de graaf GD KOOPAVOND! J DS Uw ICT ónze zorg Merry Christmas and a happy New Year! sterk in schadewerk mij ling voor dé specialist tegels, sanitair en tegelwerken! Lieke van der Vorst in finale Expeditie Robinson Verste abonnees 50 jaar getrouwd Korfbalsters SVOC01 verliezen En verder: www.eetcafedegraaf.nl - Tel.: 511330 GRATIS v^o 2008 .c.^5 °ÏstSmT5^ LINDESSA Bandoetere Honderdachtentwintigste jaargang - week 52 - donderdag 27 december 2007 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 7 Kunst Cultuur 20 Gemeentelijke mededelingen 21-22 Sport 30 Kerkelijke diensten 34 Ongeorganiseerde horeca fel tegen nieuwe sluitingstijd van half vijf woensdag, donderdag, vrijdag CAMPS OPTIEK Grotestraat 48 5801 BH Venray T (0478) 58 24 09 lenzen pro beren! SPECIAAL OPTIEK 'MAANDAG 31 DEC.T 10.00-16.00 UUR OPEN EEN GEZOND EN VOORSPOEDIG «XV van oon uperaan Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 De laatste snik Theater op bezoek in Asteria Venray Asteria Venray Autoschadecenter Venlo Hulsterdreef Autoschade Venray Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www. rongen vof. n l MAAS "Gelijke monniken, gelijke kappen" Na vier uur mag niemand meer naar binnen en om half vijf moet de zaak leeg zijn. Dat is het akkoord dat de gemeente Venray met de georganiseerde horeca, de politie, centrumbe woners en discotheek Zenith heeft gesloten over de kwestie van wel of geen vaste sluitings tijden voor de horeca. Alleen de ongeorganiseerde horeca blijft zich fel verzetten tegen de invoering van de nieuwe sluitingstijd van half vijf vanaf 1 mei 2008. Het voorstel moet nog wel door de gemeenteraad worden goedgekeurd. Nee, niet alle horeca is te spre ken over de uitkomst van het overleg dat vorige week in het gemeentehuis plaatsvond tussen georganiseerde en ongeorgani seerde horeca, de politie, centrum bewoners en discotheek Zenith. Vooral de ongeorganiseerde hore ca zal alle wegen gaan bewande len om de vrije sluitingstijden voor Venray te behouden. "Want half vijf betekent de doodsteek voor een aantal zaken in Venray", zegt Pieter Gijsbers, voorzitter van OJC Dingus en woordvoerder namens onder meer cafe Malle Pietje, Club Wow, Silly's en discotheek De Nachtwacht. "Deze zaken draaien om half vijf juist op volle toeren. Maar ook voor Dingus, dat in een van deze zaken zijn huisvesting heeft gevonden, is half vijf desas treus. Dat tijdstip berooft ons van onze toekomst, want hardcore- en housefeesten beginnen nu een maal laat en gaan de hele nacht door. Ons laatste voorstel was vijf uur dicht met een uitloop naar half zes, dat was ons laatste bod, zeg maar een voorstel met een 6-, maar daar viel absoluut niet over te praten." UITZONDERING ZENITH De sluitingstijd van half vijf geldt overigens niet voor Zenith. Wel is afgesproken dat in de dis cotheek op bedrijventerrein De Hulst na drie uur niemand meer naar binnen mag. Het steekt Gijs bers vooral dat voor discotheek Zenith een uitzondering wordt gemaakt. "Niet voor Zenith, want ik gun de familie Van Dijck het allerbeste, maar dit kan toch niet? Gelijke monniken, gelijke kappen. Als Zenith de hele nacht open mag blijven, dan willen wij dat ook." De horeca-eigenaren zullen vol gens Gijsbers in januari bijeenko men om te praten over mogelijke vervolgstappen. Ook wil hij via de commissie- en raadsvergadering waarin het definitieve besluit zal worden genomen over de hore- catijden, van zich laten horen. De sluitingstijden gelden voor natte horeca en droge horeca, zoals cafetaria's en shoarmazaken. Twan van Bussel, woordvoer der namens de georganiseerde horeca, kan zich in tegenstelling tot Gijsbers wel vinden in het akkoord. "Wij kunnen er wel mee leven. Natuurlijk hadden ook wij liever gehad dat de vrije sluitings tijden waren gebleven, maar ons was al langer duidelijk dat er een sluitingstijd aan zat te komen. Het eerste voorstel, drie uur, vonden wij veel te vroeg, vier uur met een uitloop naar half vijf vinden wij een redelijk compromis. Dat is nu eigenlijk ook wel het tijdstip waarop het bij De Koets en café De Tijd zo'n beetje afgelopen is." Er is tijdens het overleg ook afgesproken dat de openingstijd van de cafés in de ochtend twee uur later wordt, van zeven naar negen uur. Volgens van Bussel een belangrijke afspraak om te voor komen dat het uitgaanspubliek na half vijf op straat blijft wachten tot de deuren van de cafés weer opengaan. "Dat voorkomt overlast op straat." Tineke Lamers-Vorst van wijk- platform Venray-Centrum is niet erg te spreken over het voorstel. "Wij willen graag naar de oude situatie van twee uur. Waarom zou je dat niet terug kunnen draaien? Drie uur met een uitloop naar haf vier was voor ons ook nog accep tabel geweest. Een vroeger slui tingsuur heeft in onze ogen veel voordelen. Ik denk dat niet alleen de politie blij zou zijn met een sluitingsuur van twee of drie uur, maar ook ouders. En de jongeren hebben nog wat aan de zondag als ze vroeger thuiskomen. Maar over twee uur viel helemaal niet meer over te praten. Wij zijn teleurge steld over het nu vastgestelde slui tingsuur van half vijf, want voor dat het dan rustig is op straat ben je toch alweer snel een uur verder. Eigenlijk verandert er niet zo erg veel in vergelijking met de huidige situatie." Desondanks stemde het wijkplatform met 'zware tegenzin' in met het voorstel. "We moeten verder, want dwars blijven liggen heeft ook weinig zin. Burgemees ter Waals heeft toch het laatste woord. Maar dat wil niet zeggen dat het compromis wordt gedra gen door het wijkplatform. Beslist niet." Lamers is wel blij dat de openingsuur van de horeca wordt verschoven van zeven naar negen uur. "Want als dat tijdstip zeven uur was gebleven, dan zou dat een heleboel overlast in het centrum hebben gegeven." De gemeente Venray verwacht volgens een woordvoerster dat er voldoende draagvlak is voor invoering van een vaste sluitings tijd van half vijf en dat het voor stel zonder al te veel problemen door de gemeenteraad zal worden goedgekeurd. De sluitingstijd van half vijf gaat voor de komende drie jaar gelden en er wordt tus sentijds niet geschoven met het tijdstip. OVERLAST Op dit moment zijn de sluitings tijden van horecagelegenheden in Venray nog vrij. Onlangs werd de invoering van een vast sluitings uur voor de horeca uitgesteld. Onder druk van de politiek haalde burgemeester Waals in de com missie Stedelijk Beheer het voor stel terug om met de horecaon dernemers aan tafel te gaan zitten om alsnog op één lijn te komen. Het college wilde in het week einde het sluitingsuur van 3-30 uur invoeren, maar de horecabe drijven zagen dat plan niet zitten. Politie en gemeente pleitten lange tijd voor herinvoering vanwege de toenemende overlast en crimi naliteit in de vroege ochtenduren. Met een vast sluitingsuur zou vol gens politie en gemeente tevens een einde komen aan het hore- catoerisme dat Venray onveilig maakt. Dronken jongeren uit de regio komen vaak nog naar Venray om daar verder te drinken, terwijl in hun eigen dorp of stad de cafés al gesloten zijn. Dat leidt de hele nacht tot overlast in het centrum van Venray. VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 Onze sale loopt zolang de voorraad strekt! EDWIN S. BIANCA Informeer naar de voorwaarden. ^Passage 5 5801 BR Venray T. 0478 - 583440 www.mijlingoptiek.nl Beekweg 52 5815 CN Venray - Merselo T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl berden venray De laatste Peel en Maas van dit jaar. De laatste Peel en Maas die vanuit ons knusse kantoor aan de Grotestraat wordt gemaakt. Snik, het is voorbij, de verhuisdo zen zijn al naar Keizersveld. Ik zit alleen op kantoor, met de laatste proefdruk van Peel en Maas in mijn rechterhand, een sigaar in mijn linkerhand en een toete rende verhuiswagen voor de deur Iedereen is weg, naar Keizersveld, uitladen en installeren. Ik voel me net als de moedige Uncas, de laat ste der Mohikanen, als ik dit stukje schrijf. Niet zo dapper en zonder veer en speer, dat wel, maar met een wigwam die er net zo meewa rig uitziet als die van deze Mohi kaan in zijn laatste levensweek. Leeg, koud, sfeerloos, grijs en vol stof. Ja, ik weet het: een tijdperk is ten einde. Ik trek de kast voor de laatste keer open en haal een fles dure champagne voor de dag. Nog een flinke teug, en dat was het dan! Santé Grotestraat, het ga je goed! Dag oud kantoor, dag ellendige trap, dag raampje met uitzicht op de Grotestraat! Ik zal jullie missen! Ik bijt op mijn pen en gooi mijn agenda weg. "Nee, niet doen, je moet nog even een terugblik op het jaar 2007 maken Hannes!", roept de verhuizer "Net als al die andere personen die in deze Peel en Maas aan het woord komen." Hij heeft de proefdruk al gelezen, denk ik. Ik kijk op mijn nieuwe horloge. Nog even en dan moet dit nieuwjaarskrantje naar de pers. Kerstavond lonkt, Flappie ligt als het ware al in de pan te sudde ren als ik aan mijn laatste kunstje van dit jaar wil beginnen. Hannes, je hebt nog twee seconden", roept mijn baas."Schiet op, naar Keizers veld jij!" Shit, sorry lezers, ik moet weg. Nog even de tekst opslaan en versturen.klaar! Net op tijd, nu nog even de computer en de fax inpakken en hup, de stekker is eruit.De deur is dicht. Dag cen trum, tot zo Keizersveld, tot in het nieuwe jaar beste lezers. Een goed uiteinde, geniet ervanen niet te veel oliebollen eten! Hannes Ja, het is zover: de verhuizing van Van den Munckhof BV van de Grotestraat 68 naar industrieterrein Keizersveld is in volle gang. De megaklus begon maandag en ook donder dag (vandaag) en vrijdag steken de medewerkers van Van den Munckhof BV de handen uit de mouwen om de kantoren en werkplaatsen naar hun zin in te richten. Zoals bekend verkassen de drukkerij, uitgeverij en kantoor(vak)handel naar de nieuwe locatie en blijft de boekhandel gevestigd aan de Grotestraat in hartje Venray. Vanaf 1 januari 2008 is Keizersveld 19 het nieuwe adres van Van den Munckhof BV Hallo Keizersveld! 9 januari 3 FEBRUAR' iS maart APR,L 24 MEI U bent van harte welkom voor een gezellige avond met zang en dans door een professioneel theatergezelschap, zij serveren U een heerlijk verrassingsdiner. Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reserveringen: Tel. 0478-511466 sterk in schadewerk www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN

Peel en Maas | 2007 | | pagina 1