personen heeft het college van B en W op 15 januari besloten de openbaarheid van een aantal archiefstukken te beperken. Het gaat hoofdzakelijk om stukken die betrekking hebben op de Tweede Wereldoorlog en politiezaken. Een aantal dossiers bevat namelijk privacygevoelig materiaal. Dit betekent niet dat deze archiefstukken volledig gesloten blijven voor onderzoek. De gemeentearchivaris kan op verzoek toestemming geven tot inzage. De onderzoeker is dan wel verplicht het formulier voor toestemming tot raadpleging van niet-openbare archieven te ondertekenen. Daarin zijn bepaalde waarborgen opgenomen voor de bescherming van persoonsgegevens. Een inventaris met alle dossiers uit het archief ligt in de studiezaal van het gemeentearchief, evenals een overzicht van de dossiers die privacygevoelig materiaal bevatten. Het gemeentearchief bevindt zich in de publiekshal van het gemeentehuis en is ook te raadplegen op www.venray.nl. Vergaderingen Bouwplannen Wet milieubeheer Meldingen Besluiten Ontheffing stookverbod Donderdag 24 januari 2008 - Pagina 18 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 4 In de parkeervakken aan de Merseloseweg tussen de Deken Thielenstraat en de Merselose weg 6 wordt een maximale parkeerduur ingesteld van twee uur. Tot nu toe mocht er onbeperkt worden geparkeerd. Door het instellen van een maximale parkeerduur komt deze parkeergelegenheid daadwerkelijk beschikbaar voor bezoekers van het centrum en niet meer voor langparkeerders. De maatregel gaat in op vrijdag 25 januari. In verband met de jaarlijkse carnavalsactiviteiten op het Schouwburgplein en het Hen- seniusplein zijn alle rijbanen en fietspaden op de pleinen van dinsdag 29 januari tot en met vrijdag 8 februari voor alle bestuurders afgesloten. Tijdens de diverse georganiseerde optochten zijn in verband met de veiligheid van toeschouwers en deelnemers diverse wegen voor alle bestuurders afgesloten. Waar mogelijk zijn afsluitingen en omleidingen door middel van borden aangegeven. De optochten worden begeleid door wettelijk verplichte verkeersregelaars. Weggebruikers moeten de aanwijzingen van deze verkeersregelaars opvolgen zodat de optochten een veilig en soepel verloop hebben. Zondag 3 februari - Optocht 't Knölleke Leunen, start 13.30 uur. Route: St. Catharinastraat - Vullingsstraat - Boodenstraat - Trijnesstraat - Van Megenstraat - St. Catharinastraat - Gussenstraat Albionstraat - St. Catharinastraat - Apolloniastraat - Kapelweg. - Optocht De Zagewetters Merselo, start 14.00 uur. Route: Haag - Grootdorp - Weth. Pubbenstraat - Coppelenberg - Grootdorp - Kleindorp - Dorperveld - Coppelenberg - Grootdorp - Haag. - Optocht De Spurriemök Oirlo, start 14.00 uur. Route: Depute Petersstraat - Haal- akker - Gertrudisstraat - Pastoor Gerardstraat - De Leng - Oeldershof - Onder de Linde - Hoofdstraat. - Optocht De Keavers Smakt- Holthees, start 14.00 uur. Route: St. Jozeflaan - richting Holthees. - Optocht De Klütetrappers Vredepeel, start 14.00 uur. Route: Johan van Wyttenhorstweg - Johan van Stalbergweg - Keizer Karelweg - Twistweg - Johan van Wyttenhorstweg. - Optocht De Schanseknuppels Castenray, start 14.11 uur. Route: Lollebeekweg - Pastoor Verheggenstraat - Rietweg - Castenrayseweg - Castelostraat - Campagnestraat - Mathiasstraat - Lollebeekweg. - Optocht De Hedsbuülen Heide, start 14.11 uur. Route: Heidseweg bij de kerk - Meester Driessenstraat - Groeneweg - Heidseweg - Heidseweg (Gelder- koel). - Kinderoptocht De Hazekeutel centrum Venray, start 14.30 uur. Route: Patersstraat - Grotestraat - Marktstraat - Hoenderstraat - Langeweg - Merseloseweg - Schouwburgplein. - Optocht Karklinkels Oostrum, start 14.33 uur. Route: Dorpsplein - Mgr. Hanssen- straat - Ooster Thienweg - Van Broekhuizenstraat - Geijsterseweg - Mgr. Hanssenstraat - Dorpsplein. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Agenda voor de vergadering van het Raadspresidium van maandag 28 januari 2008, aanvang 19.30 in het gemeentehuis van Venray. 1. Opening en vaststelling agenda 2. Vaststelling verslag van het Raadspresidium d.d. 4 december 2007 3. Ingekomen stukken/mededelingen a. Lijst majeure projecten b. Verslag van de bijeenkomst'politieke markt' d.d. 10 december 2007 c. Motie van de gemeente De Wolden inzake honorering raadswerk 4. Benoeming lid commissie Stedelijke Ontwikkeling 5. Evaluatie raadsvergadering d.d. 18 december 2007 6. Vaststelling agenda raadsvergadering d.d. 12 februari 2008 7. Overzicht nevenfunctie raadsleden 8. Motie inzake onderzoek nieuw bedrijventerrein raadsvergadering d.d. 6 november 2007 9. Rondvraag en sluiting. Aangevraagd Bouwvergunningen - Wilhelmina Sangersstraat 12 - bouwen van een terrasoverkapping (nr. ba080016) - Stationsweg 46 - gewijzigd uitvoeren van verleende bouwvergunning ba060514 (vergroten kruipruimte)(nr. ba080017) - Opdekamp 1 - vernieuwen van het dierenverblijf en berging (nr. ba080018) - Haag 19 - bouwen van een vleesvarkensstal (nr. ba080019) - Keizersveld ongenummerd - plaatsen van 12 bouwunits, fase 2 (nr. ba080020) - Herik 8 - wijzigen van de pui van de garage (nr. ba080021) - Isabellahof 34 - bouwen van een schuur/fietsenstalling (nr. ba080022) - Vloetweg 3 - vernieuwen van het tuinhuis (nr. ba080023) - Leunseweg 6 - vernieuwen van de kozijnen (nr. ba080024) - Drabbelweg 3 - plaatsen van een dakkapel (nr. ba080025) - Koepas 8 - plaatsen van 18 chalets en het vergroten van de sanitaire ruimte (nr. ba080026) - Spurkt 1 - veranderen van de cleanroom (nr. ba080027) - Overbroekseweg 1 - vergroten van bedrijfsruimte (nr. ba080028). Sloopvergunningen - Leunseweg 6 - slopen van de kozijnen (nr. slp080003). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Uniforme openbare voorbereidingsprocedure (UOV) Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voorbereidingsprocedure, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of g eb ruiks projecten: Voorgenomen vrijstellingen of doorbreking aanhouding - Steegse Peelweg 26 - bouwen van een zwembad (nr. ba080006) - Wanssumseweg 21 - wijziging verleende bouwvergunning ba060391 (nr. ba070578). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 25 januari 2008 t/m 6 maart 2008 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke ziens wijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Procedure vrijstelling art. 15 Wro en/of art. 50 lid 4, Woningwet Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen voor: - Turfpad ongenummerd - plaatsen van een mestsilo (nr. ba070313). U kunt de betreffende stukken van 25 januari 2008 t/m 6 maart 2008 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Vrijstellingen en bouwvergunningen zonder UOV - Wilhelmina Sangersstraat 12 - bouwen van een terrasoverkapping (nr. ba080016, verzenddatum 18/01) - Nieuwe Overloonseweg/Beekweg - tijdelijk plaatsen van een projectbord (nr. ba070487, verzenddatum 17/01) - Twistweg 9 - bouwen van een vlees varkensstal (nr. ba070395, verzenddatum 17/01) - Twistweg 9 - plaatsen van een mestsilo (nr. ba070381, verzenddatum 17/01) - Keizersveld sectie T no. 5657 - plaatsen van 12 bedrijfsunits fase 1 (nr. ba070572, verzenddatum 17/01). Sloopvergunningen - Ysselsteynseweg 42 - slopen van het pand (nr. slp070088, verzenddatum 17/01). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Vrijstellingen met UOV en bouwvergunningen zonder UOV - Kempkensberg 4 - vergroten van de vleesvarkensstal (nr. ba070298, verzenddatum 17/01). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Algemene Maatregel van Bestuur (art. 8.40 Wm) Besluit Landbouw Wm -Overbroekseweg 1 te Leunen - dhr. P.M.A. van Osch, Overbroekseweg 1 te Leunen, in verband met uitbreiden/wijzigen van een vollegrondstuinbouwbedrijf (Mel4007075) - Hoogriebroekseweg 3 te Oirlo - dhr. E.J.M. Kuijpers, Hoogriebroekseweg 3 te Oirlo, in verband met het oprichten van een paardenfokkerij en hengstenhouderij (Mel4007076) - Beekweg 95 te Merselo - Van de Laar bv, Peeldijk 7 te Milheeze, in verband met het realiseren van een tuinbouwloods (Mel4007091). De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 25 januari 2008 t/m 7 februari 2008 inzien. Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) -Ysselsteynseweg 78 te Ysselsteyn - Houbensteyn Holding BV, Ysselsteynseweg 69 te Ysselsteyn, voor het bouwkundig aanpassen in en nabij stal 8 en 12 (Mell908001). De verandering past binnen de voorschriften van de verleende vergunning en de verandering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt de verklaring met bijbehorende stukken van 25 januari 2008 t/m 6 maart 2008 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar-on der een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Roland 3 te Castenray - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van Mts. Vullings- Litjens, Roland 3 te Castenray voor een pluimveehouderij (verzoek vergunninghouder) (Milin07009) - Wanssumseweg 25 te Oostrum - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van Mts. Rutten, Rosmolenweg 8 te Oostrum vooreen vleesvarkenshouderij en landbouw- productiebedrijf (verzoek vergunninghouder)(Milin07010) - Boddenbroek 3 te Oirlo - vergunningvoorschriften in te trekken van Mts. Classens-Tax, Boddenbroek 3 te Oirlo, vooreen pluimveehouderij (op verzoek) (Mila070013). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 25 januari 2008 t/m 6 maart 2008 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Eijkenhofweg 8 te Veulen - een revisievergunning te verlenen aan Mts. Franken, Kempkensberg 30 te Ysselsteyn voor een legkippenhouderij (Mila070011) - Begijnhofweg 12 te Heide - een revisievergunning te verlenen aan Poels, Begijnhofweg 12 te Heide voor een vleesvarkenshouderij en landbouwproductiebedrijf (Mila060094). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 25 januari 2008 t/m 6 maart 2008 inzien. Tijdens deze inzage termijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locatie: - Zwartwater 2 te Vredepeel - verleend aan VOF van Zutphen - Wanssumseweg 17 te Oostrum - verleend aan dhr. P.F.E.M. Coopmans. voor het verbranden van kerstbomen en snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van onder houd aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locatie: - Deurneseweg 40 te Heide - verleend aan dhr. J.L.T. Vollenberg. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 25 januari t/m 7 maart 2008 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Wet milieubeheer - Meldingen. Maandag 4 februari - Grote optocht De Piëlhaas centrum Venray, start 13.41 uur. Opstellen vanaf 11.00 uur: Langeweg tussen Langstraat en Hoenderstraat, Kempweg tussen Westsingel en Langeweg. Route: Merseloseweg - Bergweg - Hoen derstraat - Marktstraat - Grote Markt - Hofstraat - Julianasingel - Poststraat - Patersstraat - Paterslaan - Langstraat. Dinsdag 5 februari - Optocht De Piëlreuzen Ysselsteyn, start 13.30 uur. Opstellen: Peter Janssenweg - Kerkweg. Route: Kerkweg - Lovinck- plein - Puttenweg - Van Beurden- weg - Litsenbergweg - Pater Tulp straat - Puttenweg - Pioniersstraat - Moerslag - Pioniersstraat - Timmermannsweg - Lovinckplein. - Optocht Ut Dartele Veulen, Veulen, start 13.30 uur. Route: Veulenseweg, Brugpas - Vlies - Voerleberg - Veulenseweg. 26 jan. - Vorstebal, De Wetteling 27 jan. - Vlakwatercross 31 jan. - Hazinnenavond 24 januari 2008 Burgemeester en Wethouders van Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, Gemeente Venray Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2008 | | pagina 18