Orde van Verdienste voor Piet Kuijpers Jos Willems nieuwe prins De Spurriemök Orde voor Jo Willems bij van Dijck TV-kok Plus G. Winterwandeltocht in en rond Meerlo Bijdrage voor Sint Leonardus Vernielingen bij sportpark Meerlo Een presentje voor Zambia m Gunhoek MEERLO-WANSSUM 2007 HOOFDPRIJS ook voor uw tuin PEEL EN MAAS m. m.s PEEL EN MAAS Donderdag 3 januari 2008 - Pagina 19 Het kon niet uitblijven dat ook Piet Kuijpers zou wor den opgenomen in de rij van personen die werden onder scheiden met de Castenrayse Orde van Verdienste De Beste Knuppel. En dit jaar is het dan zover. Voor zijn vele ver diensten voor de Castenrayse gemeenschap krijgt Kuijpers op carnavalsmaandag deze prestigieuze onderscheiding uitgereikt. Traditiegetrouw gebeurt dit door prins carnaval die in het Castenrayse gemeenschapshuis De Wis om precies 21.11 uur de bijbehorende versierselen gaat opspelden en de oorkonde zal overhandigen. Al bijna 25 jaar wordt de Castenrayse Orde van Verdienste op initiatief van carna valsvereniging De Schanseknup pels toegekend aan personen of organisaties die zich op bui tengewone wijze verdienstelijk hebben gemaakt voor de Casten rayse dorpsgemeenschap. Bij de voordracht en de verkiezing van De Beste Knuppel zijn een aantal Castenrayse verenigingen betrok ken die in nauwe samenwerking met de carnavalsvereniging tot een afgewogen keuze komen. De Schanseknuppels tekenen al vanaf 1984 voor de organisatie op carnavalsmaandag. Na het offici ële gedeelte volgt er een receptie voor de gedecoreerde met aan sluitend Het Beste Knuppelbal. Telkenmale is de uitreiking van de Orde van Verdienste op carna valsmaandag een drukbezocht en gezellig gebeuren, waarbij familie, vrienden, kennissen, verenigingen en tal van inwoners acte de pre sence geven. Kuijpers, 61 jaar oud, geboren en getogen in Castenray, is een telg uit de bekende Kuij- persfamilie die zich bekwaamde in koorzang en orgelmuziek. Vader,Tinus, was behalve koster ook dirigent en voorzanger in de Castenrayse parochiekerk. Ook ooms van Piet, Handrie, Sjang en Jac, waren verdienstelijke koordi rigenten en organisten. Het was dan ook niet vreemd dat Piet Kuijpers in hun voetsporen zou treden. Al vanaf zijn achtste jaar kreeg hij privé-les bij onder meer Jan Kuijpers, dirigent van Venlona en Martin Kooien, organist van de Venlose Martinuskerk. Op 14- jarige leeftijd werd hij benoemd tot organist in Veulen. Twaalf jaar lang toog hij elke week per fiets en later met de brommer naar dit Venrayse kerkdorp. In 1972 werd hij aangesteld als kerkorganist in Castenray en dat is hij heden ten dage nog steeds. Daarnaast is hij ook al tien jaar lang orga nist in de kerk van Wanssum en is hij in dezelfde plaats ook nog dirigent van het Koor van Oude ren. Zo maar een dagje uit in het weekend is er voor Piet buiten de zomervakantie dan ook niet bij. Zijn kennis van muziek kwam in Castenray al vele malen goed van pas. Zo was Kuijpers jarenlang vaste begeleider van het Cas tenrayse kinderkoor Cajeko en schreef en arrangeerde hij muziek voor de zittingsavonden van de carnavalsvereniging en later voor de 50+ zittingen. Ook bracht hij met vrienden een aantal sketches op de planken en zelfs vertelde hij zijn grappen in de buutton.Van 1977 tot 1981 was hij bestuurs lid van de Castenrayse Fanfare Dorpsklank. Van I960 tot 1969 acteerde hij bij toneelgroep Von del, bij welke vereniging hij sinds 2002 regisseur is. Het was dan ook logisch dat hij in 2005 door de heemkundegroep van Castenray gevraagd werd om de regie te voe ren van de Levende Kruisweg bij de herplaatsing van een veldkruis aan de Lollebeekweg. Het werd mede door zijn toedoen een ecla tant succes en het gebeuren haal de zelfs de landelijke tv als item in het programma Hart van Neder land. In zijn jonge jaren vond hij naast de muziek zijn ontspanning bij de Jonge Boeren en later ook bij handboogschutterij De Bata vieren en bij voetbalvereniging SV Castenray. De handboogschut terijwaarvan hij enkele jaren lid was, had haar domicilie in het café van zijn vader. In 1972 ging het café over naar Piet's zus Truus en zowel bij zijn vader als zijn zus heeft Piet vele malen als ober in het café meegeholpen. Ruim vijftien jaar zette Piet zich in als collectant voor de Nierstich ting. Naast al deze bezigheden was Kuijpers ook beroepsmatig werk- zaam.Twaalf jaar werkte hij bij de firma Keijsers in Horst, aanvanke lijk in de timmerfabriek en daarna in de interieurbouw. Vervolgens maakte hij de overstap naar de woningbouwvereniging, die later opging in Wonen Limburg, waar hij dertig jaar technisch advi seur was. Sinds enige tijd geniet hij van zijn welverdiende VUT, maar zijn wekelijkse repetities met de koren en de opluistering van de kerkdiensten als organist op zaterdag en zondag blijven gewoon doorgaan. Ook heeft hij zich aangemeld bij de Castenrayse Bond van Ouderen, waar hij zich verdienstelijk maakt als lid van de schoffelploeg die zorgt voor het groenonderhoud in de dorpskom. Hij heeft nu meer tijd gekregen voor zijn echtgenote en zijn kinde ren. Hij geniet van de fietstochten en de wandelingen, waar hij voor heen nauwelijks aan toekwam, maar ook voor zijn geboortedorp wil hij zich blijven inzetten. Daar bij wacht hij rustig af wat er zoal op zijn pad komt. Castenray is in elk geval goed af met zijn betrokkenheid bij het dorp en zal zijn vele verdiensten op carnavalsmaandag ook heel zeker op een gepaste wijze weten te waarderen. In feite mag Kuijpers voor de tweede maal op rij de Cas tenrayse Orde van Verdienste in ontvangst nemen, want vorig jaar behoorde hij tot de grote groep van vrijwilligers die de onder scheiding in ontvangst mochten nemen voor hun inzet bij de reno vatie van gemeenschapshuis De Wis. Toen was het gedeelde eer, maar dit jaar is de onderscheiding terecht voor hem alleen. bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray De Hoveniers om-vim Het nieuwe duo van carna valsvereniging De Spurriemök in Oirlo is prins Jos d'nTwedde (Jos Willems) en prinses Anne-Marie. Prins Jos gaat deze carnaval voor op met zijn lijfspreuk: "Blief nie zitte achter ow connifereheg mar duut mit, dan wert carnaval 2008 enne fantastische hit". Jeugdprin- ses is Maartje d'n Urste, samen met jeugdvorst Siem en jeugdnar Jelle. Jeugdprinses Maartje gaat deze carnaval bij de jeugd voorop Foto: Hoedemaekers Venray. met haar lijfspreuk: "Korfbal en de toet zet ik vur efkes an de kant, want ut is now tied vur carnaval ien Spurriemökkeland". De Spurriemök biedt de nieuwe prinsen een receptie aan op zon dag 6 januari van 14.11 tot 15.11 uur. Aansluitend is er feest onder de klanken van jeugdband What Ever uit Oirlo en een joekskapel. Op zondag 13 januari 2008 wordt in café den Tommes voor de 20e keer de Orde van Verdienste uitgereikt. Deze orde is door vastelaovesver- eniging De Zagewetters inge steld en wordt uitgereikt aan personen die zich op allerlei gebied ingezet en verdien stelijk hebben gemaakt voor het dorp en de gemeenschap Merselo. Het bestuur van De Zagewetters heeft besloten om de orde in 2008 toe te kennen aan Jo Willems, een vereni- gings- en dorpsgenoot in hart en nieren. Jo begon zijn eerste vereni gingsactiviteiten al op dertienja rige leeftijd in Landhorst, bij de voetbalvereniging Menos. Binnen de vereniging was hij vanaf 1963 tot 1966 secretaris van de jeugdaf deling en tevens zeven jaar actief als bestuurslid. Daarnaast was Jo betrokken bij de nieuwbouw van de kleedaccommodatie van de voetbalvereniging in 1964. Naast het bestuurslidmaatschap bij de voetbalvereniging was Jo in zijn jeugdjaren als bestuurslid vier jaar lang verbonden aan de KPJ Landhorst, waarmee hij zeer succesvol is geweest en meer dere prijzen in de wacht heeft gesleept. In de dorpsgemeenschap Mer selo is Jo met zijn verenigingsac tiviteiten gestart in 1976, toen als grensrechter bij het eerste elftal van SV Merselo, waarvan hij van 1988 tot 1995 ook nog leider is geweest. Jo heeft zogezegd nog steeds "de vlag" in handen want inmiddels is hij ook actief als grensrechter bij het tweede elf tal van SV Merselo. Daarnaast is Jo sinds 1982 bij de SV Merselo actief als consul en heeft hij een belangrijke bijdrage geleverd aan de bouw van de gemeenschapsac commodatie d'n Hoek.Verder is Jo kantinebeheerder bij SV Merselo en is hij als bestuurslid actief bin nen het bestuur van de Gemeen schappelijke Accommodatie Mer selo en draagt hij zorg voor het beheer van de accommodatie. Het jaar 1976 was ook het jaar waarin Jo betrokken is geraakt bij de vele activiteiten van de vastelaovesver- eniging de Zagewetters in Mer selo. Jarenlang is hij als vakkundig timmerman mede verantwoorde lijk geweest voor de bouw van de carnavalswagen van de "Neej Buurt"waar hij met veel plezier en vakmanschap maar liefst 15 jaar invulling aan heeft gegeven. Verder is Jo ruim 30 jaar actief als ontwerper en bouwer van de vele decors voor de Karmenaajvisiet van de vastelaovesvereniging, en zorgt hij voor het jaarlijks bijhou den van de prinsengalerij in d'n Tommes en zaal 't Anker. Naast zijn raadslidmaatschap bij de raad van elf, was Jo in het jaar 1989 samen met Nel Arts het boeren bruidspaar van de Zagewetters en werd hij in 2001 uitgeroepen tot 45e prins van de Zagewetters als prins Jo d'n twedde. Verder maakt hij momenteel nog deel uit van de 'oud- prinsencompeneej' en is hij sinds zeven jaar actief als jury lid van de optochtcommissie in Merselo en Venray. Jo heeft zeker ook zijn sporen verdiend binnen de organisatie van de jaarlijkse Muziekfeesten Merselo, waar hij vanaf 1977 tot het beëindigen van de activiteiten in 1998 actief betrokken is geweest. Zo heeft Jo zitting gehad in diverse com missies, waaronder de commis sie Aid Mérselse Dag en de com missie Publiciteit. Daarnaast was Jo bestuurslid van de Stichting Muziekfeesten Merselo. Jo staat bekend als een vakkundig timmer man met vele talenten. Hij is een man van weinig woorden maar vele daden. Alleen het feit al dat de gemeenschap Merselo steeds weer op Jo een beroep kan doen, is reden genoeg om de Orde van Verdienste aan hem uit te reiken. De orde wordt uitgereikt op zon dag 13 januari 2008 vanaf 18.00 uur in café den Tommes. een abonnement waard In het nieuwe jaar gaat Plus G. van Dijck uit Venray al weer met een knallen met spectaculaire acties. In de tweede week van januari wordt er een Oosterse the- maweek gehouden, onder andere in combinatie met Conimex. Er zijn diverse aanbiedingen en de winkel is in Oosterse sferen aan gekleed. Als klap op de vuurpijl komt de bekende tv-kok Robert twee dagen maaltijden bereiden bij Plus G. van Dijck. Op donder dag 10 januari van 10.00 tot 17.00 uur en op vrijdag 11 januari van 13-00 tot 19-00 uur gaat Robert, bekend van het programma Life Cooking, op elk heel uur een Oos ters gerecht presenteren. Klanten van Plus kunnen natuurlijk kijken hoe de gerechten bereid wor den en er kan geproefd worden. Tevens bestaat er de gelegenheid tot het stellen vragen aan deze topkok. De Kammeraöj van carna valsvereniging de Vöskes hou den op zondag 6 januari voor de vijfde maal een winterwan deltocht in Meerlo. De organisatie staat garant voor een sportieve wandeling door de prachtige natuur in de gemeente Meerlo-Wanssum. De start is bij café Oud Meerlo en inschrijven kan van 10.30 uur tot 13-30 uur. De kosten voor deelname bedra gen 1 euro per persoon. De Kam meraöj van de Vöskes en kinde ren mogen gratis deelnemen. Er is een wandeling van circa 5, 10 en 15 km uitgezet. In de route is een pauzeerplaats opgenomen waar de wandelaars gratis kunnen genieten van een glas glühwein koffie of warme chocolademelk met eigen gebakken wafels. Dit jaar is de pauzeplaats in Wanssum bij oud-prins Math, die de vader is van de huidige prins Ed van car navalsvereniging de Wiendbuul. De wandeltocht is al jaren populair bij jong en oud. Onderweg kan de wandelaar genieten van de mooie afwisselen de landschappen en monumen tale gebouwen in en rond Meerlo. Voor meer informatie Jan Poels, tel: 0478-691900. De afgelopen maanden hebben onbekenden een tiental keren vernielingen aangericht op het sportpark Bergsbos in Meerlo. De laatste keer zijn de vlaggen van zaterdag op zondag ontvreemd, de buitenlampen en de hemelwa terafvoerpijpen kapotgeslagen en een richtingaanwijzer vernield. De vlaggenstokken zijn in de omge ving teruggevonden. Ook zijn verkeersborden weggehaald. Van Het kerstconcert van de gemengde zangvereniging Erato uit Blitterswijck is muzikaal weer een groot succes geworden dank zij de deelnemende groepen en de organiserende vereniging. Maar ook in een ander opzicht is het concert positief ervaren. De organisatie stelde het concert in het teken van het SOS-project in Zambia. De voorzitster hield een uitstekende inleiding over dit onderwerp en na afloop kon den de bezoekers een vrijwil lige bijdrage deponeren in de SOS-wereldbol. Dat leverde het mooie bedrag op van 133 euro. Dankzij de medewerking van Wilde Ganzen en NCDO wordt dat bedrag vermeerderd tot een bedrag van ongeveer 300 euro. In het gemeenschapshuis had SOS een kleine stand ingericht. Naast het bedrag hebben velen in Blitterswijck weer op een ple zierige wijze kennisgemaakt met SOS en het project in Zambia: de bouw van en basisschool en drie stafhuizen in het dorpje Kalundu de daders ontbreekt elk spoor. De schade bedraagt honderden euro's. Het bestuur van de voetbal club heeft van deze zinloze ver nielingen melding gemaakt bij de politie. Bestuur en politie hopen dat bekendmaking van een en ander de sociale controle in posi tieve zin kan beïnvloeden. Mensen die iets hebben gezien kunnen dit altijd melden aan de politie of de voetbalclub. View in Blitterswijck. De school is bijna gereed, met de lerarenhuis- jes wordt rond Pasen een begin gemaakt. Meer informatie: www. sos-meerlowanssum.nl Bijeenkomsten voor mantelzorgers In de gemeente Meerlo-Wans sum vindt op dinsdag 8 januari van 09.30-11.30 uur in het soci ëteitsgebouw van de KBO aan de Mgr. Jenneskensstraat in Meerlo een bijeenkomst voor mantelzor gers plaats. Het thema dat centraal staat tijdens deze bijeenkomst is de betekenis van cliëntenraden voor mantelzorgers en zorgvra ger en ondersteuning van deze raden door de Landelijke Organi satie Cliëntenraden. Gastspreker is mevrouw J. Broers van LOC. Synthese unit Horst en het Steun punt Mantelzorg, Bemmelstraat 2, Horst, tel. 077-3978500. E-mail: r.vaneijk@synthese.nl. Voor meer informatie kunt u ook terecht op onze website www.synthese.nl. Ouderenvereniging Sint Leo nardus Wanssum heeft 1500 euro ontvangen van het Nationaal Fonds Ouderenhulp. Het bedrag is beschikbaar gesteld door het samenwerkingsverband van Stich ting Het R.C. Maagdenhuis, Stich ting Brentano Steun des Ouder- doms en het Nationaal Fonds Ouderenhulp. Het geld is bestemd voor de aanleg van drie jeu-de-boulesba- nen. De drie gezamenlijke fondsen geven deze bijdrage omdat bewe gen en actief bezig zijn gezond is voor lichaam en geest. Het heeft een preventieve werking op licha melijke ongemakken. Bovendien bevordert het samen bezig zijn de onderlinge contacten. Organise ren van jeu de boules voor oude ren is dus een zinvolle activiteit, die de samenwerkende fondsen graag ondersteunen. Stichting RC Maagdenhuis en Stichting Bren tano Steun des Ouderdoms zijn vermogensfondsen. Het Nationaal Fonds Ouderenhulp is het enige geldwervende fonds in Nederland dat geld inzamelt voor projecten die uitsluitend ten goede komen aan kwetsbare ouderen. Het fonds richt zich daarbij op de volgende speerpunten; de bestrijding van eenzaamheid en armoede onder ouderen, het verbeteren van de ouderenzorg en veiligheid en het bevorderen van een gezonde oude dag. Concrete projecten die Ouderhulp financiert zijn onder meer huisbezoeken, ouderenver voer en ontmoetingsactiviteiten. Daarnaast zet het Nationaal Fonds Ouderenhulp eigen diensten op zoals de Ouderenhulplijn (099- 6080100) waar ouderen voor informatie of een gesprek dag en nacht naartoe kunnen bellen. Het fonds ontvangt een deel van zijn gelden uit de verkoop van zomer- zegels die elk jaar uitkomen. TREKKINGSLIJST TWEEDE TREKKING NAJAARS AKTIES ONDERNEMERS Reischeque ter waarde van 500,00 Winnaar: C. Janssen Brouwershof 5 Geiisteren Waarde bonnen GEWONNEN DOOR: 10 0,00 Pellens Oomenlaan 6 Venray 5 0,00 M.Arts van Neerven v.Myrlaerstraat 39 Meerlo 5 0,00 R.Driessen Kloosterstraaat 19 Tienray 5 0,00 Mike Willems Oude Heerweg 28 Blitterswijck 5 0,00 A.Ruhl Jozef Israelstraat 8 Bergen 5 0,00 J. Pij pers Venrayseweg 10 Wanssum 2 5,00 Eeren De Leng 4 Oirlo 2 5,00 A.Van Leuven Bosweg 20 Swolgen 2 aüj Th.v.Waaijenburg Oostsingel 22a Venray 2 Marja Smits Moleneind 5 Meerlo 2 Creemers Wanssumseweg 19 Ooostrum 2 Schoenmakers Schilderslaan 7 Bergen 2 Kleuskens Gen.Dempseystraat 6 Swolgen 2 Th.Smits Hoofdstraat 46 Meerlo 2 Vorste rmans Hoofdstraat 22 Meerlo 2 L.Heldens M.Krusemanstraat7 Venray 2 Groot Pde Hoogstraat 7 Bergen 2 M.Kursten Gen.Dempseystraat 3 Swolgen 2 F.Franssen Torenvalk 28 Venray 2 Maria v. Gestel Hoofdstraaat 44a Oirlo 2 Trudi Houwen Postbaan 24a Wanssum 2 G.Schutte Kemkesstraat 2 Kronenberg 2 Horstermans Beatrixstraat Meerlo 2 T.Vissers Theeuwen Antoniusstraat 38 Blitterswijck 2 P.Timmermans Frisostraat 3 Meerlo 2 5,00 L.Coenders Beatrixstraat 3 Meerlo Prijswinnaars HARTELIJK GEFELICITEERD De Samenwerkende ondernemers wensen u een voorspoedig 2008 Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2008 | | pagina 19