OPRUIMING OPRUIMING OPRUIMING OP=OPRUIMING Dubbele rijbanen Deurneseweg Sjuul steelt show op Circus Mök Waals maakt ambtstermijn vol GD GIGANTISCHE OPRUIMING m VENRAY de graaf Kamperen ^Recreëren UwICT EXTRA *1 KOOPAVOND! D onze zorg u intratuin JDjlfeongen dé mijlirig VOORDEEL x Voor tüfgtls* sanitair en tegelwerken! Niki vindt ware liefde in Gambia Sanne en Eefje I r.. X ii op wereldreis De Peelkorf verslaat koploper En verder: Wegens grote verbouwing nu ook tijdelijke verkoop van artikelen Spetters. Bandoetere NEDERLAND www.eetcafedegraaf.nl - Tel.: 511330 18, 19 20 JANUARI AUTOTRON ROSMALEN Honderdnegenentwintigste jaargang - week 3 - donderdag 17 januari 2008 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11 Kunst Cultuur 13 Gemeentelijke mededelingen 21 Sport 25-29 Kerkelijke diensten 34 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Het verkeer dreigt over een aantal jaren vast te lopen op enkele plaatsen in Venray. De verkeersgroei wordt vooral veroorzaakt door de A73. De Maasheseweg (afslag Ven- ray-Noord) en Deurneseweg (afslag Venray) zijn de verbin dingen tussen de autosnelweg en Venray-centrum. Beide wegen krijgen een verdubbel de capaciteit (twee maal twee rijbanen) om opstoppingen te voorkomen. Er komt een onderzoek om ook de capaci teit van de Leunseweg te ver groten. De uitwerking van het verkeers- en vervoersplan laat zien dat de zuidoostkant van Venray de mees te verkeersdrukte krijgt te verwer- ken:A73, Deurneseweg en Leunse weg. De gemeente overweegt de namen van de twee afslagen van de A73 te wijzigen. Zo zou Venray- Noord voortaan Venray moeten heten. En de zuidelijke afslag die nu 'Venray' heet krijgt de bena ming Venray-Zuid of Oostrum. Daardoor zullen wellicht meer automobilisten gebruik maken van de noordelijke afslag waar door de zuidoostkant van Venray wordt ontzien. De Deurneseweg dreigt dicht te slibben op het wegvak tussen A73 en Leunseweg. Als het aan de gemeente ligt komen er dub bele rijbanen. Het blijkt dat het meeste verkeer vanaf de A73 via de Deurneseweg de afslag naar Venray neemt. Slechts een kleiner gedeelte rijdt door richting Deur- ne. De Deurneseweg vervult dus een belangrijke functie voor het lokale verkeer in en rondom Ven ray. Het kruispunt bij de afrit van de A73 is zwaar belast en moet vergroot worden. Er komen dub bele opstelstroken en afrijstroken zowel voor het doorgaande ver keer op de Deurneseweg als voor het afslaande verkeer van deA73- De provincie Limburg, eigenaar van de N270, verbaast zich enigs zins over de door de gemeente verwachte problemen op de Deurneseweg. De provincie voor spelt namelijk nauwelijks groei op het provinciale wegennet. Volgens de laatste telling van de provin cie in 2005 maakten per etmaal 18.500 voertuigen gebruik van de Deurneseweg. De verkeersintensi teit zal langzaam toenemen naar 20.000 voertuigen in 2020, voor spelt de provincie. Opvallend is dat het verkeer van bedrijventerrein Smakter- heide naar Venray-centrum, nau welijks gebruik maakt van de buitensingels. Veel vaker wordt de route over de A73 en Deurnese weg gekozen. De kruispunten op de Deurneseweg zijn momenteel al zwaar belast. Ook bij de enkel- strookse rotonde naar bedrijven terrein De Hulst II zullen in de toekomst opstoppingen ontstaan. Binnen de kom van Venray is de groei van het autoverkeer beperkt. Door de nieuwe verbinding De Voorde tussen Deurneseweg en Henri Dunantstraat, neemt wel het verkeer op de Henri Dunantstraat toe. Ook de Nieuwe Overloonse- weg trekt, na het afsluiten van de bestaande Overloonseweg, veel verkeer aan. De Nieuwe Overloon seweg sluit aan op de Westsingel en is de hoofdontsluiting voor nieuwbouwwijk Brabander. VERVOLG OP PAGINA 3- SPECIAAL OPTIEK Zorgen Het wordt hoog tijd dat 'we' een publiciteitscampagne begin nen in Meerlo-Wanssum. Want het lijkt er verdacht veel op dat drie dorpen gaan muiten en dat ons plan om de totale gemeente Meerlo-Wanssum te annexeren, in duigen gaat vallen. Wat er aan de hand is? Nou, er heeft zich een kaper op de kust gemeld. Ook de gemeente Horst aan de Maas wil landje pikken, burgemeester Kees van Rooij heeft zijn vizier gericht op een fusie met de drie buurge meenten Meerlo-Wanssum, Seve- num en Arcen en Velden. Horst aan de Maas moet uitgroeien tot een plattelandsgemeente van meer dan 50.000 inwoners, gro ter dan Venray! Ambitie hebben ze genoeg, die Peelkabouters, maar het wordt hoog tijd dat de Piëlhazen zich tegen dit plan van Kabouter Wijsneus en co gaan verzetten. Want wij zijn toch al jarenlang de belangrijkste partner van Meerlo-Wanssum? We hand haven samen, we delen samen het milieustation, de haven, de bezwaarschriftenafdeling en ook het Meerlo-Wanssumse archief komt, of is al, in het Venrayse gemeentehuis. Daarbij komt dat ons gerenoveerde gemeentehuis toch een veel mooiere werk plek wordt voor de ambtenaren van Meerlo-Wanssum dan dat moderne tierlantijnenraadhuis van Horst aan de Maas? En weet u wat Venray ook heeft: Peel en Maas, een Venrayse krant die de laatste jaren erg veel tijd en ener gie heeft gestopt in de gemeente Meerlo-Wanssum. Want wij waren ervan overtuigd dat de zes schil derachtige dorpen, die samen het parelsnoer langs de Maas vor men, bij Venray zouden komen. Vooruitlopend op de fusie heb ben we in alle dorpen, ook in Tienray, Swolgen en Meerlo, heel wat abonnees ingelijfd. Die wil len we niet kwijt, en zij willen ons (denk ik) niet kwijt. Of is het de bedoeling dat wij de Echo in Horst gaan annexeren? Kortom: Piëlhaas, blief wakker! Ach, het is nog niet zover, ik wens de gemeenteraad van Meer lo-Wanssum veel wijsheid toe. Laat Kabouter Wijsneus in Horst aan de Maas maar kakelen, ik weet dat die raadsleden uit Wans- sum, Meerlo, Geijsteren, Tienray, Swolgen en Blitterswijck erg goed, knap, lief, charmant en slim zijn. Slim genoeg om te kiezen voor Venray. En daarna zal ik jul lie voortaan altijd met fluwelen handschoenen aanpakken. Heb ik zo genoeg geslijmd? Hannes Brand in mengvoederfabriek Donderdag is om ongeveer kwart voor negen 's avonds een brand uitgebroken in een meng voederfabriek aan de Depute Petersstraat in Oirlo. De brand is ontstaan in een drooginstallatie en is daarna de ventilatiekokers ingegaan. Om ongeveer 21.37 uur werd het sein brand meester gege ven. Er hebben zich geen persoon lijke ongevallen voorgedaan. Ze is nog maar acht jaar, maar schitterde wel al in de piste van Circus Mök. Sjuul Verbeek van de kindergarde. De kiendergarde, eigenlijk elk jaar weer opnieuw een lief moment in de Venrayse pronk- zitting. Maar Sjuul Verbeek stond er alsof het de gewoon ste zaak van de wereld is. Als een echte spreekstalmeester acteerde ze Liza Minelli van de bekende musical Cabaret, ter wijl ze wijzend de 'dieren' van de kiendergarde leidde. Circus Mök van vastelaoves- vereniging De Piëlhaas is weer in de stad. Met veel muziek, dans en humor verzorgden tientallen vrijwilligers van eigen bodem een wervelende show van drie uur met de nodige hoogtepunten. En dat alleen al is een compliment waard aan de commissie van Circus Mök en al die vrijwilligers. Dansen is altijd al een fantastisch gegeven bij Mök, maar dit jaar was er weer een nieuwe en heel verrassende dansgroep: Bruce dance-factory. Ze hadden een dans, genaamd: een nacht in het museum. Mooi decor en kleurrijke kostuums. De jongens -ja, ja een dansgroep met jongens!- en meiden van de Bruce dance-factory deden het geweldig. Datzelfde mag gezegd worden van de hoogstaande jazz dance act van de groep Dizzy, maar deze dans groep staat al bijna twintig jaar garant voor kwaliteit. En dan de humoristische acts van circus Mök met dit jaar als absolute kraker de groep Oewieë. Enkele jaren lie ten ze verstek gaan in de piste, maar nu stonden de vijf mannen er weer met en ijzersterke act. Een parodie op de heren van de overkoepelende carnavalsorga nisaties. Laat Rob van Lieshout en Willy Voesten maar schuiven. Deze mannen begrijpen als geen ander wat humor is. Ze worden als vanouds muzikaal ondersteund door Jac-Willem Reuling, Ralf Bust en Paul van Lipzig. Uit Leunen komen de gebroeders Ronald en Appie Weijs die als de Wiesneuze ook een sterke act hadden met verfijnde droge humor. Dat deden ook de De Wöuten van Sjoerd van der Coelen en Paul Rutten met hun politiehumor. Gien en Dien opende de show als 'het medium' en een oudere dame met een rolla- tor.Voor de acts is het optreden in de schouwburg een fantastische gebeurtenis omdat je daar van alles kunt doen op het podium. Er zijn veel mogelijkheden. Dat heb ben de groepen Die Twieë en De Vief goed uitgewerkt. De Vief had den een complete speeltuin met alles d'r op en d'r aan nagebouwd en Die Twieë, het duo Frank van Hout en Kees Druiven) (uitbeel dend Christ van den Munckhof en Anne-Christine Liebrand) hadden een vernuftig draaibaar schouw- burgzitplaatsensysteem ontwik keld. Door een simpele beweging zat een van de twee spelers ineens midden in de zaal. Circus Mök had dit jaar een 'buitenlander': meer voudig Limburgs kampioen buut- reedner, Pierre van Helden uit Melderslo. Hij fikste het ook deze avond weer met zijn geweldige skiact. De zaal lag in een deuk. En het hooggeëerde publiek (het was zaterdag de zogeheten Pet- tenavond) van Circus Mök kreeg er maar geen genoeg van: reden voor Van Helden om nog maar een toegift te geven. Circus Mök 2008 is weer een voorstelling om van te smullen, met niet altijd even sterke acts, maar met voldoende hoogtepunten voor een prachtige avond. Vorst Milton van vastelaovesver- eniging De Piëlhaas reikte zater dagavond tijdens circus Mök de bronzen Piëlhaas uit aan Wilma Manders uit Leunen. Deze hoge onderscheiding van de Venrayse carnavalsvereniging is voor men sen die zich op uitzonderlijke wijze als vrijwilliger inzetten voor de gemeenschap. Wilma Manders is een heel bijzondere vrouw, zo liet de vorst weten. Ze is onder andere voorzitter van gemeen schapshuis Den Brink in Leunen en een van de voortrekkers van de actie Kies Techniek. Maar de laatste jaren heeft ze zich heel ver dienstelijk gemaakt voor hospice Zenith. Dat het Venrayse publiek diezelfde mening heeft als De Piëlhaas bleek wel uit het minu tenlange applaus. Wilma Manders vond dat zij deze onderscheiding niet alleen heeft verdiend, maar De absolute kraker was de act van de groep Oewieë. samen met alle vrijwilligers van de hospice. Burgemeester blijft tot september 2009 Jos Waals blijft aan als burgemeester tot 1 september 2009. De burgemeester heeft dit woensdagavond tijdens een vertrou welijk overleg met de gemeenteraad medegedeeld. Waals maakt hiermee zijn derde ambtstermijn van zes jaar in Venray vol. Tot mei vorig jaar moesten burgemeesters, wanneer ze de leeftijd van 65 jaar bereikten, met pensioen. Die regeling is aangepast en maakt het mogelijk om tot 70 jaar burgemeester te blijven. Waals heeft, in overleg met zijn wethouders, besloten om aan te blijven tot 1 septem ber 2009- Daarmee maakt hij zijn derde ambtstermijn in Venray vol. Waals zelf is blij met deze regeling en zijn besluit. "Dit maakt het voor mij mogelijk om met heel veel plezier en ambitie aan de ambities van Venray te werken", aldus Jos Waals. Succes als resultaat www.rhmweb.nl Rühl Haegens Molenaar woensdag, donderdag, vrijdag CAMPS OPTIEK Maandag 21 jan. zijn wij gesloten i.v.m bijscholing TAPI ENTRUM Julianasingel 7 BELEVINGSBEURS www.kamperenenrecreeren.nl c— KOOPJES- Q.J MAAND Ai wij blijven bereikbaar en willen u graag belonen met extra voordeel Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www.rongenvof.nl HETRÜHL HAEGENS MOLENAAR EFFECT T "Theater op bezoek" in Asteria Venray Asteria Venray V' r-O o O Clp MAAS berden CD Passage 5 5801 BR Venray T. 0478 - 583440 www.mijlingoptiek.nl ACCOUNTANTS ADVISEURS VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 EDWIN S. BIANCA Elke laatste maandag van de maand gesloten Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Tegen inlevering van deze ingevulde bon aan onze kassa ontvangt u extra kassa-korting week 3 en week 4 - 2008: 15% kassa korting op dier- benodigdheden-/voeders, vogelvoeders-/accessoires week 4 en week 5 -2008: 15% kassakorting op sfeer- /trend-arti kelen - Bovenstaande acties zijn niet van toepassing in combinatie met reeds geldende acties-/aanbie- dingen - Deze acties zijn alleen van toe passing bij Intratuin Venray Postcode: Woonplaats: Venray, Langstraat 133, tel. 0478-588585 www.intratuin.nl TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Entertair en 4 gan8( iticl. consi (excl. builenla"d: Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reserveringen: Tel. 0478-511466

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1