Gemeente Venray Venray zo'l mooi! I Jeugd maakt kennis met sport Horeca sluit in weekends om 4.30 uur Openbare bekendmakingen Open dag afdeling Veiligheid en Handhaving 50 euro voor lege petfles Speel het Ravillaraadsel Venrayse Ondernemers Prijzen 2008 Nieuwe fase werkzaamheden aan Langstraat Nieuw storingsnummer rioolgemalen Hond uitlaten? Hondenpoep opruimen! Kijk ook op www.venray.nl Deze week Evenementen Bouwvergunning voor balkon Bouwplannen Wet milieubeheer PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Het overleg vond plaats naar aanleiding van de behandeling van het oorspronkelijke raadsvoorstel in de commissievergadering Stedelijk Beheer afgelopen november. In die vergadering zei burgemeester Waals toe opnieuw met alle partijen om de tafel te gaan zitten om te komen tot een voorstel dat ondersteuning krijgt. Op 21 januari bespreekt de commissie Stedelijk Beheer het gewijzigde raadsvoorstel. Op 12 februari wordt het voorstel aan de gemeenteraad voorgelegd. Het college van B en W heeft zijn oorspronkelijke voorstel rond de sluitingstijden voor de Venrayse horeca bijgesteld. Het deze week vastgestelde raadsvoorstel gaat uit van een vast sluitingsuur in het weekend van 4.30 uur. Deze sluitingstijd geldt niet voor discotheek Zenith. Voorwaarde daarbij is onder andere dat de discotheek na 3.00 uur geen nieuwe bezoekers toelaat. Dat is de belangrijkste uitkomst van een overleg dat de gemeente heeft gevoerd met georganiseerde en ongeorganiseerde horeca, discotheek Zenith, Wijkplatform Venray Centrum en de politie. Op donderdag 3 januari zijn voor de zevende keer de Venrayse Ondernemers Prijzen uitgereikt. Nelipak won dit jaar de Loek Nelissenprijs. De Rabo bank Publieksprijs ging naar Maatschap Peeters- Bonten. De andere genomineerden waren Zorgboerderij De Haam, Mister Kool's, Lifestyle/ Seconde/D-Company, Ricor, kantoorvakhandel Martin Cuypers en regionaal business centre de Oelderse Halte. De gemeente Venray feliciteert hierbij de winnaars. Boekjes Donderdag 10 januari 2008 - Pagina 15 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 2 De afdeling Veiligheid en Handhaving van de gemeente Venray houdt op zaterdag 19 januari van 11.00 tot 16.00 uur open dag in haar nieuwe kantoorpand Keysersstaete op bedrijventerrein Keizersveld. Hier is ook het Steunpunt Handhaving Noord-Limburg gevestigd. De afdeling presenteert vanuit de nieuwe huisvesting haar ambities, medewerkers en producten. De afdeling Veiligheid en Handhaving, de provincie Limburg en de overige in Keysersstaete gevestigde bedrijven hebben daarvoor een aantrekkelijk programma opgesteld. Pilotproject De afdeling Veiligheid en Handhaving heeft haar werkterrein in de gemeen ten Horst aan de Maas, Sevenum, Meerlo-Wanssum en Venray. Deze vier gemeenten werken al enige tijd samen op het gebied van veiligheid en handhaving. Sinds kort vormen zij samen met de provincie Limburg het Steunpunt Handhaving Noord-Limburg, een landelijk pilotproject. Toezicht De opening van het Steunpunt Handhaving Noord-Limburg betekent voor de provincie Limburg tevens de officiële start van het gebiedsgerichte toezicht vanuit drie steunpunten: Elsloo, Roermond en Venray. De provincie heeft medio 2006 voor deze aanpak gekozen. De steunpunten zijn sinds 4 januari operationeel. Wilt u een balkon aanleggen? Vaak is een lichte bouwvergun ning dan al voldoende. Het prachtige Venrayse land schap inspireerde de beheerder van de Venrayse gemeentebos- sen Stichting De Marke tot het ontwikkelen van Puur Natuur: een programma boordevol af wisselende activiteiten waarmee je op 1001 manieren de natuur beleeft. Wie wil, kan elke week op pad. En daarbij kun je speu ren, dansen, schilderen, foto's maken, spelen of computeren. Een van de activiteiten is het Ra villa raadsel een uniek computerspel voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. Het is het enige computerspel waarin je de game zowel op je pc als buiten in de bossen speelt. Schat In het spel krijgt superdetective Bubblegum een mailtje met een noodkreet van jonkheer Ravilla van Oirlo. De jonkheer heeft geen cent meer, alleen torenhoge schulden. Zijn enige hoop op redding is het vinden van een schat die bijna twee duizend jaar geleden door een verre voorvader is verstopt. Maar daar voor moet een ingewikkeld raadsel worden opgelost... Bubblegum gaat de uitdaging graag aan. De jonk heer belooft hem 10 procent van de schat. Omdat zijn hulpje Liberty Joe op vakantie is zoekt Bubblegum een speurneus die hem wilt helpen. Zoeken in het bos Met behulp van een aantal vragen die in het spel moeten worden beantwoord, zal stukje bij beetje het raadsel worden opgelost. De antwoorden kun je vinden in het bos, waarna je ze thuis op de com puter kunt invoeren. Zo ga je door naar het volgende level. Lijkt het je wat om het Ravillaraadsel te spelen of wil je meer weten? Ga dan naar de website van Puur Natuur, www.demarke-puurnatuur.nl, en kijk bij het programma van 2007. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van dinsdag 8 januari gevallen op lotnummer 1013375 bij VIP Bongerdstraat (Jan Linders). De bon kan worden ingewisseld bij deze Jan Linders. Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. Op maandag 14 januari start de volgende fase van de recon structie van de Langstraat. Het werkvak loopt van de Blauw ververstraat tot aan de Weg in den Berg. Dit weggedeelte wordt afgesloten voor alle verkeer. De werkzaamheden duren ongeveer tien weken en het verkeer wordt omgeleid. Vernieuwd Tijdens de werkzaamheden wordt de hele verharding vernieuwd. Een infiltratieriool en een regenwater buffer worden aangelegd. Daar door kan de straat straks veel meer regenwater verwerken. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten. Wethouder Patrick van der Broeck gaf maandag 7 januari het startschot voor de JeugdSportKennismakings- dagen. Hiermee willen de Venrayse sportverenigingen kinderen kennis laten maken met hun club. Het initiatief voor de JeugdSportKennismakingsdagen ligt bij 25 Venrayse verenigingen. Van februari tot en met mei laten zij de Venrayse jeugd van 6 tot en met 14 jaar proeven aan verschillende sporten en verenigingen. Gedurende vier weken stellen de sportverenigingen hiervoor hun trainers en accommodaties gratis ter beschikking. Doel is uiteraard de jeugd aan het sporten te krijgen en te houden. Deze week worden in totaal 5000 boekjes uitgedeeld op alle basisscholen in Venray en de kerkdorpen en aan de leerlingen van de eerste twee klas sen van het Raayland College. Wethouder Patrick van der Broeck deelde maandag samen met de organisatoren de eerste boekjes uit op basisschool Regina Pacis in Vredepeel. Belangstelling De JeugdSportKennismakingsdagen vinden dit jaar voor de zestiende keer plaats. De initiatiefnemers verheugen zich nog steeds in voortdurend groei ende belangstelling van de jeugd, de verenigingen en de scholen. Patrick van der Broeck: "Sporten en bewegen is voor alle inwoners, maar vooral voor de jeugd van Venray belangrijk en noodzakelijk voor de gezondheid. Daarom steunt de gemeente dit initiatief graag." Voor storingen aan rioolgemalen heeft de gemeente Venray een 24-uurs storingsnummer. Dit telefoonnummer verandert met ingang van 14 januari in (0413) 388 388. Het nummer verandert omdat de gemeente de komende vijfjaar met een nieuwe aannemer voor het gemalenonderhoud gaat werken: Kanters bv. Woont u in het buitengebied en bent u aangesloten op de drukriolering? Noteer dan dit nieuwe telefoon nummer. Het nieuwe nummer staat ook op de gele stikker op het kastje van de pomp. Voor een balkon tot 2 m2 heeft u een lichte bouwvergunning nodig. De aanleg van een balkon van meer dan 2 m2 vergt een gewone bouw vergunning. Maar het kan zijn dat u ook andere vergunningen moet aanvragen, zoals een kapvergunning als er een boom in de weg staat. Speciale regels Is het gebouw een monument of valt het onder beschermd dorps- of stadsgezicht, dan gelden speciale regels. Hierover informeert de gemeente u graag. Voor meer infor matie kunt u terecht op de website www.venray.nl of bij de afdeling Publieksdiensten. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Aangevraagd Bouwvergunningen - Grootdorp 78 - bouwen van een woning (nr. ba070577) - Wanssumseweg 21 - wijzigen van verleende bouwvergunning ba060391 (nr. ba070578) - B.P. Aan den Heuvel - bouwen van zeven woningen (fase 1) (nr. ba070579) - Meerloseweg 12 - bouwen van een terrasoverkapping (nr. ba070580) - Westsingel 15 - bouwen van een zwembad (nr. ba070581) - Merseloseweg ongenummerd - bouwen van een woning (nr. ba070582) - Koepas 4 - bouwen van een machineberging (nr. ba070583) - Dr. Poelsstraat 6 - veranderen van het dagactiviteitencentrum (nr. ba070584) - Geysterseweg 3 en 3a - veranderen van de woningen (nr. ba080001) - Buskensven 2 - bouwen van een overkapping en berging (nr. ba080002) - Sparveld 5 - bouwen van een carport (nr. ba080003) - Hoefblad 5 - vergroten van de woning (nr. ba080004) - Hoefslag 3 - wijzigen van de pui van de garage (nr. ba080005) - Steegse Peelweg 26 - bouwen van een zwembad (nr. ba080006) - Wilhelminastraat 27 en 29 - veranderen van twee woningen (nr. ba080007). Sloopvergunningen - Nieuwhuisweg 1 - gedeeltelijke sloop van een kantoor (nr. slp080001). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Besluiten Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Zandstraat ongenummerd te Merselo - een oprichtingsvergunning te verlenen aan J. Poels, Weverslo 6 te Merselo voor een foliemestbassin (Mila070025). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 11 januari 2008 t/m 21 februari 2008 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 10 januari 2008 Burgemeester en Wethouders van Venray 11-12-16 jan. - Circus Mök Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2008 | | pagina 15