Gemeente Venray Keysersstaete officieel geopend Meer aandacht Synthese voor jeugd Nieuwe publiekstrekkers kermis 2008 llfm Venray timmert aan de weg Winnaar VIP-loterij Subsidies evenementen 2008 vastgesteld Snoeiwerk in de wijken Nieuwe richtlijnen Wet werk en bijstand Geheimhouding persoonsgegevens Input voor lokaal gezondheidsbeleid PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Het college van B en W heeft voor 2008 ruim 1,3 miljoen euro subsidie aan Synthese toegekend. In grote lijnen komt het aanbod van de instelling overeen met dat van 2007. Mede op basis van de rapportages uit 2007 streven gemeente en Synthese zoveel mogelijk naar continuïteit van de bestaande activiteiten. Binnen de beperkte financiële ruimte heeft het college extra aandacht gevraagd voor jeugd en jongeren. Op het gebied van maatschappelijk werk en sociaal-cultureel werk zal meer aandacht zijn voor deze doelgroep. Het dienstenaanbod van Synthese is dit jaar onderverdeeld in drie grote blokken van activiteiten die zijn gericht op de zelfredzaamheid van mensen, op maatschappelijke participatie, en op het vergroten van de binding in dorpen en wijken. De beschikbare budgetten voor deze onderdelen zijn nagenoeg onveranderd ten opzichte van 2007. Daarnaast heeft het college een klein budget vrijgemaakt dat Synthese kan inzetten afhankelijk van de behoefte of knelpunten in de uitvoering. -V> Venray, focus op mensen Donderdag 24 januari 2008 - Pagina 17 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Voor de Venrayse kermis in 2008 heeft de gemeente enkele spectaculaire attracties vast gelegd, zoals Boostermaxxx, Impact, Rhollerghoster en Magie Mouse. Daarnaast komt op de Grote Markt de SkyFlyer, een hoge zweefmolen, met als contrast de minizweefmolen ernaast. Natuurlijk ontbreken ook de vaste attracties niet. Voor de kernattracties Lunapark, autoscooter, Turbo Polyp, draai molen, babysport, lijntrekspel, Kop van Jut, fotoschietsalon en grijpkranen zijn in 2007 driejarige contracten afgesloten. De gemeente wil namelijk een vaste kern van exploitanten voor deze typische attracties die het gezicht van de Venrayse kermis bepalen. Na afloop van de contractperiode kunnen alle kermisexploitanten opnieuw inschrijven. De gemeente streeft daarbij naar een betaalbare kermis met gevarieerde en aantrekkelijke attracties. Acht locaties De kermis vindt dit jaar plaats van vrijdag 1 augustus tot en met woens dag 6 augustus. De 58 attracties staan weer opgesteld op acht loca ties: Schouwburgplein, Hensenius- plein, Grote Markt, het grasveld bij de kerk, de parkeerplaats bij het gemeentehuis en in de Grotestraat, Hofstraat en Raadhuisstraat. Op ver zoek van ouders komt op het gras veld met kinderattracties een terras waar geen alcohol wordt geschonken. Vanuit dit terras kunnen ouders mak kelijk toezicht houden op hun kinde ren die van de kermis genieten. Afgelopen weekend was het feest op Keizersveld 50. Op vrij dag 18 januari opende burge meester Waals het nieuwe pand Keysersstaete, waar de afdeling Veiligheid en Handhaving van de gemeente Venray is gevestigd. Ook het Steunpunt Handhaving Noord-Limburg van de provincie is hier ondergebracht. Beide afdelingen ondersteunen elkaar. En door ze bij elkaar te plaat sen, ontstaat een praktischere werk wijze. Zowel gedeputeerde Lebens als burgemeester Waals benadrukte in zijn openingspeech het belang van nauwere samenwerking. Sym bolisch knipten zij daarna samen het lint door, waarmee het nieuwe steunpunt officieel een feit werd. Onthulling In de namiddag werd het gehele kantoorgebouw officieel geopend met de onthulling van de naam van het pand: Keysersstaete. Naast de afdeling Veiligheid en Handhaving en het steunpunt hebben inmiddels drie bedrijven onderdak in het gebouw: Inther, Bax en Eijdems Internet. Burgemeester Waals complimen teerde in zijn speech de initiatiefne mers voor de bouw van dit prachtige pand, de heren Hermsen en Herder van het bedrijf Inther. Het is een strak, representatief, maar vooral ook functioneel kantoorpand gewor den. Open dag Op zaterdag 19 januari was er een open dag voor alle geïnteresseerden. Ondanks het slechte weer hebben velen van de mogelijkheid gebruik gemaakt om de nieuwste aanwinst op Keizersveld te bezichtigen. 1. Tot en met 1 april: reconstructie Langstraat tussen Blauwververstraat en Weg in den Berg. 2. Tot en met 15 april: wegwerkzaamheden Hulstweg ter hoogte van Cordstrap. 3. Tot en met 1 februari: wegwerkzaamheden Hardeweg ter hoogte van Feldberglaan. Burggraaf In de Gemeentelijke Basis administratie Persoonsgegevens (GBA) zijn persoonsgegevens opgenomen van iedereen die in de gemeente woont of heeft gewoond. Wat doet de gemeente eigenlijk met uw gegevens? De gemeente verstrekt persoons gegevens automatisch aan veel overheidsinstellingen en enkele bijzondere maatschappelijke instel lingen, zoals pensioenfondsen, voor zover dat noodzakelijk is voor de uitvoering van hun wettelijke taken. Deze gegevensverstrekking kunt u niet voorkomen omdat die verplicht is voorgeschreven. Geheimhouden U kunt de gemeente wel verzoeken om uw persoonsgegevens geheim te houden voor derden. Dat kan bijvoorbeeld een advocaat zijn die een dagvaarding aan uw adres wil uitbrengen, de stichting Interkerke lijke Ledenadministratie, of bijvoor beeld sport- en muziekverenigingen. De gemeente zal in geval van een verzoek om informatie van derden Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 4 altijd een belangenafweging maken over de eventuele verstrekking van gegevens. Op verzoek Het verzoek om uw gegevens geheim te houden, kunt u schrifte lijk, via e-mail of bij de Publieks- balie indienen. In alle gevallen moet u het aanvraagformulier invullen en ondertekenen. Dit formulier kunt u downloaden via www.venray.nl Digitale balie. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van dinsdag 22 januari gevallen op lot nummer 1013550 bij VIP Bongerd straat (Jan Linders). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De levens middelenbon kan worden ingewis seld bij deze Jan Linders. De gemeente heeft vastgesteld welke jaarlijkse evenementen in 2008 gesubsidieerd worden. Ook is bekend welke eenmalige evenementen een bijdrage krijgen. De jaarlijkse evenementen die in 2008 subsidie krijgen, zijn: Vlakwatercross, Avondvierdaagse, Fietsvierdaagse, Venray Muzikaal Totaal, internationaal judotoernooi, internationaal voetbaltoernooi Oostrum, internationaal tafeltennistoernooi Redstars, beachvolleybaltoernooi Rooy on the Beach, samengestelde wedstrijd Ysselsteyn, Solfestival Brukske, levende kerststal, Venray on Ice en Sportgala. Eenmalige evenementen Behalve deze jaarlijks terugkerende evenementen krijgt in 2008 ook een aantal eenmalige evenementen een financiële bijdrage. Dit zijn de landelijke jubileumwandeling van de Natuurvrienden in Merselo, bondschuttersfeest van schutterij 't Zandakker St. Jan Gilde, de 50e Vredefeesten in Vredepeel, concert ter gelegenheid van 125-jarig bestaan van het Limburgs Sympfonie Orkest en de viering van het 100-jarig bestaan van muziekvereniging Ons Genoegen in Oirlo. Evenementenbeleid De gemeente heeft de aanvragen voor subsidie van deze evenementen getoetst aan het evenementenbeleid. Daarin zijn regels vastgelegd die bepalen of een evenement voor een financiële bijdrage in aanmerking komt. Belangrijk is dat evenementen een bijdrage leveren aan de naamsbekend heid van Venray. In de nota is ook vastgelegd dat de gemeente kwaliteits verbetering van evenementen wil stimuleren. Dit om evenementen aantrek kelijker te maken voor bezoekers uit de hele regio. De gemeente gaat de landschap pelijke beplantingen in de wijken Landweert en Brukske weer snoeien. Het betreft de plekken waar fietspaden worden belemmerd door takken van de beplanting. Het probleem doet zich bijvoorbeeld voor bij het fietspad door Landweert (Fluitekruid) en het fietspad door 't Brukske (het'zwarte pad'). De voorste rij van de beplanting wordt flink gesnoeid, waardoor de achter liggende beplanting kan uitgroeien. Dit voorkomt dat de randen langs deze paden jaarlijks gesnoeid moe ten worden. In februari en maart snoeit de gemeente de bodem- bedekkende heesters in alle wijken. Voor meer informatie over de snoei- werkzaamheden kunt u contact opnemen met de afdeling Publieks diensten. Het college van B en W heeft op 15 januari een aantal richtlijnen uit het handboek Wet werk en bijstand gewijzigd. In het handboek Wet werk en bijstand (Wwb) staat op praktische wijze aangegeven wat van belang is voor de uitvoering van die wet. De consulenten van de gemeente gebruiken het handboek bij de afhandeling van aanvragen op grond van de Wwb. Ook staan in het hand boek beleidsregels vermeld. Dit zijn door de raad of het college vast gestelde regels die aangeven aan welke voorwaarden moet worden voldaan om recht op een voorziening te krijgen. Denk daarbij aan het minimabeleid. Rechterlijke uitspraken Verder staan belangrijke uitspraken van rechterlijke colleges in het handboek. De regelgeving verandert regelmatig en ook zorgen rechters door hun uitspraken voor verande ringen. Wil de gemeente rechtmatig kunnen werken, dan moeten de richtlijnen dus regelmatig worden geactualiseerd. Ter inzage Heeft u belangstelling voor de richtlijnen in het handboek? Of wilt u weten waar u recht op heeft? U kunt het handboek Wwb, net als het handboek Wet maatschappelijke ondersteuning, digitaal inzien bij de balie van de afdeling Publieks diensten. De gewijzigde richtlijnen treden op 1 februari in werking, en worden ook per die datum in het handboek verwerkt. Vertegenwoordigers van diverse regionale en lokale instellingen, verenigingen en platforms discussieerden op woensdag 16 januari over het nieuwe lokale gezondheidsbeleid. Ook enkele inwoners en raadsleden waren aanwezig. De deelnemers aan de discussie konden de gemeente deze avond van advies voorzien als reactie op de conceptnota Lokaal gezondheids beleid 2008-2011. In de Witte Hoeve werd enthousiast gediscussieerd in drie werkgroepen. De discussies speelden zich af rond thema's als eenzaamheid en depressie, alcohol gebruik bij jeugdigen en senioren, en een gezonde balans tussen voeding en beweging. Definitieve nota De gemeente neemt de gemaakte opmerkingen mee in de definitieve nota die in april aan de gemeente raad wordt aangeboden. Nadat de nota is goedgekeurd door de gemeenteraad, kunt u deze inzien op de gemeentelijke website www.venray.nl.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 17