f Jeroen was enorme optimist School steunt SOS Koester uw Monument Straatprijs in Venray Administratief Ondersteunend medewerker m/v Flanderijn Geboers ff ff ASSISTENT MEDEWERKER BEDIENING INTERIEURVERZORGSTER i mm m Honderdnegenentwintigste jaargang - week 2 - donderdag 10 januari 2008 Stella Gommans pakt leven na de dood van haar vriend weer op 2008 moest voor de RTL-pre- sentatrice Stella Gommans een heel bijzonder jaar worden. De 36-jarige oud-Venrayse had plannen om in de loop van dit jaar te trouwen met haar vriend Jeroen Musper. Het noodlot sloeg in augustus van het afgelopen jaar echter toe toen de pas 35-jarige vriend van Stella Gommans over leed aan beenmergkanker. Er volgde voor haar een periode van intens verdriet, maar ook de zekerheid dat haar overle den vriend haar zoveel moois had meegegeven. "Jeroen was een enorme optimist. Uit die gedachte heb ik veel moed geput." Voor Stella Gommans was 2007 een bewogen jaar. Ze herinnert zich die donkere dagen van augus tus 2007 als de dag van gisteren. Bij haar vriend Jeroen Musper was al eerder MDS (beenmergkan ker) geconstateerd. Bij de tweede chemokuur ging het echter mis. "Beenmergkanker is te genezen, maar een schimmel in de longen is hem uiteindelijk fataal gewor den." Drie maanden lang bezocht ze het ziekenhuis, leefde ze mee in de strijd die haar vriend vocht. En uiteindelijk verloor. In die periode kreeg ze enorm veel steun vanuit haar omgeving. "De collega's bij RTL, het fantastisch personeel in het ziekenhuis, maar bovenal van mijn familie, mijn moeder en zus Angèle. Op die momenten besef je pas hoe belangrijk is dat je mensen om je heen hebt die je steunen. Jeroen was een enorme optimist, maar het blijft ontzet tend moeilijk om afscheid te moe ten nemen van iemand die je zo dierbaar is." In de eerste maanden na de dood van haar vriend leefde Stel la Gommans als in een roes. "Je probeert te verwerken, wat er is gebeurd. Je eigen leven weer op de rit te krijgen. Ik ben gewoon blijven doorwerken, kreeg ook alle medewerking en vrijheid van RTL, IDTV en alle medewerkers om de draad weer op te pakken. Maar na verloop van tijd komt toch de man met de hamer. Dan besef je dat je tijd en ruimte nodig hebt om het verlies te verwerken. Voor 2008 hadden we samen wilde plannen. We wilden trouwen, samen oud worden. Dat wordt je in een keer ontnomen." De rouwfase kende verschillen de fases. Ze was boos, maar vooral verdrietig. "Je wordt met de neus op de feiten gedrukt dat je het leven niet in de hand hebt. Voor zijn ouders vind ik het nog erger dan voor mezelf. Ik heb drie jaar Hotel Asteria Venray SOUSCHEF (fulltime) RESTAURANTMANAGER Hote Asteria Venra geleden mijn vader verloren, min stens twintig jaar te vroeg. Maar een kind behoort wel afscheid te nemen van zijn ouders. En niet andersom. Het verdriet voor de ouders van Jeroen is zo enorm." Na vier maanden is het verdriet logischerwijs niet verdwenen, maar krijgt wel langzaam een plaats in het leven van de sympa thieke presentatrice. "Als ik 's mor gens vroeg op sta, merk ik meteen of ik een goede dag heb. Of het is net of ik een steen in mijn maag heb. Dan is er weer het intense verdriet, het gemis van iemand waar je ontzettend veel van houdt. Dan moet ik het er ook uitgooien. Vroeger was ik nogal een binnen vetter, dat maakte mij niet leuker voor mijn omgeving. Was ik heel prikkelbaar. Nu verberg ik mijn emoties niet meer. Je kunt sterk proberen te zijn, echter tot een bepaalde grens." Stella Gommans is niet de per soon om bij de pakken neer te gaan zitten. Ze denkt echter vaak terug aan haar mooie tijd met haar overleden vriend. "We hadden plannen om samen producties te gaan maken. Er was al een pilot in de maak. Jeroen was cameraman en fotograaf. Aan hem heb ik ook mijn nieuw passie, fotografie, ook te danken. Ik geniet er van om mooie dingen, vooral in de natuur, te fotograferen.Tv maken is prach tig werk om te doen, maar je bent drie weken bezig om een filmpje van drie of vier minuten te maken. Een foto maken is een momentop name, maar je kunt er wel altijd naar blijven kijken. Dat fascineert me zo enorm." Als presentatrice van program ma's als Bestemming Nederland en House Vision kan ze haar hart ophalen. Vooral voor de laatste serie, waar ze al vijf seizoenen aan is verbonden, bezoekt ze de mooi ste en meest exotische plaatsen ter wereld. Tsjechië, Oostenrijk, Thailand, Turkije, Egypte, noem maar op. "Tussen de opnamen van het programma door heb ik altijd mijn camera in de aanslag om mooie plaatjes te schieten. Vooral van de natuur en mensen. Het is toch prachtig als je in Tur kije twee oude mannetjes ziet die aan het dammen zijn. Die prach tige doorleefde gezichten. Of een zonondergang met de contouren van een minaret, de tempels in Thailand. Er zijn zoveel prachtige dingen te fotograferen." Het gedachtegoed van Jeroen leeft zo in haar voort. Wat de toe komst haar brengt, vindt ze sinds zijn dood minder belangrijk. "Het is net of ik nog meer van het leven kan genieten. Van vooral de kleine dingen. Als ik fiets door Amster dam en geniet van het zonnetje. Of in het park sta te kijken hoe mooi het daar is. Met de kerstdagen ver- Stella Gommans was onlangs op familiebezoek in Venray. bleef ik in een hotel nabij de bos sen. Ik heb met volle teugen geno ten van de omgeving. Mijn vader zei altijd 'gij kent dag noch uur' en dat klopt precies. Ik probeer nu ontzettend te genieten van het leven. Heb ook enorm veel zin in het leven. Ik heb een prima huisje in Amsterdam, lieve vrienden en vriendinnen en ga geregeld naar mijn moeder of zusje. Welk pro gramma je dan presenteert of wat er verder in het verschiet ligt, is dan minder belangrijk." Ze leeft meer van dag tot dag. De onzekerheid van wel of geen nieuw contract bij RTL, IDTV of een andere tv-zender lijkt haar weinig te doen. "Dat is het risico van dit vak. Zo ben je de gevierde ster in televisieland, een moment later heb je niks meer om han den. Naast het werk als presen tatrice probeer ik me dan ook steeds breder te ontwikkelen. Ik zet het werk van Motionview, het bedrijf van Jeroen en zijn compag non William, mee voort, spreek radiospotjes in, fotografeer voor de Sponsorloterijj en andere recla medoeleinden, verzorg zelf pro ducties. Er zijn genoeg mogelijk heden om niet afhankelijk te zijn van het televisiewerk. Bovendien wil ik regelmatig mijn fotowerk gaan exposeren. Ik zit niet stil." Enkele medewerkers van SOS Meerlo-Wanssum zijn maandag 10 december in de Tienrayse klassen over hun project 'Wij bouwen een school in Zambia' komen vertel len. De leerlingen wilden hun steen tje bijdragen aan dit goede doel door, samen met hun ouders en leerkrachten, geld in te zamelen. Een Kerst-creaochtend en hand- vaardigheidlessen rondom kerst op de Mariaschool leverden prach tige en unieke kerstartikelen op. Op donderdagavond 20 decem ber werd een sfeervolle kerst markt georganiseerd waarop de gemaakte kerstartikelen door de leerlingen zelf werden verkocht. Nadat de school in kerstsfeer was gebracht en buiten in de kou de marktkraampjes waren opge bouwd, met medewerking van ouders, werd de markt geopend. Het Tienrays zangkoor, een heuse Kerstman en de winter kou zorgden voor een bijzondere kerstambiance. Binnen werd er voor warme chocomelk, koffie Leerlingen van de Mariaschool in Tienray zetten zich in voor de school van SOS Meerlo-Wanssum in Zambia. en thee met wafels gezorgd. Ook de partners van de brede school droegen hun steentje bij, o.a. mid dels een kerstverhaal. SOS Meerlo- Wanssum, ook aanwezig op deze avond, kan na deze Tienderse winterwonder- kerstmarkt het mooie bedrag van 565,80 euro gaan besteden voor de te bouwen school van SOS in Zambia. Deze week is de zeer oude melkfabriek aan de Leunseweg in Leunen aan de beurt. Deze fabriek is een deel van het industrieel erfgoed. In 1904 was de oprich tingsvergadering van de coöpe ratie en op 2 januari 1905 is de zuivelfabriek officieel in gebruik genomen. In 1953 is deze fabriek verbouwd door architectenbu reau Martens en Kramers uit Oos terhout. De bouwers waren Ponje enVollenberg uit Venray. In 1967 heeft er weer een uit breiding plaatsgevonden die tot de huidige omvang heeft geleid, door architect Meyer en aanne mer Janssen. Na het sluiten van de melkfabriek zijn er verschil lende ondernemers in gehuisvest geweest. Op dit moment huist er een dierenkliniek. Dat ook het industriële erfgoed hiermee niet verloren is gegaan door sloop, maar er een andere functie aan gegeven is, mag geprezen worden. Bron: de heer S. Fiers. Menigeen heeft de opmerking gemaakt dat niet alles monument is in deze wekelijkse rubriek. Echter, onder de noemer Koester Uw monu ment gaat deze rubriek door! Zoals eerder vermeld niet alleen met geregistreerde monumenten, maar ook met dorpsgezichten, straatbeelden, natuur, bijzondere architecttektonische woningen en boerderijen. Kortom, plekken die heel eigen zijn aan Venray en de kerkdorpen. Namens Stichting Venray Monumentaal, Koester Uw Monument. Reacties op deze wekelijkse rubriek of digitale foto s kan men e-mailen naar Koesteruwmonu- ment@kpnplanet.nl., p.a. Jerusa lem 7,5801 ML in Venray. Acht gezinnen uit Venray hebben de PostcodeStraatprijs gewonnen. De winnaars die meespelen met de Postcode Loterij met postcode 5803 JG in hun lotnummer, ontvan gen 12.500 euro per lot. De familie Aguiar viel extra met de spreekwoordelijke neus in de boter, hun lot was ook goed voor een gloednieuwe BMW. De PostcodeStraatprijs wordt wekelijks uitgereikt door de loterij. Twaalf loten spelen mee in deze winnende postcode. Dat betekent dat er 150.000 euro is gewonnen in Kroonkruid. Gaston Starreveld, ambassadeur van de Nationale Postcode Loterij, kwam zondag naar Venray om de geldprijzen en de BMW uit te reiken. Vijftig pro cent van de bruto-opbrengst van de Nationale Postcode Loterij is bestemd voor het goede doel. Dankzij 2,4 miljoen deelnemers aan de Postcode Loterij is er in 2006 een recordbedrag van 217 miljoen euro verdeeld over 53 goededoelenorganisaties. Deze organisaties zijn werkzaam op het gebied van mens en natuur. Dit zijn onder meer Cordaid Mensen in Nood, Natuurmonumenten, Oxfam Novib, Unicef, Stichting Aap en Stichting DOEN. De uit reiking van de prijzen in Venray is deels te zien in het programma Ambassadeur Gaston Starre veld van de Postcode Loterij ver raste de familie Aguiar zondag middag met 25.000 euro én een spiksplinternieuwe BMW Foto: Roy Beusker. Eén tegen 100 op zondag 27 janu ari om 21.30 uur op RTL4. Flanderijn, met inmiddels 11 vestigingen door heel Nederland, is 's-lands grootste organisatie op het terrein van gerechtsdeurwaarders- en incasso diensten. Onze Rotterdamse "roots" werken door in onze zakelijke en nuchtere aanpak. Wij opereren landelijk, maar waar nodig met een duidelijke regionale focus. Steeds inzettend op maximale effectiviteit én maatschappelijk betrokken. Voor onze relaties geldt Flanderijn als een betrouwbare partner. FLANDERIJN EN GEBOERS is voor de vestiging in Venray op zoek naar: Functie: Als administratief ondersteunend medewerker werk je binnen een jong team en assisteer je ondermeer de incassomedewerkers bij de dagelijkse behandeling van dossiers. Daarnaast verwerk je de binnenkomende en uit gaande post. Ook de telefooncentrale behoort tot het takenpakket. Een interne opleiding maakt deel uit van het inwerktraject. Functie-eisen: Je bent representatief en communicatief vaardig, beheerst de Nederlandse taal goed in woord en geschrift. Je bent klantgericht, collegiaal, accuraat en beschikt over een afgeronde opleiding op HAVO niveau. Ervaring is niet vereist, schoolverlaters worden ook verzocht om te solliciteren. Sollicitatie Meer informatie over ons kantoor vind je op onze website www.flanderijn.nl. Interesse? Schrijf een brief en stuur deze met CV naar Flanderijn, t.a.v. mevr. B. Roos, Hoofd P&0, postbus 25042, 3001 HA Rotterdam of per e-mail naar: sollicitatie@flanderijn.nl Incasso gerechtsdeurwaarders Venray EL EN MAAS is een goedlopend horecabedrijf aan de A73. Het hotel beschikt over 74 hotelkamers en 6 multifunctionele zalen, een nieuwe hotelbar, een nieuwe receptie en een geheel nieuw restaurant. In verband met de toenemende drukte zoeken wij op korte termijn: (aankomend) Jij gaat in onze klassieke keuken met voornamelijk dagverse produkten werken. Ben jij die Chef de Partie, die goed kan koken (ook voor grote aantallen) en graag een stapje hoger op wil... of ben jij de Souschef die op zoek is naar regelmatigere werktijden (12.00-21.00 of 14.00-22.30) en wat meer tijd krijgt voor zijn/haar privéleven? (fulltime) Jij bent allround en kunt leiding geven aan de gastheren en gastvrouwen in ons restaurant, en kunt ook grote partijen begeleiden zoals bruiloften, feesten, recepties, seminars, DinnerShows. Wij vinden het fijn als je beschikt over ervaring in leiding geven, en dat je gastgericht en represen tatief bent. Qua opleiding denken wij aan MHS of gelijkwaardig. Leeftijd vanaf 25 jaar. Ben jij de dame/heer met veel inzicht en inzet?... (fulltime/part-time) Jij gaat in een gezellig team werken en houdt van variatie in je werk. Je bent gastgericht, representatief en vindt werken in de avonduren geen probleem. Regelmatig een weekenddag vrij is geen probleem. Ben jij die enthousiaste, vriendelijke dame/heer?... (12 uur per week) Jij zorgt er samen met je collega's voor dat de algemene ruimten (dus geen hotelkamers) schoon en proper zijn. Interesse, mail, schrijf of bel: Jaco Nabuurs/Astrid van der Sterren Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray, lnfo@asteria.nl, Tel: 0478-511466 v'V'Ly,

Peel en Maas | 2008 | | pagina 13