OPRUIMING Sciencelink op losse schroeven Üw ICT Prins Twan draait aan het rad... KOOPAVOND! Waals: veilige carnaval u intratuin Opruiming HALVE PRIJS sterk in schadewerk de graaf NU WINTERCOLLECTIE NOG EEN KEER PRIJS VERLAAGD ónze zorg mijling &/EMÊ Geeke Blenk Jubilarissen fanfare Meerlo gehuldigd I Oranje Wit w blijft koploper En verder: EEN 'GOED' BEGIN IN 'T NIEUWE JAAR Bandoetere GRATIS I z^AG)13/J^ACf Wees geen dief van eigen portemonnee Commex www.eetcafedegraaf.nl - Tel.: 511330 mson Honderdnegenentwintigste jaargang - week 2 - donderdag 10 januari 2008 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 9 Gemeentelijke mededelingen 15 Kunst Cultuur 16 Sport 18-20 Kerkelijke diensten 22 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Projectontwikkelaar stopt na bedreiging door dierenactivisten Het laboratoriumpark Sci encelink staat op losse schroe ven. Het prestigieuze project op een zichtlocatie langs de A73 op bedrijventerrein De Hulst n zit plotseling zonder projectontwikkelaar. Van der Looy Projectmanagement heeft zich teruggetrokken na bedreigingen door dierenacti visten. Het bureau uit Weert meldt dat de kritiek van dierenactivis ten 'dreigende en onacceptabele vormen' begint aan te nemen. Een paar weken geleden zijn de woningen van twee directeuren van Van der Looy met leuzen beklad. Waarna het bedrijf met onmiddellijke ingang stopte met het project zonder de gemeente Venray hiervan op de hoogte te brengen. 'Wij hopen dat al onze natio nale en internationale relaties en opdrachtgevers begrip hebben voor dit genomen besluit', meldt het persbericht op de website. Directeur Paul Evers wilde begin deze week verder niet reageren. Het is voor zover bekend de eer ste keer dat een bedrijf zo open lijk toegeeft aan dierenactivisten De gemeente Venray werd door Van der Looy vreemd genoeg niet geïnformeerd. "We hebben het maandag ook via hun persbe richt moeten vernemen", zegt een woordvoerster. "We zijn overval len en onaangenaam verrast. Het is inderdaad niet plezierig om op deze manier het nieuws te moe ten vernemen van een bedrijf waarmee je toch een zakelijke relatie hebt." De gemeente maakt zich vooral zorgen over de reden van het besluit. "Het is zorgelijk dat dit komt door acties van die renactivisten", aldus de woord voerster, die nog niet kan zeggen of dit het einde van Sciencelink betekent. "We zullen ons hierover de komende dagen beraden." Op 18 januari 2007 werd busi- nesspark Sciencelink vol trots gepresenteerd in het gemeente huis. De campus van kennisinten sieve bedrijven op het gebied van life science' zou Venray vierhon derd veelal hoogwaardige banen opleveren. Het project vergt een investering van 60 miljoen euro. LEESVERDER OP PAGINA 3- Fout De grond lijkt wel behekst. Het industrieperceel De Hulst II lijkt in de greep van de Wet van Murphy: alles dat fout kan gaan, gaat ook fout. Het begon met woonboulevard Xenter, dat op De Hulst II zou komen maar al snel een stille dood stierf. Zijn kleinere broertje Woonmax kreeg op De Brier een plek. Maar niet getreurd, BMW had interesse in De Brier II. Zakenman Harrie Maessen was in gesprek met de directie van dit beroemde auto concern, maar helaas wist men in Zuid-Duitsland van niks. Venray? Harrie Maessen? 'Nein, kennen wir nicht!'. De BMW-fabriek naar de Hulst II halen bleek een lucht kasteel, helaas. Niet getreurd, Ven ray kwam met een derde project op de proppen voor De Hulst II: laboratoriumpark Sciencelink, een prestigieus businesspark waarmee Venray zich op de kaart wilde zetten als moderne, innovatieve gemeente. Wilde ja, want het project staat nu op losse schroeven, Sciencelink is in gevaar. In groot gevaar, want als je het mikpunt wordt van dierenac tivisten, dan ben je nog niet jarig. Bedreigingen via mail, filmpjes op YouTube, het besmeuren van huizen: het is misselijk wat die activisten doen om de komst van dierproevenlaboratoria op De Hulst II tegen te houden. En het lukt ze ook nog, dat is toch te gek voor woorden? Oppakken die hap, identificeer die gasten op YouTube en smijt ze in de cel of geef ze een werkstraf. Maar nee, die radicalen vieren hun overwin ning en Venray zit met een grote sof. Vierhonderd banen weg, veel tijd en nog veel meer geld kwijt. En wat moet er met De Hulst II gebeuren? Dat is de grote vraag. Ssst, u moet dit niet verder ver tellen. Maar ik hoorde in de kroeg dat er sprake is van de komst van een nieuw prestigieus project naar De Hulst II. Het plan staat nog in de steigers, maar zal zeker slagen op die fraaie zichtlocatie aan de A73: een parenclub. Daar is volgens mijn informant grote behoefte aan in Venray. Samen met je partner op stap, geen gerommel in de marge meer in je eigen huis. Het is misschien minder spannend, maar zeker zo lekker en veilig. Is zo'n pro ject geen industrie? In Venray wel, vertrouwde mijn doorgaans uiterst betrouwbare informant me toe. Het college van B en W zou volgens hem zelfs al in gesprek zijn met een Venrayse uitbater met verstand van zaken voor de parenclub! Wie? Hannes lenzen pro beren! SPECIAAL OPTIEK 'Dit jaor draeje weej an't rad, en tappe mit ollie uut 'n ander vat'. Dat is motto van prins Twan I van De Piëlhaas, die zaterdagavond in een bomvolle schouwburg werd uitgeroepen tot nieuwe prins in Venray. Twan van Bussel is eige naar van Feestcafé de Koets en dat zie je aan zijn motto. In zijn café aan het Schoutenstraatje in hartje Venray hangt een soort Rad van Avontuur en een rad is uiteraard ook een onderdeel van een koets. En vat, dat spreekt voor zich. Van Bussel is een échte Venraynaar en een échte Piëlhaas, voor wie dit jaar een droom uitkomt. Samen met zijn adjudanten Jack Michiels en John Derix gaat prins Twan van Bussel er een mooi feest van maken. Op pagina 5 kunt u een uitgebreid interview met de nieuwe prins en zijn adjudanten lezen. woensdag, donderdag, vrijdag Opmerking burgemeester valt verkeerd De veiligheid tijdens carnaval is zoals andere jaren gewaarborgd. Dat stelt burgemeester Waals aan de inwoners van Venray. De afge lasting van de boerenbruiloft in verband met de bedreiging van bruidegom Edward Linkskens, zou ertoe kunnen leiden dat mensen zich onveilig gaan voelen. Waals hecht er veel belang aan deze mogelijke gevoelens van onveilig heid weg te nemen. Volgens velen ging Waals don derdagavond echter over de schreef tijdens de prijsuitreiking van de Venrayse ondernemers prijzen. Waals meende daar een opmerking te moeten maken over de afgelasting van de boe renbruiloft. "Wie zijn bips brandt, die moet zelf op de blaren zit ten", aldus de burgemeester. Een opmerking die in de zaal met gemengde gevoelens werd ont vangen. Het gevolg was dat Waals met Edward Linskens en zijn echt genote vrijdagavond een gesprek had. "Edward was not amused' over mijn opmerking, maar kon wel begrip opbrengen voor mijn beweegredenen." Op basis van de aangifte die Linskens bij de politie deed, stelde Waals donderdag de volgende verklaring op: 'De bedreiging van Linkskens speelt zich af in de relationele sfeer en is niet gericht tegen carnaval of elementen hier van'. Deze mening wordt op basis van de aangifte bevestigd door John Geraerdts, chef basiseenheid van de politie in Venray. Waals:'De bedreiging is laakbaar, maar is niet gericht tegen enig willekeurig per soon of betrokkene bij de organi satie van carnaval of het feest in zijn algemeenheid'. De gemeente betreurt het feit dat dit onderdeel van het car navalsprogramma niet door kan gaan. De gemeente is in het besluit niet gekend, maar respecteert de beslissing van de carnavalsvereni ging. De gemeente Venray vindt het jammer dat carnavalsvierders dit deel van het vierdaagse feest moeten missen en wil voorkomen dat de persoonlijke bedreiging van één persoon zijn weerslag heeft op de veiligheidsgevoelens van haar inwoners. Het bestuur van De Piëlhaas heeft inmiddels besloten om een aantal, al dan niet anonieme, opmerkingen in het gastenboek van de website van de vereniging te schrappen. "Het is niet de bedoeling dat personen kwetsende verwijten krijgen, al dan niet terecht. Tevens zijn ano nieme reacties wel heel gemakke lijk. Ik neem aan dat u deze situ atie begrijpt", aldus de webmaster op de site. "Theater op bezoek" in Asteria Venray Asteria Venray KOOPJES- MAAND '°lSTTIAiï Dé kamerplant is terug bij Intratuin Venray Zaterdag 19 januari: SERAMIS OPPOTDAG CAMPS OPTIEK Een andere kijk op zien! op de gehele collectie De Bleek 78 - Venray 0478-581577 Autoschadecenter Venlo H u I ste rd reef Autosc h a d e Ve n ray MAAS EXTRA berden CD D bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Informeer naar de voorwaarden Passage 5 5801 BR Venray T. 0478 - 583440 www.mijlingoptiek.nl KAPPERS VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 Enterta en 4 gani inch cons (excl. buitenlan Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reserveringen: Tel. 0478-511466 f TTTTTirYVai Ki' op www laco eu voor - - - IIJhHlIIhet Open Dagprogramma sportief genieten Tegen inlevering van deze advertentie ontvangt u bij minimale besteding van 20 euro een leuke attentie kado gedurende week 1 en 2, 2008. Venray, Langstraat 133, tel. 0478-588585 www.intratuin.nl (D Elke dag is onze contactlensspecialist aanwezig Grotestraat 4-8 I Venray I tel. (0478) 58 24 09 Wat een verschil www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl Z7 EUROGARANTBEDRUF sterk in schadewerk TV Kok Robert uit Life Cooking geeft kookdemonstratie bij Plus G. van Dijck te Venray! Op donderdag 10 januari van 11:00 tot 17:00 en op vrijdag 11 januari van 13:00 tot 19:00 uur zal Robert elk heel uur een heerlijke Oosterse maaltijd bereiden. U kunt kijken, proeven en vragen stellen!

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1