Grote thermometer houdt actie kerkramen Meerlo 1 Nieuwjaarstreffen 'Reundje Muziek' met Afrikaanse percussie m Boekenbeurs Venlo steunt schoolproject SOS BES sport met mensen met een beperking D'n Boogaard Geijsteren IK - -y;. - -y: - mmm Oude foto Service rubriek mm W.- ipsippi_ PEEL EN MAAS Donderdag 3 januari 2008 - Pagina 17 In de parochiekerk van Joannes de Doper van Meerlo is zondagmorgen het offici ële startsein gegeven voor de acties om te komen tot nieuwe glas-in-loodramen in de vijftig jaar oude kerk. Behalve de van jonger datum zijnde gebrand schilderde ramen aan de voor zijde van de kerk en onder de toren zijn alle ramen dringend aan vervanging toe. Pastoor Ruud Verheggen ont hulde aan het einde van de kerk dienst een bijzondere collectebus in de vorm van een glas-in-lood- raarn, gemaakt door Meerlonaar Peter Joosten. Zaterdag hebben leden van het actiecomité kerkra men Meerlo aan de gevel van de hoge toren een grote thermome ter bevestigd. Daar kwam heel wat acrobatische kunstwerk bij kijken om het ingenieuze gevaarte op te hangen. Door middel van een slin ger kan vanaf de grond het witte zeil van onder naar boven wor den gerold. Beneden verschijnt de kleur rood die aangeeft hoe de stand van zaken is. Ook de ther mometer is gemaakt door Peter Joosten met zijn neef Leo Berden uit Horst. Aan het einde van de kerkdienst vertelde voorzitter Arnold Holl (oud-wethouder van de gemeente Meerlo-Wanssum) dat het kerkbestuur in september vorig jaar een werkgroep heeft geïnstalleerd. De taak van deze werkgroep is om een deel van de benodigde gelden zien te verkrij gen door het houden van acties en persoonlijke aanschrijvingen, sponsoring, giften, schenkingen, donaties, adoptie van een raam en het verkrijgen van subsidies en gel den uit fondsen. "Er is ook de wens om de twee grote ramen in de rnid- denbeuk in gebrandschilderde uit voering te laten doen in plaats van vervanging door normaal gekleurd glas. Hier is overigens in de begro ting niet voorzien, maar wie weet komt er wel een oplossing voor", aldus voorzitter Holl. De huidige totale begroting staat op 160.000 euro, waarbij de werkgroep de doelstelling heeft om daarvan 50.000 euro bijeen te krijgen. Het resterend bedrag wordt door kerkbestuur en bisdom betaald. De werkgroep bestaat uit Arnold Holl (voorzitter), Bart Derksen, OL.J Piet Timmermans, Jan Peeters, Jan Rutten, Marlies Janssen en René Poels. Namens het kerkbestuur heeft ReinierThiesen zitting in het comité. Het is de bedoeling dat in 2008 allerlei financiële acties wor den gehouden en dat in 2009 met de grote vervangingsoperatie kan worden gestart. Holl vertelde ver der dat het kerkbestuur een aparte bankrekening geopend heeft voor de actie kerkramen. Het rekening nummer is 1165.09.457 t.n.v paro chie Meerlo kerkramen. Op deze bankrekening kunnen giften wor den gestort voor de nieuwe glas- in-loodramen. Inwoners en men sen uit de regio die graag meer willen storten of bijvoorbeeld een heel raam voor hun rekening wil len nemen en graag persoonlijk worden geïnformeerd, kunnen altijd contact opnemen met een van de leden van het actiecomité. Het comité heeft voorlopig de vol gende acties in het dorp gepland: op 2-2 (carnaval) en 20-4 (ker mis) zijn er kerkdeurcollecten, Co mitélid Jan Peters moest de nodige capriolen uithalen om de thermometer te bevestigen aan de toren van de Meerlose kerk. in maart/april gaan persoonlijke brieven de deur uit, in mei absei- len of tokkelen, 29-6 met stand op het Wereldfestival van SOS, 14-9 dag van de wandelingen, fietstoch ten door de regio en muziek in de kerk en op 26-10 een manifestatie met allerlei activiteiten zoals vei ling, fotowedstrijd enz. m- 'aasM: www.hakuna.info ^v-s. mm - - - Op zondag 6 januari orga niseert Fanfare Eendracht in samenwerking met Zaal 't Brugeind de tweede muzikale nieuwjaarsborrel. Deze hap pening vindt uiteraard plaats in de tot theater omgebouwde sporthal. Het wordt een pro gramma waarbij de luisteraar wederom in het middelpunt staat van de muziek. Een muzi kale combinatie van nieuw jaarsconcert en nieuwjaarsbor rel, een prachtige gelegenheid om elkaar in Meerlo in het nieuwe jaar te treffen en met elkaar de beste wensen uit te spreken voor het jaar 2008. De verschillende genres van muziek wisselen elkaar af. Moder ne klassiekers zoals 'Bohemian Rapsody' van Queen en 'Music' van John Miles worden afgewis seld met bekende melodieën van Strauss en een heuse mars genaamd 'Sabic', gecomponeerd ter gelegenheid van de opening van het nieuwe DSM hoofdkan toor. 'Two Worlds', een vertol king van Tarzan, zoals die op dit moment ook in het Circustheater van Scheveningen draait, wordt op dit nieuwjaarstreffen op een prachtige manier vertolkt door de fanfare. De Stardancers minio- ren zullen laten zien dat op deze filmmuziek ook mooi gedanst kan worden. De nieuwe percussion- groep geeft haar eerste concert voor publiek en zal voor het nodi ge Meerlose vuurwerk zorgen. Just for Fun zingt onder meer het mooie nummer 'Leun op mij' van Ruth Jacott en het bekende 'Los ing my religion' van REM. Puur Jong is ook weer nadrukkelijk aanwezig met onder andere het prachtige nummer 'You can leave your hat on' van Joe Cocker mét verrassingsact PERCUSSIE Als klap op de vuurpijl maakt Hakuna Matata, een Afrikaanse percussiegroep uit de regio Ven- ray met zang en dans, het pro gramma voor wederom een heer lijk 'reundje' muziek compleet. De presentatie is in vertrouwde Hakuna Matataeen Afri kaanse percussiegroep uit de region Venray. handen van Marlies Janssen. Voordat afgesloten wordt met de Radetsky Mars, worden Max Tim mermans en Willem Burgers in de bloementjes gezet vanwege hun jubileum; Max is al 25 jaar lid van Fanfare Eendracht en Willem maar liefst 50. De entree van dit Mieël- ders nieuwjaarstreffen bedraagt 5 euro voor volwassenen. Kinderen tot en met 12 jaar kunnen gratis meegenieten. Het nieuwjaarstreffen begint om 14.00 uur; de zaal is open vanaf 13-30 uur. De jaarlijkse grote boekett en platenbeurs van de Stich ting Boeken Steunen Mensen vindt dit jaar voor het eerst na twintig jaar plaats in het nieu we gebouw van de scholenge meenschap Blariacum College in Blerick. Tot nog toe werd de beurs gehouden in het gebouw van de Gilde Opleiding in Venlo. Daar is nu geen ruimte meer en om die reden wijkt de organisatie uit naar een van de mooiste nieuwe scholen complexen van de gemeente Venlo, het Blariacum College te Blerick. Op deze grootste beurs van Zuid-Nederland gaan tienduizen den boeken en unieke lp's over de toonbank. De opbrengst van deze grootste boekenbeurs van Zuid-Nederland komt traditioneel ten goede aan twee goede doelen. Dit jaar is er zelfs een recordaan tal specialiteiten in de aanbieding: waren er vorig jaar nog dertien pallets met elk achthonderd kwa liteitsboeken, nu zijn dat er 25. Voor de beurs van 2008 heeft de organisatie gekozen voor twee jeugdprojecten in Zambia (Afrika) en Sri Lanka. Het Zambiaanse pro ject is ingediend door de dertig vrijwilligers van de Stichting Ont wikkelingssamenwerking Meerlo- Wanssum (SOS Meerlo-Wanssum). Deze vrijwilligersorganisatie heeft het dorpje Kalundu View in Zam bia geadopteerd en de bevolking beloofd mee te helpen bij de bouw van een basisschool en drie staf huizen. In het dorpje schreeuwen 250 kinderen om goed onderwijs. Momenteel krijgen ze primitief onderwijs van hun eigen ouders in lokalen die meer op krotten lij ken dan op een schooltje. Dankzij de samenwerking met SOS Meer lo-Wanssum en de steun van Boe ken Steunen Mensen gaat voor de gemeenschap Kalundu View een droom in vervulling. In dit project wordt ook samengewerkt met Wilde Ganzen en NCDO die de opbrengst vermeerderen. Het tweede project dat de orga nisatie heeft uitgekozen, is van de stichting van Jan Kerkhofs uit Helden-Panningen. Zijn stichting Ayubowan Yaluva uit Helden-Pan- ningen werkt al enkele jaren op Sri Lanka en is thans bezig met de renovatie van een basisschool in het plaatsje Pittipana op Sri Lanka. De twee organisaties presenteren zich tijdens de boekenbeurs in de moderne aula van het nieuwe Blariacum College aan de Driede- cembersingel 40 te Blerick. De boekenbeurs is op 11,12 en 13 januari 2008. Vrijdagavond 11 januari gaan de deuren om 19 00 uur open. Zaterdag is de beurs van 11.00 - 17.00 uur en zondag van 11.00 tot 16.00 uur. Dagelijks wordt de collectie aangevuld met nieuwe boeken en platen. Actie om meer mensen te bereiken: Voor mensen met een beper king is sinds twee jaar in Meer lo-Wanssum de organisatie Bewegen en Sport actief. Deze organisatie is opgezet op initi atief van het Platform Gehan dicapten Meerlo-Wanssum en met stimulans van de Sport 3-gemeenten met het doel om mensen met een handicap in de gelegenheid te stellen om actief te sporten met lotgeno ten. Maar ook om mensen uit een sociaal isolement te halen. "We willen de mensen over de drempel halen en uitnodigen om samen met lotgenoten in beweging te komen en actief te zijn", vertelt Anita Janssen, een van de begeleidsters van BES Meerlo-Wanssum. Vrijwil liger Henk Cremers vult aan: "Het gaat bij ons niet op de prestaties maar juist om men sen te activeren hun lichaam weer te gebruiken. En dat gebeurt allemaal op een ont spannen en gezellige manier." De deelnemers zijn mensen die geboren zijn met een functiebe perking of mensen die op latere leeftijd een ongeluk hebben gehad of getroffen zijn door bijvoorbeeld een infarct en daarna een beper king hebben. "Voor beide groepen mensen is sport vaak een verade ming", is de ervaring van Cremers. "Je ziet dat mensen die in het beging schoorvoetend binnen kwamen ineens opbloeien. Het is ook een uitstekende methode om te revalideren. We zijn heel laag drempelig en zien dat de deelne mers enorm genieten." BES Meerlo-Wanssum heeft haar vleugels inmiddels uitgesla gen in de buurgemeenten Horst aan de Maas en Venray. Ook uit deze gemeenten komen men sen wekelijks bij BES sporten en deelnemen aan de bijeenkomsten rolstoldans. "We denken dat er in de regio nog veel meer mensen zijn die in aanmerking komen om gebruik te maken van onze acti viteiten", menen Janssen en Cre mers. Het is om die reden dat BES aan het begin van het nieuwe jaar opnieuw naar buiten treedt om ruchtbaarheid te geven aan haar activiteiten. "We merken steeds opnieuw dat de mensen die voor het eerst bij ons komen verrast zijn van de vele mogelijkheden die BES biedt. We hopen het komende jaar via publicaties in de media en via mond-tot-mondreclame nog meer mensen te bereiken", aldus Janssen. Mensen die meer willen weten over BES, kunnen informa tie vinden op de nieuwe website: www.stichtingbes.weebly.com De stichting is ook aangesloten bij de Sportbond NebasNsg. Wekelijks zijn in sporthal Meer lo, bij zaal- en sportcentrum 't Brugeind, twee groepen van BES in beweging. Op dinsdagavond zijn van 18.30 tot 19-30 uur acht volwassenen actief binnen de seniorengroep van BES met sport- en bewegingsprojecten. En elke maandagavond van 19.00 tot 20.00 uur is de jongerengroep van BES in de Meerlose sporthal bezig. De jongerengroep telt dertien leden en heeft vier begeleiders. De deelnemers worden begeleid door vrijwilligers waar van de meeste een (para)medische achtergrond hebben en die weten waar ze mee bezig zijn. "Je moet weten wat wel en niet kan en hoe sportblessures voorkomen kunnen worden", ver telt Antia Janssen. Heel bijzonder is ook de rol- stoelgroep van BES die elke don derdagavond tussen 19-30 tot 21.30 uur bezig is in het gemeen schapshuis van Blitterswijck. Deze groep is actief onder de naam Roll for Fun en bestaat uit achttien rolstoeldansers en diverse valide dansers. Deze groep is aangeslo ten bij de Nvro bond voor rolstoel dansers. BES Meerlo-Wanssum krijgt subsidie van de gemeente Meerlo-Wanssum. Daarnaast is de vereniging op zoek naar bedrijven en organisaties die BES een warm hart toedragen en ook en jaarlijkse financiële bijdrage willen geven. Op deze foto van voor de oorlog, circa 1930, staat de familie Geurts met enkele personeelsleden.Thans is het pand, na de verbouwing, in gebruik als restaurant D'n Boog aard in Geijsteren. Kent u mensen op deze foto, neem dan contact op met heemkundevereniging Meer lo-Wanssum, voorzitter Arie Snel len, telefoonnummer: 0478-692196. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CC, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tienray-Swolgen, Meeuwstraat 16, 5854 GD Bergen. Voor bezoekwerk: tel.0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. -JrP' -,r Meerlo-Wanssum **£•-1 >ïv 'iv -■-■*** I's: -. .V-, ■- - V Yv^Y^-V';- ';S -. 1 V. - -V—

Peel en Maas | 2008 | | pagina 17