Gewapende overval Fietsendieven aangehouden Bijdrage voor Ons Genoegen Terminale zorg Synthese zoekt vrijwilligers voor dagopvang Julicher Meijer Uw hond fris en vakkundig getrimd PEEL EN MAAS De politie stelt een onder zoek in naar een gewapende overval, maandagmiddag op een winkel aan de Veltumse Kleffen. Rond 17.05 uur kwamen twee mannen, met capuchons over hun gezicht getrokken, de winkel bin nen. Een van de mannen had een vuurwapen. Hij bedreigde daar mee de caissière en eiste geld. Nadat de kassalade werd geopend, deed een van de daders een greep in de kassa. Een klant die bij de kassa stond, werd ook nog met het vuurwapen bedreigd. Het tweetal wist met een nog onbe kend geldbedrag te ontkomen. Zij vluchtten in de richting van de Haammakerstraat. Van de daders ontbreekt elk spoor. Bij de overval raakte niemand gewond. De poli tie heeft diverse getuigen gehoord en stelt een uitgebreid buurton derzoek in. De politie is op zoek naar getuigen. Zij kunnen met de politie contact opnemen via tele foonnummer 0900-8844. Via Meld Misdaad Anoniem kan de melding ook anoniem gebeuren, telefoon nummer 0800-7000. Betaalbaar belasting advies op niveau! www.bba-belastingadviseurs.nl De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag twee jongens van 18 en 17 jaar uit Venray en een jongen van 17 jaar uit Oostrum aangehouden op verdenking van fietsendief stal. De politie kreeg omstreeks 05-30 uur de melding dat drie ongeren bezig waren om een fiets te stelen bij de flat De Heuvelaar in Venray. Agenten troffen echter niemand bij de flat aan en reden door over de Stationsstraat in de richting van het centrum. Daar zagen de agenten in tegenoverge stelde richting twee jongens fiet sen van wie er één een derde per soon achter op de fiets had zitten. De agenten keerden hun voertuig en ondertussen splitsten de jonge ren zich. Op de Stationsstraat spra ken de agenten de 17- en 18-jarige jongens aan. De agenten zagen dat de fiets waarop zij reden een verbroken fietsslot had. Omdat de jongens niet konden aangeven van wie de fiets was, werden zij aangehouden op verdenking van diefstal. De 16-jarige jongen, die eer der die nacht snel was wegge fietst, werd later die nacht in zijn woning in Venray aangehouden. In de buurt van zijn woning troffen de agenten de fiets aan waarop hij eerder die nacht gezien was. Ook deze fiets is waarschijnlijk gesto len. De drie verdachten werden ingesloten voor verder onderzoek. Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie omgangsregeling ADVOCATEN arbeidsrecht Venray - Tel. 0478 - 521 070 Valse naam: man aangehouden De politie heeft dinsdagmorgen op de Deurneseweg in Oostrum een personenauto gecontroleerd, waarvan de bestuurder te veel alcohol gedronken had. De 19- jarige man uit Utrecht werd voor onderzoek meegenomen naar het politiebureau. Daar bleek dat hij een valse naam had opgegeven en dat hij niet in het bezit was van een rijbewijs. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt voor de drie feiten. Afscheid in stijl Drs. Frans Ort houdt op maan dag 14 januari een lezing over de wensen en de mogelijkheden bij het laatste afscheid. Wat zijn de laatste wensen? Wat zijn de mogelijkheden? Wat wilt u zelf? Moet er een plek zijn waar de nabestaanden naar toe kun nen? Hoe regel je dat? Waarom begraven? Waarom cremeren? De samenleving individualiseert. De mens wordt zelfbewuster en denkt derhalve meer na over wat hij wil, ook na het overlijden. Hoe moet het laatste afscheid eruit zien. Laten wij dit over aan de nabestaanden of nemen wij voor af zelf initiatieven? De persoon lijke wensen zijn vaak niet bekend bij de nabestaanden, die bij een overlijden binnen korte tijd aller lei praktische zaken moeten rege len en over dingen moeten beslis sen. "Hadden we maar meer tijd gehad" of "Hadden we maar gewe ten hoe hij of zij het zelf zou heb ben gewild" wordt vaak achteraf gehoord. Zeker wanneer er sprake is van een onverwacht overlijden, waarbij de nabestaanden het over lijden nog amper beseffen. Vaak worden beslissingen genomen waar men achteraf spijt van heeft. Ort heeft zich met veel interesse verdiept in de achtergronden en de geschiedenis van de uitvaart. Hij vertelt over de waarde van de juiste keuze tussen bijvoorbeeld cremeren en/of begraven, hetgeen ook van belang is voor degenen die achterblijven. Ort wil met zijn lezing mensen helpen hun keus te bepalen. De lezing begint om 20.00 uur en wordt gehouden in hotel Asteria in Venray. Iedereen die zich wil laten informeren of van gedachten wil wisselen over dit onderwerp is van harte welkom. De avond wordt gehou den door Yarden Vereniging, een trefpunt en informatiebron voor mensen met wensen, ideeën en vragen rondom het levenseinde. Yarden Vereniging zet zich in voor het bespreekbaar maken van een eigentijdse omgang met afscheid, uitvaart en verliesverwerking.Voor aanmelden of informatie kan men contact opnemen met limburg@ yarden.nl. Dronken man De politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag een 52- jarige man uit Venray aangehou den op verdenking van openbare dronkenschap. De politie kreeg een melding dat de man met zijn flets over de kop was geslagen. Ter plaatse bleek de man bij zijn val lichtgewond te zijn geraakt. Na behandeling is de man aangehou den voor openbare dronkenschap. De man is later weer in vrijheid gesteld. Overlast vuurwerk De politie heeft vrijdag, zaterdag en zondag bij controles in de regio Noord- en Midden- Limburg tiental len vuurwerkovertreders betrapt. Er zijn overtreders betrapt in Venlo (10), Weert (7), Gennep (7), Ven ray (4), Molenhoek (4), Roermond (20), Blerick (3),Tegelen (11), Reu ver (3), Nederweert (2), Panningen (1), Neer (1), Ittervoort (1) Merselo (1) en Heythuysen (1. Jongeren (onder de 18) die de vuurwerkre- gels overtreden krijgen, afhankelijk van de ernst van het feit, een door verwijzing naar Bureau Halt. Bij Halt krijgen ze een leerprogramma en/of een werkstraf opgelegd. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,40 (postcode 58..) 36,00 (overige binnenland) Muziekvereniging Ons Genoe gen uit Oirlo heeft onlangs van de Stichting Kinderpostzegels Neder land (SKN) een bijdrage van 3-000 euro toegezegd gekregen voor de aanschaf van nieuwe instrumen ten, specifiek bedoeld voor de vele jeugdleden binnen haar gelederen. De vereniging telt ruim 120 leden van wie eenderde deel jonger is dan 16 jaar. Veel Oirlose kinderen leren de basis van de muziek bij Ons Genoegen. In 2008 bestaat de muziekvereniging 100 jaar en dat zal men niet ongemerkt voorbij laten gaan. Er is een jubileumcomi té opgericht dat tot doel heeft de vereniging van nieuwe uniformen en van diverse nieuwe instrumen ten te voorzien. De totale kosten daarvan bedragen ongeveer 1 ton. Om de kosten te kunnen dekken is er door het jubileumcomité een grote jubileumloterij opgezet. Ook wordt er door de vereniging zelf, via allerlei activiteiten, het nodige bij elkaar gebracht. Daarnaast zijn diverse fondsen benaderd voor een bijdrage aan de jubilerende vereniging, waaronder SKN voor een bijdrage. Ons Genoegen is de Stichting Kinderpostzegels Neder land zeer erkentelijk voor de ont vangen toezegging. De uniformen en benodigde instrumenten zijn inmiddels in bestelling. Op 1 juni 2008 hoopt de vereniging zich in het nieuwe uniform te presen teren tijdens de receptie ter gele genheid van haar jubileum. Rustige jaarwisseling De politie kijkt in Noord- en Midden-Limburg terug op een redelijk rustige jaarwisseling. De politie heeft in de hele regio totaal 28 aanhoudingen verricht. De aanhoudingen vonden plaats in Roermond (12), Weert (1) en Venlo en Venray (15). De meeste aanhoudingen waren voor mis handelingen, vernielingen, balda digheid, openlijke geweldpleging, rijden onder invloed en het bele digen van politieagenten. In het begin van de avond kwamen er enkele tientallen meldingen bin nen van brandjes in brievenbus sen, containers enzovoorts. In Venray en Venlo werd een auto in brand gestoken. De auto's brand den volledig uit. Overval Twee onbekende mannen heb ben op zaterdag rond 18.00 uur een bedrijf aan de Zuidsingel over vallen. De daders, die gemaskerd waren en een vuurwapen bij zich hadden, namen de inhoud van de kassa mee. De vluchtrichting van de daders is niet bekend. Bij de overval raakte niemand gewond. Het buitgemaakte bedrag is nog niet bekend. De politie is op zoek naar getuigen of zij die meer infor matie hebben over deze overval. Zij worden gevraagd contact op te nemen met de politie van de basiseenheid Venray via telefoon nummer 0900-8844.Als men graag anoniem wil blijven kan de mel ding worden gedaan via Meld Mis daad Anoniem via telefoonnum mer 0800-7000.. De Vrijwilligers Palliatieve Ter minale Zorg (VPTZ) heeft een overkoepelend orgaan voor de zeshonderd plaatselijke organisa ties, die door vrijwilligers worden gerund. Deze overkoepelende organisatie biedt faciliteiten aan door middel van cursussen, coör dinatoren overleg, uitgave van een tweemaandelijks bulletin. Zij houdt contact met het Ministerie van WVS. In de gemeenten Ven ray, Meerlo-Wanssum, Horst aan de Maas, Arcen-Velden- Bergen en Gennep, zijn zo n veertig vrijwil ligers actief. Zij zetten zich belan geloos in om mensen die thuis willen sterven hiervoor ook in de gelegenheid zijn. Dit naast de pro fessionele zorg. Er is ook een goed bestuur actief voor deze vrijwil ligers. Het komt vaak voor dat de familie, mantelzorgers, 24 uur per dag als zwaar kunnen ervaren. Er zijn dan vrijwilligers die een aan tal uren op kunnen vullen, waar door het voor de familie beter te dragen is. Wij hebben tijd en rust, wat vaak zo belangrijk is in een omgeving waarin mensen gaan sterven. Gelukkig dat er in deze tijd zoveel mensen in hun eigen omgeving kunnen sterven. Voor meer informatie kan men contact opnemen met de plaatse lijke VPTZ, Markstraat 8,5801 BM in Venray, telefoon 06-55790271. Drie coördinatoren zijn beurte lings 24 uur per dag bereikbaar. Synthese Venray is voor de dag voorziening voor ouderen op zoek naar enthousiaste vrijwilligers die juist op de zondagen iets willen ondernemen. Omdat veel ouderen, en met name alleenstaande ouderen, juist op die dag wel een verzetje kunnen gebruiken, wil Synthese ouderen de gelegenheid bieden om ook op de zondagen naar de dagvoorziening te gaan. De streefdatum is zondag 20 januari. De dagvoorziening voor ouderen vindt plaats in een ruimte van het voormalige pand van de Thuiszorg Noord- Limburg, Aan de Singel in Venray. Op maandag, woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur neemt een groep ouderen, bestaande uit twaalf a veertien personen, deel aan de dagvoorziening. In januari is de dagvoorziening ook op zondagen geopend. De vrijwilliger kan onder begeleiding van een activiteitenbe geleidster en met ondersteuning van enkele andere vrijwilligers invulling geven aan de activiteiten die op de dagvoorziening plaats vinden. Concreet wordt gezocht naar kookvrijwilligers, activiteiten- vrijwilligers en hand- en spanvrij- willigers.Voor deze functies in het vrijwilligerswerk is het belangrijk dat men zelfstandig kan werken. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Synthese Venray via telefoon (0478)517317 (vragen naar Ankie Bongers). Venray maakte het zich plezierig tijdens jaarwisseling (door Jan Leijsten). Laat 2008 maar komen, Ven ray en omgeving lijkt er op voorbereidt. Maandagmorgen, over enkele uren is het oud op nieuw, is er volop bedrijvig heid. Niet alleen in de grote supermarkten en in het cen trum, maar ook in de wijken en in vakhandels als de sla ger, groenteboer, bloemist en bakker. Overal is het wachten geblazen. Het toppunt van geduld wordt echter op het Henseniusplein gevraagd, waar de hele dag een lange rij mensen wachtend voor de oliebollenkraam staat. Om half drie tellen we 51 gedul dige klanten voor een oliebol of appelflap, die worden geholpen door een kwartet bakkers en ver koopsters. Het moeten er duizen den zijn geweest op de laatste dag van het jaar. Venray houdt deze oudejaarstraditie in ere! De jeugd is op stap, de ouderen zitten knus bij mekaar in de warme huiska mer, blijkt uit een telefonische rondgang op nieuwjaarsdag. Lies Hesen-Bus van de Burggraaf vertelt: "Het was ontzettend 'knal- lerig', pas na 00.45 uur werd het minder, lastig ook voor ons hondje Benji en ons logee Centje. Vooral deze laatste was ontzettend bang", aldus Lies, die voor 2008 hoopt "dat het allemaal goed gaat." In het doorgaans rustige Veulen is behoorlijk geknald, vindt Frank Reintjes van de Drabbelseweg. "Niet zozeer vuurwerk, maar de carbidbussen klonken als kogels." Corrie Vullings, medewerkster van het priklaboratorium in het Venrayse ziekenhuis, vertelt dat ze in haar woning aan de Paso- doblestraat "een fijne oudejaars avond met vrienden en kinderen heeft beleefd". "Met een hapje en een drankje. Nee, we hadden geen tv aan, maar deden spelle tjes en om middernacht hebben we geknald!" Cor Hoedemakers van de rustieke Endepoel keek, ondanks de griep die hem de laat ste dagen van 2007 plaagde, toch om 24.00 uur even naar buiten. "Normaal is het vuurwerk in Ven ray, Overloon en Merselo vanuit ons huis goed te zien, maar dit keer hoorden we alleen knallen in de dichte mist." Martin de Boer van de Rozema rijn weet dat er in Landweert heel wat is geknald. "Niet zozeer in onze straat, maar in de rest van de wijk wel. We gingen om half één slapen, maar werden in onze eer ste slaap weer wakker en hebben toen nog een keer naar de licht- zee gekeken." Nellie Tissen uit Oirlo vierde de jaarwisseling samen met haar man en kleindochter Zoë van vijf jaar. "Die kleine meid is nog wat ang stig voor vuurwerk, dus zijn we dit jaar niet op de 'akker' gaan kij ken." Het zal voor de Oirlose geen groot gemis zijn geweest, want zowel op de laatste dag van 2007 als de eerste dag van 2008 moest ze gewoon werken. Annie en Armando Onano uit de Luitstraat vertellen dat het tijdens de jaar wisseling erg rustig was in hun straat. "De buren waren niet thuis, wij hebben samen aan een grote legpuzzel gewerkt en muziekpro gramma's op de Belgische en Duit se televisie gekeken." Vuurwerk werd er volgens de twee genoeg afgeschoten in de wijk, "maar om 00.30 uur was het alweer rustig". Ook Noortje Lenssen uit de Rooseveltstraat had een aange name 'oud op nieuw'. "Samen met mijn man Huub, lekker op ons gemak. Ja, dat is wel een verschil met vroeger toen de kinderen nog thuis waren en het zeker zo mooi was. Het prachtige vuurwerk liet niet lang zijn sporen na. 's Mor gens was alles opgeruimd en had den we weer een propere straat." Jan van Gerven uit de Touw slagerstraat vond het rustig in Veltum. "Alleen de lichtflitsen en knallers brachten daar een half uurtje verandering in." In Wanssum bracht Anita Peters samen met haar man Chris en de kinderen de avond in hun woning aan de Meerloseweg door. Haar nieuwjaarswens? "Een leuk en verdraagzaam 2008 met meer aan dacht voor de mensen. Met andere woorden: De mens gaan zien!" Jos Hendriks, woonachtig aan de Vierlingsbeekseweg in Overloon, denkt dat in zijn woonplaats niet zo uitbundig oudjaar is gevierd. "Zeker door de nevel zag je wei nig, maar ik heb ook niet zoveel vuurwerk gehoord." Gezond blij ven is voor hem en zijn echtge note Maria het motto dit jaar. "Des te ouder je wordt, des te vaker je daarbij stilstaat. Rustig aan, wij als vutters hoeven geen carrière meer te maken.'Ed van der Kruijssen van de Akkerweg in Venray vond Ook tijdens de jaa r wisseling in Venray ging heel wat vuurwerk de lucht in. Ook deze twee meis jes op de fotodie samen met hun vader vuurwerk kochtengingen het nieuwe jaar 2008 ongetwij feld knallend in. het in zijn buurt niet al te druk op straat, met op een enkele plaats wat vuurwerk. "Maar dat was wel supermooi vuurwerk", aldus Ed, die geen specifieke voornemens heeft. "We gaan gewoon door!" Het gezin van Richard Jacobs was tot 22.00 uur thuis aan de Schuts- boom. "Waar het altijd rustig is, hier gebeuren geen gekke dingen." Wat zegt u? De postcodeprijs viel toch in deze straat? "Dat klopt, maar wat ik wil zeggen is dat het hier allemaal prima verloopt." Venraynaar Roel Biezenaar is bij SV Leunen aan een goed seizoen bezig en was op nieuwjaarsdag om 15.15 uur 'al' aanspreekbaar. Was het een latertje? "Ja, zeg dat wel. We zijn met de hele vrienden club naar De Wetteling geweest, het was daar erg druk en gezellig. Het feest eindigde om 05.00 uur en een kwartiertje later zijn we naar huis gegaan. Als 2008 net zo goed wordt als 2007, dan gaat er voor mij weinig verkeerd." Op nieuwjaarsdag was het tra ditioneel druk tijdens de nieuw jaarsreceptie van SV Venray in D'n Boggerd, waar een opgewekte voorzitter Sjef Keijsers een wens voor 2008 heeft. "Als vereniging doorgroeien. Prestatief op een breed vlak is ons streven en dat zie ik wel gebeuren." Op 15 oktober 2007 zong de 81-jarige Wiel Vullings bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de afdeling Cas- tenray van de Katholieke Bond van Ouderen een lied over de Castenrayse weersteen. De tekst van dit lied werd onlangs door de Stichting Heemkundig Genootschap bij de weersteen bevestigd. Begin 2007 werd de recon structie van de Castenrayse dorps kom afgerond met de aanleg van enkele fraaie groenstroken. Op de hoek van de Horsterweg en de Castenrayseweg kwam een flink grasveld, waarop een picknickset werd geplaatst. Een uitgelezen plek om een weersteen te plaat sen, zo vond Jan Strijbos van de Stichting Heemkundig Genoot schap Castenray. De 'magische' steen werd gevonden bij de ont- grinding de Diepeling in de buurt schap Klein Oirlo te Castenray. Oud-lid Toon Kuijpers maakte een hardhouten stellage, waaraan de steen met een ketting werd beves tigd. Een tekstbordje vertelde over de meteorologische gaven van de weersteen en het geheel leverde vervolgens heel wat gespreksstof op in het dorp. Toen de KBO-Castenray in oktober haar 50-jarig bestaans- feest vierde met onder meer een feestmiddag voor de leden, leek het Wiel Vullings wel leuk een parodistisch lied over de weer steen te zingen. Wiel, al vele jaren lid van het Kerkelijk Zangkoor, is zo'n beetje de dorpsdichter van Castenray. Al diverse malen schreef hij de tekst van carna valsschlagers en bij gelegenheid hield hij voordrachten voor het Castenrayse publiek. Daarmee kon hij twee van zijn hobby's ver enigen: zingen en dichten. Enkele jaren geleden kwam hij nog elke woensdag met zijn broers en zus sen bij elkaar en dan werden er de hele middag versjes opgezegd en liedjes van vroeger gezongen. Zijn broers en zussen kwamen de een na de ander te overlijden en Wiel zette het dichten op een laag pitje. Maar in oktober vorig jaar trok hij toch maar weer eens de stoute schoenen aan en hij oogstte met zijn lied over de Cas tenrayse weersteen zoveel succes, dat het heemkundig genootschap het wel aardig leek om de tekst bij de weersteen te plaatsen. "Ik vind het een leuk initiatief en ben er best wel wat trots op", zo liet Wiel Vullings desgevraagd weten. "In januari 2008 word ik 82 jaar en het is fijn om op die leeftijd nog een creatieve ingeving van jezelf op deze wijze afgebeeld te zien." Glimmend van trots kijkt Wiel dan ook naar het bordje met zijn liedtekst, wanneer hij gevraagd Wiel Vullings poseert trots bij de weersteen in Castenray wordt voor een foto bij de Cas tenrayse weersteen. "Zit hier een bepaalde bedoeling achter?", vraagt hij quasi achterdochtig. Als hem verteld wordt dat zijn foto voor een artikel in Peel en Maas bedoeld is, beginnen zijn ogen te twinkelen en verschijnt er een enigszins ondeugende lach op zijn gezicht. Een lach die ook karakte ristiek is voor de ondertoon in de liederen en de gedichten die Wiel schrijft. Meer informatie: www.vooralledierenhetbeste.nl Donderdag 3 januari 2008 - Pagina 3 Gratis kennismakingsgesprek Mist 'verknalde' vuurwerkplezier Bijzondere liedtekst bij Castenrayse weersteen Dierenkliniek de Oude Melkfabriek onderdeel van Dierenklinieken Horst e.o. Leunseweg 22A Venray-Leunen T 0478 - 58 26 90 E info@dierenkliniekdeoudemelkfabriek.nl

Peel en Maas | 2008 | | pagina 3