Lake Valley geeft winst uit handen Handbalheren steviger op tweede plaats Heren Rooyse VK winnen volleybalthriller Volleybaldames versterken positie in top Dames Venray missen te veel kansen Cadeautjes voor Gerrit Broeren Kampioenen Debby Connor en Ron van der Hoff de beste sporters van 2007 PEEL EN MAAS Donderdag 20 december 2007 - Pagina 33 Paul Rutten krijgt rood in bekerduel Leunen C1 en D1 SV Venray F14 Olympische Spelen werpen ook in Venray schaduw vooruit E4 Ysselsteyn De Kilo-Lake Valley 2-2 (1-0). Doelpunten: Mark Christiaens en Sjoerd van der Coelen. Lake Valley moest maandag in de slotseconden een overwinning uit handen geven: 2-2. Door een ongeluk kig eigen doelpunt van Bart Linders, die een snoeihard schot verkeerd raakte, kwam thuisclub De Kilo nog op de valreep langszij. De Venrayse zaalvoetbalhoofdklas ser reisde zonder vier basisspelers af naar het Zuid-Limburgse Berg en Ter- blijt. Behalve Ron Spruit zitten nu ook Saïd El Gassab en Ruud Vermeer in de lappenmand. Terwijl Paul Rutten na zijn rode kaart van zaterdag geschorst is. Mark Christiaens en Daniël Wijnands, beiden uit het tweede team, completeerden de hoofdmacht. Het iets hoger geklasseerde De Kilo had voor de pauze het beste van het spel. De Zuid-Limburgers gingen met een 1-0 voorsprong rusten. Ondanks alle wisselingen speelde Lake Valley een goede wedstrijd. Na de hervat ting namen de Venraynaren het initi atief over. Mark Christiaens bracht de stand in evenwicht: 1-1. Halverwege de tweede helft zette Sjoerd van der Coelen de bezoekers op een 1-2 voor sprong. Lake Valley liet kansen op de 1-3 liggen waardoor het tot het einde spannend bleef. In de laatste minuut kwam De Kilo nog gelukkig op gelijke hoogte: 2-2. Twee dagen eerder werd Lake Val ley uitgeschakeld in de eerste beker ronde door 't Brökske: 5-4. De matig leidende arbiter Azeriane uit Helmond drukte een stempel op het duel. Na een opstootje tussen Paul Rutten en een tegenstander trok de leidsman rood voor Rutten en geel voor zijn opponent. 'Slaan tegenstan der, niet raak', meldde het wedstrijd formulier. Het zal Paul Rutten al gauw een paar wedstrijden kosten. De fysiek sterke eersteklasser 't Brökske mocht heel veel van de arbi ter. Dit tot grote ergernis van Lake Val ley. Vijf minuten voor tijd vroeg coach Paul Janssen openlijk aan scheidsrech ter Azerfane om af te fluiten. "Voetbal len heeft op deze manier geen zin meer. We stoppen er liever mee." Na een Venrayse treffer wilde Lennard Jansen de bal uit het doel halen om snel af te trappen. De doelman van 't Brökske wilde dit voorkomen en sloeg Jansen. Ook dit voorval liet de arbiter onbestraft. Stand hoofdklasse TFH/Select Koutenveld Schaesberg FCH 2 Altweerterheide 2 De Kilo Haelen Lake Valley Fortuna'71 FSG/B.Mesters 2 TV/Sportijn 2 Reuver Fermonia Boys 2 Amicitia 2 Manual-BEVO 4 22-19 (11- 8). Topscorers Manual: Sander Barents (10x), Patrick v.d. Broek (5x), Bennie Beekers en Jo de Jonge (beiden 3x). Door een 22-19 zege op BEVO 4 hebben de handbalheren van Manual hun tweede plaats op de ranglijst verstevigd. Het was van twee kanten een felle wedstrijd met bij vlagen heel goed handbal. Manual sloot de eerste helft af met een 11-8 voorsprong. Na de pauze drongen de gasten wel aan maar Manual verdedigde met succes de kleine voorsprong. In de eerdere ontmoeting bij BEVO was het Manual dat uiteindelijk won. De gasten waren er dus op gebrand om dat recht te zetten. Vanaf de eerste minuut van de wedstrijd werd er aan beide kan ten fel verdedigd. De scheidsrechter hield het echter direct kort. Hierdoor vielen er in de eerste helft al enkele tijdstraffen. De eerste helft ging de score gelijk op, met de Venrayse ploeg doorlopend aan de goede kant van de score. Halverwege sloeg Manual een gaatje, dat ze tot de rust vol hiel den. Rustand 11-8. In de tweede helft was het Manual dat zeer sterk uit de startblokken kwam en al vrij vlot op een 16-11 voorsprong stond. In het tweede deel van die helft was het echter hetzelfde Manual dat de fout jes maakte en daardoor BEVO terug in de wedstrijd liet komen. Zo'n zeven minuten voor tijd herpakte Manual zich en behield het een voorsprong. Vijf minuten voor tijd liepen de heren weer wat uit en zo stond er na 60 minuten spelen een eindstand van 22- 19 op het scorebord. TSL/Activia-Rooyse VK 1-3. Set standen: 33-31, 31-33, 19-25 en 22-25 In sporthal De Wilgen hingen de mannen van Activia uit Wanroy hun volleybalschoenen bijna aan de wil gen omdat ze even daarvoor in een bloedstollende wedstrijd tegen de Rooyse VK diep moesten buigen voor niet alleen volley- maar meer nog verbaal geweld van Venrayse kant: 1- 3. De zwak acterende scheidsrechter leek beïnvloedbaar en dat heeft de arme man geweten. Van soms twaalf verschillende richtingen kreeg hij stevige kritiek maar hield desondanks controle op de oververhitte kookpot die regionaal volleybal heet. De set standen spreken echter boekdelen; het was een ware volleybalthriller. Met een hoog 'Van Hoof'-gehalte en versterking uit het tweede team in de persoon van Lei Jacobs begon Rooyse VK de wedstrijd wisselvallig en wer den zelfs in het midden van de set weg geserveerd. De ontstane achter stand werd bijna nog weggepoetst maar helaas lieten de Wanroyse man nen zich niet als dweil gebruiken en wonnen op het nippertje de eerste set. Zonder in paniek te raken namen de Venrayse heren vooral verbaal het roer langzaam over maar hielden het tot de laatste rally weer heel span nend en wederom stond 33-31 op papier, nu echter voor De Rooyse. Na deze mentale nekslag lag het initiatief duidelijk bij het bezoekende team dat matig passend gelukkig op een effec tieve buitenaanval kon vertrouwen en zo de derde set redelijk soeverein won. Om meerder redenen eindigde de wedstrijd ondanks het venijnig ver dedigend Activia in een slapstickach tige sfeer waarbij de Rooyse-mannen het laatst en met vier punten in de pocket ook het hardst lachten. Hopelijk wordt in de volgende week te spelen vooruitgeschoven wedstrijd tegen de nummer laatst een mooiere en minder spannende game getoond. Accretos-Rooyse VK 0-4. Set standen: 25-27, 18-25, 14-25 en 20-25. Door een 0-4 zege in de uitwed strijd tegen Accretos in Neer hebben de volleybaldames van Rooyse VK hun positie in de top drie van de ranglijst verstevigd. De Venrayse dames waren voor de wedstrijd gewaarschuwd aangezien de tegenstander een week eerder had weten te winnen van de koploper. De eerste set liet de tegen stander dan ook zien dat ze een leuk potje konden ballen. De Rooyse dames hadden dan ook moeite met de ver schillende prikballen. Door duidelijke aanwijzingen van de coach Anita van de Laar wisten de dames de set na een 15-22 achterstand toch nog te winnen met 27-25. De set die daarop volgde werd ook gewonnen door de Rooyse. De Venrayse ploeg kon de gaten goed vinden en had antwoord op de ballen van de tegenstander. Vooral door goed verdedigend werk van Anne Janssen konden de Rooyse dames scoren en werd deze set met 25-18 afgesloten. De derde set kon Accretos weinig tegenstand bieden, ze waren uit hun spel en ook het publiek van Accretos was opvallend stil geworden. De dames van de Rooyse VK bouw den een feestje en door afwisselend spel wisten ze de derde set te winnen met 25-14. Nu ging het er om de volle vijf punten binnen te halen. In de laat ste set ging het gelijk op doordat de Rooyse dames inzakten. Door toch door te vechten en gevarieerd spel te laten zien, wonnen de dames deze set uiteindelijk met 25-20. De volle vijf punten waren binnen en de dames staan nu sterk in de top drie. Ze hebben laten zien dat ze een goed potje volleybal neer kunnen zet ten en dit belooft wat voor de komen de wedstrijd op 12 januari. Deze wedstrijd zal gespeeld worden in De Wetteling tegen de huidige koploper Sittardia. Als de dames het spel van zaterdag ook laten zien tegen Sittardia dan mogen de gasten uit Sittard hun borst natmaken. SV Venray - SC 't Zand 2 1-1 (1- 0) Doelpunt Venray: Rinske Reijn- ders Onder barre weersomstandighe den wisten de voetbaldames van SV Venray de drie punten niet in Venray te houden. Tegen SC 't Zand 2 werd het 1-1. Het veld was bevroren en dat kwam het spel niet ten goede. Toch was het Venray dat het sterkst aan de wedstrijd begon. In het eerste kwart van de wedstrijd kregen de dames dan ook legio kansen om afstand te nemen van de tegenstander 't Zand. In de heenwedstrijd blameerde Ven ray zich nog door in Tilburg met 4-0 om de oren te krijgen. Het team van Ron Spruit had dan ook iets recht te zetten. Na deze goede start leek dit enkel een kwestie van tijd. Zeker toen Rinske Reijnders een keepersfout keurig afstrafte en de thuisploeg op voorsprong zette. Daarna voorkwa men keepster, paal, lat en een zeer matig leidende scheidsrechter (die niet affloot toen een Brabantste speel ster de bal met twee handen uit de goal sloeg) dat de score groter werd.'t Zand moest het doen met een enkele kans en een paar corners, maar wist niet tot scoren te komen. De Venrayse dames konden zichzelf, zeker achteraf, het meest verwijten dat ze geen gro tere voorsprong hadden genomen bij rust. Dat zou terecht zijn geweest, want ondanks de slechte conditie van het veld en de kou, lieten de dames bij vlagen attractief voetbal zien. Natuur lijk waren er ook flink wat glijpartijen en coördinatieproblemen. Na de rust heerste Venray niet langer, 't Zand nam langzaam het initiatief een beetje over.Toch viel de tegengoal nog uit de lucht toen de Tilburgse centrale mid denveldster flink uithaalde en keep ster Linsey Philipsen passeerde. Spruit deed daarna wat omzettingen om de touwtjes weer in handen te krijgen, maar het lukte Venray niet om de drie punten te pakken. Venray staat nu niet onverdienstelijk op de vierde plaats op de ranglijst met 21 punten uit 12 wedstrijden. Als de weergoden ze gunstig gezind zijn, zal in het tweede weekend van januari de competitie al weer hervat worden voor de dames. Oostrum-Rood Wit'62 2-1 (1-1). Doelpunten Oostrum: Yvonne Verhoeven en Jessie Pelzer. Trainer Gerrit Broeren van de voet baldames van Oostrum had een mooi weekend. Zaterdag werd hij coach van het jaar op het sportgala in Ven ray, zondag wonnen zijn dames met 2-1 tegen Rood -Wit '62. Op het harde koude veld begon Oostrum moeizaam aan de wedstrijd. Na 20 minuten spe len kwamen de dames op een 1-0 achterstand. Vrij snel hierna werd het 1-1 uit een vrije trap door Yvonne Ver hoeven. Tot aan de rust werd er hard gewerkt door de dames van Oostrum. Er kamen nog kansen aan beide kan ten maar deze werden niet benut. Na de rust bleef de verwachte aanvalsgolf van Helmond uit. Oostrum begon dan ook goed aan de tweede helft. Naar mate de tweede helft vorderde wer den de gasten langzaam sterker. Er bleven kansen komen. Twintig minu ten voor tijd scoorde Jessie Pelzer de 2-1 uit een verdiende vrije trap. Daar na zette Rood -Wit weer druk maar ze konden de gelijkmaker terecht niet maken. Met een prachtige 7-1 overwinning op SVEB F3 is de F14 van SV Venray afge lopen zaterdag ongeslagen kampioen geworden in hun klasse. Onder de bezie lende leiding van Audrey, Maurice en Richard werd Arnand, Colin, Iaysse Julian, Marijn, Mathijs, Max, Pim, Simon en Tim kampioen. Na een 4-0 overwinning op SVVenray E10 heeft de E4 van SVYsselsteyn het kampioenschap binnengehaald. Softbalster Debby Connor en handboogschutter Ron van der Hoff werden bekroond tot beste sporters van 2007. Acht genomineerden verdeeld over drie categorieën, publiek van jong en oud, een jury traditioneel gerecruteerd uit alle kerkdorpen met als toetje de publieksprijs. Big band Flavour, demonstraties van gymnastiekvereniging St. Christoffel, sportminded Venray luidde het succesvolle jaar uit met een glinsterend gala waarin de veelzijdigheid en het niveau voor amusement en een sportieve sfeer borg stonden. De hoofdprij zen gingen naar softbalster Debby Connor en handboogschutter Ron van der Hoff die beiden voor de derde keer met de hoogste eer gingen strijken. Door Jan Leijsten Applaus was er in overvloed. De waardering golfde de gelauwerde sporters tegemoet. En Jan Publiek had ook een vinger in de pap want Venrays sportgala groeit mee met de tijd. Immers de felbegeerde publieks prijs werd via sms'jes bepaald. Boven aan stonden natuurlijk de prestaties van 'onze' sporters in 2007. Nationale en Europese titels, ja zelfs een heus wereldrecord kwam dit jaar in Ven rayse 'handboog' handen. De fraaie kunstzinnige prijzen waren van kunstenaar Piet Hermans die begin dit jaar overleed. Hij werd op de monitor, zoals altijd goedlachs en compleet met onafscheidelijke pet, getoond. De wethouders Teunissen en Van der Broeck, die sport in zijn portefeuille heeft, gaven met hun aan wezigheid blijk van het belang dat de gemeente hecht aan sport. Presentator Maurice Ambaum zei blij te zijn het gala weer te kunnen presenteren. Hij had het voirg jaar zo leuk gevonden. "Het is fijn als kin deren talent hebben maar het is nog mooier als ze er iets mee doen. Zo leer je al jong het beste uit jezelf te halen", sprak Ambaum waarna Jack Heidens, al 25 jaar actief in het scheidsrechters- vak, de aanmoedigingsprijs uitreikte. Heidens herinnerde eraan dat de regio Venray hoge ogen gooit in de arbitrale wereld met toppers als Reinold Wie- demeijer, Pol van Boekei en Ruud Bex- kens. Hij overhandigde de prijs aan de Oostrumse tennisster Marleen Custers die als veertienjarige al in de Neder landse topvijf stond. Totdat een ern stige rugblessure haar opmars abrupt een halt toeriep. Na vier jaar begon Marleen aan haar comeback die ook nog onderbroken werd door tegen slag omdat ze teveel krachttraining deed. Mede door manuele therapie is ze alweer een jaartje blessurevrij.Voor haar als stimulans een reisje naar Lon den voor twee personen. De waarderingsprijs ging naar Rudy Verhagen die met hart en ziel gehandicapte judoka's begeleidt. Met de vijftienjarige Tjeerd Nelissen nam hij in oktober deel aan de 'special world summer Olympics' in China. De winnaar van vorig jaar Peter Rongen, vice-voorzitter van SV Venray, over handigde de prijs. Rongen stipte de voortvarende competitiestart van Ven ray aan. Hij meldde ook dat het con tract met trainer Jan Poels met een jaar is verlengd en dat Noud Janssen hem komend seizoen gaat assisteren. Annemarie Goossens en sportga lavoorzitter Geert Craenmehr zetten vervolgens zestien aanstormende talenten in het zonnetje. Ze kregen ieder een cheque van 20 euro. Hier na was het zonder onderbreking de beurt aan de G-prijs voor sporters met een beperking. Joop Claessens van het bedrijf De Aanpak zette Tjeerd Nelis sen in de bloemetjes. Hij stimuleerde Tjeerd om er over drie jaar bij te zijn als in deze regio de Special Olympics plaatsvinden. Jan van Daal, voorzitter van St. Christoffel dat 450 leden telt, voorzag een lenige demonstratie op lange mat ten van deskundig commentaar. De gymnastiekvereniging heeft helaas een ledenstop.Van Daal heeft dan ook een grote wens: een nieuwe sportzaal. Hij hield de uitreiking van de trainer- coachprijs nog even spannend. Het is een echte kampioenenmaker, heeft oog voor talent en niets is hem teveel zijn team hogerop te brengen. De prijs ging naar de totaal verraste Ger rit Broeren, trainer van de Oostrum- dames. "Ik ben erin geluisd om hier te verschijnen." Hij dacht als zaalvulling te dienen maar plots stond hij op de bühne. "Ik vind dit hartstikke mooi." Toen was het de beurt aan GZN, Gezang Zonder Noot. Elf heren in het zwart met vlinderstrikje zongen twee liedjes want verder reikt hun repertoi re nog niet. Ze vielen beslist niet uit de toon. Wethouder Van der Broeck huldigde de sportman van het jaar. Hij kreeg van Maurice Ambaum direct de vraag hoe het zit met de nieuwe turn- hal zit. Zoals een politicus betaamt, volgde er een diplomatiek antwoord. "Kan ik u niet zeggen. Mijn collega Emonts doet in het college de accom modaties." Wel kon de sportwethou der melden dat in september 2009 de nieuwe sporthal naast De Wetteling in gebruik wordt genomen. Venray hoopt bij de Special Olympics in 2010 het G- judo in Venray te organiseren. De handboogschutters Ron van der Hoff en Gerard Koonings, beiden van lid van Ons Genoegen uit Ysselsteyn, waren met taekwondoka Ferry Gree- vink genomineerd. Greevink werd in 2007 open Nederlands en Belgisch kampioen. Koonings won het NK recurve veldschieten en nam deel aan het EK in Kroatië. Terwijl Van der Hoff de nationale titel recurve indoor opeiste maar bovenal is hij lid van het Olympisch team. Hij maakt een grote kans naar Peking te gaan. De winnaar werd Ron van der Hoff. Bij de dames twee kandidaten: soft balster Debby Connor en handboog schutster Carrie Wegh. Beide toppers waren stemmig in het zwart gekleed. Connor werd met het Nederlands team Europees kampioen. Van de 21 geselecteerde softbalsters mogen er straks achttien naar de Spelen. "Daar hoor je toch wel bij", informeerde Ambaum. "Ja, gezien mijn slagkracht denk ik een grote kanshebber te zijn", reageerde Debbie Connor die net als in 2003 en 2005 de eerste prijs won. Carrie Wegh is pas zestien lentes jong, is houdster van een wereldre cord en zit al op Olympisch niveau. De Leunse handboogschutster schat haar kansen op Peking voorzichtig in: "Bij twee kwalificatiewedstrijden met sterke concurrentie moet ik me bij de eerste acht zien te schieten." Debby Connor: "Ik hoop voor Carrie dat ze mag gaan. Want deelname aan de Olympische Spelen is de ultieme droom van iedere sporter." Jacco Nabuurs van hotel Asteria reikte de prijs voor de sportploeg van het jaar uit. Hij toonde zich onder de indruk van het prestatieniveau van de Venrayse sporters. Nabuurs huldigde het compoundteam van Ons Genoe gen dat de korfbalsters van Oranje Wit en de tafeltennisdames van Red Stars voorbleef. Sabina Larmené, al tien jaar op hoog niveau actief met het bat je en het witte balletje, vindt het nog steeds leuk. "Alhoewel ik deze prijs met ons team graag gewonnen had." Tot slot een noviteit op het Venray se sportgala: de publieksprijs. Oranje Wit uit Leunen bleek veruit de meeste fans te hebben waarmee het podium een fleurig geheel werd. Flavour, met de juiste galamuziek, zette het onver mijdelijke 'You'll never walk alone' in waarna het feest zich verplaatste naar de foyer. Waar Ron Van der Hoff zich met zijn derde titel net zo vereerd toonde als in 1996 toen hij als zeven tienjarige de eerste Venrayse sportman van het jaar werd. Ferry Greevink was daarentegen 'een beetje teleurgesteld' "Maar ik heb waardering voor Ron. Hij is een terechte winnaar." Het compoundteam van Ons Genoegen is de sportploeg van het jaar. Leunen Cl (boven) is ongeslagen kampioen geworden. Er werd slechts een keer gelijkgespeeld en de overige wedstrijden werden overtuigend gewonnen. Leunen Dl is zaterdag kampioen geworden door in een heel spannende com petitie het eveneens hooggeplaatste en fysiek sterke Heijen Dl met 3-0 te ver- Sportnieuws Info ruTr.iL Ih Si' - - Qrt-

Peel en Maas | 2007 | | pagina 33