Ingezonden Vrijdag opening Keyserstaete Eijdems Internet Bax Financieel Advies Mensen inspireren mij ROVL bezorgd over stijging aantal verkeerdoden Nieuw Geef je op voor metamorfose 2008! Uw hond fris en vakkundig ïm getrimd BEZORGEN? Ij f.9 l- Boek bestellen? PEEL EN MAAS In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Sciencelink (1) Het ene drama na het andere drama speelt zich af op de Hulst 2. Daar waar boer Van Dijck ooit met noeste arbeid zijn karren stront in sappige aardappelen transformeer de zou in het nieuwe millennium een hoogwaardige meubelboule vard met ecologische daken ver schijnen. Wat evenwel boven het voormalige urnenveld verscheen was een engel met blauwe ogen, die ons college het BMW-sprookje kwam vertellen. Toen bleek dat dit sprookje het repelsteeltjesni veau niet oversteeg zochten onze gemeentelijke bollebozen naar iets waar ze nóg meer zwier mee konden maken. Iets met 'sience' riep wethouder Lei in de college vergadering, dat maakt pas indruk! Al rijdende over de Leunseweg zag Lei het bedrijfsnaambordje Job-link van zijn neef en naamge noot hangen. Denke, denke, denke en jawel Sciencelink was gebo ren. Lei stormde het gemeente huis binnen. Ambtenaren veerden overeind, eindelijk actie, eindelijk een plan wat wél hout snijdt. Nu vier jaar na het BMW-drama ein digt ook dit sprookje in een ware nachtmerrie. Projectontwikkelaar Van der Looij uit Weert trekt zich terug uit het project Sciencelink "vanwege bedreigingen van die renactivisten" aldus een landelijk dagblad. Shit denkt Lei, waarom hebben ze mij niets laten weten, ik heb nota bene de naam verzon nen! Oeps...hopelijk hebben we deze keer wel iets op papier staan! Ook Lei zegt bedreigd te zijn. Van CDA-vrienden Ger Driessen en Ger Koopmans (ook vrienden van Lei's bevriende ondernemers) en onze minister van Binnenlandse Zaken Guusje ter Horst krijgt Lei de nodige compassie en onder steuning. Bevlogen en ogenschijn lijk onaangedaan vertelt Lei zijn verhaal aan heel Nederland. De democratie is in het geding! Maar zou het niet zo kunnen zijn dat niet de bedreigingen, maar de ver meende betrokkenheid van één van de van der Looij's bij recente vastgoedfraude dé reden is van de eenzijdige opzegging? Een maand geleden zei Lei Heidens nog "de grootste uitdaging is om bedrijven voor Sciencelink te interesseren, hopelijk mag ik dit nog meema ken". Wat ik denk? Dat Lei vooral blij is dat hij nu een excuus heeft om afscheid van het zoveelste financiële debacle te nemen. Dit is niet de enige reden dat ik geen enkele compassie met Lei heb. De pijniging die Lei nu ondergaat kan nog niet in de schaduw staan van wat sommige Venrayse onderne mers en burgers door toedoen van hem en zijn kompanen doorstaan. Velen worden namelijk gedwars boomd en genegeerd in hun plannen en veelal bestookt met kostenverslindende procedures. De gevolgen: slapeloze nachten, ernstige gezondheidsklachten en desastreuze financiële problemen. Democratie in het geding? Welke democratie? Leo Reintjes, Leunen Sciencelink (2) Het laboratoriumpark Science link heeft Venray op de kaart gezet. Niet in de zin dat een inno vatief bedrijf van internationale allure zich hier zou gaan vestigen, maar eerder als plaats waar die renactivisten tekeergaan tegen het in hun ogen zinloos kwellen van dieren. De gebruikte actie methoden kwalificeerde wethou der Heidens in het tv-programma Nova als zware intimidatie, hij sprak ook van grenzen die zijn overschreden. Hij gaf ook aan de dierenactivisten een investering van 60 miljoen om zeep hadden geholpen alsmede vierhonderd hoogwaardige arbeidsplaatsen vernietigd. De vraag is echter of dit laatste waar is. Na de voortva rende start begin 2007 waarbij de indruk werd gewekt dat partijen en investeerders zaten te springen om het project inhoud en vorm te geven werd het steeds stil ler rond dit project. En nu blijkt waarom. De belangrijkste part ner van de gemeente Venray bij de ontwikkeling van Sciencelink, projectontwikkelaar Van der Looy, is er niet in geslaagd investeerders en bedrijven te vinden die Sci encelink van start kunnen laten gaan. Het is noodzakelijk enkele zaken daarbij te benoemen die nu onder het media geweld van de dierenactivisten worden onderge sneeuwd. Life science technieken, productie en ontwikkeling zijn in tegenstelling wat vaak gedacht wordt geen zaken die gemakke lijk op een industrieterrein in een plattelandsgemeente als Venray te realiseren zijn. Dat komt vooral omdat deze sector buitengewoon kostenintensief is. Er moet onge lofelijk veel geld geïnvesteerd worden alvorens een product succesvol op de markt gebracht kan worden. De test en ontwik kelingsfasen zijn buitengewoon lang en kostbaar. Beursgenoteerde bedrijven als Pharma en Crucell zijn al tien jaar bezig met naar verwachting succesvolle produc ten maar hebben nog geen enkele winst geboekt. Niet verwonderlijk dat deze bedrijven maar ook grote jongens als Unilever en Bayer bui tengewoon kieskeurig zijn als het gaat om het vinden van bedrijven die hen kunnen helpen bij het ontwikkelen van hun producten. Betrouwbaarheid, hoogwaardige kennisfaciliteiten, en een optimaal management zijn hier sleutelwoor den. Bovendien worden opdrach ten vrijwel uitsluitend vergeven via een selectief en in vele jaren ontstaan kennis- en relatienet werk. Het is waarschijnlijk dat Van der Looy daarover niet beschikte. Daarom kon hij ook geen inves teerders warm maken voor het Venrayse Sciencelink. Dat kan gebeuren. Wat echter heel erg is dat hij zonder de gemeente Venray daarover te informeren uit het pro ject is gestapt. Hij heeft daarmee de gemeente in haar hemd gezet. Dat hij bedreigd zou zijn doet aan deze algemene fatsoensregel niets af. Het zegt wel heel veel over het niveau van de zakenpartner waar de gemeente Venray mee in zee is (of beter in het schip) is gegaan om Sciencelink te ontwikkelen. Het is te hopen dat hij de gemeen te Venray voor zijn expertise geen hoge kosten heeft berekend. Hoe kan dit toch allemaal? Een simpel onderzoek naar succesfactoren bij het aantrekken van hoogwaar dige bedrijvigheid had kunnen leren dat een soortgelijk initiatief enkele jaren geleden in Weert eveneens een stille dood is gestor ven bij gebrek aan investeerders. Het enige geslaagde voorbeeld van een hoogwaardig Science Park in Zuidoost Nederland is de High Tech Campus in Eindhoven waar bedrijven, kennisinstituten en investeerders bij elkaar gingen zitten om innovatief bezig te kun nen zijn. Een overheid die daarbij faciliterend wil zijn moet daarvoor wel op gelijk niveau mee kunnen praten. Ook daar lijkt het in Ven ray op bestuurlijk en ambtelijk niveau aan te schorten. Bovendien is de naam Venray weer besmet. Was het enige tijd geleden met het incident rond het Turkse cen trum waar alle opgeblazen media- aandacht er toe leidde dat Venray bekend werd als een probleemge meente wat buitenlanders betreft, nu heeft het overdreven mediaop- treden ertoe geleid dat er waar schijnlijk nooit meer een gere nommeerd pharmabedrijf naar Venray zal konten. Innovatieve economische bedrijvigheid lijkt daarmee in Venray verder weg dan ooit. Wat groot is komt niet en wat men heeft zoals het inno vatieve betonontwikkelingsbedrijf Bas BV faciliteert men onvoldoen de en laat men vertrekken. De vraag dringt zich op waarom dan een wethouder in het college die zich vrijwel uitsluitend kan bezig houden met het aantrekken van economische bedrijvigheid. Een wethouder die door het wegval len van de vele arbeidsplaatsen bij Flextronics een negatief saldo aan arbeidsplaatsen zal moeten gaan inboeken. C. de Vocht, Venray Voorlichting zwangeren Het Groene Kruis Kraamzorg en VieCuri Medisch Centrum voor Noord-Limburg houden op dinsdag 22 januari een voorlich tingsavond over zwangerschap en bevalling. Tijdens deze voor lichtingsavond doorlopen de aanstaande ouders een 'reis door de zwangerschap'. De voorlich tingsavond vindt plaats in VieCuri Medisch Centrum voor Noord- Limburg, locatie Venray. De voor lichtingsavond start om 19.00 uur en in de pauze rond 20.00 uur kan men een informatiemarkt bezoe ken met diverse stands. De infor matieavond duurt ongeveer twee uur. Belangstellenden voor deze avond kunnen zich op werkda gen aanmelden bij Groene Kruis, tel. (077)3247000 of bij VieCuri Medisch locatie Venray, telefoon (0478)522436 Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray 1 Vrijdag 18 januari opent burgemeester Waals op Kei- zersveld het nieuwe bedrij- venpand Keyserstaete. Keyser staete is het fraaie pand langs de Maasheseweg en is een initiatief van Paul Hermsen en Martijn Herder. Beiden zijn directeur/eigenaar van het automatiseringsbedrijf Inther. Inther is gespecialiseerd in het automatiseren van logistieke pro cessen in onder meer de food- sector, kleding en automotive. Tien jaar gelden begonnen Paul en Martijn voor zichzelf, nadat zij al een aantal jaren hun sporen binnen deze bedrijfstak hadden Martijn Herder (l.) en Paul Hermsen van Inther voor hun nieuwe bedrijfspand op Keizersveld. verdiend. Inther telt momenteel dertig medewerkers met klanten in Europa en de Verenigde Staten. "Als klein bedrijf pak je alles aan. Onze sterke kant is dat we niet alleen kijken naar het automa tiseren van processen, maar ook de mensen daar nauw bij betrek ken", vertelt Paul. "Daarbij is elk proces weer anders. Wij ontwik kelen voor en met de klant samen een concept dat pas uitgevoerd wordt als alle partijen zich daarin kunnen vinden. Dat betekent voor ons vaak een stuk extra huiswerk", vervolgt Martijn. "Daarnaast is de service achteraf van essentieel belang. Wij moeten ervoor zorgen dat systemen in de lucht blijven. Dat betekent pro-actief signaleren en oplossen. Wij staan dan ook zeven dagen per week, 24 uur per dag voor de klant klaar." In de afgelopen tien jaar heeft Inther een goede naam binnen deze branche opgebouwd. "We krijgen steeds grotere klanten en dan moet je ook als bedrijf mee groeien", aldus Paul. "Het oude pand in Leunen was, behalve dat het te klein werd, niet representa tief. Al deze ontwikkelingen heb ben uiteindelijk geresulteerd in ons nieuwe pand op Keizersveld." Vanuit die locatie werken Paul en Martijn aan de verdere groei van Inther. Momenteel wordt gewerkt aan een groot project bij een Foodbedrijf in Finland en heeft zich vanuit Engeland weer een potentiële klant gemeld. Naast Inther zijn in Keyserstae te ook nog de bedrijven Eijdems- Internet, Bax Financieel Advies en de gemeente Venray met de afde ling handhaving gevestigd. De vier bedrijven houden op zaterdag 19 januari een open dag (zie elders in dit blad). Eijdems Internet heeft de afge lopen zeven jaar een sterke groei doorgemaakt. Het team bestaat nu uit negen medewerkers van wie er vijf een werkplek in India hebben. Na jaren vanuit huis te hebben gewerkt, werd de verhuizing naar een professionele kantooromge ving onvermijdelijk. De uitstraling van het gebouw, de ligging en de uitgebreide faciliteiten maakten de keuze voor Keyserstaete niet moeilijk. Eijdems Internet ont wikkelt websites, maar heeft daarnaast ook ervaring op het gebied van zoekmachine-opti malisatie (Google en Google Ad Words), e-commerce-oplossingen, intranetten en digitale bedrijfspre sentaties. Er wordt met verschil lende programmeertalen gewerkt zoals PHP, .NET, HTML, XML, ASP, AJAX en Flash. Maria Clarke jr. en Eugène Eijdems dragen voorna melijk zorg voor het klantcontact. Meer informatie kunt u vinden op www.eijdems-internet.nl. Samen met Stichting Primair Onderwijs Venray heeft Eijdems Internet een webbased programma ontwikkeld onder de naam Primasoft®. Met Primasoft® kunnen directeuren van basisscholen op heel eenvou dige wijze een jaarplan maken. Ook de Inspectie van Onderwijs maakt gebruik van Primasoft®. Meer informatie over Primasoft® vindt u op www.primasoft.nl. Marcel Bax en Ingrid Verhoeven zijn in mei 1998 gestart met Bax Financieel Advies. Bax Financieel Advies is een assurantiekantoor dat zijn relaties ondersteunt met verzekerings- hypotheek-, pensioen- spaar- en beleggingsadvies. "Wij zijn een klein bedrijf waardoor een persoonlijke klantenbenadering mogelijk is", aldus Marcel Bax. Maar Bax maakt ook gebruik van de hedendaagse technische mogelijkhe den. "Klanten krijgen bij ons hun eigen online poliskluisje en kunnen via het internet al hun polissen en rekeningen overzichtelijk beheren." In 2000 hebben Marcel en Ingrid hun activiteiten uitgebreid met Home Invest. Home Invest is een groothandel op het gebied van hypo theken en werkt landelijk met 121 erkende hypotheekadviseurs. Door middel van hypotheekvolmachten van dertig maatschappijen kan Bax Financieel Advies zijn klanten prima ondersteunen op het gebied van hypotheken. Op dit moment zijn er zo'n zeven medewerkers werk zaam bij beide bedrijven. "Door de groei zijn we van Noorderhof verhuisd naar Keizersveld 50b. Op 19 januari van 11.00 tot 16.00 uur is er voor alle relaties van Bax een open dag georganiseerd en zijn alle klanten van harte welkom op het nieuwe adres. Astrid Huisman exposeert bij Inther II Astrid Huisman uit Helmond heeft reeds diverse malen in Venray geëxposeerd en schil dert vooral mensen, die dui delijk vriendschap uitstralen, iets gezamenlijks zien, voe len of beleven. Ze gaat steeds opnieuw uitdagingen aan in haar beeldend werk. Astrid schildert in olieverf en acryl, maar maakt ook gebruik van gemengde techniek. Ze geeft vol ledige expressie aan de vorm en kleur. Vooral dat samenspel van die elementen spreekt veel men sen aan. De kleuren, vormen, de toets van het schilderen, geven de kracht aan de schilderijen. "Een schilderproces is iets wat groeit, wat vorm krijgt, door de manier waarop je gevoel geeft aan de daad van het schilderen, je verf op het doek brengt, de manier waar op je kleuren mengt, de toetsen van je penseel of paletmes." In haar werken zijn de toetsen zeer groot opgezet, de kleuren helder en verfrissend. "Vaak laat ik mij inspireren door mensen, in al zijn facetten, daar gaat zo veel vanuit." Het gaat mij vooral om het schilderen zelf, de expressie, de daad van het schilderen." Astrid exposeert bij het Ven rayse bedrijf Inther op Keizers veld 50. In het nieuwe imposante bedrijfspand van Inther komen de schilderijen van Astrid goed tot haar recht. Vrijdag wordt het bedrijfspand, dat de naam Keyser staete krijgt, officieel geopend. In 2007 zijn bij 61 ongeval len in totaal 69 doden geval len. Dat blijkt uit cijfers van de politie en betekent een toena me van 15 doden ten opzichte van 2006. Toen kwamen bij 48 ongevallen 54 mensen om het leven. Noël Lebens, voorzitter van het Regionaal Orgaan Verkeers veiligheid Limburg (ROVL): "We begeven ons allemaal in het ver keer, maar zijn vaak onvoldoende bewust van de risico's die daar mee gepaard gaan. De cijfers drukken ons met de neus op de feiten: de gevaren in het verkeer zijn heel groot. We moeten hier voortdurend aandacht aan beste den en vooral ons gedrag op aan passen." Bij zeven ongevallen in 2007 waren twee of meer dode lijke slachtoffers te betreuren. Een zwaar ongeval op de N299 had zelfs drie doden tot gevolg. Direct na dit ongeval - dat het gevolg was van een inhaalmanoeuvre - heeft de provincie Limburg als wegbeheerder maatregelen geno men. Dit gebeurde in overleg met de gemeenten Brunssum, Land graaf, Kerkrade, de politie, WN en het ROVL. Uit een eerste beschou wing blijkt dat er een duidelijke toename is van het aantal slachtof fers in de leeftijdscategorie 0 tot en met 24 jaar: in totaal 15 doden. Hiervan bevonden zich negen doden in de leeftijd van 18 tot en met 24 jaar. In 2006 vielen in de leeftijdscategorie 0 tot en met 24 jaar vijf dodelijke verkeersslacht offers, van wie drie in de leeftijd van 18 tot en met 24 jaar. Verder is er ook een stijging zichtbaar in het aantal doden in de leeftijdsca tegorie 60 plus. Bovenstaande cijfers zijn nog niet officieel vastgesteld en kun nen lager uitvallen. Dit is afhanke lijk van de analyse van de Dienst Verkeer en Scheepvaart die alle door de politie geregistreerde verkeersongevallen verwerkt. De omstandigheden waaronder een ongeluk plaatsvindt zijn daarbij mede bepalend voor de status. Het ministerie van Verkeer en Water staat publiceert de officiële cijfers in april-mei 2008. Dan worden ook andere statistieken, zoals het aantal ziekenhuisgewonden, gepu bliceerd. Het ROVL zal daar waar nodig zelf aanvullend onderzoek (laten) verrichten en de uitkom sten doorvertalen in zijn beleids- en uitvoeringsplannen. Meer informatie: www.vooralledierenhetbeste.nl Voor vrouwen én mannen Het eerste metamorfosejaar in nieuwsblad Peel en Maas is voorbij. In 2007 zijn elf dames uit het verspreidingsgebied van nieuwsblad Peel en Maas door Rich Art Kappers, Life Style Mode/D-Company, Foto Hoedemaekers en Theatercaf? De Artiest in de watten gelegd. Vanwege de vele positieve reacties slaan de initiatiefnemers ook in 2008 de handen ineen. Maandelijks wordt ook dit jaar iemand uit het verspreidingsgebied van Peel en Maas in de watten gelegd. Maar in tegenstelling tot het afgelopen jaar mogen in 2008 ook mannen in de leeftijd van 18 jaar en ouder zich opgeven voor deze unieke metamorfoserubriek. Dus: ben je je kapsel al jaren moe? Wil je je in een nieuw jasje laten steken? Zit je ook al jaren in hetzelfde patroon en wil je er eens anders uitzien? Geef je dan op! De eerste metamorfose in 2008 vindt plaats in februari. Interesse? Meld je dan snel! Dat kan schriftelijk of per e-mail. Vermeld daarbij ook duidelijk je naam, adres, telefoonnummer, kledingmaat en leeftijd. Stuur (of mail) ook een pasfoto van jezelf mee en vertel in het kort waarom je mee wil doen aan deze unieke metamorfoserubriek. Graag inzenden naar de redactie van Peel en Maas, Postbus 1,5800 AM Venray. Of mail naar redactie@vandenmunckliof.nl. Kompas Coachingsbureau wijst de weg Op 16 januari werd voor Meer- lonaar Jos van Wijlick een langge koesterde wens werkelijkheid. De gediplomeerde coach startte zijn eigen bureau dat zoekende men sen helpt om af te koersen naar een leven dat meer vervulling biedt. En bij Kompas doet men dit, naast het voeren van gesprekken, het liefst door mensen letterlijk in beweging te brengen. "In het verleden werkte ik diverse jaren als leidinggevende in champignonbedrijven in bin nen- en buitenland. Intuïtie is in mijn werk altijd mijn voornaam ste leidraad geweest...mijn eigen kompas en ik merkte uiteindelijk dat ik liever met mensen in plaats van met producten werk." Het roer ging om en Van Wijlick koos voor een opleiding tot coach. Volgens een geheel eigen visie wil Jos nu invulling geven aan zijn werk. "Als coach ben ik natuurlijk in gesprek met cliënten, maar ik hecht daarnaast extra aandacht aan de lichaamstaal die mensen uitzenden. Zoeken naar de ware aard van de mens, sluiers wegne men. Dat vormt de basis voor een doelgericht- en succesvol coa- chingstraject." Ieder mens streeft naar een gezond en gelukkig leven. Een leven dat voldoening schenkt, zowel in de privé als in de werk omgeving. Veel mensen zijn zoe kende en voelen diep van binnen de drang tot verandering. Kompas Coachingsbureau kan de juiste begeleiding bieden. Jos van Wijlick: "De mensen die zich aanmelden voor een intake zijn moedig. Ze zijn vaak al een lange weg van wikken en wegen gegaan, maar durven hun hart uiteindelijk toch te volgen. Het denken speelt natuurlijk altijd mee, maar zodra we ruimte geven aan ons gevoel, aan onze diepste drijfveren, is ieder gewenst doel uiteindelijk bereikbaar. Het is mijn taak om de mensen professioneel te begeleiden naar dat gewenste doel." Bij Kompas kiest men ervoor om, naast gesprekken, vooral ook in te zetten op bewegingsactivitei ten. Van Wijlick: "Onze werkwijze is erop gericht om mensen, zowel individueel als in groepsverband, letterlijk in beweging te krijgen. De reacties die ons lichaam afgeeft tijdens bewegingsactiviteiten en de manieren waarop we daar ver volgens mee omgaan, bieden veel inzicht in de wijze waarop we in het dagelijkse leven vaak op situ aties reageren. De activiteiten zijn dan als het ware onze leermees ters geworden. Natuurlijk staat het de cliënt vrij om te kiezen voor bepaalde activiteiten." Bij Kom pas bestaat de mogelijkheid om bijvoorbeeld via handboogschie- ten, mountainbiken, sleehonden rijden, dans, muziek, schilderen en wandelen aan de slag te gaan. Voor meer informatie kunt u ook terecht op www.kompas.to. www.vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS een abonnement waard Carel Feijen presenteert vierdimensionale beelden Als eerste makelaar in Lim burg introduceert Carel Fijen Makelaardij te Venray vierdi mensionale beelden op zijn website. De ruime woonboer derij aan de Steegse Peelweg 100 te Ysselsteyn met een vraagprijs van 795.000 euro is in beeld gebracht. Voor het resultaat bekijkt u de website en u wordt via de tekst door gelinkt. Website Carel Fijen Makelaardij: www.carelfeijen. nl Vectrys introduceert een totaal nieuwe techniek om ruimtes vier dimensionaal ruimte en tijd) in beeld te brengen. Samen met zijn Israëlische partner is deze techniek in circa vijf jaar ontwik keld. Wereldwijd zal deze nieuwe techniek onder de naam 'Quiksee' op de markt worden gebracht. De verrijdbare camera neemt gelijktij dig beelden op in meerdere vlak ken. De geïntegreerde software assembleert deze beelden zodat ze onder meer via internet te bekij ken zijn. De opgenomen beelden stellen u in staat om virtueel door uw eigen woning, bedrijf of instel ling te 'wandelen'Ook bij de ver koop van huizen is de applicatie toe te passen. Het gros van de ver koop van huizen vindt plaats via het internet.Tot nu toe waren hier alleen de statische foto's of sim pele 360 graden foto's te bekijken. De potentiële koper was verplicht door het oog te kijken van de fotograaf of makelaar. Die bepaal de wat de potentiële kopers te zien kregen. Met de nieuwe Vec trys Quiksee techniek bepaalt de koper zelf hoe deze door het huis loopt en welke objecten in detail bekeken worden. Vanach ter de computer, via het internet kan de koper nu zelf in alle rust een rondwandeling maken door het huis van zijn dromen. Bij een 'echte' rondleiding zullen dan veel herkenbare punten opduiken en blijven (ongewenste) verassingen achterwege, waardoor een koop sneller gesloten zal worden. In de loop van de tijd zullen nieuwe technieken aan deze applicatie worden toegevoegd, zoals bijvoor beeld registratie van bezoekers. Indien gewenst kan de makelaar gegevens opvragen van diegene die deze tour willen maken door toegangscodes te verstrekken via sms. Niet alleen particuliere huizen, maar ook het in beeld brengen van kantoren bij de makelaardij zal een besparing opleveren aan potentiële ondernemers die nu vaak onnodig tijd verliezen door het bezoeken van panden die ach teraf toch niet voldeden aan hun verwachtingen. Om een standaard woning volledig digitaal vast te leggen is een scan van circa 1 uur nodia. Donderdag 17 januari 2008 - Pagina 9 Verspreidingsbu ro «l - 'V Dierenkliniek de Oude Melkfabriek onderdeel van Dierenklinieken Horst e.o. Leunseweg 22A Venray-Leunen T 0478 - 58 26 90 E info@dierenkliniekdeoudemelkfabriek.nl

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9