Startersleningen op koers Nieuwe dienstregeling Veolia Begeleid wonen in Antoniusveld Arvalis neemt Van Dijck over Geef je op voor metamorfose Winnaar Nobelprijs Amnesty blijft strijden Fietsvierdaagse zoekt pr-man Nieuw Uw hond fris .^en vakkundig getrimd Gunhoek Laat u inspireren ook voor üw tuin door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Donderdag 10 januari 2008 - Pagina 5 Het plan van de provincie Limburg om starters op de woningmarkt met een lening financieel te ondersteunen begint zijn vruchten af te werpen. Zestien Limburgse gemeenten hebben zich inmid dels aangesloten en startersle ningen beschikbaar gesteld. De verwachting is dat dit aan tal doorgroeit naar 20 gemeenten eind 2008. Ook wooncorpora- ties dragen hun steentje bij door onder meer gunstige voorwaar den bij aankoop van een corpora tiewoning. Door deze tripartiete samenwerking van provincie, gemeenten en wooncorporaties zijn er in het afgelopen jaar meer faciliteiten voor starters op de Limburgse koopwoningmarkt gekomen. Na het 1000-wonin- genplan lanceerde de provincie in het najaar van 2006 met het impulsplan 'Starters: een eigen thuis!' haar tweede concrete actie voor starters op de woningmarkt. Het plan voorziet in een star- terslening voor woningen tot een prijsgrens van 170.000 euro en aangevuld met instrumenten die door wooncorporaties kunnen worden ingezet. Denk hierbij aan een kortingsregeling bij verkoop van een huurwoning of een erf pachtconstructie. Dit alles met als doel koopwoningen voor starters financieel bereikbaar te maken en daarmee de doorstroming in de woningmarkt te bevorderen. De samenwerkende gemeenten zijn Meerlo-Wanssum, Weert, Stein, Maasbree, Venray, Roermond, Ber gen, Vaals, Kerkrade, Landgraaf, Brunssum, Voerendaal, Valkenburg a/d Geul, Venlo, Echt-Susteren en Beek. Afgelopen zondag is de nieuwe dienstregeling van openbaar ver voerder Veolia Transport Limburg in Noord- en Midden-Limburg ingegaan. Hierdoor veranderen een aantal routes alsmede vertrek en aankomsttijden. Lijn 1 Merselo-Venray-Oirlo gaat vanwege het geringe aantal reizigers nog maar een keer per uur rijden. De nieuwe lijn 2 Ven ray Centrum-Landweert-Venray Station sluit op maandag tot en met vrijdag aan op de spitstreinen van en naar Boxmeer-Nijmegen. Eveneens vanwege het geringe aantal reizigers vervalt van lijn 127 Venray-Deurne-Helmond de laat ste rit vanuit Venray (19-30 uur) naar Deurne. Tenslotte krijgt lijn 29 Venlo-Lottum-Maasdorpen- Venray aansluiting op de trein in Venray. Lijn 85 Venray-Well-Venlo gaat in de vakantieperioden tussen Arcen en Venlo als belbus rijden. Op maandag 14 januari houdt Woonvoorziening Vincentiushuis Venray samen met de wijkraad Antoniusveld een informatieavond in Le Tambourin. De GGZ Noord en Midden-Limburg heeft in 2007 een aantal huizen in de Annie Romeinstraat (Antoniusveld) aan gekocht. Na het aanpassen en verbouwen van de woningen zul len hier enkele bewoners van de Woonvoorziening Vincentiushuis komen te wonen. Deze bewoners zijn al enkele jaren bezig met voor bereiding op het wonen in een normale wijk. Zij zijn erg gemoti veerd om met ondersteuning en begeleiding in een normaal huis te gaan wonen. De avond wordt geor ganiseerd door de begeleiders van Woonvoorziening Vincentiushuis Venray en begint om 19-30 uur. Op het programma staan onder andere de voorstellen van betrokkenen, wie komen er wonen in de Annie Romeinstraat, een video gemaakt tijdens het voorbereidingstraject en de mogelijkheid tot het stellen van vragen. De avond wordt gehouden in Le Tambourin, het restaurant op het terrein van de GGZNML, Stati onsweg 46 in Venray. Met ingang van 1 maart 2008 neemt Arvalis Advies het Ont werp- en bouwadviesbureau Van Dijck uit Merselo over. Van Dijck werkt onder leiding van architect Toon van Dijck al meer dan 30 jaar voor klanten in met name de agra rische sector op het terrein van bouwontwerp en aanvraag van bouw- en milieuvergunningen. De activiteiten van Bureau van Dijck sluiten perfect aan bij de advies werkzaamheden van Arvalis op het gebied van ruimtelijke orde ning en milieu. De overname van Van Dijck maakt het voor Arvalis mogelijk om voor haar klanten een totaalpakket aan dienstverlening te bieden. Van eerste ontwerp tot bouwtekening, ruimtelijke onder bouwing, milieueffectrapportage tot aan de milieu- en bouwvergun ning en alle overige benodigde vergunningen toe kan Arvalis de werkzaamheden voor de klant nu volledig op elkaar afgestemd uitvoeren. Het bouwadviesbureau blijft in de vertrouwde samenstel ling en op het vertrouwde adres actief. Na verloop van tijd worden de activiteiten in het nieuwe kan toor van Arvalis in Oirlo onderge bracht. Arvalis is een adviesorga nisatie gericht op de agrarische sector en het buitengebied en is actief op het terrein van bedrijfs advisering, juridische advisering, projectorganisatie en makelaardij. Na de overname komt daar een nieuw terrein bij: bouwadvies en -ontwerp. Arvalis werkt met 50 mensen vanuit de hoofdvestiging in Roermond en twee nevenvesti gingen in Klimmen en Oirlo. Ijsbaan vernield Vrijdagavond is door een onbe kende schaatser het ijs van de ijsbaan vernield. Met een schaats was een van de buizen kapot gehakt waardoor koelvloeistof vrijkwam. Het euvel werd vrijdag avond nog verholpen. In de nacht van vrijdag op zaterdag viel ech ter de hoofdgenerator uit waar door de ijsbaan zaterdagmorgen blank stond. Medewerkers van de ijsbaan zijn tot ver in de middag bezig geweest om het water van het ijs te zuigen. Vervolgens kon er weer geschaatst worden. Venraynaar in Boxmeer aangehouden De politie heeft vorige week woensdag een 27-jarige man uit Venray aangehouden op de Lijs ter in Boxmeer. Agenten zagen de man rijden zonder verlichting en vervolgens parkeren op de Lijster. Uit de auto kwam een sterke hen- neplucht. Bij controle van de auto vonden agenten in het zekeringen kastje een doorzichtig zakje met daarin vermoedelijk verdovende middelen. De inhoud van het zakje wordt onderzocht. De man had ook een vouwmes op zak. Het mes is in beslag genomen. Ook bleek dat de man nog een celstraf van zes maanden had openstaan die hij nog moet uitzitten.De man is in verzekering gesteld. Diefstal fiets De politie heeft vorige week woensdagavond een 16-jarige jon gen uit Venray aangehouden op verdenking van diefstal van een fiets. De fiets werd in december 2007 gestolen bij het station aan de Stationsweg in Venray. De bena deelde, een 23-jarige vrouw uit Venray, zag haar fiets woensdag avond staan op de Veltumse Klef- fen. Ze belde de politie waarna agenten een onderzoek instelden. De verdachte was in de buurt aan wezig en verklaarde dat het zijn fiets was. Hij werd aangehouden en op het politiebureau bekende de jongen dat hij de fiets had gestolen. De politie maakt proces verbaal op. Boete De politie heeft zondagavond omstreeks 18:30 uur een jongen van 18 jaar oud uit Venray op de Bazuinstraat in Venray beboet voor onder andere het niet dragen van een helm. De jongen reed met een zesjarige jongen uit Horst op een bromfiets. Agenten zagen de jon gens zonder helm rijden, waarop de jongens werden aangehouden. Tijdens de controle bleek tevens dat de bromfiets niet verzekerd was.Tevens was er geen kenteken aangevraagd en kon de bestuurder geen geldig certificaat of rijbewijs tonen. De Venraynaar heeft een proces-verbaal gekregen. Twan van Bussel eindelijk prins Twan (d'n Urste) van Bussel is de nieuwe prins van De Piël- haas. De 4l-jarige eigenaar van Feestcafé De Koets zal samen met adjudanten John Derix en Jack Michiels de Venrayse vas- telaovend voorgaan onder het motto 'Dit jaor draeje weej an 't rad, en tappe mit ollie uut 'n ander vat'. Voor velen was het toch nog een verrassing dat Twan van Bussel werd uitge roepen tot prins. Al jarenlang stond Twan op het beruchte kandidatenlijstje, maar het duurde tot zaterdagavond voordat hij definitief van die lijst geschrapt kon worden. Dit jaar stond de prinsenkeuzecommis- sie (PKC) heel vroeg bij hem op de stoep, op zestien september al. "Wij waren die avond uit eten met mijn schoonouders toen ze belden dat ze bij mij op de stoep stonden. Of ik maar wilde komen. Dan begint het 'liegen' als kandi daat-prins meteen. Ik kreeg ineens buikpijn en we zijn toen snel naar huis gegaan. De vraag was alleen waar ze me voor vroegen: prins of adjudant. Dus toen ze binnenkwa men, was mijn vraag meteen: 'Zeg het maar?'. Ze hadden iemand als prins op het oog en na veel erom heen draaien gaven ze aan dat ik dat was. Vanaf dat moment leef je als in een roes. Dat Jack en John adjudant zouden worden, stond toen voor mij al vast. Dat was een afspraak die we al jaren geleden hadden gemaakt." Twee dagen later, op prinsjesdag, werden de adjudanten gevraagd. "Sindsdien is het leven net een achtbaan", vertelt Jack. Langzaam omhooggetrokken naar de top om vanaf zaterdagavond met een sneltreinvaart naar beneden te suizen." Maar voor het zaterdag- Prins Twan I en zijn adjudan ten John Derix en Jack Michiels. Foto Hoedemaekers Venray. avond half elf was, vergaderde het trio veel.'Tot aan het ochtendglo ren toe", zegt Twan. "Voor mij als kroegbaas niet zo moeilijk, maar voor Jack en John die gewoon om acht uur moesten gaan werken, was dat wel wat anders. Waarom zo laat? Het moet immers een van de best bewaarde geheimen van Venray blijven." SPANNING Zaterdagavond werd het dus menens. "Wij zaten boven in de schouwburg met een beeld scherm, maar konden niet alles volgen. Het was een gezonde spanning en veel ijsberen in dat kamertje. En als je dan je naam hoort en uiteindelijk het podium opgeduwd wordt, dan is het in een woord geweldig", vervolgt Twan. Twee dagen later zit het trio nog steeds in een roes. "Dat zal wel zo blijven tot Aswoensdag", meent John.' We laten ons gewoon meeslepen." Tot die tijd heeft het trio misschien nog maar een of twee avonden vrij. De rest van de agenda staat bomvol. "We willen wel uit een ander vaatje gaan tap pen, maar veel ruimte om dingen anders te gaan doen, is er niet. Wat wel opvalt, is dat er ineens veel deuren voor ons opengaan. Als trio heb je schijnbaar toch een streepje voor. Er zijn zelfs mensen die aangeboden hebben om mijn hond uit te laten..." Het drietal beaamt dat wat vaak beweerd wordt ook klopt. "Tot nog toe is dit de 'mojste tied van os laeve", aldus Twan, Jack en John. Na café de Uitmarkt werd de Rooijerie het nieuwe project van de horecabroers Geert en Bert Pelzer. De Rooijerie open de op 16 januari 2007 zijn deu ren en is nu, een jaar later, al een aanwinst voor Venray. "De Rooijerie is erg goed als het gaat om aanbod, kwaliteit en faciliteiten. Je kunt in het monumentale pand eigenlijk alles, behalve slapen", vertelt uitbater Geert Pelzer. De Rooijerie heeft in een jaar tijd publiek in alle soorten en maten aan zich gebonden. De eerste verdieping is ingericht als grand café/eetcafé. Zit je graag rustig aan een knus tafeltje? Of sta je liever aan de bar? Allebei is mogelijk. De voormalige raadzaal op de tweede verdieping wordt veelvuldig gebruikt voor bruilof ten, feesten, vergaderingen, enz. De trendy en strakke uitstraling van het grand café/eetcafé en het De Uitmarkt lekkerste eetcafé Eetcafé de Uitmarkt in het cen trum van Venray is landelijk het best gewaardeerde eetcafé onder de bezoekers van Iens.nl, een res taurantgids op internet. Gasten geven het eten gemiddeld een 9,5. Dit staat te lezen in de Café krant, hét vakblad voor dorpsca fés, buurtcafés, bruine kroegen, eetcafés, grand cafés, muziek- en swingcafés en themacafés. In de krant staat een lijst met de lekker ste eetcafés per provincie. "Leuk voor ons, leuk voor Venray, Leuk voor Limburg", reageert uitbater Geert Pelzer nuchter." Zo'n waar dering is subjectief. We moeten toch iedere dag opnieuw probe ren de klant tevreden te stellen." Eetcafé de Uitmarkt begon in 2004 in een oude bakkerij aan de Grote Markt in Venray. restaurant zijn niet te vergelijken met de sfeer die de Uitmarkt zo bijzonder maakt. "Mensen aarzel den in eerste instantie dan ook om bij de Rooijerie naar binnen te stappen. In oktober hebben wij daarom besloten om de drempel te verlagen. Naast culinair tafelen in het restaurant is het nu ook mogelijk om goed en betaalbaar te eten in het grand café/eetcafé. Twee eetconcepten in een pand." De drie verdiepingen van het monumentale pand aan de Grote Markt groeien steeds meer naar de uiteindelijke doelstelling van de Rooijerie: een horecagelegen heid voor heel Venray. "Voor de opening zet je in op bepaalde punten en heb je een bepaalde lijn in gedachten, maar je zult altijd goed moeten luisteren naar de wensen van je publiek en daar op blijven anticiperen, anders mis je de aansluiting met de beoogde doelgroepen. En dan blijven de mensen weg. Wat dat betreft word je in de horeca altijd keihard afge rekend als je het niet goed doet. Slaat de formule aan, dan is het druk en doe je het goed. Weet je de juiste snaar niet te raken, dan blijven klanten weg. Wij komen zelf oorspronkelijk niet uit de horeca, maar zestien jaar ervaring geeft ons voldoende inzicht in de wensen en behoeften van onze gasten. Wij bedienen de gast zoals we zelf ook graag bediend willen worden." De Uitmarkt is een gezellig eet café, waar Geert Pelzer zo nu en Bert (l) en Geert Pelzer zijn de uitbaters van de Uitmarkt en de Rooijerie in Venray. dan zelf zingend optreedt, en de Rooijerie geeft ruimte voor koffie en gebak, een drankje, een hapje, een diner en volledig verzorgde feesten en partijen. De twee broers houden niet van half werk. "Wij blijven perfectioneren en goed luisteren naar de vraag van onze gasten." Tegen de opening van iets nieuws, zoals bijvoorbeeld een Engelse pub, zegt Geert Pelzer op voorhand niet meteen 'nee'. "Ik vind de horeca prachtig en je moet blijven vernieuwen. Dus wie weet." Voor vrouwen én mannen Het eerste metamorfosejaar in nieuwsblad Peel en Maas is voorbij. In 2007 zijn elf dames uit het verspreidings gebied van nieuwsblad Peel en Maas door Rich Art Kappers, Life Style Mode/D-Company, Foto Hoedemaekers en The atercafé De Artiest in de wat ten gelegd. Vanwege de vele positieve reacties slaan de ini tiatiefnemers ook in 2008 de handen ineen. Maandelijks wordt ook dit jaar iemand uit het verspreidingsge bied van Peel en Maas in de wat ten gelegd. Maar in tegenstelling tot het afgelopen jaar mogen in 2008 ook mannen in de leeftijd van 18 jaar en ouder zich opgeven voor deze unieke metamorfoseru briek. Dus: ben je je kapsel al jaren moe? Wil je je in een nieuw jasje laten steken? Zit je ook al jaren in hetzelfde patroon en wil je er eens anders uitzien? Geef je dan op! De eerste metamorfose in 2008 vindt plaats in februari. Interesse? Meld je dan snel! Dat kan schriftelijk of per e- mail.Vermeld daarbij ook duidelijk je naam, adres, telefoonnummer, kledingmaat en leeftijd. Stuur (of mail) ook een pasfoto van jezelf mee en vertel in het kort waarom je mee wilt doen aan deze unieke metamorfoserubriek. Graag inzen den naar de redactie van Peel en Maas, postbus 51, 5800 AA Venray. Of mail naar redactie@vanden- munckliof.nl. Fietsster gewond De politie onderzoekt een ver keersongeval dat maandagavond omstreeks 19:10 uur plaatsvond op het kruispunt Stationsweg/ Spurkterdijk in Oostrum. Bij het ongeval is een 35-jarige fietsster uit Venray lichtgewond geraakt. Het ongeval is vermoedelijk ont staan doordat een 55-jarige auto mobilist uit Oostrum, rijdende op de Spurkterdijk, op het kruispunt geen voorrang verleende aan de van links komende fietsster. Rookwaren gestolen De politie onderzoekt de inbraak in een bedrijf aan de Vel tumse Kleffen die vorige week in de nacht van dinsdag op woens dag plaatsvond. Bij de inbraak is voor enkele duizenden euro's aan rookwaren ontvreemd. De inbrekers zijn vermoedelijk bin nengekomen door een gat in het plafond. De politie zoekt getuigen die zich kunnen melden via tele foonnummer 0900-8844. Op het tweede Science Sym posium van het Raayland College in Venray wordt op vrijdag 11 januari een lezing gegeven door Martinus Velt- man. Veltman heeft in 1999 de Nobelprijs voor Natuurkunde ontvangen. "Wie zijn wij? Waar uit zijn wij opgebouwd? Waarom werkt het allemaal zo?" Het zijn enkele fundamentele vragen die al eeuwen lang worden gesteld. Het onderzoek hiernaar wordt steeds preciezer en uitgebreider. In de zomer van dit jaar wordt met een nieuwe opstelling in Genève gezocht naar nog niet eerder aan getoonde 'bouwstenen' van ons heelal. De opstelling die hiervoor nodig is ligt 100 m onder de grond en is 27 km lang! Bij dit onderzoek naar de elementaire deeltjes heeft Veltman een belangrijke bijdrage geleverd, waarvoor hij geëerd is met de Nobelprijs. Hij vertelt met humor over het verkrijgen van deze hoogst mogelijke prijs in de wetenschap en uiteraard over elementaire deeltjes. Hij doet dit aan enkele honderden leerlingen en docenten uit Venray en omge ving. Daarnaast wordt op het sym posium een lezing verzorgd door professor dr.Ter Haar Romeny van de Technische Universiteit Eind hoven (TUE). Hij spreekt over de vele mogelijkheden maar ook nog moeilijkheden bij medische beeld vorming. Door de enorme techni sche ontwikkeling kunnen patiën ten tegenwoordig geheel worden 'doorgelicht'. Bovendien gaan twee leerlingen van het Raayland College, Christiaan Gootzen en Koen Schakenraad, een verhaal houden over elektromagnetisch lanceren. Zij hebben, na extra lessen op de TUE, een opstelling gebouwd waarmee een kogel wordt weggeschoten. Ruimte vaartorganisaties onderzoeken of ze met behulp van deze techniek ruimteschepen, 'grote kogels', de ruimte in kunnen slingeren. Tot slot worden er oorkondes uitge reikt aan Simon Riezebos en Rob Zwitserlood voor hun activiteiten in het onderzoek naar kosmische straling. In samenwerking met de Radboud Universiteit Nijme gen hebben zij gewerkt aan een opstelling voor het meten van straling uit de ruimte. Het is nog een raadsel waar met name zeer hoog energetische straling van daan komt. Met drie meetpunten op en nabij het Raayland College wordt een bijdrage geleverd aan dit onderzoek. De middag wordt afgesloten met het signeren van het boek van de heer Veltman over de deeltjesfysica: van relati viteitstheorie tot het nog aan te tonen Higgs-deeltje. Het sympo sium vangt aan om 13-30 uur in aulaA. bezoek otize site: www.gunhoek.nl Venray De Hoveniers 0478-57wo De groep Amnesty Peel Maas heeft het afgelopen jaar veel werk verzet. Veel van dit werk werd achter de schermen gedaan, maar aan een groot aantal van de acti viteiten van de groep konden ook anderen meedoen. In 2008 gaat het werk vanAmnesty Peel Maas gewoon door. De eerste grote klus wordt de jaarlijkse collecte. Deze wordt dit jaar in de week na carnaval van 10 tot en met 16 februari gehouden. Bijna vijftig vrijwilligers gaan hiervoor in de gemeente Venray langs de deuren. Amnesty International accepteert geen overheidssubsidie en is dus financieel afhankelijk van giften. Gelukkig heeft men verleden jaar met de opbrengst van de groep de landelijke organisatie goed kun nen ondersteunen. In 2008 gaat het accent van dit werk weer lig gen op het bestrijden van discri minatie. Discriminatie zelf is een schending van mensenrechten maar ligt tevens ten grondslag aan vele zeer ernstige mensenrechten schendingen. De Stichting Fietsvierdaagse Venray stelt zich ten doel om jaar lijks in juli een fietsvierdaagse te houden in Venray en omgeving. Dit evenement trekt jaarlijks enkele duizenden deelnemers. Door de inzet van een grote groep vrijwilligers, is het gelukt om de eerste kwaliteitsster van de NTFU (Nederlandse Toer Fiets Unie) binnen te halen. Het bestuur, dat momenteel uit zes leden bestaat, is op zoek naar een vrijwilliger die de bestuursfunctie van pr en het sponsorbeleid van de stichting onder zijn hoede wil nemen. Het betreft een bestuursfunctie zon der een financiële vergoeding. Het bestuur van de stichting vergadert maandelijks op de eerste dinsdag van de maand. Kennis en ervaring in soortgelijke bestuursfuncties, alsmede een eigen netwerk is een pre. Een goede motivatie en pretti ge omgangsvormen zijn uiteraard vanzelfsprekend. Belangstellen den voor de functie kunnen con tact opnemen met de heer Kreutz via telefoon (0478)588355 en 06- 40543574 of met de heer Thomas sen via telefoon (0478)580218 en 06-10934806. Meer informatie: www.vooralledierenhetbeste.nl Een droom komt uit... 'De Rooijerie aanwinst voor Venray' 1 Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL W0NENoawpo/r Dierenkliniek de Oude Melkfabriek onderdeel van Dierenklinieken Horst e.o. I Leunseweg 22A Venray-Leunen T 0478 - 58 26 90 I E info@dierenkliniekdeoudemelkfabriek.nl

Peel en Maas | 2008 | | pagina 5