Gemeente Venray Noord-Limburg wil Special Olympics 2010 Eerste stap herontwikkeling BAM-terrein op De Hulst 1 Vuurwerkafval zelf opruimen Monumentale en waardevolle bomen in Venray Poppodium: programma's voor jongeren Voorzichtig met vuurwerk Venray investeert in openbare ruimte Vacatures PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Tijdens de feestdagen vermaakt iedereen zich met een hapje en een drankje en gezellige versiering. De gemeente Venray vraagt u om het afval dat de feestdagen met zich meebrengen netjes op te ruimen. Dus de kerstbomen graag naar de verzamelplaats, het afval in de afvalbak en het glas in de glasbak. Hetzelfde geldt ook voor vuurwerkresten. De gemeente ruimt die op 1 januari op in het centrum van Venray en ook in het centrum van alle kerkdorpen. Maar niet in de overige straten. Daar worden inwoners geacht zelf te zorgen voor het opruimen van het vuurwerkafval. De gemeente vertrouwt op uw medewerking. Het college van Burgemeester en Wethouders en de medewerkers van de gemeente Venray wense i u een ge ukkig, gezond en succesvol 2008. Brandweer commandant Venray en Meerlo-Wanssum •Vs Venrayfocus op mensen Donderdag Tl december 2007 - Pagina 21 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 52 Een aantal Noord-Limburgse gemeenten, waaronder Venray, gaat proberen de Special Olympics 2010 naar Noord- Limburg te halen. De Special Olympics zijn de natio nale Olympische Spelen voor verstandelijk gehandicapten. Ze worden elke twee jaar georganiseerd en bieden ruim 1500 sporters de mogelijkheid in wedstrijdverband te sporten. Rondom de Special Olympics wordt een uitgebreid programma opgesteld. Profilering De gemeenten denken dat organi satie van de Special Olympics een stevige impuls kan geven aan de profilering van de regio Noord- Limburg. Ook verwachten zij dat de Special Olympics verstandelijk gehandicapten zullen stimuleren om te sporten. Velen kunnen immers actief meedoen aan deze Olympics. Bidbook Met de organisatie van de Special Olympics is ongeveer 245.000 euro gemoeid. De provincie ondersteunt In dit tweede artikel in de serie over monumentale en waardevolle bomen gaan we in op de nieuwe bomenlijst die op dit moment wordt afgerond. Werd er bij de inventarisatie in 1997 alleen gekeken naar monumentale particuliere bomen binnen de komgrenzen van Venray en de dorpen, bij de huidige inventarisatie is de gemeente een stapje verder gegaan. Ditmaal zijn alle bomen binnen de gemeentegrenzen geïnventariseerd. de organisatie van het evenement financieel. De participerende gemeenten moeten, naast personele inzet en het beschikbaar stellen van accommodaties, gezamenlijk 50.000 euro inbrengen, naar inwoneraantal verdeeld over de gemeenten. De gemeenten hebben het Huis voor de Sport opdracht gegeven het zogeheten bidbook, hun voorstel voor de organisatie van het evene ment, te schrijven. Dat wordt vóór 1 januari 2008 ingediend bij Special Olympics Nederland. De op te richten Stichting Poppodium Venray gaat het activiteitenaanbod voor de jeugd vanuit 't Podium organiseren. Het college van B en W heeft op 18 december besloten subsidie te verlenen aan Poppodium Venray. Begin 2007 heeft de gemeente Venray 't Podium aangekocht om er activiteiten voor de jeugd en jongeren te laten plaatsvinden. In het voorjaar werd Gijs Schapendonk aangesteld om het beheer en de exploitatie van 't Podium voor zijn rekening te nemen. Na het opknap pen van het pand gingen de activiteiten in 't Podium van start. Jongeren hebben er al een aantal keren met succes een evenement georganiseerd. Hele week Door een flinke groep jongeren wordt nu de Stichting Poppodium Venray opgericht. De start van de stichting betekent dat er in 't Podium vanaf 1 januari 2008 een programma komt voor de hele week. Exploitant Schapendonk blijft de vrijdagavond en soms de Afgelopen jaarwisseling steeg het aantal vuurwerkslachtoffers met maar liefst 46 procent. Oorzaken waren problemen bij het afsteken van vuurpijlen, gevaarlijk illegaal vuurwerk, zelfgemaakte vuurwerkbommen en een onderschatting van de risico's bij het afsteken. Het afsteken van (sier)vuurwerk lijkt onschuldig, maar niets is minder waar. Veel mensen zien met name de knallers en het illegale vuurwerk als het grootste gevaar als het om vuurwerk gaat. Maar ook siervuur werk kan gevaarlijk zijn als je het niet goed afsteekt, niet stabiel neer zet of niet genoeg afstand neemt als je er naar kijkt. Daarom toch nog een keer een paar tips voor het afsteken van vuurwerk: De PVC-buis wordt in de meeste vuurpijlenpakketten gratis mee geleverd voor vuurpijlen boven de twintig gram. Ook andere hulpstuk ken zijn opgenomen in het assorti ment van vuurwerkverkopers, zoals lanceerinstallaties, aansteeklontjes en zelfs veiligheidsbrillen om de ogen te beschermen tegen weg spattende vonken. Filmpje Inmiddels is weer een nationale voorlichtingscampagne gestart. Naast de spotjes op tv zijn jonge ren benaderd met Viral' filmpjes op internet. Via onder andere YouTube zijn vier filmpjes verspreid van de Liberation Army Against Freedom (L.A.A.F.). Een explosieve groepe ring (met een knipoog) die vuur werk test in de woestijn... Bekijk de filmpjes op www.laaf.info. De gemeente Venray investeert in 2008 bijna zeven miljoen euro in de openbare ruimte. Dit komt met name doordat in 2008 verschillende grote projecten op de planning staan. Daarnaast probeert de gemeente zoveel mogelijk werkzaamheden op elkaar af te stemmen en tegelijk uit te voeren. Dit bespaart kosten en zorgt voor minder overlast. Voorbeelden van integrale projecten die in 2008 starten zijn het project Centrum op de schop (herinrichting kernwinkelgebied), de reconstructie van de wijk Centrum-West (omge ving Kennedyplein), de rotonde op het kruispunt Henri Dunantstraat Zuid-Oostsingel, deelprojecten uit het Venrays Verkeers- en Vervoers plan (VVVP) en de herinrichting van de Westsingel. Ook wordt direct na de zomer, tegelijk met de openstel ling van parkeergarage De Gouden Leeuw, betaald parkeren in de directe omgeving van de parkeer garage ingevoerd en komt er een nieuwe parkeerbewegwijzering. zaterdagavond voor zijn rekening nemen. De rest van de week gebeurt dat door de vrijwilligers van de stichting. In de stichting nemen ook jongeren van V-Kick deel, zodat de groep jongeren gebruik kan maken van hun ervarin gen en ideeën. - Steek vuurpijlen af uit een verzwaarde fles of een PVC-buis - Zet siervuurwerk altijd stabiel en stevig neer, op een vlakke onderg rond - Gebruik altijd een aansteeklont - Houd voldoende afstand (ook van andere mensen die vuurwerk afsteken) - Steek weigerend vuurwerk niet opnieuw aan. Afgestemd Het college heeft een uitvoerings programma vastgesteld waarbij de werkzaamheden aan wegen, riolering, groen, verlichting, afval, verkeer en (betaald) parkeren opti maal op elkaar zijn afgestemd. Dit betekent per saldo minder kosten, kortere uitvoeringstijden en dus minder overlast voor de inwoners. De gemeente werkt in 2008 verder onder meer aan de volgende fases van de herinrichting van de Lang straat, het vervangen van speeltoe stellen en verkeersregelinstallaties. Ook groot onderhoud aan de ver hardingen in de wijk Centrum-Zuid (bomenbuurt) en het vernieuwen van asfaltdeklagen op verschil lende wegen in het buitengebied staan op de planning. Bovendien wordt weer een aantal knelpunten zoals benoemd in het Gemeentelijk RioleringsPlan (GRP) en het beleids plan openbare verlichting opgelost. De werkzaamheden worden zo veel mogelijk afgestemd met de externe partners, zoals dorps- en wijkraden, politie, belangengroepen en bewo ners. Om te kunnen bepalen hoe monumentaal een boom is, zijn criteria opge steld. Deze zijn ontleend aan de criteria die door de Nationale Bomenstich- ting gehanteerd worden, waarbij ze op enkele punten aangepast zijn aan de Venrayse situatie. Verder zijn ook de waardevolle bomen op de kaart gezet. Dit zijn bomen die op een dusdanige plek staan dat ze tot monumen tale boom uit kunnen groeien. Tevens zijn bij deze inventarisatie opnieuw gebieden aangewezen waarvan de gemeente het karakter wil beschermen/ behouden, zoals bijvoorbeeld Molenklef en enkele delen van Veltum. Ook singels (lange stroken beplanting of een rij bomen) en boomgroepen in het buitengebied kunnen hieronder vallen. Grote waarde De inventarisatie heeft uiteindelijk geleid tot een lijst van circa 700 objec ten. Elk object is via een beschrijving en een situatieschets vastgelegd. Een object kan bestaan uit een boom, bosje, singel of bomenrij. Plaatsing op deze lijst geeft geen eeuwige bescherming, maar het betekent wel dat aan het object grote waarde wordt toegekend. Tevens betekent dit dat voor het verwijderen van de boom/groep altijd een kapvergunning vereist is. Deze kan alleen aangevraagd worden door de eigenaar van het betreffende per ceel. In een aandachtsgebied vallen alle bomen onder de kapverordening. Staat een boom of groep (kleiner dan 250 m2) niet op de lijst, dan mag deze zonder vergunning gerooid worden. Uitzonderingen Op deze regel bestaan wel enkele uitzonderingen, namelijk: voor het ver wijderen van struiken en bomen op een perceel dat groter is dan 200 m2, is altijd een kapvergunning nodig. Voor een perceel dat groter is dan 1000 m2 of als het om een rij bomen van meer dan twintig stuks gaat, is naast een kapvergunning ook altijd een melding bij Laser (de instantie die de uitvoe ring van de Boswet regelt) vereist. Het kan dus zijn dat de aanvrager wel vergunning krijgt van Laser maar niet van de gemeente Venray. De te rooien meters of aantallen zullen altijd gecompenseerd moeten worden. Dat wordt behalve door de gemeente Venray ook door Laser gecontroleerd. Is een groenstrook, meestal rond landbouwbedrijven, aangelegd met subsidie van het erfbeplantingsproject, dan is voor rooien een vergunning vereist. Overige regelingen Behalve deze genoemde regelingen kunnen ook andere regelingen van toepassing zijn. De gemeentelijke natuurcompensatie kan meer compen satie eisen dan de aangevraagde hoeveelheid. Dat gebeurt bijvoorbeeld als de aanvrager een belangrijk stukje groen wil rooien. In dat geval kan de gemeente een compensatie opleggen tot maximaal 165 procent van de oppervlakte. Ook de aanwezigheid van bepaalde diersoorten zoals de das kan het kappen tegenhouden. Dit is geregeld in de Flora- en faunawet. Bij twijfel kunt u altijd contact opnemen met de gemeente Venray. Het college van B en W heeft ingestemd met de Nota van uitgangspunten voor het BAM- terrein dat ligt tussen de Stationsweg en De Hulst 1. In de nota zijn de randvoorwaar den geformuleerd waaraan de herontwikkeling van dit bedrij venterrein moet voldoen. Een initiatiefnemer is bereid te investeren in het gebied van het voormalige bouwbedrijf en een aantal omliggende percelen. De herontwikkeling betekent dat de bestaande, leegstaande bedrijfs- bebouwing wordt gesloopt en wordt vervangen door nieuwe bedrijfs- kavels. Deze nieuwe kavels zullen worden ontsloten via een nieuwe weg die de twee doodlopende gedeelten van De Hulst met elkaar verbindt. Langs de Stationsweg is plaats voor een aantal werk-en- woonkavels die passen in de lint bebouwing van deze verbindingsweg tussen Venray en Oostrum. Revitalisering De gemeente is positief over de ontwikkeling van het BAM-terrein omdat het een belangrijke stap betekent voor de revitalisering van het bedrijventerrein De Hulst 1. De huidige leegstand op het terrein be tekent een lage ruimtelijke kwaliteit en leidt onder andere tot vernielin gen. Door de ontwikkeling kan op het terrein grond worden uitgegeven voor bedrijvigheid en werk-en-woon- kavels. De gemeente hecht daarom grote prioriteit aan de herontwik keling van dit terrein. De gemeente zelf werkt aan het opstellen van een visie voor de revitalisering van het gehele bedrijventerrein De Hulst 1. De initiatiefnemer en eigenaar van de locatie wil nu zo snel mogelijk aan de slag om de locatie te ontwik kelen tot een kwalitatief hoogwaar dige werk- en woonlocatie. Het Regiobureau Brandweer is op zoek naar een: Voor meer informatie kijk op www.venray.nl onder vacatures.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 21