m PEEL EN MAAS Donderdag 27 december 2007 - Pagina 31 JANUARI Tijdens het jaarlijkse indoor- toernooi van handboogschutterij Ons Genoegen in Ysselsteyn laten de junioren Carrie Wegh en Bas Tonnaer zien dat ze niet zomaar op het podium van Sportgala Venray stonden als aanstormend talent. Carrie Wegh (15) wint de juniorencategorie met een score van 568 punten. Ook Bas Tonnaer wint zijn klasse met een score van 568 punten. De Tsjechische doelman Alec Jurcik (28) speelt op proef bij eer- stedivisionist MVV Jurcik is sinds begin oktober speelgerechtigd per direct te stoppen als trainer coach bij TV Sportijn. Na een evaluatie van de eerste seizoens helft tussen de spelersgroep, de technische staf en de coach, blijkt dat er enkele meningsverschillen zijn met betrekking tot de speel wijze en de visie. Aangezien deze verschillen onoverbrugbaar zijn, besluiten Edward Linskens en de spelersgroep in goed onderling overleg om het seizoen niet met elkaar af te maken. Britt Teunissen uit Ysselsteyn wordt tijdens het Nederlands kam pioenschap veldrijden voor meis jes geboren in 1994 tweede. Na eerder driemaal een vierde plaats tijdens een Nederlands kampioen- de club, er was bijna geen leden- aanwas in de laatste jaren, wil de vereniging deze mijlpaal niet ongemerkt voorbij laten gaan. De vereniging slaakt wel een nood kreet omdat er te weinig spelers zijn voor een veteranen- en een seniorenteam. Tijdens de Limburgse syn chroon zwemkampioenschappen in Sittard legt SPIO Venray beslag op maar liefst vijf gouden, een zil veren en drie bronzen medailles. De korfbalsters van SVOC'Ol pakken de titel gepakt in de eer ste klasse. Door een 14-6 zege op De Peelkorf 2 mag het kampioen schap, eerder dan gepland, wor- voor Venray. Daarvoor keepte hij bij de Poolse profclub Opole. Via OTTO, de shirtsponsor van SV Venray, vond hij werk in Venray. De Rooyse Volleybal Kombina- tie (Rooyse VK) geeft het startsein voor het jubileumjaar. Een bijzon der jubileum want het volleybal in Venray bestaat in 2007 maar liefst 50 jaar. Het jubileumjaar wordt geopend met een volleybalende door Olympisch gouden medail lewinnaar Misha Latuhihin. Ferry Greevink uit Venray pro longeert tijdens het Nederlands kampioenschap taekwondo voor senioren in Nijmegen zijn titel. Voor het eerst komt Ferry offi cieel uit voor het militaire team. Greevink maakt namelijk deel uit van de Defensie Topsport Selectie en is werkzaam als marketingdes kundige bij de 11 Luchtmobiele Brigade in Schaarsbergen. Op het danstoernooi van dam vereniging De Peeldancers uit Ysselsteyn behalen de zusjes Kim- berley en Linsey Xhofleer beiden een eerste plaats in de junioren solo klasse. Edward Linskens besluit om schap behaald te hebben, wordt haar doorzettingsvermogen nu beloond met de zilveren medaille. Sander Schutgens wint voor Patrick Stitzinger de Vlakwa tercross in Venray. De atleet uit Belfeld heeft 25 minuten en 42 seconden nodig voor de 8100 meter, precies twee seconden sneller dan Stitzinger. Tijdens de Nederlandse atletiek indoorkampioenschappen (C- en D-spelen) in Groningen wordt Suzan Stevens vanAVVenray-Regio bij de junioren D tweede bij het hoogspringen. Erik Stevens, eer stejaarsjunior B, behaalt evenals zijn zus een zilveren medaille bij het hoogspringen met een sprong van 1.85 meter. Zwemmer Dion Dreesens (13), uitkomend voor HZPC, wint twee gouden, drie zilveren en een bron zen medaille tijdens de Nederland se kampioenschappen zwemmen. FEBRUARI: Voetbalclub SV Geijsteren viert in juni haar zestigjarig jubileum. Ondanks de moeilijke tijden voor den gevierd. De vreugde is er niet minder om. Bij het Nederlands kampioen schap handboogschieten indoor inAlmere wordt Ron v.d. Hoff van Ons Genoegen kampioen in de olympische klasse (recurveklasse). In de damescategorie recurve wordt juniore Carrie Wegh uit Leunen knap vijfde. Springruiter Leopold van Asten uit Ysselsteyn behaalt tijdens het CSI in het Spaanse Vigo een tweede plaats in de kwalificatie. Met zijn paard Fleche Rouge blijft Van Asten foutloos in een tijd van 43,51 seconden. Van Asten moet alleen de Zwitser Steve Guardat voor laten gaan. Atleet Erik Stevens van AV Ven- ray-Regio wint tijdens de Neder landse indoorkampioenschappen in Gent (België) een bronzen medaille bij het onderdeel hoog springen. De talentvolle junior B behaalt een hoogte van 1.85 meter. De Venrayse biljarter Peter Vol- leberg zorgt voor een regelrechte sensatie door ongeslagen en met een absurd hoog moyenne de Nederlandse titel in het ankerka der 47/2 binnen te halen. MAART Tijdens de Nederlandse judo kampioenschappen onder 17 jaar in Drachten wordt Jessie Wismans uit Venray tweede in de categorie - 40 kg. In de finale verliest Wismans van Laura Princ uit Eindhoven. Kimberley Xhofleer van De Peeldancers uit Ysselsteyn wordt Zuid- en Midden-Nederlands kampioen dansen bij de junioren, sportklasse solo. Ze behaalt 280 punten en wint daarmee glansrijk het kampioenschap. Bowler Eic Wong slaagt er tij dens de trioleague in het bow lingcenter in Oostrum in een 300-game te gooien. Door twaalf perfecte pocket strikes te gooien zet Wong een fantastische 300- game neer. Tijdens het Nederlands kam pioenschap handboogschieten voor teams in Middelbeers weet het team van Ons Genoegen de titel voor het tweede jaar op rij naar Ysselsteyn te halen. Het vier tal Michel Camps, Mark Poels, Bas Tonnaer en Johan van Dongen verslaat in de finale het team van Rozenjacht uit Baarschot met een score van 255 tegen 253 punten. APRIL Opnieuw succes voor Kimber ley Xhofleer van Dansvereniging de Peeldancers uit Ysselsteyn. Ze wordt Nederlands kampioen in de categorie solo junioren sport klasse met 480 punten. Jac Peters van rijvereniging Ons Genot uit Leunen wordt Neder lands kampioen met zijn paard Caro op de KNHS-kampioenschap- pen in Ermelo. Na het lopen van vele mara thons waagt Pieter Lucassen uit Leunen zich nu aan de ultraloop. Met deze duurloop van zestig kilo meter gaat hij nieuwe uitdaging aan tijdens De Zestig van Texel. Met ruim tachtig deelnemers is de Zwemloop Venray weer een groot succes. Op de lange afstand zegeviert Dave Rost uit Rijkevoort door met groots machtsvertoon als eerste over de meet te komen na één kilometer zwemmen en tien kilometer lopen. Elena Timina en Chris Torneille van Knaldeinze schrijven het top tafeltennistoernooi in Venray op hun naam. Een knappe tweede plaats wordt behaald door Sabina Larmene van Summa/Red Stars. Clubgenote Ellen Ras wordt derde. In het paasweekeinde staat Overloon op zijn kop.Voetbaltrots SSS'18 grijpt met glans het kam pioenschap in de vierde klasse F. Wout Janssen scoort in de slotfase de bevrijdende 0-2 tegen SVEB. De basketbalheren van Jum- pers'76 pakken de titel in de eer ste klasse F door een ruime zege op Graphiset/BV Rush: 92-50. Taekwondoka Ferry Greevink uit Venray wint in Herentals het Open Belgisch kampioenschap in de categorie boven de 84 kilo gram. De Venraynaar verslaat in de finale de Deen Nikolay Lausten met 6-3- Als enige Venraynaar voltooit Ger Litjens de marathon van Rot terdam. Na een uitputtingsslag van 4 uur en 26 minuten bereikt de 43-jarige Leunenaar de finish op de Coolsingel. De internationale veldwed- strijd handboogschieten van Ons Genoegen wordt in de recurve klasse gewonnen door Gerard Koonings. Ook de compound- klasse wordt beheerst door een lid van Ons Genoegen, Johan van Dongen. Trainer Hans Winkelhag ver trekt voortijdig bij Ysselsteyn, de hekkensluiter in de vijfde klasse F. De trainer uitTegelen had nog een doorlopend contract tot eind vol gend seizoen. Dat judoka Jessie Wismans van Sportinstituut Verhagen in Venray geen eendagsvlieg is, bewijst ze door voor de tweede keer in een jaar in de finale van een NK te staan. In de klasse tot 15 jaar -44 kg behaalt ze een prachtige zilve ren medaille. Angeline Gubbels van gymnas tiekvereniging St. Christoffel in Venray wint tijdens de NK finales in Franeker goud in de categorie senior NTS 6 divisie 4. Na een volleybalthriller worden de dames van Rooyse VK kampi oen in de le klasse B. Rooyse VK wint met 4-0 van De Verrekijker en profiteert daarmee van de misstap van naaste concurrent Nuvoc. Oostrum pakt door een 2-1 thuiszege op VCH het kampioen schap in de vijfde klasse F. Het is de tweede titel op rij voor de roodwitten. Het is tevens een prachtig afscheid voor trainer Twan Bloemen die kan terugzien op drie succesvolle Oostrumse jaren. De zaalvoetballers van Lake Valley verliezen de beslissings wedstrijd om het kampioenschap in de eerste klasse A met 6-4 van TFH/Select Logistics. Tijdens het wereldbekertoer nooi in het Italiaanse Varese wordt het recurveteam van Nederland vierde. Het handboogteam, met in de gelederen Ron van der Hoff uit Ysselsteyn, verliest het duel om de bronzen medaille van Amerika. Zes keer tweede worden in de zaal en op het veld. Twee keer een beslissingswedstrijd verliezen. Nu lukt het eindelijk. De korfbal- dames van Oranje Wit pakken de titel in de eerste klasse door naaste concurrent DOT met 7-8 te verslaan. Met een 4-1 overwinning uit bij Millheezer Boys slepen de voetbal dames van SV Oostrum voor het tweede achtereenvolgende jaar het kampioenschap in de wacht. Volgend jaar mogen zij aantreden in de derde klasse. Ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum is volleybalvereniging Rooyse VK in Venray gastheer van de NeVoBo. In sporthal De Wetteling in Venray wordt de vol leybalinterland tussen de jonge mannen van oranje (tot 21 jaar) en de jonge mannen van Brazilië gespeeld. De korfbalsters van Merselo worden kampioen in de tweede klasse. In een bloedstollende wed strijd verslaat Merselo de nummer twee van de competitie HBSV met 9-10. De korfbaldames van SV Oostrum grijpen naast het kam pioenschap in de derde klasse. In Liessel wordt met 6-5 verloren van Eendracht waardoor deze ploeg kampioen wordt ten koste van SV Oostrum. SVOC'Ol en voetbaltrainer John Geelen gaan uit elkaar. Geelen krijgt van het bestuur te horen dat de spelersgroep niet met hem ver der wil. Drie dagen eerder spraken de spelers hun onvrede uit. De Venrayse taekwondoka Ferry Greevink wordt tijdens het wereldkampioenschap in Tokio snel uitgeschakeld. Greevink ver liest in de tweede ronde in de klasse boven de 84 kilogram van de Zuid-Koreaan Yun-bae Nan (5- 3). Carrie Wegh uit Leunen, lid van de Ysselsteynse handboogver eniging Ons Genoegen, start de Juniorcup op Cyprus prima met een nieuw wereldrecord cadette recurve op de 60 meter. Zij schiet in de kwalificatieronde 652 pun ten in 72 pijlen. De hockeydames van Venray verliezen op de slotdag van de competitie op eigen veld met 2-3 van naaste concurrent Mierlo. Het betekent de laatste wedstrijd voor de hockeydames die in het nieu we seizoen geen team op de been kunnen brengen. Aan het sprookje van de korfbal sters van SVOC'Ol lijkt geen einde te komen. Na eerder dit seizoen de titel in de eerste klasse in de zaal te pakken, weten de tricolo res ook op het veld promotie naar de overgangsklasse af te dwingen. Tijdens de lustrumronde in Ysselsteyn koerst wielrenner Mike Teunissen voor eigen publiek naar een derde plaats. Zus Britt wordt eveneens derde. Handboogschutter Ron van der Hoff uit Ysselsteyn weet zich in verliest Van der Hoff in de olympi sche discipline recurve nipt van de nieuwe Nederlandse kampioen Pieter Custers: 111-108. Mathijs van Asten uit Ysselsteyn pakt op het ruiterfestijn in Meerlo de zege in de springklasse ZZ. Met Chester Z blijft Van Asten foutloos in de barrage en eindigt in een tijd van 42.70 seconden. schieten in Boekel. Tijdens de Nederlandse kampi oenschappen turnen voor heren behaalt Thijn Haverkort van gym nastiekvereniging St. Christoffel in Venray zilver. Zwemmer Dion Dreesens van HZPC behaalt tweemaal goud, tweemaal zilver en eenmaal brons op de Nederlandse junioren kam- Mathijs vanAsten uit Ysselsteyn pakt op het ruiterfestijn in Meerlo de zege in de springklasse ZZ. In het hol van de leeuw wordt kampioen Oranje Wit met 4-5 ver slagen en is de promotie een feit. Leunen-doelman Jaap Litjens ziet een droom in vervulling gaan. Bij profclub Eindhoven krijgt hij de kans de sprong maken naar het betaalde voetbal. De talent volle keeper wil graag hogerop en grijpt het met beide handen aan. Litjens wordt derde keeper bij Eindhoven. Tweemaal zilver en eenmaal brons en een nieuw Limburgs record zijn de resultaten van het drie dagen durende NK in Amster dam voor HZPC-zwemster Lisa Dreesens uit Venray. Handboogschutter Ron van der Hoff van Ons Genoegen in Yssel steyn wordt tijdens de Neder landse kampioenschappen in Haaksbergen tweede. In de finale Fieke Reijntjes wordt met haar team Revolution Nederlands kam pioen raften. Dankzij het behalen van deze titel mag de 20-jarige Meerlose met haar teamgenoten deelnemen aan de wereldkam pioenschappen raften in Zuid- Korea. Matthias Deul van hand boogsportvereniging Diana Venray pakt het Nederlands kampioen schap in het traditionele een pijl het Turkse Antalya niet te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de wereldbekerwedstrijd handboog schieten. Het eerste gemengd team van tennisclub Venray behaalt het kampioenschap in de derde klasse van de landelijke tenniscompeti- tie na een 8-0 zege op degradant ELTV uit Eindhoven. Softbalster Debby Connor uit Venray zorgt voor een enorme stunt door in Italië met de Neder landse softbalploeg het Olym pisch kwalificatietoernooi te winnen. Door deze zege nemen de softbaldames in 2008 deel aan de Olympische Spelen in Peking. Oranje wint verrassend de finale van gastland Italië: 3-2. pioenschappen zwemmen in Eindhoven. Tijdens het NK-veldschieten in Ysselsteyn neemt Anita Cleeven uit Tienray bij de dames barebow een voorschot op de titel door met vijftien punten voorsprong op concurrente en clubgenote Heidi Peeters te eindigen. SAucony De korfbalsters van SVOC'Ol pakken de titel gepakt in de eerste klasse. Oostrum pakt door een 2-1 thuiszege op VCH het kampioenschap in de vijfde klasse F. Carmen Ebus behaalt met tennisclub Venray het kampioenschap in de derde klasse. Sportief jaaroverzicht 2007 fjGinmfhr™

Peel en Maas | 2007 | | pagina 31