Kinderen voor Kinderen Songfestival in Venray Wensbomen voor nieuwe fusieschool in Brukske v 5 Tweede Kamerleden op bezoek bij Verstraaten Dorpensite trekt 130.000 bezoekers Doe een Wens in Oostrum: 384 euro! €20,40 ELEKTR0FIETS SPECIALIST PVyers temm Breast Care <Rja Boek bestellen? PEEL EN MAAS 29 maart voorronde in Venray De VARA houdt dit jaar voor de 17e keer het landelijke Kinderen voor Kinderen Songfestival. In elke provincie worden voorron des gehouden en worden twaalf kinderen geselecteerd die in de provinciale finale meedingen naar een plaats in de landelijke finale. De landelijke finale wordt op televisie uitgezonden. Kinde ren uit het hele land kunnen zich nu aanmelden om mee te zingen, onder voorwaarde dat zij geboren zijn in de jaren 1996 tot en met 2000. Tijdens de voorrondes krij gen kinderen de kans om live te zingen voor een zaal vol publiek. Een deskundige jury beoordeelt de deelnemers niet alleen op hun zangkwaliteit, maar ook op hun presentatie. Per provincie wor den twaalf kinderen geselecteerd die, begeleid door een live band en vocals, in de provinciale finale hun beste beentje mogen voorzet ten op weg naar een plaats in de landelijke finale die eind 2008 gaat plaatsvinden. De voorrondedagen van het Kinderen voor Kinderen Songfestival beginnen in maart. Dit jaar worden in Limburg drie voorrondedagen gehouden. De eerste is op 15 maart in Weert, de tweede voorrondedag vindt plaats op 29 maart in Venray en op 20 april is Maastricht aan de beurt. Kinderen die meedoen kie zen uit een lijst van veertig Kin deren voor Kinderenliedjes het lied dat ze het liefst willen zingen tijdens de voorronde. Dit jaar kan er gekozen worden voor klassie kers als Meidengroep en Make Up, maar ook voor populaire nieuwe liedjes als De coolste DJ, Dolfijn en De Gamer.Voor Evy van de Loo uit Horst aan de Maas was meedoen aan het songfestival helemaal top. In 2007 kwam zij met haar lied Helemaal Top met glans door de voorrondes. Vervolgens werd ze in de provinciale finale door de jury, die bestond uit onder andere Babette Labeij en zangeres Renée van Wegberg, gekozen als winnares van de provincie Limburg. Helaas mag ze hierdoor dit jaar niet meer meedoen. Alle kinderen die van zingen houden kunnen meedoen aan het Kinderen voor Kinderen Songfestival 2008. Aanmelden kan via www.kvksongfestival.vara.nl. Hier is ook alle informatie over de spelregels te vinden. mi mi Per 1 augustus 2008 fuseren de basisscholen de Flierefluit en de Foekepot tot een nieuwe samen werkingsschool Estafette. In de eerste week van het jaar maakten de leerlingen in de eigen groep een tekening of ze schreven een nieuwjaarswens voor elkaar. Al deze tekeningen en wensen wer den tijdens een nieuwjaarsre ceptie afgelopen maandag op de speelplaats van de Foekepot opge hangen in drie 'wensbomen' .Twee van de bomen blijven op de Foe kepot en de derde gaat mee naar de Flierefluit. Daar blijven ze staan tot vrijdag 18 januari. Dan worden de bomen afgetuigd en worden de wensbriefjes en - tekeningen per bouw verzameld in wensbus- sen. Deze bussen rouleren een aantal dagen in de groepen zodat alle kinderen de wensen op hun gemak kunnen bekijken. Proef zonder verkeersborden Ysselsteyn De gemeente gaat in Yssel steyn een proef uitvoeren waarbij zoveel mogelijk verkeersborden en verkeersdrempels uit het straat beeld verdwijnen. De opzet is dat de weggebruikers veel meer zelf verantwoordelijk zijn voor hun rijgedrag en de verkeersveiligheid. In het Friese Makkinga is tien jaar geleden al een dergelijke proef gedaan. Het werd een suc ces want het leidde tot een verbe tering van de leefbaarheid en de verkeersveiligheid. De gemeente Venray vindt dat de kern van het dorp Ysselsteyn zich goed leent voor deze proef. Indien het expe riment positief uitvalt, dan zal het ook in de andere kerkdorpen, en wellicht ook in het centrum van Venray, worden toegepast. Met lef! In Venlo start in februari de cursus Met lef! Zelfverzekerd in contact met anderen. Het is een cursus voor mensen die snel ver legen zijn, het moeilijk vinden een gesprek te beginnen of bang zijn op te vallen in gezelschap. De cursus wordt gehouden door de afdeling Preventie en Informatie van de GGZ Noord- en Midden- Limburg. De cursus Met Lef! is er vooral op gericht meer plezier te krijgen in het contact met ande ren. De cursus bestaat uit negen bijeenkomsten van twee uur. Na aanmelding volgt een vrijblijvend kennismakingsgesprek. Voor meer informatie tel.(0478)527066 of e-mail igg@ ggznml.nl. Onlangs brachten twee Lim burgse PvdA-Tweede Kamer leden, Pauline Smeets en Lia Roefs, een bezoek aan Ver straaten Personenvervoer B.V. Het Kamerlid Lia Roefs is voor de PvdA-fractiewoordvoerder Verkeer en Waterstaat, haar col lega Pauline Smeets houdt zich met het ondernemingsklimaat in het algemeen en administratieve lastenverlichting in het bijzonder bezig. De branchevereniging KNV-Taxi had de Kamerleden uitgenodigd om in het kerstreces op bezoek te gaan bij taxibedrijven om kennis te nemen van de dagelijkse prak tijk in deze bedrijfstak. De beide dames kregen een kijkje in de keu ken van het bedrijf. Naast het ver voer van personen, verzorgt het bedrijf met Verstraaten Express ook koeriersdiensten. Door deze unieke combinatie konden vele onderwerpen worden besproken met de beide kamerleden. De wijze waarop het vervoer van groepen wordt aanbesteed door gemeenten en door zorgver zekeraars, is een grote zorg van de bedrijfstak. Ook de Kamerleden zijn het ermee eens dat de hoge kwaliteit die door bedrijven zoals Verstraaten wordt geleverd, een Geert-Jan Verstraaten (r.) in gesprek met beide Kamerleden. betere kans moet krijgen. Nu wor den de contracten vaak weggege ven aan het bedrijf dat de laagste prijs berekent. Opdrachtgevers die goedkoop uit denken te zijn, snijden zichzelf daarmee in de vingers en de kwaliteitsbedrijven krijgen het daardoor moeilijk. De Kamerleden spraken ook met de voorzitter van de onder nemingsraad over onderwerpen zoals het tegengaan van snorders, administratieve lastenverlichting en versterking van de regionale economie. De beide Kamerleden vonden het een nuttig bezoek, waarbij ze meteen concrete afspraken maakten. Zodra er een onderwerp is dat de aandacht van politiek Den Haag behoeft, kan Verstraaten direct met het betrok ken Kamerlid contact opnemen. www.vandenmunckhof.nl Tweede druk Kathedraal van de Peel De tweede druk van het boek Kathedraal van de Peel is versche nen. Het is een fotoboek van de Grote Kerk van Venray. Het boek dat in 2005 voor het eerst op de markt kwam, was in ruim een jaar uitverkocht. De Stichting Behoud en Restauratie van de Beelden schat van de Grote Kerk is in 2007 weer in contact getreden met de uitgever Frans Jansen van Pictures Publishers in Wijk en Aalburg en dat heeft geleid tot deze tweede druk. In het boek van de tweede druk zijn enkele correcties aange bracht, die hoofdzakelijk betrek king hebben op de Nederlandse uitdrukkingsvorm en enkele taal fouten. Het boek is te koop bij de voorzitter van de Stichting de heer Drs. Jan Poels, Dr. Poelsstraat la te Venray. Telefoon (0478)584930. De subtitel De rijkste kerk van Nederland duidt vooral op de uit gebreide teksten en foto's van de belangrijke beelden en andere kunstschatten die de kerk nog bezit. De teksten zijn van Rien van den Brand,Toon den Brok en Harry Tummers. De fotografie is van Hans Werther en de tekenin gen zijn van Trudy Michels. Promotie Oud-Venraynaar Casper Hoede- maekers is onlangs gepromoveerd tot doctor in de Economie aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam op het proefschrift Performance, pinned down. Cmet: w ireldtb Fietswereld Frank Welles Dealer van Gazelle, Sparta en Batavus. Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Gewapende overval De politie stelt een onderzoek in naar een gewapende overval op een bedrijf aan de Plataanstraat op vrijdagavond rond 20.15 uur. Drie medewerkers van het bedrijf wer den door drie onbekende mannen met twee vuurwapens bedreigd. Zij eisten geld en zijn met een nog onbekend geldbedrag weg gevlucht. Bij de overval raakte nie mand gewond. De daders waren gekleed in zwarte trainingspak ken en droegen een bivakmuts. Na de overval is de politie gelijk een buurtonderzoek gestart. De politie is op zoek naar getuigen. Zij kunnen contact opnemen via telefoonnummer 0900-8844. De melding kan ook anoniem worden doorgegeven via telefoonnummer 0800-7000. De website van de Venrayse kerkdorpen is een groot succes. Jaarlijks trekt dorpenvenray.nl meer dan 130.000 bezoekers. De site is een paar jaar geleden opge zet door het dorpsradenoverleg voor de tien dorpen. Laten sloten ook de Venrayse wijken zich erbij De site wordt gratis ter beschik king gesteld aan plaatselijke ver enigingen en organisaties. Om de exploitatiekosten te betalen, is het dorpsradenoverleg op zoek naar Venrayse bedrijven en onder nemingen die tegen de geringe vergoeding van 25 euro per jaar hun bedrijfsgegevens op de web site kunnen plaatsen. De ruim 130.000 bezoekers vormen een mooi klantenpotentieel voor deze bedrijven. De bezoekersaantallen zijn zo hoog omdat er op de web site niet alleen informatie over het dorpsradenoverleg en de dorps- en wijkraden te vinden is. Maar vooral doordat de websites van 87 lokale verenigingen en organisa ties eraan gekoppeld zijn. De website wordt geheel gratis ter beschikking gesteld van alle dorps- en wijkraden en alle ver enigingen en organisaties in de dorpen. Voor de financiering van het onderhoud van de website doet het dorpsradenoverleg een beroep op de lokale onderne mers. Voor het vermelden van de bedrijfsgegevens wordt een speci ale bedrijvenpagina ingericht. Directiewisseling GHV Er heeft een directiewisseling plaatsgevonden bij Autobedrijf GHV b.v., de Fiat- en Daihatsudea- ler in Oostrum. Ruud Ebisch, die vanaf de start vanAutobedrijf GHV in 1971 leiding heeft gegeven aan het bedrijf, heeft besloten om na 37 jaar te stoppen. Hij draagt de leiding over aan Jac Vermeulen, die reeds vanaf 1981 werkzaam is bij GHV waarvan reeds enkele jaren als bedrijfsleider. Een groep kinderen uit Oostrum verzamelde bijna driehonderd kerstbomen. Elke ingeleverde boom leverde bij de versnipperaar een lot op. De prijzenpot van die loterij ging grotendeels naar deze kinderen, die inzamelden voor de stichting Doe een Wens. Maar Beter omgaan met stress De cursus Aanpakken van stress: voorkomen van burnout start weer in maart. Deze cursus wordt verzorgd door afdeling Preventie en Informatie van de GGZ Noord en Midden-Limburg. Inmiddels hebben zo n vierhon derd mensen in Noord-Limburg al aan deze training deelgenomen. De cursus bestaat uit tien bij eenkomsten en wordt gehouden in Blerick en/of Venray. De bij eenkomsten vinden plaats in de avonduren. Voor meer informatie of aanmelding kan men terecht bij Informatiecentrum Geeste lijke Gezondheid via telefoon (0478)527066. liefst dertien van de vijftien prij zen kwamen bij hen terecht en dat leverde in totaal 65 euro op. Maar het bleef niet bij dat bedrag. Een collectebus die meeging op hun tocht, een royale bijdrage van de Oostrumse dorpsraad en van de Oostrumse ondernemersver eniging OZOO zorgden voor een totaalbedrag van 384 euro.Ambas sadeur Marion Coolen van Doe een Wens was zeer verguld met de royale cheque die zij na de loterij in ontvangst mocht nemen. "Het is super dat kinderen iets voor kinderen doen. Het is niet belang rijk of het om een klein bedrag of een heel groot bedrag gaat, het gaat zich om het idee dat de kinderen zich belangeloos voor anderen doen inzetten. Voor elke euro hebben zij toch wat moeten doen", vertelde zij."Hartelijk dank. En als jullie weer eens naar een televisieprogramma van Doe een Wens kijken, bedenk dan maar dat jullie daar een gedeelte van moge lijk hebben gemaakt." Speciafiste Sorstprotkesen en aangepaste finger ie Service aan kuis tel. 06-40893030 info@6 reastcareria.n l www. 6 reastcareria.n l Een jaarabonnement kost u slechts Naam: Donderdag 17 januari 2008 - Pagina 7 11 tuil II ook voor onderhoud en reparatie Eindstraat 12 Venray, Tel. 0478-581553 :0fie 'nfernet Com"1" Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl ïi Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig)

Peel en Maas | 2008 | | pagina 7