Nieuwe sessies gespreksgroepen voor reumapatiënten K De 'korfbalhemel' van Joop Ouderland bij SVOC Verhuizing Koeken Tuinmachines Nieuw logo. mse 1HH H 'E> n>E' Hüü |K ROCOM 'Nog een aantal jaren proeven van het succes' 1l Laat u inspireren... z s I' door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Reumapatiënten Vereniging Venray en omstreken begint dinsdag 15 januari met een nieuwe sessies gespreksgroe pen. Mensen met een reuma tische aandoening of artrose kunnen gedurende een cyclus van tien avonden meer inzicht krijgen in de problematiek en diverse gekoppelde onderwer pen bespreken. In groepen van circa tien personen wor den moeilijkheden met des kundige begeleiding vanuit de positieve kant belicht. Reumapatiënten Vereniging Venray en omstreken (RW) maakt onderdeel uit van de overkoe pelende Reuma Patiënten Bond. RW komt op voor de algemeen maatschappelijke belangen en de specifieke problematiek van personen met een reumatische aandoening of mensen die symp tomen van artrose vertonen. Het werkgebied strekt zich uit van de eigen leden tot personen met reumatische klachten in het alge meen. RW bevordert lichamelijke en sociale activiteiten. Ook wordt er nadruk gelegd op de zelfred zaamheid. Marij Heidens, gesprek- leidster van Reumapatiënten Vereniging Venray en omstreken, heeft zelf al twintig jaar reuma en veel profijt en kennis opgedaan als lid, en later ook als bestuurslid en nu gespreksleider van RW Aangezien jongeren een andere problematiek kennen dan oudere leden, is er een aparte tak opge richt. Deze jongerenclub, die bestaat uit twintig leden in de leef tijd van achttien tot en met veer tig jaar, groeit. De groep komt elke derde maandag van de maand bij elkaar in Wijkcentrum Veltum. "De avond is voornamelijk bedoeld voor lol en plezier. Als men daar behoefte aan heeft, kan er worden gesproken over de dagelijkse knel punten waar je als reumapatiënt tegenaan loopt en hoe je hiermee kunt omgaan. Er worden thema avonden georganiseerd over uit- eenlopende onderwerpen, zoals arbeidsproblemen en zwanger schap.Voor de creatieve geest zijn er voldoende 'knutselmomenten'." Samenwerking met andere organisaties die het doel van de Reumavereniging ondersteunen, is belangrijk voor de organisatie. "Zij kunnen op deze manier up-to- date blijven van mogelijke ontwik kelingen en deze informatie ver strekken aan leden of gebruiken om reuma in het algemeen aan dacht te geven. Het bestuur van de vereniging vergadert iedere maand om binnengekomen stuk ken en informatie te bespreken. De nieuwsbrief die elf keer per jaar uitkomt, bevat nieuwtjes en beschrijft activiteiten die reeds geweest zijn of in het verschiet liggen. De 'Klimop' is een boek dat eens per jaar uitkomt, waarin tele foonnummers, adressen en versla gen van bijeenkomsten staan." Reumavereniging Venray en omstreken organiseert gedurende het jaar verschillende activitei ten voor haar leden. Iedere eer ste maandag van de maand vindt er een thema-avond plaats, van 19-30 tot 21.30 uur in de Kemp haan. De jaarlijks terugkerende hobbymarkt, de zomerbrunch en de kerstviering worden goed bezocht door leden en geïnteres seerden. Deze activiteiten zijn vooral bedoeld voor de gezellig heid. Sportactiviteiten zoals yoga, fysiofltness, zwemmen en een cur sus nordic walking in het voorjaar behoren tot de georganiseerde sportactiviteiten van RW. De ver eniging wil een zo breed mogelijk scala aan activiteiten aanbieden aan haar leden. MANNEN De gespreksgroepen worden als 'zeer positief en motiverend' ervaren. "Gedurende tien bijeen komsten wordt gewerkt aan de acceptatie en zelfredzaamheid van mannen en vrouwen met een reumatische aandoening. Mannen zijn meer dan welkom, Petra Derksen (rechts) en Marij Heidens. ondanks de beeldvorming dat het een bijeenkomst voor vrouwen is. De aanwezigheid van mannen in de workshops geeft een extra dimensie. In groepen van circa tien personen worden diverse thema's besproken onder leiding van deskundigen. De keuze van de thema's wordt door de deelne mers zelf in samenspraak met de begeleiding bepaald." De nieuwe cyclus gaat 15 januari van start. Wekelijks, met uitzondering van carnaval, komt de groep bij elkaar van 19.30 tot 21.30 uur. Leden en niet-leden kunnen zich tot op de avond zelf aanmelden door con tact op te nemen met een van de gespreksleiders. De kosten voor niet-leden bedragen 7,50 euro voor alle bijeenkomsten.Voor con tact met de gespreksleiders: Marja Lanting 06-27490659, Marij Hei dens 0478-589100 en Petra Derk sen 0478-586483. Sinds 1985 is Anton Koeken in het toenmalige bedrijf Koeken Landbouwmechanisatie een afde ling Tuinmachines gestart. Na de overname in 1991 heeft hij zich gespecialiseerd in de verkoop en onderhoud van tuinmachines in de ruimste zin van het woord. In 1995 is daar een afdeling tuinberegening toegevoegd die tegenwoordig vol ledig automatisch en eventueel computergestuurd word aangeslo ten. Ook worden diverse tuinma chines verhuurd en is er sinds 2003 specialiseerd hij zich ook in robot maaiers, die volledig automatisch maaien. In september 2005 is bin nen het bedrijf Koeken Tuinmachi nes, een afdeling Speciale Machine Import opgestart. Deze landelijk werkende organisatie is in deze 2 jaar zo snel gegroeid, dat Anton Koeken in een zeer snel verande rende markt, met een gebrek aan motorisch personeel in een alom bekende krappe arbeidsmarkt en een stilstaand gemeentelijk beleid, de keuze heeft gemaakt de afde ling Tuinmachines per 1 januari 2008 over te doen aan zijn zuide lijke collega-bedrijf Rienties Tech niek in Baarlo. Koeken Tuinmachi nes inclusief werkplaats verhuist dus per 7 januari naar Maashees en de nieuwe naam wordt daar Rienties Koeken Tuinmachines BV Maashees. Dit houdt helaas in dat de laatste winkel met dagelijkse openingstijden in Westerbeek is gesloten. Koeken Speciale Machi ne Import, robotmaaiers, compleet aangelegde beregenings- installa ties verhuur, per 1 januari Koe ken Speciale Groentechniek, blijft voorlopig gevestigd in Westerbeek en zal vanwege de specialisatie alleen geopend zijn op afspraak. In 2009 hoopt het bedrijf 50-jarig bestaan van de zaak nog in Wester beek te kunnen vieren. Telecommunicatie Wim Jacobs geniet van het avontuur van VVV-Venlo in de Eredivisie Het succes van WV-Venlo bezorgt Wim Jacobs (43) een glimlach van oor tot oor. De postbode uit Leunen is al jaren verbonden met de prof club uit Venlo. Hij was er zelf (reserve)doelman en is nu verantwoordelijk voor de kee pers. WV-Venlo leeft volop en heeft potentie. Tot genoegen van Wim Jacobs, die graag nog een aantal jaren wil blijven proeven van het succes. Voormalig doelman van het eerste elftal van SV Venray en (reserve)doelman van WV- Venlo, keeperstrainer van het eerste en tweede elftal, alles draait bij jou om het onder de lat staan. "Dat klopt. Zelf was ik in de periode 1984-1986 reservekee per bij het eerste elftal van VVV daarna volgde een tussenstop van acht jaar: één seizoen bij SV Leu nen, één seizoen bij Volharding en zes jaar bij hoofdklasser SV Venray. In 1994-1995 speelde ik weer in Venlo. Ik heb toen 19 wedstrij den in de eerste divisie gespeeld. Helaas kwam in het seizoen 2000- 2001 een einde aan mijn actieve keeperstijd, mijn laatste wedstrij den speelden we in Den Haag (gelijkspel, 2-2) en wonnen we thuis van MW (2-0). Inmiddels ben ik al weer zo'n acht jaar kee perstrainer bij de hoogste teams." De veteraan van WV- Venlo... "Zo zou je het kunnen stellen. Bij de club kent iedereen mij wel geloof ik en ik ken iedereen. Ik ken de weg, de personen en de handelswijze van de vereniging. Als de jongens iets nodig heb ben of ergens om verlegen zitten, weten ze mij altijd te vinden. Ik ben voor iedereen aanspreekbaar en waar ik mensen kan helpen, doe ik dat. Er is toch een speciale binding met de club, met diepe wortels uit het verleden. Ik ben trots dat ik hier nog steeds met veel plezier mijn steentje aan mag bijdragen." Het contact met de keepers is beter dan met de rest van het team? "Dat kan ik niet zeggen. Ik ben keeperstrainer en heb later ook de taken als teambegeleider van het eerste team erbij gekregen, dus ik ben bij het hele elftal nauw betrokken. Tijdens uitwedstrijden of wedstrijden in De Koel sta ik klaar voor het team. Uiteraard zijn er meer persoonlijke en inten sieve contacten door de trainings momenten met de keepers, maar tijdens de conditietrainingen en speltactieken komt het hele team weer samen." Er zijn in acht jaar veel ver schillende hoofdtrainers voor bijgekomen. "Ik heb een mooie selectie van hoofdtrainers gezien bij WV- Venlo. Van iedere persoon pik ik de kwaliteiten eruit en die gebruik ik om mijn eigen profes sionaliteit te verbeteren. Wim Dus- seldorp hield mij vaak een spiegel voor, waarin ik mijzelf als trainer terugvond en kon kijken of mijn haar goed zat.Adrie Koster bracht veel professionaliteit in de club. Herbert Neumann was in mijn ogen echt een mensenmens met veel persoonlijke aandacht. André Wetzel is een rechtvaardige trainer met het hart op de juiste plek." Het selectiebeleid ligt volle dig in handen van de hoofd trainer? "Bij WV-Venlo werkt het niet zo. De hoofdtrainer doet een voor stel voor de opstelling en vraagt de mening van alle trainers. Iedere persoonlijke visie wordt in acht genomen en leidt tot de uiteinde lijke beslissing van de hoofdtrai ner. Ik geef mijn mening over de keepers, terwijl de twee assistent trainers meer inbrengen over de overige spelers, en het medisch team de fysieke gesteldheid van de spelers beoordeelt. De volledi ge staf staat door deze samenwer king achter de keuze die gemaakt wordt." Wim Jacobs gaat voor disci pline? "Er moet discipline zijn in het team, anders redden we het niet. We moeten werken in het belang van het team. Voor WV-Venlo is dit een zwaar seizoen, alles gaat drie keer zo snel en de druk is groot. Wij werken volgens vaste richtlijnen vanaf het veld tot aan de directiekamer. Bij TNT Post word ik ook om 6 uur 's morgens verwacht, dat zijn de regels en afspraken die zijn gemaakt bin nen de organisatie. De spelers zijn net zo goed werknemers van het bedrijf dat WV-Venlo heet." De keeper is een eenling in het veld? "Daar ben ik het absoluut niet mee eens. De laatste jaren maakt de keeper een steeds groter deel van de veldtrainingen mee. Waar om? Omdat hij deel uitmaakt van het spel. De keeper staat niet alleen in het doel, maar verdeelt als het ware het spel. Hoe vaak wordt een bal wel niet naar de doelman teruggespeeld? Goede basistraptechnieken van de kee per zijn bijvoorbeeld cruciaal tij dens een wedstrijd." De favoriete keeper van Wim Jacobs is er een die geen bal doorlaat? "Techniek en uitstraling vind ik belangrijker. Ik zie graag grote, goed gebouwde keepers die gevaar en zekerheid uitstralen naar de tegenstander, doordat ze psychisch en technisch sterk zijn. Iedere keeper doet dat op zijn eigen manier en daar moet je als trainer op focussen: de sterke kan ten van een speler perfectioneren. Techniek is namelijk moeilijk te veranderen, maar wél te verbe teren. Mijn eigen voorbeeld was Piet Schrijvers: een beer van een vent met destijds een geweldige uitstraling." De promotie van WV-Venlo is het hoogtepunt uit jouw car rière? "Ja, plus de promotie in 1985 thuis tegen FC Eindhoven naar de Eredivisie en de daaropvolgende succesvolle jaren. Naast WV- Venlo heb ik ook mooie momen ten meegemaakt bij SVVenray, met onder meer spelers als de jongens van Philipsen, de broers Viever- mans, Jan Poels, Rob Meulendijks, Noud Janssen, Geert Litjens, John Beerkens, Norbert van Haren, René van Dijck en Jack Lenssen. In 1989 werden wij kampioen in de hoofdklasse. Dat was uiteraard VW-keeperstrainer Wim Jacobs uit Leunen: "WV-Venlo mag zich allesbehalve een lelijk eendje noemen." ook een prachtig feestmoment." Tijd voor iets nieuws. Afstand doen van de voetbal lerij? "Dat zie ik voorlopig niet gebeu ren. Ik voel me goed bij deze club. Ik ben hier kind aan huis en kan deze mooie baan goed combine ren met het werk bij de post dat ik 's ochtends ook nog doe. Voet ballen in de Eredivisie vergt meer tijd dan voorgaande jaren, maar ik doe dit met veel plezier. Het suc ces van de club wil ik graag nog een aantal jaren meevieren." WV-Venlo werd afgespie geld als het lelijke eendje van de Eredivisie? "WV-Venlo mag zich allesbe halve een lelijk eendje noemen. We hebben de beschikking over een evenwichtig team van 26 spe lers die allemaal even gretig zijn om voor de club uit te komen. Gezien de lage gemiddelde leeftijd en onervarenheid zien we hier en daar wispelturige acties, maar de jonge honden van WV-Venlo zijn ontzettend ambitieus." WV-Venlo en Wim Jacobs sluiten dit seizoen af met een rit op de Joeksmobiel? "Als we zo door blijven spelen, ben ik daarvan overtuigd. Om niet te degraderen, moeten we gemid deld 1 puntje uit elke wedstrijd halen. Dan komen we uit op 34 punten en spelen we geen nacom- petitie. Nu hebben we 12 punten en staan we op de 15de plaats. Als we dit kalenderjaar eindigen met 17 punten, dan zijn we al op de helft. Handhaving in de Eredivisie betekent feest voor VW-Venlo." Mooi Functioneel High-tech Comfortabel Joop Ouderland is bevlogen trainer van Sport Vereniging Oirlo en Castenray (SVOC). Sinds het seizoen 2005-2006 heeft hij diverse korfbalploe gen onder zijn hoede. Met suc ces. Promotie op het veld en kampioen in de zaal met het eerste en tweede team. "Speel sters willen vooruit, leren en presteren. Als organisatie, trainers en coaches moeten wij hen daarin begeleiden en motiveren. Als mijn 'pupillen' goed hun best doen, ben ik zo trots als een pauw en geef ik nog meer." Joop Ouderland was in eerste instantie samen met Henk Deegens ondersteuner van de toenmalige hoofdtrainer. Hij begon met het begeleiden van de Al in de zaal en later nam hij de begeleiding over, omdat de hoofdtrainer hiermee moest stoppen. Sinds 2006-2007 is Joop Ouderland hoofdtrainer voor de senioren. Een drukke taak: het trainen en coachen van senioren 1 en het trainen van senioren 2 en ondersteunen van de coach van senioren 2. Tijdens de fusie van DIS uit Oirlo en Castenray besloot de vereniging zich naast gezellig heid ook te richten op prestaties. De speelsters en organisatie wil den vooruit, wilden meer scoren. Er diende een leerbare omgeving te worden gecreëerd, waar trai ners, coaches en speelsters pres- tatief kunnen leren denken. De Peelkorf, waar Joop Ouderland eerder werkzaam was, had reeds een hoog basisniveau bereikt. "Dus bij SVOC lag een grote uit daging op mij te wachten. Ik kan hier heel veel ideeën kwijt, maar ik moet uitkijken dat ik niet te vlug wil gaan." Samen met Henk Deegens, technisch jeugdtrainer, kleurt Joop Ouderland de ambities in. Voor deze nieuwe manier van werken is een nauwe en goede samenwerking nodig. "De samen werking met Henk is bijzonder. Wij houden elkaar alert, remmen elkaar af en kunnen onze momen ten van frustratie bij elkaar kwijt. Hierdoor blijven we fris en werkt de samenwerking binnen de ver eniging ook op een uiterst pret tige en voortvarende wijze." Joop Ouderland is zeer actief binnen SVOC en wil zijn expertise en drive zo veel mogelijk overdra gen op de speelsters. "Ik ben veel met korfbal bezig, ja. Maar ik vind het leuk. Momenteel geef ik bij SVOC op dinsdag en donderdag twee trainingen. Daarnaast ben ik één keer per week actief als trai ner bij Wittenhorst en als regio trainer van de -19 van Limburg/de Peel. Internationaal ben ik de afge lopen vier jaar begeleider geweest bij het Duitse Studententeam op weg naar de wereldkampioen schappen. Dat heeft geleid tot de tweede plaats op het laatste WK." Niet alleen met het Duitse team werden successen geboekt. Ook de verschillende teams van SVOC kregen goede en intensieve bege leiding, hetgeen leidde tot vooruit strevende resultaten. Joop Ouder land beschrijft het afgelopen seizoen dan ook als 'een hemel'. "We werden kampioen in de zaal met zowel het eerste als het tweede én promoveerden op het veld met het eerste. Op het veld waren vooral de overwinningen tegen Oranje Wit uit Leunen en de Merels uit Melderslo opvallend." Een training is niet zomaar een samenraapsel van enkele spel elementen. Voor Joop Ouderland bestaat de training van anderhalf uur uit twee delen. "Wij baseren de oefenstof op de jaarplanning, het zogenoemde SVOC-spelletje en wij trainen op basis van gege vens uit de vorige wedstrijd of voorbereiding op de komende partijen. Automatiseringsoefe ningen in wedstrijdvorm en een lerend partijtje korfballen in een vier-tegen-vier wedstrijd, waarbij vooral wordt gelet op commu nicatie. Dit moet ook in de wed strijden groeien. Het napraten met aanvoersters, 'leiders' of indi- Joop Ouderland: "Korfbal in Oirlo en Castenray leeft. Dat is een stimulans voor allen die betrokken zijn bij de ontwik keling van het korfbal binnen SVOC. viduele speelsters in evaluerende, opbeurende of waarschuwende zin en een sociaal gesprek vindt na de training plaats." De voorkeur van Joop Ouder land gaat uit naar het trainen van een jonge seniorengroep binnen het dameskorfbal. "Ik kies voor dames, omdat ik ervaar dat mei den over het algemeen makkelij ker trainbaar en zeer gemotiveerd zijn. Het nadeel is de mogelijke groepsvorming binnen een mei dengroep. Kerels zeggen elkaar de waarheid en dan is het over, ter wijl ongemakken bij dames vaak langer blijven doorsudderen." Joop Ouderland is bevlogen en wil dit voorlopig blijven. Hij ziet uitdagingen en vooral veel plezier in deze functie. Het groeiend aan tal toeschouwers doet hem goed. "Korfbal in Oirlo en Castenray leeft. Dat is een stimulans voor allen die betrokken zijn bij de ontwikkeling van het korfbal bin nen SVOC. Voor mij persoonlijk is het deel uitmaken van een groep jonge mensen een motivatie om iedere keer opnieuw er weer te gaan staan. Dit is natuurlijk gekop peld aan behaalde resultaten, want het is eenvoudiger om voor een groep te gaan staan wanneer alles goed loopt dan wanneer de resultaten tegenvallen." Donderdag 3 januari 2008 - Pagina 7 Multimate Doemarkt Stevens Oude Oostrumseweg 12 5802 CC Venray, Tel: 0478 588223 www.doemarktstevens.nl Wt >Ü1B1 ACACIASTRAAT 17 5802 EK VENRAY TELEFOON 0478-521 000 FAX 0478-51 01 0 E-MAIL: INF0@R0C0M.NL WWW.ROCOM.NL Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL \N0UEUaanpak

Peel en Maas | 2008 | | pagina 7