David I prins Ut Dartele Veulen Jeugdtrio Ut Dartele Veulen Herman I prins Zagewetters Jeugdprinses Oirlo l Djowie jeugdprins De Hazekeutel 4 Prins Bas Cox Jeugdboerenpaar De Hazekeutel Jeugdprinsenpaar Swolgen Prins Bart Knoops Prins Henk van De Keavers Boerenbruidspaar de Vöskes A n PEEL EN MAAS Donderdag 10 december 2008 - Pagina 17 David Janssen is de nieuwe prins van carnavalsvereniging Ut Dartele Veulen in Veulen. Hij is in het dagelijkse leven kippen-, scha pen- en zorgboer op een eigen zorgboerderij. Janssen heeft car naval met de paplepel ingegoten gekregen en is dan ook al jaren zeer actief binnen de carnavals- Foto.Aerts Fotografie Leunen. vereniging. Samen met zijn vrouw Gerdie hebben ze vier kinderen en gaan ze er een geweldige carnaval van maken. Prins David I houdt op zondag 13 januari receptie van 14.11 tot 16.11 uur in café-zaal 't Veule in Veulen. Carnavalsvereniging Ut Dartele Veulen in Veulen heeft het nieuwe jeugdtrio uitgeroepen. Het zijn jeugdprins Eric II (Rasing), jeugd- prinses Judith (Reintjes) en narre- tje Marly (Thissen). Zij voeren de Foto.Aerts Fotografie Leunen. jongste carnavalsvierders aan met hun leuze: "Mit karnaval jumpe wij d'r op los zien gillie klaor vur dizze chaos." Herman I (Zegers) is uitgeroe pen tot 51e prins van carnavals vereniging De Zagewetters in Merselo. De nieuwe hoogheid is verkoopadviseur bij Eigen Haard City meubelen in Sevenum. Hij is getrouwd met Tiny en heeft twee kinderen. Hij is geen onbekende in de carnavalswereld. Hij is al jaren lid van de carnavalsclub en is elf jaar vorst geweest. Hiervoor heeft hij de eretitel groëtvorst gekregen. Verder verzorgt hij met de zit tingsavonden de dorpspolitiek en is secretaris van de Vorstenraad in Venray. Ook is hij bestuurslid en pr-man van SV Merselo en lid van de kermiscommissie. Prins Herman I heeft als nar Joris van Els. Hun motto is 't sprèkt van zélf, dizze vastenaovend drèjt gliek um 11. Jeugdprinses van carnavalsver eniging De Spurriemök in Oirlo is Maartje d'n Urste. Jeugdvorst is Siem en jeugdnar Jelle. Jeugd prinses Maartje gaat deze carnaval bij de jeugd voorop met haar lijf spreuk: 'Korfbal en de toet zet ik vur efkes an de kant, want ut is now tied vur carnaval ien Spur- Jeugdprinses Maartjejeugd vorst Siem en jeugdnar Jelle. Foto: Hoedemaekers Venray. riemökkeland'. De Spurriemök biedt de jeugdprinses samen met prins Jos II en prinses Anne-Marie een receptie aan op zondag 6 januari van 14.11 tot 15.11 uur. Djowie d'n urste van der Ster ren is uitgeroepen tot jeugdprins van De Hazekeutel in Venray. Hij wordt terzijde gestaan door zijn adjudanten Pint van Goch en Ramon Arts. Jeugdprins Djowie is zoon van Ton van der Sterren en Antoinette Koenen. Deze Raaylan- der zit in VT3C en komt van de basisschool De Vlaswei. Hij is lid van de vrijwillige jeugdbrandweer, waar hij de nodige cursussen al achter de rug heeft. Zijn lievelings kleur is dan ook zwaailichtblauw. Hij is een carnavalsbeest in hart en nieren. Op de Vlaswei was hij al prins van de deze school. Als disk jockey draait hij zelf ook graag een cd'tje. Verder is hij regelmatig te vinden in het buurthuis als vrijwil liger zoals hulppiet. Hij volleybalt graag en verdient een centje bij als afwashulp in een restaurant. Adju dant en klasgenoot Pint van Goch is zoon van Jan en Mirjam van Foto: LLoedemaekers Venray. Goch en heeft twee zusjes; Jolijn en Ankie. Hij is fanatiek honkballer en houdt ook van uitgaan.Als kran tenjongen probeert hij zijn centjes te verdienen. Adjudant Ramon Arts is zoon van Marcel en Monique Arts en heeft twee zusjes; Daphne en Kir sten. Hij zit in op Raayland- college in klas PR3A en houdt van tennis en computeren, uitgaan en carnaval vieren. Hij bezorgt ook de krant, zodat hij zijn hobby's kan bekostigen. Deze spontane jongens hebben als motto voor dit carnaval: Mit ös as trio en gillie ien ollie pek- ske, gut dizze 4x11 van een lejje dekske. De jeugdprins houdt zijn receptie op zondag 3 februari om 16.00 uur, na de prijsuitreiking van de kinderoptocht, in jeugdtent De Hazehut op het Henseniusplein in Venray. Bas Cox (21) is zaterdagavond uitgeroepen tot nieuwe prins van Geijsteren. Bas is de 50ste prins van de Keieschieters en prinses is Annemiek Jeuken uit het Piëlha- zenriek. Deze prins had het voor recht dat hij uit mocht komen in een schitterend nieuw prinsenpak. Bas maakt deel uit van de vrien dengroep Datdenk.nl. Uit deze vriendengroep komen zijn raads leden: broer Ron, MartijnVink, Rik Eijssen en Koert van Leendert. Bas is student bedrijfseconomie in Nij megen en loopt op het moment stage bij de Rooyse Wissel. Zondag werd Suzanne Jakobs gekroond tot jeugdprinses. Suzanne wordt bijgestaan door adjudant Giny-leen Manders en nar Imke Lenssen. De raad wordt dit jaar gevormd door Maud Cuypers, Moniek Jakobs, Loes Poels, Joyce Vergeldt en Kim Vergeldt. Nakse Dakrame Café 't Podium houdt voor de vijftiende keer op zondag 27 janu ari het Nakse Dakramefestival. Het festival is door de jaren heen het decor geworden waarin diverse buutreedners, lokale carnavalsar tiesten en de grote namen van het Limburgs vastelaoveslied hun kun sten vertonen. Het festival begint om 17.00 uur precies en de zaal gaat om 16.00 uur open. Kaarten zijn te koop bij café 't Podium aan de Kruisstraat in Venray. Reserve ren via telefoon 581143. Informa tie: www.podiumvenray.nl. Vrolliemiddag In Venray wordt op zondag 20 januari de eerste Vrolliemiddag gehouden. De initiatiefneemsters Jolanda Brauer en Lian Bolenius hebben Yvonne Vullings van café De Evenaar bereid gevonden om deze Vrolliemiddag te houden. Acts uit de regio zijn Bling Bling uit de Smakt, de Duifkes uit Pan- ningen en de mannelijke K3. Muziek is er van lokale arties ten zoals De Herders en Ramon Barents. Marlène en Margret slui ten de middag af met hun topper Moi Menneke en Gelazer ien de Glazer. De klapper van deze mid dag staat om 15-30 gepland. Dj Heidi (Bart Verstegen) zorgt voor de verdere muzikale omlijsting. De zaal is open om 12.30 uur en het programma duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Kaartjes zijn verkrijg baar bij de Evenaar of via telefoon 06-53759319- De extra kaartver koop is op vrijdag 11 januari van 19-00 tot 21.00 bij de Evenaar. Huikraker 2008 Het Aid Prinsen Gild is winnaar geworden van de 32e liedjesmid dag van Fanfare Vriendenkring en carnavalsvereniging De Huibuuke in Overloon. Het lied Prins Rob d'n Urste werd door de jury en het publiek als beste beoordeeld en mag zich Huikraker 2008 noe men. Kelsaovend In café 't Tumpke van sport- en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo wordt op vrijdag 18 janu ari een Kèlsaovend gehouden. Een primeur, want het is voor het eerst dat in Meerlo een car navaleske avond op touw wordt gezet die alleen door mannen bezocht mag worden. De muziek wordt verzorgd door de dj's Bram en Nick. De bezoekers kunnen onder meer genieten van een per formance van een buutreedner en een verrassingsoptreden. Aanvang 20.30 uur, entree vrij.Alle mannen zijn welkom. Receptie prins Roel Prins 2008 van carnavalsver eniging De Schanseknuppels is prins Roel II (Wismans). Zijn leus is: "Dizze Carnaval zet ik miene vrachtwage ien ziene vre-j, en schakele wij hier, same, 'n paar taendjes be-j". De prins houdt zijn receptie samen met zijn prinses Esther (Rambags) op zaterdag 12 januari in gemeenschapshuis De Wis in Castenray. Aanvang 20.11 uur. Tijdens de jeugdzitting is het nieuwe jeugdboerenbruidspaartje van carnavalsvereniging De Haze keutel in Venray gekozen. Bruid is Dewi Stoffels en de bruidegom is Youri Siebers. De bruidsmeisjes zijn Sanne, Manon, Jamie en Lenny. De getuigen zijn Bart en Rob en de opperboer is Mats. Allen zijn Foto: LLoedemaekers Venray. lid van Jong Nederland-Venray. De verloving vindt plaats op dinsdag 5 februari vanaf 19-00 uur in de jeugdtent met aansluitend een receptie.Tijdens de kinderoptocht op zondag trekt deze familie door de straten. Prins Jorn (Beurskens) en prinses Holly (Janssen) vor men het jeugdprinsenpaar van carnavalsvereniging D'n Bok in Swolgen. Jeugdvor- stin is Joyce (Peeters) en nar Stan(Arts). Zaterdag 12 januari om 17.00 vindt in café-zaal Wilhelmina de kaartverkoop plaats voor de Zwol- ligse revue. De verkoop start om precies 17.00 uur. De kaartjes kosten 7.50 euro per persoon. Er worden maximaal zes kaartjes per persoon verkocht. Zondag 13 januari om 14.11 begint de recep tie van prins Frank III in zaal Wil helmina Iedereen is van harte welkom om hem samen met zijn adjudan ten Dennis en Carlo te feliciteren. Vrijdag 18, zaterdag 19 en zondag 20 januari staat zaal Wilhelmina in het teken van de Revue 2008 en zaterdag 19 januari vindt de verkoop plaats van Bokkeproat, die dit jaar huis aan huis wordt verkocht en waarin leuke woord jes en weetjes staan. Zondag 27 januari wordt in café- zaal Wilhel mina vanaf 14.11 de receptie van jeugdprins Jorn en jeugdprinses Holly gehouden. Iedereen is van harte welkom om het jeugdprin senpaar, jeugdvorstin, nar en de jeugdraad te feliciteren. Donder dag 31 januari brengen jeugdprins Jorn en jeugdprinses Holly met hun jeugdraad en jeugdvorstin een bezoek aan de Jis van Swol gen, waar zij met de jonge bokken en bokkinnen een carnavalsbal bijwonen. Vrijdag 1 februari brengen prins Frank III en de raad van elf een bezoek aan de peuter speelzaal en de basisschool. Dit gebeurt nadat ze de ereleden en de zieken van Swolgen hebben bezocht. Zondag 3 februari is de heilige mis met aansluitend de sleuteloverdracht in Meerlo Het Swolgense carnaval wordt offi cieel gestart met een heilige mis. Deze mis wordt verzorgd door de commissie gezinsmis. De prins, het jeugdprinsenpaar en het boeren bruidspaar dragen hun steentje bij aan deze mis. Aansluitend vindt in 't Brugeind in Meerlo om 11.11 uur de sleuteloverdracht plaats. Jeugdprins Jorn (Beurskens) en jeugdprinses Holly (Janssen) van 'D'n Bok. Foto Erik Eibers. Bart Knoops is gekroond tot prins Bart I van carnavalsvereni ging de Geiten uit Tienray. In het dagelijks leven is hij elektriciën bij Jenniskens Installatie in Venray. Hij woont samen met JolienThee- uwen van de Schanseknuppels uit Castenray. Verder is Bart actief dar ter bij DC Tienray, leider van het derde elftal van TOP 27, vrijwilli ger bij OJC Gaellus en een fervent aanhanger van NEC. Bart heeft als 56ste prins van Tienray als motto: 'Dees daag stoj ik nie neave ut voetbalveld, mar goj ik veurop ien ut carnavalsgewei'. Foto:Aerts Fotografie Leunen. Prins Henk d'n urste (Henk v.d. Heuvel) is de nieuwe prins gewor den van carnavalsvereniging De Keavers uit Holthees-Smakt. Prins Henk schoot zichzelf in een spel met een bal op een goal naar het prinsschap. Hij gaat regeren met zijn leus Mit iezer, bal en borrel, nemen we de carnaval op de kor rel! Prins Henk is getrouwd met Thea, heeft twee kinderen en werkt in het dagelijkse leven als plaatwerker bij Hermus in Venray. Hij is voorzitter van de jeugdafde ling van voetbalclub RKW Vol harding en hij zit in het dagelijks bestuur van Volharding waar hij enkele functies bekleed. Verder houdt hij van biljarten en fotograferen. Zijn receptie is op zaterdag 2 februari in 't Tref punt in Holthees. Ook het boe renbruidspaar is bekendgemaakt. Dit zijn Rikie van de Vooren en John Bonants. Het boerenhuwelijk wordt voltrokken op carnavals dinsdag in 't Trefpunt in Holthees. V, Het boerenbruidspaar van car navalsvereniging de Vöskes uit Meerlo is afkomstig uit de buurt Vossehof en wordt gevormd door Wilbert van Jan en Annie v/d Laar uit het Pieëlhazeriek en Ans van Frans en Betsie Willemse uut 't Vlaskopperiek en hun getuigen Shèr van Nölleke en Netty van de Mulder en Els van Hay en Mie Jeu ken uut Lull. Zij gaan zich verloven op carnavalsmaandag in Café Oud Meerlo en worden in het onecht verbonden op carnavalsdinsdag op het pleintje bij het gemeente huis, waarna de bruiloft begint in zaal 't Brugeind. De strijd om de titel Carnavalsschlager 2008 werd gewonnen door Pret'78, voor de Aid Prinse. Op zondag 13 januari wordt het jeugdprinsenbal gehou den. Deze middag heeft als thema Grease en begint om 15.00 uur in zaal 't Brugeind.Tijdens deze mid- Opstoekmatinee Het Venray's Mannenkoor houdt op zondag 27 januari het Opstoek- matinee. Dit is een gezellige carna valsmiddag met diverse artiesten. Onderdeel is de soundmixshow voor kinderen. Iedereen die het leuk vindt om live te zingen kan dan een carnavalesk liedje opvoe ren. Wie mee wil doen kan op zaterdag 12 januari tussen 11.00 en 12.00 uur in de Witte Hoeve bij Ad van Zwol een karaokeversie van een carnavalsliedje komen uit zoeken. Met deze cd kan men dan nog twee weken oefenen. De kin deren kunnen natuurlijk ook zelf een tekst bij een liedje bedenken. Ze mogen alleen zingen, maar ook samen met anderen en ze kunnen pasjes bedenken en leuke kleren aantrekken. Natuurlijk is er een deskundige jury die de liedjes gaat beoordelen. Opgeven kan via han- syvonne@orange.nl. Het boerenbruidspaar van de Vöskes. Foto:Aerts fotografie Leu nen. dag zullen jeugdprins Tom Ver- haeg en jeugdprinses Kim Erps de scepter overdragen aan de nieuwe jeugdprins en/of jeugdprinses. Ook verzorgen de Stardancers enkele optredens. Prinsenbal Vredepeel Op zaterdag 13 januari vindt in gemeenschapshuis De Kleine Loef in Vredepeel het prinsenbal van de Klute-trappers plaats. De avond begint om 21.00 uur. Mede werking wordt verleend door het orkest Met Mate en er is bezoek van De Zagewetters en De Streu- pers. Rond 21.30 uur treden prins Erik I en nar Leon en rond 22.30 uur worden de nieuwe prins, prin ses en nar van de Klute-trappers gepresenteerd. Inschrijven optocht Op carnavalsmaandag 4 febru ari wordt de grote optocht in Venray gehouden. Meedoen kan men als duo, groep, met of zonder wagen. De inschrijfdata zijn op 20 en 27 januari in café 't Upke tussen 11.30 uur en 13.00 uur. Er is ook een andere manier om de optocht te beleven! Al jaren zorgt de commissie optocht en bals voor de perfecte organisatie van dit grootse evenement. En ze kun nen hulp gebruiken. Er is namelijk behoefte aan ordecommissarissen en verkeersregelaars die tijdens de optocht hun steentje willen bijdra gen. Voor verkeersregelaar dient men wel een 'cursus' gevolgd te hebben. Ordecommissarissen worden intern voorgelicht. Vrij willigers kunnen zich melden via www.pielltaas.nl. Vastelaovend p

Peel en Maas | 2008 | | pagina 17