PEEL EN MAAS Donderdag 27 december 2007 - Pagina 32 De 17-jarige RobinTeunissen (r) uitVenray pakt tijdens de Nederlandse kampioenschappen atletiek voor B-junioren twee bronzen medailles. NOVEMBER De jury van het Sportgala Ven- ray maakt de genomineerden voor het Sportgala Venray 2007 bekend. Ferry Greevink, Gerard Koonings en Ron van der Hoff gaan uitma ken wie sportman van het jaar wordt, de titel sportvrouw van het den. Zijn zestienjarige zus Lisa zwemt de 400 meter vrije slag bij de dames in vier minuten en 32 seconden. Op het regio Zuid danexamen in Volkel slaagt Kees Hendriks, lid van taekwondovereniging Tong-Il uit Venray, voor zijn zwarte band Na negen zeges in successie bete kent dit de eerste nederlaag voor de Venrayse zaalvoetballers. Maar liefst vier gouden medail les en eenmaal brons oogst HZPC- zwemster Lisa Dreesens uitVenray tijdens de Limburgse sprintkampi oenschappen zwemmen in Horst. OKTOBER record op 90 meter en brengt het op 338 punten in 36 pijlen. Opnieuw succes voor triatleet Stan Gorree. De dertienjarige Gor- ree wordt Nederlands kampioen in Aalsmeer bij de jongens tot en met dertien jaar in een tijd van 32.22 minuten. SEPTEMBER John Wijers uit Wanssum wordt feestelijk gehuldigd. Nierpatiënt Wijers pakt tijdens World Trans nationale jeugdtriathlon in Echter- nach in Luxemburg in een tijd van 24.22 minuten. Wielrenner Norbert Poels wint tijdens de Ronde van Luik het bergklassement. Samen met zijn broer Wout geven de beide wiel renners uit Blitterswijck de ronde kleur. AUGUSTUS Tijdens de Europese kampi oenschappen veldschieten in het eerste dan. Het intensieve voorbe reidingsprogramma van Hendriks werpt daarmee zijn vruchten af. DECEMBER Opnieuw succes voor taekwon- doka Nadia Janssen. Zij wint het sparren tijdens de NTA Waasland Cup in België en bij de tuis wordt Janssen derde. Tijdens de landelijke tafelten- nisfinale van de B-meerkampen in Broer Dion pakt twee gouden, een zilveren en een bronzen medaille. De hoofdprijzen tijdens het Sportgala Venray 2007 gaan naar softbalster Debby Connor, hand boogschutter Ron van der Hoff en het compoundteam van Ons Genoegen uitYsselsteyn. Loek van Schijndel (36) stopt als actief voetballer. Hij krijgt een afscheidswedstrijd aangeboden tussen Venray 1 en een elftal dat hij zelf heeft samengesteld. strijd in Blerick wordt er een gouden medaille gewonnen door Henk en Jolanda Classens uit Cas- tenray. In Heerlen moet Venray-doel- man Peter Nabbe voor het eerst in deze competitie een tegentreffer incasseren. Bijna acht wedstrijden wist Nabbe zijn doel schoon te houden. Hij baalt extra omdat hij enkele minuten voor het einde ook nog eens de rode kaart krijgt. Minke Janssen zwemt tijdens de tweede wedstrijd in de competitie een limiet op de 200 meter wissel slag voor de Nederlandse kampi oenschappen. Haar tijd is 2.40,57 minuten. Tijdens de competitiewedstrijd zwemmen in Sittard worden door twee HZPC zwemmers uit Venray landelijke toptijden neergezet. Dion Dreesens wordt als veertien jarige eerste op de 400 meter vrije slag in vier minuten en elf secon- Rotterdam wordt Sabina Larmené van Summa/Red Stars gedeeld vierde met drie gewonnen en twee nipt verloren partijen. Op de zesde plaats eindigt de nieu we speelster van dames 1, Linsey Preuter. De spanning is weer helemaal terug aan kop van de eerste divisie D zaalvoetbal. In de slotseconden van de extra tijd gaat koploper TV/Sportijn schlemielig met 1-2 onderuit tegen ZWM/Campus. Nierpatiënt John Wijers pakt tijdens World Transplant Games in Thailand vijf gouden en een zilveren medaille. plant Games in Thailand vijf gou den en een zilveren medaille en verpulvert drie wereldrecords. Amazone Klinte de Rijck van PC Nobel uit Oostrum wordt reserve kampioen tijdens de Nederlandse kampioenschappen in Ermelo. Ze behaalt met haar pony Omira 202 en 203 punten in de klasse DE- M2. Na twee nederlagen op rij behalen de tafeltennisdames van Summa/Red Stars de eerste zege in de eredivisie. In de eigen tafel- tennishal wint Red Stars met 6-1 van naaste concurrent Brander- stad. Rick van Haren uitVenray wordt geselecteerd voor het Nederlands ijshockeyteam onder 14 jaar. Rick speelt in Duitsland bij de Krefeld Jung Pinguine. Naast vier keer in de week in Duitsland trainen komen nu ook de tweewekelijkse trainingen voor het Nederlandse team er nog bij. De Venrayse taekwondoka Ferry Greevink weet zich op het kwali ficatietoernooi in Manchester niet te plaatsen voor de Olympische Spelen in Peking. De wereldkam pioen van 2001 verliest in de eer ste ronde na een 2-2 gelijke stand in de sudden death van zijn Finse tegenstander. Scheidsrechter Joep Bus uit Venray staakt het hectische duel SVEB-HW Helmond (4F) in de zeventigste minuut. Bus wordt bedreigd door een speler van de gasten ("Ik zorg er persoonlijk voor dat je nooit meer fluit") en fluit meteen af. Het wordt een gedenkwaardige bowlingdag in Venray. Bart van Rens van het team Witlox-van den Boomen zet een gigantische pres tatie neer door in de avondleague 4 mans league een gemiddelde van 274 te gooien. Hij verpulvert hiermee het bestaande record van Jaap Jongejan met maar liefst 56 pins. Drie judoka's met een verstan delijke beperking van Sportinsti tuut Verhagen genieten in Sjanghai waar de Special Olympics World Summer Games worden gehou den. Maar ze pakken ook prij zen. De eerste gouden medaille wordt in de wacht gesleept door Jens Gruntjes. Tjeerd Nelissen en Patrick van de Beuken behalen een zilveren medaille. Volleybalvereniging Rooyse VK viert het 50-jarig bestaan met een jubileumfeest en reünie. Na het openingswoord biedt Guido van den Tillaart het eerste exemplaar van het jubileumboek aan Martin Hendriks aan. Norbert Poels rijdt zijn laatste profklassieker voor de continenta le wielerploeg P3 Transfer-Fondas. De Blitterswijckenaar heeft zijn contract bij het semiprofessionele team ingeleverd om zich volledig te kunnen concentreren op een maatschappelijke loopbaan. Zestien atleten uit Venray nemen met succes deel aan de (halve) marathon van Amsterdam. Herman Jakobs is met een tijd van 3.06.59 uur de snelste over de 42.195 kilometer. Motorcrosser Kevin van Leu ven (17 jaar) uit Swolgen wordt in 2008 de nieuwe coureur van het Start Racing team. Kevin is afkomstig uit de 125cc Juniorcup, waarin hij afgelopen seizoen als tweede is geëindigd in het kampi oenschap. Tijdens de eerste Limburgse internationale rolstoeldanswed- Carrie Wegh uit Leunen grijpt tijdens het Europees jeugdkam pioenschap handboogschieten in het Portugese Vila Real de Santo Antonio bij de individuele fina les recurve net naast de prijzen. De 16-jarige handboogschutster verliest in de halve finale van de Russin Tatjana Sejina met 107-97 punten en wordt vierde. Met het nationaal team pakt Carrie Wegh de bronzen medaille. De 17-jarige Robin Teunissen uit Venray pakt tijdens de Neder landse kampioenschappen atle- Drie jeugdige ruiters uit Maashees, Felicitas en Lando Band en Dionne Smits, slepen tijdens de derde Nederlandse kampioen schappen voor Tennessee Walking Horses onverwacht de belangrijk ste prijzen binnen. Verrassingen tijdens het Atlantic Telecom Vlakwater Open 2007 op het tennispark van TC Venray. Het koppel Ritman/Lipman wint de finale gemengd dubbel 6, terwijl de jonge Julie Cremers van TCV/ Gagel een goede prestatie neerzet door in de finale af te rekenen met Janske Vandewall. Stan Gorree, lid van Triathlon- vereniging Venray, wint de inter- Kroatische Bjelovar legt Gerard Koonings van Ons Genoegen uit Ysselsteyn beslag op de vijfde plaats. Koonings presteert uitste kend in de discipline recurve maar ziet de laatste pijl aan zijn vingers ontglippen en een score van twee betekent dat hij zich met 165 pun ten niet kan kwalificeren bij de beste vier. Op de Europese kampioen schappen voor senioren in Wenen wordt het Nederlandse midget- golfteam, met in de gelederen Jan Engels van MGC Venray, zevende. Individueel eindigt Engels op een 44e plaats. Het traditionele toernooi om het circuit dat volgend jaar wordt benut tijdens de Olympische Spe len. Op de banen van de zeven ten nisverenigingen van Venray strij den tijdens het elfde Rabobank Venray Open ruim tweehonderd tennisspelers en -speelsters in de verschillende categorieën om het kampioenschap van Venray. De meest belangrijke wisseltrofee, de sportiviteitbeker, wordt gewonnen door TV Leunen /Veulen/Heide. Tijdens de internationale hand boogwedstrijd Erwin Verstegen Memorial in het Brabantse Boekei, schiet junior Bas Tonnaer van Ons Genoegen een nieuw Nederlands Tijdens de nationale titelstrijd voor junioren op de meerkamp in Emmeloord wordt Suzanne Ste vens van AV Venray-Regio tweede bij de meisjes-D (12- en 13-jari- gen). Erik Stevens deed eindigt bij de jongens B (16-en 17-jarigen) als derde. Frits Lucassen (19) valt af voor de nationale selectie van Jong Oranje. De zaalvoetballer van TV/Sportijn heeft meegedaan aan selectietrainingen in Zeist, maar wordt niet gekozen door bonds coach Marcel Loosveld. Martin Michels, doelman van TV/Sportijn, wordt opgeroepen voor de nati onale selectie van Oranje onder negentien jaar. Tijdens de drielandenwedstrijd in Antwerpen zwemmen Lisa en Dion Dreesens uitstekend. Lisa wint vier keer goud en Dion een keer brons en vier keer goud. Op het open nationaal dames zadelkampioenschap in Leusden doet amazone Iris Verreijt met Hill Pearl voor de eerste keer mee. In het algemeen klassement wordt ze knap vierde. Felicitas Band uit Maashees wordt Nederlands kam pioen. jaar gaat naar Debby Connor of Carry Wegh, terwijl de dames van Red Stars en Oranje Wit en het compoundteam van Ons Genoe gen strijden voor de titel sport ploeg van het jaar. Taekwondoka Nadia Janssen neemt met succes deel aan het open internationaal kampioen schap in Siegburg (Duitsland). Op het onderdeel tuis wordt ze vijfde, bij het sparren tweede. TV/Sportijn doet uitstekende zaken aan kop van de eerste divisie D. De Venrayse koploper behaalt thuis tegen titelconcur- rent Fermonia Boys zijn zevende overwinning op rij: 5-3- Uitblinker Freek Thoone en de solide orga nisator Frank Brands nemen het team op sleeptouw. Het komt niet vaak voor in de korfbalwereld, maar DES uit Vier lingsbeek ontslaat zijn trainer. De klik tussen de speelsters en train- ster Joost Bodewes is er volgens het bestuur niet meer. In Waalwijk wordt de elfjarige Chelsea van Mil uit Venray Bra bants twirlkampioen. Een week later pakt ze tijdens een natio nale wedstrijd in Alblasserdam de beker voor de Most Outstanding Performance. de Venray Cup kent eindelijk een andere winnaar. Nadat zes jaar op rij Venray 2 met de hoofdprijs aan de haal ging, is het ditmaal Oostrum dat de beker wint. In de halve finale moet de Oostrumse ploeg tot het uiterste gaan om Venray 2 op de knieën te krijgen: 1-0. De Blitterswijckse wielrenner Wout Poels gaat met de nationale selectie voor beloften (wielren ners beneden 23 jaar) naar Peking. Hij doet in China mee aan inter nationale wielerwedstrijden op tiek voor B-junioren twee bronzen medailles op de 3000 meter en de 1500 meter. Op het WK outdoor in Leipzig slaagt handboogschutter Ron van der Hoff uitYsselsteyn er met het Nederlands recurveteam niet in om zich bij de beste zestien lan den van de wereld te plaatsen. In het individuele toernooi overleeft Van der Hoff wel het kwalificatie toernooi. Hij stelt met 1251 pun ten wel teleur en eindigt slechts op een 103e positie. VENRAY - DEUR/ loeg P3 Transfer-Fondas. Sportief jaaroverzicht 2007

Peel en Maas | 2007 | | pagina 32