Dutch Swing College Band in Venray Speelgoed van Vroeger en Nu Samen leven in Servaashof Jubilarissen St. Petrus' Banden gehuldigd Vriendenkring beleefde grandioos 2007 De jaarlijst Prins Roel in Castenray Kaartverkoop derde TnR-mök in volle gang FUjers PEEL EN MAAS De jaarlijst PEEL EN MAAS Donderdag 3 januari 2008 - Pagina 9 Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Programma schouwburg Schouwburg Venray start het nieuwe jaar 2008 met twee voorstellingen: de familievoor stelling Narnia de Musical - De leeuw, de heks en de kleerkast en een concert van de Dutch Swing College Band Lils Mackintosh. Op dinsdag 8 januari kan men vanaf 20.00 uur de Dutch Swing College Band Lils Mackintosh bezoeken in Schouwburg Venray. Gedurende het ruim zestigjarig bestaan van The Dutch Swing Col lege Band gaf de band met groot succes concerten over de gehele wereld en werd hun muziek op vrijwel alle typen geluidsdragers vastgelegd. De band won vele prijzen waar onder de Export Award en de Bird Award en wordt tot op heden beschouwd als hét visitekaartje van de traditionele jazzmuziek van eigen bodem. Vele groten uit de jazzwereld waren in de loop der jaren als gast bij de band: van Sidney Bechet tot aan Joe Venuti, tot Jimmy Witherspoon en dan nu een tournee langs de Nederlandse theaters met Lils Mackintosh. Lils Mackintosh behoort tot de meest vooraanstaande jazzvocalistes in Nederland. In 1993 verscheen haar debuutalbum It's Not Perfect To Be Easy, waarmee zij op slag het stempel De Europese Billie Holi day verwierf. Door de jaren heen maakte Lils Mackintosh diverse CD's en werkte met vooraanstaan- Dutch Swing College Band Lils Mackintosh. de artiesten, zoals het Rosenberg Trio, Cor Bakker, Madeline Bell, Hans en Candy Dulfer, Louis van Dijk,The Beets Brothers en Geor gië Lame. Voor reserveringen kan men contact opnemen met Schouwburg Venray via tele foon (0478)530999 of via www. schouwburgvenray. nl De Locht De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo wordt op zondagmid dag 13 januari een demonstratie vilten hoeden maken gehouden. Ook kinderen mogen een eigen hoedje maken. In de smederij is de smid aan het werk. Op de boven verdieping is de wisselexpositie Juweeltjes in Textiel te bezichti gen. Het museum is op dinsdag, donderdag en zondag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op ande re dagen en tijden terecht. In streekmuseum De Locht in Melderslo worden in verband met het feest van Driekoningen op zondagmiddag 6 januari tra ditionele driekoningenbroodjes gebakken in het bakhuisje. In sommige van die broodjes zit, volgens oud gebruik, een boon verstopt. Wie van de kinderen de boon aantreft,wordt op die dag koning! Tevens is er deze middag een demonstratie houtsnijden. Naast de wisselexpositie Juweel tjes in Textiel is ook de speciale expositie De schaatswereld van Lrans Stappers te bezichtigen met een verzameling schaatsen, inte ressante krantenknipsels, foto's en boeken over elfstedentochten. Het museum is nog ingericht in kerstsfeer met versieringen en kerststalletjes. Het museum is op dinsdag, donderdag en zondag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen,na afspraak, ook op andere dagen en tijden terecht. Zie ook www.delocht.nl. Honderd jaar KNBLO-NL In 2008 viert de bond NKBLO- NL het honderdjarige bestaan. Dit wordt bij De Natuurvrienden Merselo uitgebreid gevierd met jubileumwandeltochten. In elke provincie vindt een speciale wan deltocht plaats. Laagdrempelig en persoonlijk wandelen is belang rijk voor de bond. De afstanden die gelopen worden variëren van 5 tot 40 kilometer, waarbij de kort ste afstand bovendien rolstoeltoe gankelijk is. Tevens kan op alle afstanden Nordicwalking gelopen worden. Voor elke wandelaar is er wat wils: er zijn strips bij elkaar te lopen voor op het medaillelint, de wandeltochten zijn een opstapje naar meer wandeltochten zoals de 4-Daagse van Nijmegen en er kan een gezellige wandeldag met de hele familie van gemaakt worden. De Natuurvrienden Merselo heb ben voor al deze twaalf tochten een busvervoer gereserveerd. Op deze busreizen zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Wandelaars die interesse hebben om met deze busreizen mee te gaan kunnen contact opnemen met Huub Loo- zen via telefoon (0478)586806 of 06-21692382. De tentoonstelling'Samen leven in Servaashof, unieke integratie van zorg en maatschappijis van dinsdag 8 januari tot zaterdag 2 februari te zien zijn in de biblio theek in Venray. De expositie belicht de ontwik keling van de nieuwe wijk van Venray. Men kan zien wat er komt en waar. Maar de tentoonstelling verbeeldt ook de visies op zorg vernieuwing, vermaatschappelij king van de zorg, stedenbouw en architectuur. De psychiatrische zorg in Nederland verandert, ook in Venray. Ruim tien jaar geleden is er een vernieuwingsproces van deze zorg in gang gezet. Het gaat er om de mensen zoveel mogelijk zelfstandig te laten wonen. De mogelijkheid te bieden om deel te nemen aan de maatschappij. In plaats van in grote instellingen wonen de mensen die dat kunnen thuis of in speciale wooneenhe den verspreid over de regio.Voor de kortdurende zorg zijn regio nale centra gerealiseerd of staan op stapel. In het verzorgings gebied van de GGZ Noord- en Midden-Limburg is dat inVenlo, Venray en Weert. In het verleden was er sprake van één psychia trische instelling in Venray. Voor de opvang van cliënten uit heel Limburg en delen van Brabant en Gelderland. Nu is de zorg meer verspreid over de provincies. De zorg is naar de mensen toe geko men. Er kwamen instellingen in Maastricht, Heerlen en Nijmegen. Als gevolg daarvan is de capaciteit van de instelling in Venray daarop aangepast. De afgelopen jaren is er dan ook gewerkt aan de gefa seerde ombouw van het voorma lige Vincent van Gogh Instituut, naar een psychiatrisch centrum met gespecialiseerde kleinscha lige voorzieningen. Ondanks de inzet om de cliënten zoveel moge lijk zelfstandig te laten wonen, zullen er altijd mensen blijven die niet zelfstandig kunnen func tioneren in de maatschappij. Deze chronisch psychiatrische cliënten hebben langdurige zorg nodig. In nauw overleg met de cliëntenraad wordt de zorg voor hen gecon centreerd op Servaashof. Onder begeleiding kunnen ze daar zoveel mogelijk zelfstandig en individu eel wonen. De bestaande gebou wen zijn hiervoor niet geschikt. Voor de opvang van volwassenen en ouderen bouwt GGZ Noord- en Midden-Limburg een nieuw psy chiatrisch centrum. Daarnaast gaat GGZ Noord- en Midden-Limburg nog een stap verder. De instelling haalt de samenleving naar zich toe en stelt haar prachtige terrein open om er te komen wonen en te recreëren. Een perspectief dat ook de provincie voor ogen staat in haar beleidsvisie Wonen - Wel zijn - Zorg. Met de realisatie van Servaashof ontstaat een vloeiende overgang tussen de maatschap pij en de instelling, zoals de ten toonstelling treffend laat zien. De tentoonstelling is tijdens de ope ningstijden van de bibliotheek te bezichtigen. Tijdens een sfeervol kerstcon cert werd door MMSK St. Petrus'- Banden niet alleen het jaar 2007 muzikaal afgesloten maar werden ook twee jubilarissen gehuldigd. Het betreft Thijs Geurts die 40 jaar lid is van het korps. Met zijn trombone is hij letterlijk het mid delpunt van het korps. Naast zijn muzikale inbreng heeft hij in deze lange staat van dienst ook op andere gebieden veel voor het korps gedaan. Onder andere bij de door het korps binnen Venray georganiseerde bekende taptoes was hij steeds een van de drijven de krachten. Ook bij de bouw en het onderhoud van het inmiddels jammer genoeg weer gesloopte verenigingsgebouw De Opmaat leverde hij een grote inzet. Van een jongere generatie was de tweede jubilaris Lucie van den Berg.Aandacht werd geschonken aan haar tienjarige jubileum. In deze periode heeft zij zich met haar klarinet ontwikkeld tot een begaafd muzikant. Ook levert ze een bijdrage als mentor voor en aan de opleiding van jeugdige leden. Tevens is ze bestuurslid van het korps. Het programma van het afge lopen jubileumjaar van Fanfa re Vriendenkring uit Overloon bestond uit veel onderdelen. Naast de grote feestweek in mei met onder meer de groot ste drumband van Nederland, jubileumconcert en Lönse gala-avond stonden de feesten ook in het teken van het ver vangen van een deel van het instrumentarium. Diverse acties werden uitgezet om deze doelen te bereiken. Zo was er onder andere een dien stenveiling, sponsoring en fonds- verwerving. De opgezette dien stenveiling werd een groot succes, er kon al direct tot aankoop van diverse instrumenten worden overgegaan. Een minder bekende activiteit was het verwerven van gelden via diverse fondsen. Ook deze fondsen hebben een gewel dige bijdrage geleverd aan de actie. Dit waren: VSB Londs, Prins Bernard Cultuur Ponds, Mr. Paul de Gruyter Stichting,Ars DonandiTijt- gat Londs. Vermeldenswaard is dat de Club van 100, (Vrienden van Lanfare Vriendenkring,) de fanfare het afgelopen jaar bijzonder heeft kunnen ondersteunen door, naast het schenken van instrumenten, er ook nog voor te zorgen dat de jeugd de noodzakelijke uniformen kon bestellen. In totaal heeft Lan fare Vriendenkring 21 instrumen ten kunnen aanschaffen. Na het kerstconcert van 16 december dat door bijna achthonderd luisteraars werd bezocht, is de oogst van de acties aan het publiek gepresen teerd in het gemeenschapshuis. Nieuwjaarsbal Dansvereniging Amusement Venray e.o. houdt op zaterdag 5 januari een nieuwjaarsbal in Dans centrum Janssen in Venray. Aan vang 21.00 uur.Alle leden, gasten en alle andere dansliefhebbers zijn welkom deze avond mee te komen vieren. een abonnement waard De voorbereidingen voor de derde TnR-mök zijn bijna klaar. Het programma is rond. Dit jaar is in het programma ook rekening gehouden met de oudere jeugd. Er zit dit jaar veel cabaret in de anderhalf uur durende voorstel ling. Miel Verstappen uit Nijmegen laat een stuk uit zijn cabaretvoor stelling zien. Enkele jaren terug schitterde hij ook in Klatergold. Een bandparodist uit Brabant komt de boel op stelten zetten en Dizzy en Bruce Dance factory laten weer iets geweldigs zien. Net als vorig jaar zal Steef Janssen met een paar eigen cabaretnummers optreden. De Stieve, Christoffel en de Venrayse carnavalsliedjes zijn te zien en horen. Dj Leon neemt de presentatie voor zijn rekening. Het wordt een avond vol carnaval op een manier die de jeugd zeker aan gaat spreken. De week voor de voorstelling is er op het Raay- land College nog een loterij voor gratis kaartjes. De nieuwe prins en jeugdprins brengen dan een bezoek aan de school. Om naast de Venrayse jongeren ook de kerk dorpen te betrekken bij dit feest is er dit jaar in ieder kerkdorp een verkooppunt of contactpersoon. Kaarten zijn verder te verkrijgen bij de recepties A en C van het Raayland College, bij Peelrand Makelaardij en bij 't Podium in Venray. Meer informatie is verkrijgbaar bij Huub Janssen via telefoon (0478)510676 of e-mail huub@ janssenonline.nl. Boekrecensie in Peel en Maas De vriend van Manda Brooks vertelt haar dat hij verliefd is op iemand anders en pakt nog dezelfde dag zijn koffers. Manda verliest niet alleen de liefde van haar leven, maar in één klap ook haar vrienden kring, die oorspronkelijk zijn vriendenkring was: een groep dertigers die elk weekend met ruszak en kompas eropuit trekt om vogels te bekijken. Omdat ze weigert bij de pakken neer te zitten, reist Manda voort aan alleen naar de woeste kunst gebieden van Engeland en de onherbergzame hooglanden van Schotland om haar jaarlijst van vogels compleet te maken. Maar al snel merkt ze dat ze gevolgd wordt: overal waar ze komt, duikt een man op die haar met een ver rekijker observeert. Manda's leven verandert in een nachtmerrie als ze zich in haar eigen huis niet meer veilig weet. Sally Hinchcliffe (Londen, 1969) studeerde filo sofie en economie in Oxford en informatietechnologie in Bristol, en werkt nu in de Royal Botanie Gardens in Kew. De jaarlijst is haar veelbelovende debuut. Het boek is te koop bij boekhandel Van den Munckhof in Venray. Prijs: 18.95 euro. Muzikale zondagmiddag Servaashof Op de Servaashof in Venray vindt zondag 6 januari van 14.30 tot 16.30 uur een muzikale mid dag plaats met een optreden van het resonantieorkest van het kun stencentrum Jerusalem uit Venray. Belangstellenden zijn van harte welkom in restaurant Le Tambou- rin op de Servaashof in Venray. De organisatie is in handen van het Intern Activiteitencentrum en res taurant Le Tambourin van de GGZ Noord- en Midden-Limburg. Prins Roel d'n twedde (Wismans) is uitgeroepen tot prins 2008 van carnavalsverenging De Schanse knuppels uit Castenray. Voor dat het zover was moest natuurlijk eerst oud-prins Dirk I ontheven worden van zijn functie. Dit werd geregeld door vriendengroep De Daltons. Vorst Jac vertelde het levensverhaal van de nieuwe prins aan de hand van een fotopresenta tie, waarna voor een bomvolle Wis prins Roel II tevoorschijn kwam. Foto. Vlemmix fotografie Horst. De 32-jarige prins woont sinds kort weer in Castenray met zijn vriendin Esther Rambags. Verder is hij vrachtwagenchauffeur bij trans portbedrijf van Leendert in Broek- huizenvorst en gaat hij de komen de dolle dagen voorop in de strijd onder het motto: 'Dizze Carnaval zit ik miene vrachtwage ien ziene vre-j, en schakele wij hier, same, 'n paar taendjes be-j In museum 't Freulekeshuus is de tentoonstelling te bezich tigen; Speelgoed van Vroeger en Nu. Deze tentoonstelling duurt tot en met 23 maart 2008. Voor deze expositie werd weer een beroep gedaan op medewerking van inwo ners van Venray en omstreken om hun antieke speelgoed tij delijk in het museum onder te brengen. Samen met de col lectie speelgoed van 't Freu lekeshuus levert dit een vro lijke expositie op. Ook kan er gespeeld worden met heden daags speelgoed dat afkomstig is van de Speel-o-theek. Bij het in bruikleen gegeven, of het geschonken materiaal hoort natuurlijk een verhaal en dat verhaal leest u hier. Het kind in hem komt nog even boven. Harrie van Helden heeft de Mobacodozen, van zolder gehaald. Hij schenkt ze aan Museum 't Freulekeshuus en vertelt dat hij dit houten constructiemateriaal heeft gekregen van sinterklaas in de jaren 50 van de twintigste eeuw. Ieder jaar kwam er weer een doos bij om de collectie com pleet te maken. Hij bouwt er hui zen en kastelen mee, samen met 'n vriendje die meccano heeft. Die combinatie levert mooie tafe relen op. Ze leggen wegen aan met speelkaarten voor de zelf gebouwde auto's en rails met een heus station erbij. Dit project blijft dagen zo compleet staan Daarna wordt alles afgebroken om plaats te maken voor de volgende crea- tiviteit.Als Harrie de dozen brengt zit er tot onze grote verrassing een mooi gebouwd huis bij. Zoals hij zelf zegt"ja ik vond het zo leuk om dit nog even te bouwen" Nieuwsgierig geworden? Kom eens kijken op woensdagmiddag, zaterdagmiddag en zondagmiddag, steeds van 14.00 uur tot 17.00 uur. Museum 't Freulekeshuus is gevestigd aan de Eindstraat no. 8 in Venray en buiten normale ope ningstijden kan men er na telefo nische afspraak ook met groepen terecht .Tel 0478 583880. Wnet Co**"' Kunst Cultuur HlFKlKllirV BAMpn

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9